Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (994. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam fps'nin bana az geldiğini düşünüyorum ve shuttering denen olayı yaşıyorum demin 1 saat oynadım 1 kere karşılaştım oyunun durduk yere takılmasının mantıklı bir açıklaması yok.

Belleklere memtest yaptım, disklere bad sector testi yaptım, işlemciyi intele gönderip sıfırını aldım. yeni işlemciye benchmark skor testi yaptım diğer 4790k'larla karşılaştırdım normal çıktı, cpu unpark çözümünüde denedim, nvidia denetim masasından uyarlamalı olan ayarı maksimum performansa aldım ama nafile. Ekran kartı desen zaten GTX970'den beridir deniyorum bir türlü şu sorundan kurtulamadım ona yanıyorum. Hayır bilgisizde değilim okadar insana yardım etmişimdir zamanında ama terzi kendi söküğünü dikemez misali hala çözemedim bu takılma sorununu. Mesela CSGO'da da shuttering yaşıyordum.

Bu arada G-SYNC monitör kullandığımıda belirteyim GTX 10 serisinin G-SYNC ile sorun çıkardığını görmüştüm birkaç yerde de.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Neyi neden feda edeyim ki? Gayet imzamdaki sistem bahsettiğim radyatör montajı ile toplanıp üzerine 5 adet de fan bağlanıyor kasaya.
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Bu oyunların dışında sorun yaşıyor musunuz ?
    Yapılabilecek tek bir yöntem kalmış.Farklı bir monitör ile deneme yapmalısınız.Bu sıkıntınızı konu olarak açarsanız daha çabuk yardım gelebilir diye düşünüyorum.
  • Doğru diyorsunuz hocam. Öyle yapsak daha iyi olur.

Monitöre gelince GTX980Ti'de kullandım bu monitörde yine shuttering vardı. Sistemde değişmedik sadece PSU ve Anakart kaldı bu saatten sonra. Bunlarında Shuttering'e nasıl bir etkisi olur bilmiyorum konu açıp sormak daha iyi yalnız üstadların çoğu forumu bırakmış yardım alabileceğim profesyonel bulmakta zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wollowon

quote:

Orijinalden alıntı: Maxwell1

DSR mı açmak yoksa AA mı kullanmak daha mantıklı sizce arkadaşlar ?

GTA V de yaptığım testten gördüğüm kadarıyla 4X MSAA 2K DSR ile aynı görüntü kalitesini veriyor lakin DSR performansa etkisi daha az.

DSR daha mantıklı , şahsen DSR ı AA olarak kullanıyorum uzun zamandır , 1080P monitörde sırf bu yüzden bile kalmaya devam edebilirim zira 2K ve üzeri monitörlerde bu tarz bir kullanım alanınız yok.

Yumuşaklık : %20 olarak ayarlayın default kendi ayarında biraz fazla bulanık.

DSR 4X yaptım , yumuşatmayı dediğiniz gibi %20 yaptım oldukça iyi oldu , GTA V de aldığım performans şu şekilde.

Ayarlar : 3840x2160 , MSAA ve Reflection MSAA kapalı geri kalan herşey sonda , advanced grafiklerde herşey açık extended scaling ayarları dışında.

Şehir içi 45-60 FPS arası , şehir dışı+çimen 35-40 FPS arası.

Ekran Kartı : GTX 1070

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Yardımın nereden ve kimden geleceği hiç belli olmaz.Elbette fikir verenler çıkabilir.Mutlaka farklı monitör ile deneme yapınız.Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Doğru diyorsunuz hocam. Öyle yapsak daha iyi olur.

Monitöre gelince GTX980Ti'de kullandım bu monitörde yine shuttering vardı. Sistemde değişmedik sadece PSU ve Anakart kaldı bu saatten sonra. Bunlarında Shuttering'e nasıl bir etkisi olur bilmiyorum konu açıp sormak daha iyi yalnız üstadların çoğu forumu bırakmış yardım alabileceğim profesyonel bulmakta zor.

Görüntü atlama mı/gecikmeli gösterim (stutter) yapıyor yoksa anlık bir donma yapıp devam mı ediyor?

İki önceki sistemimde 0.5sn -1 sn lik anlık donmalar yaşıyordum o dönem çok uğraştım sorunun nedenini bulmak için, en son anakarttan kaynaklandığını anladım. Benzer bir durum olabilir sizde de.
  • Al PaC kullanıcısına yanıt
    0.5sn -1 sn lik anlık donmalar dediğin gibi hocam. Anakartta olabilirde Z97'de kalkıpta sıfır anakart bulabileceğimi sanmıyorum sistemi dağıtıp sıfırdan toplamak en iyisi.
  • Arkadaşlar "Zotac GTX 980 Ti AMP! Extreme GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12" ekran kartı kullanmaktayım. Bazı sorunlar yaşamaya başlayınca servise gönderdim büyük ölçüde değişim olacak. Malum gtx 1080 modelleride çıktı piyasaya fiyatları benim kartla çok yakınlar. 1080 serisine geçmeye değermi ? Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming modeli ne ne dersiniz.?
  • Değer ama fiyat farkı 500'den fazla isterlerse değmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Değer ama fiyat farkı 500'den fazla isterlerse değmez...

Hocam bendeki kart 3000 tl civarı gigabyte ise 3300-3400 tl civarı sanırım..
  • O zaman değer hocam fazla düşünmeye gerek yok. Bende 1070 var. Sizin 980Ti ile aynı performansı veriyor. 1080 ile daha iyi olur.
  • cannonturko kullanıcısına yanıt
    Ben 850 dolar civari cikacagini dusunuyorum. Turkiyeden 4000 tl civari alabiliriz sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

Hocam fps'nin bana az geldiğini düşünüyorum ve shuttering denen olayı yaşıyorum demin 1 saat oynadım 1 kere karşılaştım oyunun durduk yere takılmasının mantıklı bir açıklaması yok.

Belleklere memtest yaptım, disklere bad sector testi yaptım, işlemciyi intele gönderip sıfırını aldım. yeni işlemciye benchmark skor testi yaptım diğer 4790k'larla karşılaştırdım normal çıktı, cpu unpark çözümünüde denedim, nvidia denetim masasından uyarlamalı olan ayarı maksimum performansa aldım ama nafile. Ekran kartı desen zaten GTX970'den beridir deniyorum bir türlü şu sorundan kurtulamadım ona yanıyorum. Hayır bilgisizde değilim okadar insana yardım etmişimdir zamanında ama terzi kendi söküğünü dikemez misali hala çözemedim bu takılma sorununu. Mesela CSGO'da da shuttering yaşıyordum.

Bu arada G-SYNC monitör kullandığımıda belirteyim GTX 10 serisinin G-SYNC ile sorun çıkardığını görmüştüm birkaç yerde de.

işlemciyi intele gönderip sıfırını almak. anlayamadım bu kısmı

Z97 anakart sıfır olarak satıışları mevcut.Örmek olarak vatandan atıyorum.
    http://www.vatanbilgisayar.com/arama/z97/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 3 Ekim 2016; 9:40:09 >
  • Hocam o fiyatta olursa fiyat/performans olayı çok kötü olur:). Dolar düşmediği müddetçe bu seviyelerde kart almak alabilme imkanını geçtim verceği performans farkına değmeyecek.
  • cannonturko kullanıcısına yanıt
    dolar kuru vs. yuzunden cok pahali oluyor. Amazondan alcaz evga filan artik. Coil whine olmaz ins ://

• quote:

O zaman değer hocam fazla düşünmeye gerek yok. Bende 1070 var. Sizin 980Ti ile aynı performansı veriyor. 1080 ile daha iyi olur.

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming için
    839$+kdv fiyat teklifi aldım. Nasıl sizce??

Birde beni düşündüren bit değerleri. 1000 seri kartlarda maksimum 256bit var. Çekirdek ve bellek hızlarının iyi olması yeterli olurmu..

• hocan bitine aldanma. gtx1080 alabilecegin en iyi gpu. benchmark değerlerine bakman yeter. gigabyte in g1 modelinin soğutması ise gayet güzel. o modellerin 4yıl garantisi var o da bir avantaj. eğer 2k düşünüyorsanız gtx1080 gayet iyi bir kart. 1080p 144hz içinde gayet yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: legal_34

quote:

O zaman değer hocam fazla düşünmeye gerek yok. Bende 1070 var. Sizin 980Ti ile aynı performansı veriyor. 1080 ile daha iyi olur.

Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming için
    839$+kdv fiyat teklifi aldım. Nasıl sizce??

Birde beni düşündüren bit değerleri. 1000 seri kartlarda maksimum 256bit var. Çekirdek ve bellek hızlarının iyi olması yeterli olurmu..

$839 + kdv nedir hocam, ucmuslar.

• 
Sayfa: önceki 992993994995996
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.