Şimdi Ara

Nvidia ekran kartı güncelleme sorunu [Çözüldü]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
22.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Kaç gündür araştırıyorum ve tüm söylenenleri yapmama rağmen düzelmedi.
    Sorun şu: Nvidia experience programında ekran kartı güncellemesi görüküyor fakat güncellemeyi yüklerken hata veriyor. Sorunu kendim çözdüm ve sizlerle paylaşacağım.

ÇÖZÜM:

1-Nvidia experience programını silin
    2-Sonra windows update (windows güncelleme) kısmına girin orda yazar Nvidia güncellemesi mevcut diye. Güncelleştire tıklayın
    3-Eğer güncellenemedi diye hata verirse:http://www.nvidia.com.tr/drivers bu linkten manuel bir şekilde ekran kartı driverinizi indirin.
    4-İnen nvidia simgeli dosyayı masaütünde yeni klasör açıp içine atın.
    5-Sonra klasörün içine attığımız nvidia simgeli dosyaya sağ tık yapıp buraya çıkart deyin.
    6-Tüm dosyalar çıkınca attığınız nvidia simgeli dosyayı silin.
    7-Bilgisayarıma sağ tık yapın özellikler deyin ve oradan '' Agıt Yöneticisi '' kısmına tıklayın
    8-Aygıt bağdaştırıcılara çift tıklayın ekran kartınız çıkacaktır.(Nvidia GeForce xxx gibi)
    9-Ekran kartınız çıkmadı ise: Diğer aygıtlar diye bir bölüm göreceksiniz yukarda. Oraya çift tıklayın.
    10- Orda bilinmeyen aygıt felan yazar çift tıklayın.
    11-Yukardan Sürücü kısmına gelin. Oradan Sürücü güncelleştir kısmına tıklayın.
    12-Karşınıza 2 seçenek gelecek (Güncel sürücü yazılımını otomatik ara ve Sürücü yazılımı için bilgsayarımı tara) Ben ilk başta 1. seçeneği seçtim taradı ve güncelleyemedi.Sonra 2. seçeneğe tıkladım ve masaüstünde dosyaları içine çıkarttığım klasörü seçtim ve ileri dedim. Sonra halletti kendi.
    13-Eğer 2. seçenekte olmaz ise tekrar Windows update (Windows güncelleme) kısmına girip güncellemeleri kontrol et deyip ordan yapabilirsiniz.
    14-Ben bu şekilde çözüm sağladım umarım sizde de işe yarar. Alttaki resimde de kanıtı var.

Nvidia ekran kartı güncelleme sorunu [Çözüldü]

• yeni ekran kartları içinde geçerlimi bu ??

gerçi 2016 da açılan bir konu sanırım yöneticiler konuyu kitlemey, unutmuş bizde yeni sanıp cevap verdik :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsmgezgini -- 25 Mayıs 2023; 19:51:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.