Şimdi Ara

NVIDIA Ekran Ayarları kullanılamaz [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar benim bir sorunum var ne yaparsam yapayım bu sorunu çözemedim bilgisayarım sağ tık nvdia denetim masasına basınca NVIDIA Ekran Ayarları kullanılamaz Şu anda NVIDIA GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz bu hatayı veriyor uyguladığım yöntemlerin hiç biri işe yaramadı uyguladığım yöntemler.

Sorun çözüldü sorunu nasıl çözdüğümü soruyordu arkadaşlar özel mesaj atıp söyleyeyim benim yaptığım hata basit bir hataymış anakartın displayport girişine takmışım kabloyu o yüzden o hatayı alıyormuşum.Başka bir display port girişi daha varmış ekran kartına ait kabloyu o display port girişine takınca sorun çözüldü

Yöntem 1 (işe yaramadı)

Başlat‘a girin ve arama yerine “Aygıt Yöneticisi” yazın.
    Buradan “Görüntü bağdaştırıcıları”nı bulun ve NVIDIA Ekran Kartınıza Sağ Tıklayın ardından “Sürücü Yazılımını Güncelleştir” seçeneğine tıklayın.
    Açılan pencereden “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” seçeneğine tıklayın.
    “Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver” seçeneğine tıklayın ve devam edin.
    Buradan da NVIDIA ekran kartınızı seçin ve “İleri”ye tıklayın.
    En sonunda “Başarıyla Güncellenmiştir” yazısı çıkarsa bu iş olmuş demektir.

Yöntem 2 (İşe yaramadı)

Başlat‘a girin ve arama yerine “Aygıt Yöneticisi” yazın.
    Buradan “Görüntü bağdaştırıcıları”nı bulun ve NVIDIA Ekran Kartınıza Sağ Tıklayın ardından “Kaldır” seçeneğine tıklayın.
    NVIDIA sürücüsünü kaldırma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Daha sonrahttp://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=tr-tr adresinden ekran kartınıza uygun olan sürücüyü indirin ve kurun.
    Kurulumdan sonra sorun düzelecektir.

Yöntem 3
    Aygıt yöneticisinden Nvdia Gferoce Gtx 1070 driverı kaldırdım gene olmadı aklımada başka birşey gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 23 Mart 2017; 23:20:29 >

• sağolun beyler yardımcı olmadığınız için.Kendi sorunumu kendim halletim konu kapatılsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 23 Ocak 2017; 14:37:58 >
  • hocam iyi günler. bende aynı sorunu yaşadım yardımcı olur musun nasıl çözdün ?
    ekran kartını geri göndercem artık bıktım çare aramaktan.
  • th015 T kullanıcısına yanıt
    Monitor un VGA veya DVI kablo ile ekran kartinin bu cikislarindan birine baglimi ?
  • evet şuanda vga kablosuna bağlı
  • Çok acemice ve saçma bir hata yaptım sanırım. İş yerimde sadece VGA girişli monitör var bunu da ana karttaki VGA çıkışına bağladım ve bu durumda GTX 1070 ekran kartımın çalışmasını bekledim. yapmam gereken şey Eve gidince DVİ çıkışlı monitörümü ekran kartının DVİ girişine bağlamak olacak sanırım sorun düzelir.
  • sorunu nasıl çözdüğümü soruyordu arkadaşlar özel mesaj atıp söyleyeyim benim yaptığım hata basit bir hataymış anakartın displayport girişine takmışım kabloyu o yüzden o hatayı alıyormuşum.Başka bir display port girişi daha varmış ekran kartına ait kabloyu o display port girişine takınca sorun çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helll_599 -- 23 Mart 2017; 23:19:16 >
  • başlığa çözüldü yazıp, çözümünüzü konunun başına yazarsanız,internette araştırıp bakan insanlar için kolaylık olur hocam
  • Kramers Lawyer kullanıcısına yanıt
    tamamdır dediğinizi yaptım iyi forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.