Şimdi Ara

NVIDIA Drivers | 391.35 WHQL | Gerekli temiz kurulum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
547
Cevap
8
Favori
28.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Infernall

306.97 değilde 304.79 daha stabildi sanki? Ben 670 ve 570 2 kart değişmeli takıyorum.570 suan benim icin daha önemli galiba 304.79 daha iyi

o kadar denemedim. ama şu an 310.70 WHQL ile crysis 2 multi, ac3, hitman abs. ve bf3 multi rahat oynanıyor.. ama ne zaman crash olacak diye panikteyim çünkü besbelli sürücü stabil değil. fakat şimdilik böyle idare edeceğiz, bir sonraki driverda böyle olursa kan çıkar
  • 310 beta var sonra whwl yükledim bf 3 teki crash sorunu gitti ama oyunda hala kasmalar fps düşmeleri var acaba 306 mı yüklesem diye düşünüyorum sürücüuü hiç denemedim indirdim öylece duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

306.97 değilde 304.79 daha stabildi sanki? Ben 670 ve 570 2 kart değişmeli takıyorum.570 suan benim icin daha önemli galiba 304.79 daha iyi

o kadar denemedim. ama şu an 310.70 WHQL ile crysis 2 multi, ac3, hitman abs. ve bf3 multi rahat oynanıyor.. ama ne zaman crash olacak diye panikteyim çünkü besbelli sürücü stabil değil. fakat şimdilik böyle idare edeceğiz, bir sonraki driverda böyle olursa kan çıkar

çıktığından beri gtx 480 sli ile kullanıyorum, 310.70 hiç bir hata vermedi.

• farcry 3 te sli problemi yaşayan varmı oyun birden 10 fps lere düşüp 90 fps ye çıkıyor bu düşüşlerde kart kullanımları yüzde 50 lerde geziniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

310 beta var sonra whwl yükledim bf 3 teki crash sorunu gitti ama oyunda hala kasmalar fps düşmeleri var acaba 306 mı yüklesem diye düşünüyorum sürücüuü hiç denemedim indirdim öylece duruyor

dene 3 dk lık iş driver değiştirme.
  • yukarıda yazdığım ilk çözüm varya onu kullanmak daha mantıklı moderatör ManuelG ninde dediği gibi.. şöyleki bunu gtx 400 serisinden biliyoruz taş gibi stabil olan kart OC u yeni driverlarda olmuyordu (tamamen driver problemi ama hatası diyemeyiz) ve kart default clocka dönüyordu fakat şimdi öyle olmuyor direkt oyundan atıyor.. mesela benim kart aslında 980 e çıkması lazım ama 1124 de çıkıyor ve bu yeni çıkan driverlarda ve ona göre bazı oyunlarda rahatsızlık yapıyor crash oluyor. bunu önlemek için ya uygun driver bulunacak oyuna göre ya da dediğim gibi hız düşürülecek veya eksradan voltaj verilecek..

kendimdne örnek vereyim. 310.70 whql de far cry 3 te crash oluyordu, kart hızını azalttım -50. crash olmadı bir daha.. kart hızını normale getirip 306.97 i yükledim yine crash olmadı.

diğer oyunlarda tam terside olabiliyor, yani deneyip bulmak lazım fazla vakit almaz zaten. crash kaçınılmazsa 1-2 dk içinde oluyor şu an rahat oyun oynayabiliyorum artık, fakat OC lu olmayan kartta bile olması hayret verici, yeni driverda düzeltilir diyorum yine

• https://forums.geforce.com/default/topic/526880/geforce-drivers/310-70-new-drivers-create-crashes-manuelg-please-look-here/

yukarıda yeni açtım konuyu ses getirecektir...
    @Infernall: tabi olabilir ama yinede düzeltmelieri için baskı şart yoksa yarın yen ioyun çıakr yeni driver yüklemek zorudna kalırız yine aynı şeyle karşlılaşmak istmeeyiz.

edit: bu hata AMD nin bazı driverlarındada mevcut hani nvidia yı kötüleyenlere diyorum.

• 310.90 WHQL gelmiş !!! umarım o probleme gönderme olmuştur.

http://www.geforce.com/drivers/results/55121

not: 310.70 BETA ya geçmiştim tamda sorun yok ac3 te bakalım son driverda nolmuş
  • Ulen 10 dk önce baktım yoktu.

Neyse indiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leroyy

Ulen 10 dk önce baktım yoktu.

Neyse indiriyorum.

hehe aynen öyle bende şaşırdım çıkar çıkmaz yükledim şuan deneyeceğim.
  • nvidia bu yüzden kazanıyor ortada driver ile ilgili bir sorun varsa hemen yeni driver yayınlıyor
  • Ben sürücüye baktım, Far Cry 3'te herhangi bir sorunun düzeltildiği gibi bir ibareye rastlamadım. Yalnızca Far Cry 3'ün SLI profili güncellenmiş. 310.90'ın getirisi GTX690'a olmuş. O da oyun performansı şeklinde değil de, düşük performans gösterdiği bazı uygulamalarda performansı artırılmış.

Ha ama yeni sürücüdür, iyidir.

Buarada dün bir Alman sitesinde görmüştüm sanırım, böyle şeylerden bahsediliyordu. R313 ailesi sürücülerle de ciddi güncellemeler gelecekmiş. Hatta bu sunulan güncellemenin R313'lerle olacağı yazılıydı sanırım. 2 Ocak'ta yazılmış bir şeydi.

Bir de aklıma geldi; bu R310, heralde Nvidia'nın en fazla sürücü yayınladığı seri oldu. 310.33, 310.54, 310.61, 310.64, 310.70 (WHQL), 310.90 WHQL. Daha da gelebilir. Ayrıca 312'ler falan da R310 ailesine dahil.

Bir de R260 vardı böyle; değişen SM yapısına uygun hazırlanan ve de büyük getiriler sunan. 260.53, 260.61, 260.62, 260.69, 260.89, 260.99...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 5 Ocak 2013; 17:25:45 >

• yükledim bakalım, bir de deneme yapim şimdi
  • beyler son driverlarda crash alanlara kesin çözüm nvidia forumlarında ve guru3dde belirtilmiş artık mecburen voltage ı yükseltmeniz lazım.. özellikle keplerda voltaj bazen çok aza düşüyor ve crasha sebep oluyor.. min voltage ı 1125 v yaparsanız sorun olmuyor daha da az deneyebilirsiniz, ben şuan için deneme yapmaaycağım 1125 te bıraktım minimum olarak max zaten 1175 e çıkıyor sorun yok.

bunun nedeni ise son driver serisi ve yeni çıkan oyunlar. en ufak bir voltaj ve hız değişikliğine aşırı duyarlı.

edit: aynı şey bana gtx 460 tada olmuştu 3. kez tekrarlıyorum mecbur voltajı nedensiz yere bir tık artırmam gerekmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 5 Ocak 2013; 17:33:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

şimdide ac3 oynuyorum sorun olmadan 310.70 WHQL ile.. crash yok .. oyun için driver değiştiriyoruz katlanacağız biraz çözüm gelene kadar.

@BoRaXiN: ayarları düşürmek çözüm değil

@WarSaw: ne mesela ?

Satıp AMD ye geçip Catalist 12.11 'in nimetlerinden yararlanmak gibi

Aynı performans artışını nvidia yapmaya çalıştı eline yüzüne bulaştırdı sonuçlar ortada

Catalyst 12.11 deki sorun Nvidia'daki durumdan dahada kötü.Gördüğüm kadarı ile Nvidia 310.90 ile sorunu çözmüş fakat Amd hayla çözmeye çalışıyor.Linkteki konuyu baştan sona okursanız problemi ve gerekli linkleri görürsünüz.Konunun başlığını kaale almayıp okumaya devam edin.

http://forum.donanimhaber.com/m_69915626/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69915626

• quote:

310.90 WHQL gelmiş !!! umarım o probleme gönderme olmuştur.

http://www.geforce.com/drivers/results/55121

not: 310.70 BETA ya geçmiştim tamda sorun yok ac3 te bakalım son driverda nolmuş

Konu güzel paylaşımda öyle.
    Bir ara sakin kafa tüm mesajları okuyacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bf3 oynadım bandar desert, hiçbir sorun çıkmadı, düzelmiş galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

şimdide ac3 oynuyorum sorun olmadan 310.70 WHQL ile.. crash yok .. oyun için driver değiştiriyoruz katlanacağız biraz çözüm gelene kadar.

@BoRaXiN: ayarları düşürmek çözüm değil

@WarSaw: ne mesela ?

Satıp AMD ye geçip Catalist 12.11 'in nimetlerinden yararlanmak gibi

Aynı performans artışını nvidia yapmaya çalıştı eline yüzüne bulaştırdı sonuçlar ortada

Catalyst 12.11 deki sorun Nvidia'daki durumdan dahada kötü.Gördüğüm kadarı ile Nvidia 310.90 ile sorunu çözmüş fakat Amd hayla çözmeye çalışıyor.Linkteki konuyu baştan sona okursanız problemi ve gerekli linkleri görürsünüz.Konunun başlığını kaale almayıp okumaya devam edin.

http://forum.donanimhaber.com/m_69915626/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69915626

ben gidip onların konusunu kirletiyor muyum ? @WarSaw geliyor AMD kart al diyor çözüme bak sen. bu voltaj sorunu amd deki driverlardada var nvidia da olduğu gibi ve amd nin driverları daha berbat zaten herkes biliyor..

• ben de çok uzun süre net üzerinden youtube video ya da miki film izlersem 0x0000001e hata kodlu mavi ekranı yiyorum. sonra bluescreenviewer da nvidia ile alakalı bir dosya görünüyor. acaba 310.70 e özel bir durum mudur?
  • Bu sürücüdeki performans artışları, bir önceki sürücü açıklamalarına benziyor sanki. Acaba 310.70 deki performansın üstüne mi geldi ? Yoksa aynı yazıları bu sürücünün açıklamalarına da mı yazmışlar ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.