Şimdi Ara

NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi [ANA KONU] (3584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
197.597
Cevap
968
Favori
13.478.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
460 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35823583358435853586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam mailin bir örneğini atar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar alıyor valla bestbuy gibi bizdeki yamyam firmalarla uzaktan yakından alakası olmayan teknoloji satıcıları da var işte...

NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi [ANA KONU]
  • Arkadaşlar ben 18500TL ye amazon.ca dan RTX 3090 aldım. Ama satıcı amazon değil FA Futures diye bir firma. Bu yüzden gümrük vergisi falan ödemedim sadece ürün bedeli ve kargo 18500TL. 1500€ sınırını geçtiği için muhtemelen gümrük müşaviri gerekecek. Bana bi fiyat çıkarttılar aklınız hayaliniz şaşar. Burada bir arkadaş 1500€ sınırı geçip sadece vekalete para ödedim demişti ancak aylar önce yazdığı için mesajını bulamadım. Bu vergiler doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaliminsan -- 16 Nisan 2021; 1:38:56 >

• Xallez X kullanıcısına yanıt

Üzmeyin kendinizi, canınızı sıktığımız kadar yıpranıyoruz ele bir şey geçmiyor. Ön sipariş gelirse böyle yine alırız .

• quote:

Orijinalden alıntı: coolhearts

Tamamen katılıyorum. Aldım çöpe attım huraveleri saçma. Hesap hareketleri değil sadece gümrükden adına fazla mal gelip gittiği anda tepene binerler. Arkadaşım işlemci ve ram satıyordu oda abarttı 20-30 tane getirtmeye başladı. maliye direk çöktü kafasına hesaplarına el koydu. 2000 bin tl ceza yapıştırdı. Şimdi mahkemede ugrasıyor. Dikkatli olmak lazım.

Alıntıları Göster

Toplamda 20-30 tane mi getirdi, yoksa tek seferde mi 20-30 tane getirdi ? NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi [ANA KONU] 

• 10 nisanda aldığımız 3060ti Gaming x için Fransa para çekmiş az önce. Tarih hala aynı ama 3 Mayıs 25 haziran

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zaliminsan kullanıcısına yanıt

Satıcı amazon olunca ek masrafları sizin için amazon ödüyor. Sadece vekalet ücreti ödemeniz yeterli oluyor. Yine de bu fiyatlar biraz şişirme gibi geldi bana. Şirket değil de birey olarak gümrüğe bulaştınız mı yandınız demektir.

• Yeni 3060 stokları gelir umarım.

• amazon es 1660 super çekti parayı

• Ogami kullanıcısına yanıt

Maalesef ispanyanin paranızı çekmesi talihsizlik olmuş. Ban açıldıktam sonea bir nevi bug bu. Çekti diye erkenden göndermeyecekleem bilginiz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Satın alırken vergisini peşin ödediğimiz amazon satıcılı ürünlerde 1500 Euro üzeri ise UPS ile sadece vekalet masrafınız oluyor DHL ile geldiyse ek gümrük masrafları çıkabiliyormuş forumdakilerin tecrübelerinden anladığım kadarıyla. Sizin yaşadığınız durumu yaşamamaları için amazon, newegg tarzı sitelerde direkt amazon ya da newegg in kendi sattığı ürünleri almaları tavsiye ediliyor

• Kulspruta kullanıcısına yanıt
    İyi bari gelir o zaman hocam o kart

Maalesef hocam doğru. Bu arada amazon dışı satıcılardan alsanız dahi vergiyi otomatik çekilebiliyor. Sadece bazılarında olmuyor onu düzeltelim. Siz pek araştırmadan acele etmişsiniz ondan böyle olmuş gibi. Kısaca vergiyi depozitli ödemek en kesin çözüm. Ama 3090 ı tr den o fiyata da alamazsınız orası da bir gerçek.

• terliktengiiriyorum T kullanıcısına yanıt

Tahmin ettim aslında, ban açıldıktan 10-15 dakika sonra parayı çektiler. Neyse çıkmamış candan ümit kesilmez

Edit : ulen ya tarihsiz 3060ti'ın parayı çekseydi o zaman karalar bağlardım haa NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogami -- 16 Nisan 2021; 1:47:36 >
  • Kulspruta kullanıcısına yanıt

Parayı çekmeye başladılarsa gönderime hazırlıyorlar demektir hocam güzel haber. Ben aldıktan sonra banlanmıştım banım açılır açılmaz parasını çekmişlerdi 11 nisanda bu haber biraz umutlandırdı beni. Sizde fatura oluştu mu hocam çekim sonrasında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luken Drew -- 16 Nisan 2021; 1:46:48 >
  • O hesaplamalar asla tutmuyor boşuna konuşmaya gerek yok. Tamamen kafalarına göre gümrüktekilerin.Hele depoziti peşin ödenmemiş elektronik parça vs ise işte sonuç bu şekil oluyor maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaliminsan

Arkadaşlar ben 18500TL ye amazon.ca dan RTX 3090 aldım. Ama satıcı amazon değil FA Futures diye bir firma. Bu yüzden gümrük vergisi falan ödemedim sadece ürün bedeli ve kargo 18500TL. 1500€ sınırını geçtiği için muhtemelen gümrük müşaviri gerekecek. Bana bi fiyat çıkarttılar aklınız hayaliniz şaşar. Burada bir arkadaş 1500€ sınırı geçip sadece vekalete para ödedim demişti ancak aylar önce yazdığı için mesajını bulamadım. Bu vergiler doğru mu?

7bin₺ mi çıkarttılar hocam yani? Gerçekten fazlaymış.

• Luken Drew kullanıcısına yanıt

Şimdi konuşuyorduk, bu amazon ban açınca para çekmeyi huy edinmiş çok ilginç. Benden de çekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogami -- 16 Nisan 2021; 1:46:41 >
  • 
Sayfa: önceki 35823583358435853586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.