Şimdi Ara

Nvdia alsam mı, almasam mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, ben yeni bir ekran kartı almak istiyorum. Şuan kullandığım ekran kartı ATI HD 4350. Almak istediğim Nvdia chipsetli bir ekran kartı ve Phsyx desteği olmalı.

Tamamen oyunlarda kullanacağım için alıyorum. üst limit 350 tl. çok iyi birşey alamayacağımı biliyorum.Şu an 37" full HD LCD yi monitör olarak kullanıyorum. Bu nedenle HDMI çıkışı da olmalı.

Aklımda hiç model yok yardımlarınızı rica ediyorum...

Not: PSU'm 300 w sanırım onu da değiştirmem lazım...

• Hem PSU hem Ekran kartı için mi 350tl? Eğer sadece ekran kartı içinse Gigabyte GTX 460 OC 1GB versiyonu alın. 350tl civarı alabileceğiniz en iyi nvidia ekran kartı.
  • fizik kullanamazsın boşuna fizik deme..

5850 alabilirsin güç kaynağınıda Saphire Pure 625w gibi birşey alabilirsin..

işlemcin nedir bu arada ?
  • sebebi basit...milyarlık kartlarla bile physx açıldığında oyunlar oynanamaz hale geliyor.Aşırı fps düşüşü yaşanıyor.

Ayrıca fizik desteği sunan oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az.Değmez yani.

o yüzden yukarda da önerildiği gibi en az 500watt kaliteli bir güç kaynağı ile hd5850-hd6850-gtx460 üçlüsünden birisini alabilirsin
  • gtx 460 alabilirim ancak hdmi çıkışıyla 1080p desteği alınmadığını sadece 1080i desteklediğini duydum, böyle birşey varmı?
    varsa gtx 460'ın biraz daha üstü olarak 400-450 arası ne olabilir.

ayrıca bana hangi siteden almamı tavsiye edersiniz,mümkünse link verin...
  • Şuan 350 tl ye gtx 460 alabilirsiniz ama büyük ihtimalle psu'nuz 350 watt civarıdır ve bu psu yetmeyecektir.Biraz bütçeyi arttırıp birde peak 500w psu alırsanız gtx 460 ıda kullanabilirsiniz.

Edit:Arkadaşlara katılıyorum.Bu kartla fizik felan kullanamazsın.5850 Xtreme alman hem daha hesaplı olur hemde daha fazla performans alırsın ama psu şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feelsgoodman -- 14 Temmuz 2011; 17:50:30 >
  • iyi araştırman lazım dosum söylediğin fiyata arkadaşlarında söylediği gibi sadece gx460 nvidia chipsetli kar alabilirsin şunaki piyasa fiyatları 390-420 arası değişiyor .. psu alman lazım 500 wat üsü 80 plus bi psu yeter sana ... onada tavsiye verebiliriz..

bu arada gx460 hdmı çıkışları vardır bende gigagx460 sli var 42'' lcd kullanıyorum ... gayet performanslıdır .. bu arada 1080 pix destekliyor sıkıntı yaşamicaksın ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tertero

gtx 460 alabilirim ancak hdmi çıkışıyla 1080p desteği alınmadığını sadece 1080i desteklediğini duydum, böyle birşey varmı?
    varsa gtx 460'ın biraz daha üstü olarak 400-450 arası ne olabilir.

ayrıca bana hangi siteden almamı tavsiye edersiniz,mümkünse link verin...

vatan eksen ve teknobiyotik garantör olurum bu 3 şirketten topladım ben pc mi ..

vatan'ın kdv bizden kampanyasını yakalarsan daha da bir hoş olur sürekli yapıyorlar
  • gtx 460 ile hdmi çıkışından 1080p görüntü alabileceğime eminmisiniz? 1080i görüntü alanlar olmuş desteklemediği için.

şu modellere baktım hepsiburada sitesinde "MSI N460GTX SE Cyclone 1GB 256Bit DDR5 HDMI/DL-DVI Ekran Kartı"

ancak bu modelde phsyx desteği olup olduğuna dair bilgi verilmemiş ya da 1080p desteklediğine dair

bir de bu model var "Gigabyte Nvidia GTX460 1GB 256Bit GDDR5 (DirectX 11) PCI-E 2.0 Ekran Kartı GV-N460OC-1GI"

sizce hangisi?

oc ile uğraşan birisi değilim ve pek anlamam
  • ürünleri kendi ana sitelerinden kontrol et tüm özellikleri yazar ben giga tercih ettim ama tercih yinede sizin

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/vga/gv-n460oc-1gi/specs/

buda kartın linki
  • gigabyte tercih edebilirim yanlız anakartım ECS G31T-M7 mATX
    uyum sorunu yaşarmıyım?
  • yani boyut olarak sığarmı?
  • Poyut olarak anakarın değil kasanın boyutu önemli o konuda bir problem çıkacağını zannetmem. boyut konusu en çok 5970 6990 GTX590 gibi çift Gpulu kartlarda ortaya çıkıyor. Gtx 560 direct cu nispeten kısa bir kart örneğin. Ama arkadaşların dediği gibi ben de diyorum. 5850 alın üstüne de high power 550 W psu işinizi görecektir
  • tertero, buradaki insanlara soru soruyorsun ve çok da takmıyorsun, 460-470 gibi kartlarda PhysX zor açarsın, değmez. O yüzden 5850 gibi f/p krallarından almanı öneriyoruz, en azından cevap ver
    1080p çıkışı hakkında bilgim yok ancak 1920x1080 çözünürlüğü destekler ve bunu digital olarak yaparsa, sadece ses aktaramaz, görüntü de bir şey değişmeyecektir. (285'im bile destekliyordu... 460 nasıl desteklemez )
    Ve PhysX. 8XXX serisinden sonraki mid-high end kartların hepsinde vardır... Ona bakmaya bile gerek yok.
  • gtx 460 in se olmayan versiyonlarını tercih et.SE bi nevi kırpılmış versiyon.Bencede 5850 alman daha iyi olacaktır.Şuan için en iyi fp kartlarından ve oc potansiyelide var.
  • çok kararsız kaldım şuan fiyat araştırması yapıyorum, 5850 ya da gtx 460,470 ,
    bu nedenle yeterli cevap yazamıyorum ama yazılanları okumadığımı ve dikkate almadığımı düşünmeyin....
    5850 veya gtx460 ne kadar ömürlü olur beni nekadar götürür hiç bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tertero

çok kararsız kaldım şuan fiyat araştırması yapıyorum, 5850 ya da gtx 460,470 ,
    bu nedenle yeterli cevap yazamıyorum ama yazılanları okumadığımı ve dikkate almadığımı düşünmeyin....
    5850 veya gtx460 ne kadar ömürlü olur beni nekadar götürür hiç bilmiyorum...

ps4 çıkana kadar 4 senedir aynı grafiklerle oyun oynuyoruz
  • @tertero

İşlemci nedir ?

Kasa ve Power nedir ?

Monitör çözünürlüğünü nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 14 Temmuz 2011; 23:22:07 >
  • Oyunlar Nvidia tabanlı üretiliyor diyorlar.Gtx 460 alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

@tertero

İşlemci nedir ?

Kasa ve Power nedir ?

Monitör çözünürlüğünü nedir ?

core 2 quad q8200 2.33

kasa iyi bir kasa değil ama soğutma fena değil power 300w

monitör olarak 37" 1080p hdmi girişinden kullanıyorum hd4350 ile iyi görüntü alıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.