Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2K’da oynuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Şimdi ufak bir dosya güncelledi. 8900 küsür görüyor🤣 Birkaç defa daha deneyim bakalım :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OssiiE -- 14 Kasım 2020; 20:40:24 >
  • Arakdaslar cold war kodu satmak isteyen varmidir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt

Türkiye'de sıvı soğutma satılmıyor mu RTX 30xx serileri için?

Karta epey yükleneceğim sanırım. Bulabilirsem almak istiyorum. Sistemi tamamladım diye düşünürken vazgeçtim ve 1600W PSU ve uygun bir kasa almaya karar verdim. Almışken sıvı soğutma da eklemek istiyorum. Önerebileceğiniz bir marka/model olursa bakmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bulbay

Türkiye'de sıvı soğutma satılmıyor mu RTX 30xx serileri için?

Karta epey yükleneceğim sanırım. Bulabilirsem almak istiyorum. Sistemi tamamladım diye düşünürken vazgeçtim ve 1600W PSU ve uygun bir kasa almaya karar verdim. Almışken sıvı soğutma da eklemek istiyorum. Önerebileceğiniz bir marka/model olursa bakmak isterim.

Bu işi firma olarak yapan Conn bilgisayar var. https://gtmteknoloji.com/iletisim//

Kart ve blok olarak oradan fiyat alabilirsiniz. Zaten ekran kartı icin blok ureticileri bellidir. onlarda Ekwb ile calısıyorlar.

Ekwb nin stok ve fiyatlarını linkten gorebilirsiniz.

https://www.ekwb.com/shop/quantum/gpu-cooling/gpu-water-blocks/geforce-rtx-30x0-series?___SID=c97c37378faad291b7e544839f7cbeb7U

Kasa ve power konusunda bir uyarı yapayım. 3 tane ekran kartını calıstırabilecek bir sistem icin fazla alternatifiniz yok. 1500-2000 watt arasında psu ve 3 kartlı bir sistem kurmak icin iyi arastırma yapmanız lazım.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Çok iyi ismi özellikle çok hoşuma gitti.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Orijinalden alıntı: SelimmDD

Çok iyi ismi özellikle çok hoşuma gitti. 

Aslında ne denmek istendiğini bu kısaltmayı gören ve bilen herkes anlar ama hadi yine de ''Work The Frames'' diyelim. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• O kadar çok RTX 30 başlığı olduki insan yaptığı testi nereye atacağını bilemiyor, diğer büyük konuyu stok ve kargo takip olarak değiştirse yönetim daha temiz bir görüntü olur.

RTX 3070 GamingPro OC'yi kurcalamaya devam ediyorum an itibariyle 1995mhz - 0.9500v / +750mem Time Spy sonucum bu şekilde, stok kart 12.414 almıştı stok sonuca göre neredeyse 1k daha fazla Graphics Score aldı, daha az ses ve ısınma doğal olarak daha az güç tüketimi mevcut. 0.9250v civarında çok daha ciddi sıcaklık, güç ve ses düşüşü alabiliyorum ama 0.9500v de kart zaten sessiz ve serin çalışıyor. 2000 üzeri henüz denemedim power limitleri yükseltip çılgın OC yapanlara saygım var ama UV bu kadar efektifken bana çok mantıksız geliyor kaçırdığım bir mevzu yoksa.

https://www.3dmark.com/spy/15310004

• quote:

Orijinalden alıntı: Dentrassi

Palit RTX 3080 GamingPro O.C Modelini dün çalıştırdım. Stock halde %99 tdp'a çıkan kartı 23 derece oda sıcaklığında max 71 dereceye ulaştı. Kasa olarak Corsair Spec Delta kullanıyorum

GPU'yu 2ghz üzerine çıkarttığımda %108 pik, %105 genel tdp ile FurMark OpenGL testinde max 74 dereceye ulaştı lakin AC:Origins Benchmark'ında oyun defalarca çöktü.

Şuan +65 çekirdek ve +400 bellek bellek hızı ile kullanıyorum ve stabil gibi.

Hocam hangi programla oc yaptınız ve voltajla oynadınızmı?

• safüzyon S kullanıcısına yanıt

Merhabalar. Palitin kendi ThunderMaster yazılımını kullandım. Çekirdek hızını +50, bellek hızını +375'e indirdim. Voltaj ile oynamadım lakin UV yapma gibi bir niyetim var.

• Dentrassi kullanıcısına yanıt
    Neden hocam ısınıyor mu?

• Bu neden olur arkadaşlar? Bu 2. oluşu daha önce böyle olunca kapanmıştı pc. Alalı 1 hafta bile olmadı daha

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

Bu neden olur arkadaşlar? Bu 2. oluşu daha önce böyle olunca kapanmıştı pc. Alalı 1 hafta bile olmadı daha

Aynı olay bende de olmuştu TEmiz format attıktan sonra bir daha olmadı. @REDSTONE Vram'den bahsetmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

Bu neden olur arkadaşlar? Bu 2. oluşu daha önce böyle olunca kapanmıştı pc. Alalı 1 hafta bile olmadı daha

@OssiiE Birkaç veya daha fazla kişide ve benzer zamanlarda bu durumun ortaya çıktığını görüyoruz ve düzelenler de var. Bu tarz durumlarda GPU ve VRAM her zaman masada olmakla beraber, yazılımsal olabilmesi de tabii ki ihtimaller arasındadır. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

@OssiiE Birkaç veya daha fazla kişide ve benzer zamanlarda bu durumun ortaya çıktığını görüyoruz ve düzelenler de var. Bu tarz durumlarda GPU ve VRAM her zaman masada olmakla beraber, yazılımsal olabilmesi de tabii ki ihtimaller arasındadır.  

Alıntıları Göster

Doğrudur hocam. Örnek olmak açısından söyledim ben onu.

Bu arada Cold War Kullanımı 9200 'e kadar çıktı

• Ya ben de şu undervolt mevzusunu öğrenmek istiyorum ama araştırmama rağmen bir şey anlamadım. Msi afterburnerda bir şeyleri kıstıkdan sonra açılan eğri falan şok karışık geldi. Mala anlatır gibi birisi anlatabilir mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OssiiE

Aynı olay bende de olmuştu TEmiz format attıktan sonra bir daha olmadı. @REDSTONE Vram'den bahsetmişti.

Alıntıları Göster

donanım kaynaklı olmasın da. Biraz daha bekleyeceğim belki yazılım ile çözüm gelir son çare ben de format atacağım.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.