Şimdi Ara

Nüfusunun %90'ı Ateist Olan Bir Ülkede Oruç Tutmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyelim böyle bir ülkede yaşıyorsunuz, müslüman gibi giyiniyorsunuz.

Sizin müslüman olduğunuzu anlayan birileri, işte müslüman mısınız, oruç tutuyor musunuz diye sorduğunda evet dediğiniz de sizi darp etse, sözlü ikaz etse, dövse hoşunuza gider miydi?

Hoşunuza gitmeyecekse neden aynısını siz insanlara yapıyorsunuz, burası müslüman bir ülke diyerek?

quote:

JAPONLAR'DAN ÖĞRENİLMESİ GEREKEN 10 TEMEL İLKE
    Japonlar,
    ne hıristiyan,
    ne musevi
    ne de müslüman.
    ne peygamberleri,
    ne de kutsal kitapları var
    ama, İnandıkları insani değerler ile bütün dünyaya ders verdiler.
    Demek ki insan olmak, başka bir şey.
    JAPONLAR'DAN ÖĞRENİLMESİ GEREKEN 10 TEMEL İLKE
    1. AĞIRBAŞLILIK
    Hiçbir dövünme ya da aşırı hareketlerle ıstırap ifade etme görüntüsü yok. Üzüntünün kendisi yüceltildi.
    2. ONUR
    Su ve yiyecek kuyruklarındaki disiplin. Hiçbir kaba söz ya da sert el kol hareketi yok. Sakinlikleri övgüye değer.
    3. YETENEK
    Örneğin, inanılmaz mimarlar. Binalar sallandı ama yıkılmadı.
    4. ERDEM
    İnsanlar sadece o anda gereksinimleri olanları aldılar. Başkaları da bir şeyler alabilsin diye.
    5. DÜZEN
    Hiçbir dükkân yağmalama yok. Yollarda korna çalmak, sollamak yok. Sadece anlayışlı tavırlar.
    6. Özverili
    Elli çalışan deniz suyu pompalamak için nükleer reaktörlerin içinde kaldı. Bunların yaptıklarının karşılığı nasıl ödenebilir?
    7. DUYARLILIK
    Lokantalar fiyatlarında indirim yaptı. Korunmayan bir bankamatiğe hiç kimse saldırmadı. Güçlüler zayıflara baktı.
    8. EĞİTİM
    Yaşlılar ve çocuklar dahil herkes ne yapacağını tam olarak biliyordu. Aynen de yaptılar.
    9. MEDYA
    Bültenlerde kendilerini mükemmel bir şekilde dizginlediler. Aptalca konuşan muhabirler/spikerler yoktu. Sadece sakin bir şekilde yapılan habercilik. En önemlisi de, durumdan faydalanarak kolay yoldan kendine pay çıkarmaya çalışan politikacılar yoktu.
    10. VİCDAN
    Bir mağazada elektrikler kesildiğinde, insanlar aldıkları şeyleri tekrar raflarına koydular ve sessiz bir şekilde çıktılar.
    Ülkeleri dev bir afete uğramış durumdaki Japon vatandaşlarından dünyanın alacağı çok dersler var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7nbitirdin -- 21 Haziran 2017; 13:35:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çekya ( eski adıyla Çek cumhuriyeti) nın büyük çoğunluğu ateist. Prag ta yaşadım bir süre. İnsanlar birbirinden hiçbir şekilde rahatsız değil. Hatta cumhurbaşkanlığı binası halka açık. Halk bahçesinde uzanıp güneşleniyor.(ilk gördüğümde çok şaşırmıştım). Güvenlik veya polis yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yobazın çok olduğu yerde dikkat etmek lazım. istanbul fatih. konya kütahya bilenler yazsın arkadaşlar dikkat etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: otodr

Çekya ( eski adıyla Çek cumhuriyeti) nın büyük çoğunluğu ateist. Prag ta yaşadım bir süre. İnsanlar birbirinden hiçbir şekilde rahatsız değil. Hatta cumhurbaşkanlığı binası halka açık. Halk bahçesinde uzanıp güneşleniyor.(ilk gördüğümde çok şaşırmıştım). Güvenlik veya polis yok.

Turkiyeyi dunya haritasindaki bolgeden alsak avrupada bir yere yerleştirsek veya ada yapsak turkiye de boyle olur emin ol. Bizim kaderimiz ortadoguda olmak ve teror ihtimalini her zaman 1.sirada tutmak.

• Bunlarin % 80'inin hosuna giderdi emin ol. Sirf magduruz biz edebiyati yapmak icin, sirf islam dusmanligi edebiyati yapmak icin gider kendileri hir-gur cikartirlar kendilerini bile bile dovturturlerdi. Valla bak gider dondurma yiyen cocuklara atarlanirlardi "ben muslumanim, bana saygi gostereceksin" diye. .gif]
  • Dininin geregini yerine getirdigi icin yobaz damgaso yemezdi.

Hemde bunu muslumanim diyenlerden duymazdi.(cogu)

Kisacasi bu ulkede muslumanin ,muslumana verdigi zarari ateist vermez..

• Atesitler yobazlar gibi dondurma yiyemessin gibi karışmayacagı için pek sorun olmaz. Ama tam tersi durumlarda işler b*ka sarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenParsTR -- 21 Haziran 2017; 9:28:17 >
  • quote:

Çekya ( eski adıyla Çek cumhuriyeti) nın büyük çoğunluğu ateist. Prag ta yaşadım bir süre. İnsanlar birbirinden hiçbir şekilde rahatsız değil. Hatta cumhurbaşkanlığı binası halka açık. Halk bahçesinde uzanıp güneşleniyor.(ilk gördüğümde çok şaşırmıştım). Güvenlik veya polis yok.

Yahu neden bunların sadece mahalleleri, en fazla ilçeleriyle sınırlı dar dünyalarına böyle tehlikeli bilgileri sokuyorsun? O sanıyor ki yaşadığı mahalle gibi tüm dünya, kalan tüm fikirler, yaşamlar imkansız.

Yapmayın etmeyin, bu halkı yoldan çıkarmayın.
  • Ulan görende korkunuzdan sokağa çıkamıyosunuz hergün oruç tutmayanları linç ediyolar sanacak. Ben de tutmuyorum oruç ama mağdur edebiyatı yapmayı ne çok seviyosunuz. Hergün gittiğim restoranlar full çekiyor daha dayak yiyeni görmedim.

• Mağdur edebiyatı yapanların genelde kim olduğunu biliyoruz. O yüzden boşuna savunma mekanizmasına geçme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

Kim kimi dövmüş, darp etmiş, sözle taciz etmiş dostum? Ramazan başında çıkan bir iki habere mahsuben mi açtın bu konuyu? 20 seneden fazladır oruç tutuyorum, fiziki müdahaleyi bırak, kafamda bile kurmadim kötü düşünceler.

Boş yapmayın artık, 3 5 haber görüp müslümanlara bok atmayı bırakın. İşiniz gücünüz fitne fesat, iş yerinde ateist arkadaşım var, gayet de güzel anlaşıyoruz. Ne o bana bi saygısızlık yapar ne ben ona. Hayır nedir yani bu kin, nefret?

Merhaba Polianna, forumumuza hoşgeldiniz. Hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Biz Türkiye'de yaşıyoruz bir gün sizi de bu ülkeye bekleriz .

• YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    O zaman muslumanlikta sorun var.Insan mi sorunlu din mi diyebilirsin dini yasayan insan olduguna gore o zaman kusur dinde degilde nerede?

Insanlar dini bireysel olarak yasamaktan ziyade yasadigini gosterme ve digerlerine empoze etmeye calisiyor.Bu da insanlari dinden sogutuyor.

• verdikleri örneğe bakın

internette czech streets +18 videoları aratın, başka birşey demiyorum ben

@1881 @otodr

• Anladık ateist kardeş dayak yemişsin.
  • yok beyler dayanamıcam birdaha yazıyorum

adamların verdiği örneğe iyi güldüm, kahkaha attım

google görsellere czech streets yazın, karşınıza çıkacak 1000lerce resim karşısında kendinize hakim olun ama haaaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord1905

O zaman muslumanlikta sorun var.Insan mi sorunlu din mi diyebilirsin dini yasayan insan olduguna gore o zaman kusur dinde degilde nerede?

Insanlar dini bireysel olarak yasamaktan ziyade yasadigini gosterme ve digerlerine empoze etmeye calisiyor.Bu da insanlari dinden sogutuyor.

Sorun insandadir.

Ateistler sorunsuz demedim veya diger din mensuplari sorunsuzda demedim.

Sorun insandadir, nasil ki Ateist ,musluman ,hristiysn ,musevi farketmeksizin insanin iyisi kotusu varsa buda aynidir.

Ulkemizde ise Muslumandan donme Ateistler ozellikle sadece ama sadece islam dusmani oluyor, insanlar kendi yollarini secebildiklerine gore sorun bellidir.

Bir insan iyi ise din onu kotu yapamaz.

Bir insan kotu ise din onu iyide yapamaz.

Yapamazdan kastim da ,karar mekanizmasinin din degil insanda olmasidir.İyi olmak istemeyen birisini din iyi yapamaz .

Sorun tamamen insandir, insan insani bozar .

İnsan insani bozuncada sorunu insanda gormeyip dinde goruruz.

Ornek verirsek dinini yasayana yobaz demek bunlardan teki.Dondurma olayinda oldugu gibi burasi musluman bir ulke yiyemezsin,yapamazsin demek ile , Guzel kardesim afiyet olsun ama ramazan ayindayiz birilerin cani ceker haberin olsun biraz daha dikkat et lutfen demek arasinda dunyalar vardir.

Burasi musluman bir ulke yapamazsin dedigin an.

Burasi hristiyan bir ulke yapamazsin diyene ses edemezsin.

Dogruyu guce kuvvete gore egip bukersen sen gormesende o guc karsi tarafa gecer, 40 sene once Turbanli bacilarimizi okutmadilar deyip suan etek giydi diye insanlara tekme atarsan ,yarin daha siddetlisini yasarsin ve yasacaksinda.

Emri maruf yapilir ama nasil yaptigin cok onemli

Atalarimiz bile Tatli dil yilani deliginden cikarir derken amacin islam dusmani yetistirmek degilse yapilan anormal.

Olay bu benim gorusum bu , sorunlu olan din degil insandir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 21 Haziran 2017; 10:58:55 >

• quote:

Öpüşmekte serbest mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: star scream

quote:

Öpüşmekte serbest mi?

Opusmek heryerde serbest

• Genellikle genç kızlara saldırıyorlar. Bu embesillerin çoğunun bu kızlara ulaşamamasının verdiği öfkeden kaynaklı saldırdıklarını, toplumdan gelebilecek tepkiyi azaltmak için de dini öne attıklarını düşünüyorum. Ama göründüğü gibi olan da bir hayli fazla.
  • Hergün yüzbinlerce belki milyonlarca insan dışarıda yiyip içiyor. Kaç tanesi darp edilmiş ya da karışan olmuş . Ben dışarıda yiyen içen gördüğümde umursamıyorum. Saçma sapan konular açarak ne yapmaya çalışıyorsunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.