Şimdi Ara

NÜFUS ile ilgili ACİL yardımlarınız.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar belki içimizden biri bu konuyu biliyordur başına gelmiştir

Memleketimdeki nüfus kaydımı yani KÜTÜĞÜMÜ başka bir yere nakil ettirmek istiyorum,sadece kendiminkide olabilir ailemin kaydınıda taşıyabilirim.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz?teşekkürler

• Kütük değişmez de ikametgah adresin değişir herhalde.Onun için de eski yaşadığın yerin muhtarından bi ikametgah alıp buranın muhtarıan veriyon.Oda senin ikametgahı yaşadığın yerde gösteriyo.Yanlışım varsa düzeltin
  • Evet onu biliyorum KÜTÜĞÜNÜ taşıyanları duymuştum 3-5 sene önce taşınıyormuş heralde bende taşıttıracağım ama nasıl oldğunu ne yapmam gerektiğini bilmiyorum işteÖğrenemezsem yarın nüfus müdürlüğüne telefon açacağım heralde bilgi verirler
  • 23.10.2003 tarih 1587 Sayılı Nüfus Kanununun "Yer değiştirme"başlıklı 28.maddesi,4992 sayılı kanunla ortadan kaldırıldığından,artık hiçbir şekilde kütük değişikliği yapılamamaktadır.

hukucu.com dan alıntı.
  • kütük değişir. bir abim eşinin kütüğünü kendi memleketine aldırmıştı. en sağlıklı bilgiyi Nüfus Müdürlüğünden alırsınız. ama taşınıyor..

du en son.
    çok olmuş be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 31 Mayıs 2009; 23:22:12 >
  • evlilik durumunda kadının kütüğü taşınıyor tabii ki ama arkadaş kendi rızasıyla taşımak istiyor ikisi birbirinden farklı şeyler ...

eskiden istanbul dışında kütük olması zordu oraya faks çekilecek de yanıt beklenecek de bi dünya formalite ama artık eskisi gibi değil online sistemde işler daha kolay sen neden taşıyorsun ki..
  • quote:

Orjinalden alıntı: gollory

evlilik durumunda kadının kütüğü taşınıyor tabii ki ama arkadaş kendi rızasıyla taşımak istiyor ikisi birbirinden farklı şeyler ...

eskiden istanbul dışında kütük olması zordu oraya faks çekilecek de yanıt beklenecek de bi dünya formalite ama artık eskisi gibi değil online sistemde işler daha kolay sen neden taşıyorsun ki..

bende bu sekılde bılıyorum onceden zordu ama şimdi bılgısayarlar devrede oldugu ıcın zorlugu yok o yuzden tasımıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: gollory

evlilik durumunda kadının kütüğü taşınıyor tabii ki ama arkadaş kendi rızasıyla taşımak istiyor ikisi birbirinden farklı şeyler ...

Evet doğru şu an o konuda hiç bir sıkıntı yok online işlemler yürüyor onu biliyorum zaten o sebpten değil benimkisi biraz zevk işi diyelim...Ama eğer halen böyle bir şans varsa mutlaka ne gerekiyorsa yapıp kütüğümü taşıtacam Teşekkürler hepinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özbekli35 -- 1 Haziran 2009; 0:52:39 >

• Merhaba, Nufus kütüğünü değiştirmen için nufus müdürlüğünü mahkemeye vermen gerekiyor. Bu kadar basit:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.