Şimdi Ara

Notebook Tavsiyesi - 2 kg altı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta yazdığım gibi 2 kg altında bir adet laptoba ihtiyacım var. Olabildiğince hafif, 13 inçten düşük olmayan monitörlü bir cihaz arıyorum.
    1500 lira civarı bütçem var, 2000'e kadar çıkabilirim.
    Sadece işte kullanacağım, excel, outlook, logo, firefox açtıracağım. Çok güçlü işlemciye, abartı rame ihtiyacım yok yani.
    Oyunla da aram yoktur. Ekran kartı onboard da olur.
    Bluetooth entegre olmalı, cihazı tak çıkar uğraşmak istemiyorum.
    touchpad'i derli toplu olmalı, eski ibm ler gibi çubuklu, packard bell gibi tırnaksız kesinlikle istemiyorum. çift tırnaklı touchpadler en kullanışlısı.
    Bir de baya sunum yaparım. analog çıkış mevcut olursa iyi olur.

Zilyon tane notebook modeli var, kararsız kaldım. Tavsiye ettiğiniz bir model var mı? Bu aralar kampanyalı felan?

• http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ul30vt-130dv-ul30vt-core2-duo-su7300-1.3ghz-2gb-500gb-13.3-cam-bt-512mb-g210m-w7pre-1.7kg/productdetails.aspx?I_ID=44648

Hocam buyur. Aradığın tüm özellikler mevcut. Fiyat da limitte. 14.1 inç olanı kullandım, Windows 7 Home Premium 64 Bit ile, performansı çok çok iyi. Tüm özellikleri aynı benim kullandığımla. Sadece bunun bellek 2 GB fakat bir getirisi olmaz sana 4 GB olsa da. Üzerinde dahili ve harici ekran kartı mevcut. Tek tuşla geçiş yapılabiliyor ikisi arasında.

Netbooku satarsam ben de bunu alacağım. 1.7 kilogram ve 11-12 saat pil ömrü. Başka bir notebookta bu özellikleri bulman imkansız.

Kolay gelsin.

• Aynı kaygıları ben de taşıyorum. Tam olarak ihtiyacım olan bir laptop. İsmini bir yere not ettim. Ama halen kafamı Macbook Pro 13.3" modeli kurcalıyor. Apple denemek istiyorum, ancak fiyatları da malum. İkinci el temiz ve yaklaşık olarak Asus'un bu modelinin sıfırına yakın fiyatı olan bir şey denk gelse Asus'a tercih edebilirim. Tabi Office/iWork yazılımları yüklü olmak kaydıyla.
  • hem toplanan donanımları hemde fazla olmayan kilosu bakımından bakılabilir.

http://www.pcdepo.com/asp/product/58810/DELL-XPS-1340-G74P43-P7450-4G-320G-13-3-VSTP-210M
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Aynı kaygıları ben de taşıyorum. Tam olarak ihtiyacım olan bir laptop. İsmini bir yere not ettim. Ama halen kafamı Macbook Pro 13.3" modeli kurcalıyor. Apple denemek istiyorum, ancak fiyatları da malum. İkinci el temiz ve yaklaşık olarak Asus'un bu modelinin sıfırına yakın fiyatı olan bir şey denk gelse Asus'a tercih edebilirim. Tabi Office/iWork yazılımları yüklü olmak kaydıyla.

Hocam eğer yeni çıkacak olandan bahsediyorsak, kıyaslamaya gerek yok :) Çok daha üst düzeyde bir alet bahsi geçen MacBook Pro. Fakat büyük bir ihtimalle bir MacBook Pro parasıyla en az 3 adet Asus UL30VT alınabileceğini kestirmek güç değil. Bu açıdan bakarsak Apple'ın artıları buhar olup gidiyor. Bütçe sorun değilse, bu da sorun değil tabii ki :)

• Yenisine gerek yok; temel Office işlemlerini yerine getirsin, internete girsin, pil ömrü olabildiğince uzun, kendisi de hafif olsun yeter. Macbook Air'dir aslında tarifime uyan ancak onun fiyatı gerçekten sorun! Bir de dvd oynatıcı olsa iyi olur tabi. O yüzden temiz bir ikinci el macbook pro iş görür dedim. Bu özelliklere ve ikinci el Macbook pro fiyatına denk sıfır bir makina almaktansa Apple denemeyi tercih ederim.
  • U350 59-026437 IdeaPad LENOVO LAPTOP

İŞLEMCİ: Intel® Pentium® processor SU7300 1.30 Ghz 2MB L2 Cache, 800MHz İşlemci
    RAM: 3 GB DDR3 800 Mhz. (Max.4 GB) Ram
    HDD: 320 GB SATA (5400 Rpm) HDD
    EKRAN KARTI: Yeni Nesil Intel 4500MHD Max.1340 MB Ekran Kartı
    Batarya 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion)
    Ağırlık 1,8 Kg

Asus'un yeni modeliyle karşılaştırır mısınız bunu? Bunu düşünüyordum. İstanbul Bilişimde 1200küsür fiyatı... Asus'un yeni modeli kafamı karıştırdı.
  • Harici ekran kartı yok o modelde. Asus'ta hem dahili (4500MHD) hem harici (G210M) mevcut. Lenovo 100 gram daha ağır. Asus'ta 8 hücreli pil var ve 11-12 saat pil ömrü sunuyor. Bir de Asus'ta işlemciye gerektiğinde otomatik hız aşırtma uygulanıyor %35 civarında.

Lenovo'da 6 hücre denmiş ama pil süresi yazılmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ul30vt-130dv-ul30vt-core2-duo-su7300-1.3ghz-2gb-500gb-13.3-cam-bt-512mb-g210m-w7pre-1.7kg/productdetails.aspx?I_ID=44648

Hocam buyur. Aradığın tüm özellikler mevcut. Fiyat da limitte. 14.1 inç olanı kullandım, Windows 7 Home Premium 64 Bit ile, performansı çok çok iyi. Tüm özellikleri aynı benim kullandığımla. Sadece bunun bellek 2 GB fakat bir getirisi olmaz sana 4 GB olsa da. Üzerinde dahili ve harici ekran kartı mevcut. Tek tuşla geçiş yapılabiliyor ikisi arasında.

Netbooku satarsam ben de bunu alacağım. 1.7 kilogram ve 11-12 saat pil ömrü. Başka bir notebookta bu özellikleri bulman imkansız.

Kolay gelsin.

buradaki kilosu yanlış yazılmış sanırım:http://www.notebookcheck-tr.com/Asus-UL30VT.27136.0.html

• Evet Notebookcheck'teki bilgi hatalı. UL serisinin hiçbir modeli 3,2 kilogram ağırlığında değil. Türkiye'de satılan modeller:

UL50VT (15.4 inç) 2,3 kilogram
    UL80VT (14.1 inç) 2,0 kilogram
    UL30VT (13.3 inç) 1.7 kilogram
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.