Şimdi Ara

NOTEBOOK Tamiri İle İlgili KURS VARMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
9.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir arkadaşım notebook tamir için kurs arayışında sizin bildiğiniz sağlam kaliteli kurs-eğitim veren yerler varmı?

Öncelikle bursa olursa iyi olur

• Immm anlaşılan böyle birşey yok
    Tamam arkadaşlar
    sağolun
  • Zaten olsada laptopa özel olacağını hiç sanmıyom.En azından bilgisayar tamircisi deseydinEğer o arkadaşın laptopu arızalandıysa hevesi geçicidir.Sırf kendi bilgisayarını tamir etmek için arıyodur ve 1-2 haftaya hevesi gider.Eğer hobi veya para kazanmak için arıyosa başka devre tamirleri vs. yapsın.Yada bazı arkadaşlar gibi alet çantasını toplasın projeler yapsın.Şahsen ben öle yapıyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: f.alan

Zaten olsada laptopa özel olacağını hiç sanmıyom.En azından bilgisayar tamircisi deseydinEğer o arkadaşın laptopu arızalandıysa hevesi geçicidir.Sırf kendi bilgisayarını tamir etmek için arıyodur ve 1-2 haftaya hevesi gider.Eğer hobi veya para kazanmak için arıyosa başka devre tamirleri vs. yapsın.Yada bazı arkadaşlar gibi alet çantasını toplasın projeler yapsın.Şahsen ben öle yapıyom

Arkadaşlar o laptop arızası ile laptop tamiri öğrenmeye çalışan arkadaşlar farklı kişiler
    Tamiri öğrenmek isteyen arkadaş işi öğrenip nijerya/ganaya gidecek
    Ailesi orda hayatının geri kalan kısmını orda idame edecek
    O yüzden biraz temel olsun istiyor

• Evet kardeşler varmı byle bir kurs ?
  • Çizgi elektroniğin bilgisayar tamir kursu var ama laptop için özel bir bölümü var mı bilmiyorum, arayıp sorabilirsiniz.

link;

http://www.cizgi-tagem.org/e-market/product.aspx?key=technicianeducation
  • arkadaşlar araştırmalar sonunda böyle bir yer cidden varmış.www.laptopservisi.com - laptop okulu diye birşey geliştirmişler.aslında laptop tamiri yapan bi firma :D laptop onarım uzmanı yetiştiriyorlar.teknik servis elemanı gibi heralde.laptop için olması işin ilginç tarafı.tr'de başka var mı?
  • +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: adigex

Notebook tamiri hakkında nasıl bir kurs düşünüyorsunuz ki?

ram, hdd, lcd, hiç bir parçanın tamiri yok, ancak ana kart üzerinde çok sınırlı şekilde müdahale edilebilir.

arkadaşın dediği gibi laptop parçalarında çok fazla tamir edilecek bi şey yok
    anakart tamiri içinde chiplerin yanmış olması yada sıvı temas alması halinde kesinlikle tamiri söz konusu değil.
    yada chiplerin değişimi sırasındaki yolların onarımı öyle eğitim ile filan olacak iş değil,
    hevesini kırmak gibi olmasın ama sen tamir yerine sök tak sisteminde kendini geliştir mesela bir laptobu açıp kapamak bile bi ustalıktır,
    geriye kalan parçayı rahatlıkla değiştirirsin kaldıki artık parça çok fiyatlar ucuz tamir terimi yakında kullanılmayacak gibi :))

Sonuç olarak laptobu söküp geri toplamayı öğren içindeki parçaların uyumunu öğren sana fazlasıyla yetecektir kanatindeyim,
    saygılarımla..

• "www.laptopokulu.com" bu adamlar uygulamalı yapıyorlar heralde resimler falan var ? sök tak işi evde yapsam bi tek kendi laptobum var onuda bozamam arkadaş
  • DOCTOR LAPTOP yazıp google da arayın ,eğitim videoları güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepz0ne -- 8 Ocak 2011; 20:55:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadolife

arkadaşlar araştırmalar sonunda böyle bir yer cidden varmış.www.laptopservisi.com - laptop okulu diye birşey geliştirmişler.aslında laptop tamiri yapan bi firma :D laptop onarım uzmanı yetiştiriyorlar.teknik servis elemanı gibi heralde.laptop için olması işin ilginç tarafı.tr'de başka var mı?

siteyi inceledim bende bu tür kurslara katılmak istiyorum ama maddi olarak mümkün deil gibi 120 saatlik kurs için 1500 lira istiyor adamlar şaka gibi.ben 1500 liraya 5 tane laptop alıp dağıtıp kurcalayıp onların vereceği eğitimi kendimde alırım.ismek var bizim burda bi gidip bakıcam bilgisayar kursuna belki yeterli derecede eğitim veriliyordur bedavadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: _KARDELEN_

Arkadaşlar o laptop arızası ile laptop tamiri öğrenmeye çalışan arkadaşlar farklı kişiler
    Tamiri öğrenmek isteyen arkadaş işi öğrenip nijerya/ganaya gidecek
    Ailesi orda hayatının geri kalan kısmını orda idame edecek
    O yüzden biraz temel olsun istiyor

ne amaçla gidecek oraya ?

görev mi almış... ?
  • laptop tamiri yapılan bır yere gıdıp gerekırse ücret almadan işe baslasan cırak usta ilişkisi gibi
    bir kac ayda cok faydalı olur
  • tabi bir yerde ücretsiz işe başlayabilir de şu var insanlar bildiklerini öğretmiyorlar.hatırlıyorum da stajda sadece çay getır yerlerı paspasla yaptırıyorlardı :S:S:S
  • LAPTOP tamiri yapabilmek için öncelikle çok sağlam elektronik bilgisi ve ve elektronik cihaz tamir bilgisi gerekir.

37 yaşındayım, 13 yaşında atıldığım elektronik cihaz tamir macerasına 1988 de siyah beyaz tv lerle başladım, renkli tvler videolar müzik setleri power ampfiler, ve devre tasarımları derken 1998 yıllar sonunda bu işten

maddi yetersizlik sıkıntısından dolayı bırakmak zorunda kalıp farklı bir işe başladım uzun yıllar elime bir havya almadım son 2 yıla kadar.

bir arkadaşım vardı yıllar önce elektronik tamirle ilgili biraz bilgi vermiştim o da kendisini bu yola atıp geliştirdi. şu an bulunduğumuz ilçede adı geçen En iyi Cep telefonu tamircisi oldu. ve bende onun yanında LAPTOP -pc tamiri yapmaya başladım,

gerekli tamir ekipmanı ile

laptopları açıp arıza tesbitimi yapıyorum değişecek ve yapılacak olanı biliyorum,
    ama bunu böyle forumlarda 5 dakikada şip şak anlatabilmek kolay değil.. sonuçta yılların verdiği deneyim var, illaki öğreneceğim diyorsanız en az kendiniz 1 yıl sıkı bir şekilde tv tamir servisinde

arıza bulma çözme ve malzemeyi tanıma ve sökme takma gibi işlemleri öğrenmeniz gereklidir bana göre.... sabır ile başarabilirsiniz.....

• bekotechno1;

arkadaşın da dediği gibi öyle şipşak öğrenilecek bir şey değil. besleme devresinden bir mosfet arızalanmış diyelim. senin bunu tespit etmen için en azından şunlara ihtiyacın var,

1. mosfet çeşitlerini bilmeye
    2. sökecek ısı üfleyiciye ve kaliteli bir havyaya
    3. kaliteli bir ölçü aletine
    4. mosfet transistör çeşitleri nasıl ölçülür bilmeye
    5. ki bu en önemlisi: bolca hurda notebook anakartına.

bunlar elinde olmadan bilmeden kursa gidersen boşa para verirsin, bilip de gitsen o parayı kursa vermezsin. internet güzel bir kaynak biraz inatçı olursan, biraz da teknik ekipman alırsan uğraşarak bir şeyler öğrenebilirsin, takıldığın yerlerde internet güzel bir kaynak. bol şans.
  • Laptop tamir kursu Ankara'da açıldı. Laptop donanımı ve elektronik konularında bilgi verilecek bilgisayar kursursu yararlı olabilir. Çünkü bu kurs yıllardır bilgisayar donanım kursu alanında faaliyet göstermektedir. İlgilenenler için telefonu 0 312 433 03 97 ayrıcawww.bilkoop.com adresinden de daha ayrınıtılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bil-Koop -- 14 Eylül 2013; 16:12:09 >
  • Kadıköy merkezde kurs var.www.bgaturkiye.com adresinden takip edebilirsiniz. ya da 0216 450 54 54 numaralı telefondan ulaşabilirsin.
  • Şuanda Erpa İletişim firması böyle bir eğitim vermekte. Daha önceki gerçekleşen eğitimlere ve eğitim ile ilgili diğer detaylara www.parcanet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siteyonetim -- 12 Aralık 2013; 15:51:09 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.