Şimdi Ara

Notebook Şarj Hatası : %4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
160.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mc_7

arkadaşlar bende toshiba laptop var , bu makinanın yayında ve altında fanları
    pes2010 oynarken çok ısınıyor ve kapatıyor pc kendini
    bir süre soğumaya bırakıyoruz :D ondan sonra son sürat devam

az önce pili çıkardım ısınmışmı diye
    taktığımda "fiş takılı - şarj olmuyor" yazdı tırstımm :D
    forumu gezerken priz değiştirdim
    3-4 kere şarj cihazını pc ye takıp çıkardım sorun çözüldü
    telaş etmeyin
    pc yi soğumaya bırakın
    1-2 saat sonra yeninden deneyin
    saygılar

Burdaki sorunlar o türden değil zamanla pilin kullanım ömrünün azalmasından kaynaklanan birşeydir.
  • Bazı laptop'ların BIOS larında kalibrasyon menüsü olabiliyor. Mesela benimkinde var (Asus A6JC). BIOS'u da kontrol etmenizi öneririm böyle bir seçenek olması ihtimaline karşı.
  • Ben de son durumu yazmak istiyorum. Bilgisayarı Adana BSD Yetkili Servis'e gönderdim. Sorun bataryadaymış. Garanti kapsamında yeni batarya istediler hala gelmedi. Ama sorun dediğim gibi bataryadanmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webkurdu47

Ben de son durumu yazmak istiyorum. Bilgisayarı Adana BSD Yetkili Servis'e gönderdim. Sorun bataryadaymış. Garanti kapsamında yeni batarya istediler hala gelmedi. Ama sorun dediğim gibi bataryadanmış.

30 iş günü sürüleri var o süreyi aşmadan göndereceklerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

quote:

Ben de son durumu yazmak istiyorum. Bilgisayarı Adana BSD Yetkili Servis'e gönderdim. Sorun bataryadaymış. Garanti kapsamında yeni batarya istediler hala gelmedi. Ama sorun dediğim gibi bataryadanmış.

Evet. Bilgisayarda 3 parçada değişime gittiler. İkisi 2-3 günde geldi. Bataryanın gelmesi biraz uzun sürecek galiba. Ben de o yüzden batarya gelene kadar bilgisayarımı servisten aldım. Batarya gelince gidip alırım artık.

• quote:

quote:

quote:

Evet. Bilgisayarda 3 parçada değişime gittiler. İkisi 2-3 günde geldi. Bataryanın gelmesi biraz uzun sürecek galiba. Ben de o yüzden batarya gelene kadar bilgisayarımı servisten aldım. Batarya gelince gidip alırım artık.

Batarya muhtemelen yurt dışından geliyordur,beklemekten başka bişi yok önemli olan firmanın bataryanın bozulduğunu kabul etmesi gerisi mühim değil.

• Evet aynen öyle. Bir de ben bataryanın garanti süresinin 6 ay olduğunu biliyordum. Benim için çok iyi oldu bu.
  • quote:

Evet aynen öyle. Bir de ben bataryanın garanti süresinin 6 ay olduğunu biliyordum. Benim için çok iyi oldu bu.

geçmiş olsun.umarım batarya yakın zamanda elinize geçer.
  • Teşekkürler ada44mavi
  • Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı az once. %34 şarj olmuyor uyarısı geliyor şarj aleti takılıyken.Arkadaşın uyarısını aldım şarj aletinin laptopa giriş yapılan kısmını pense ile hafifçe ezdim ve düzeldi. demekki arkadaşın dediği gibi ordaki pin temas etmiyor zamanla gevşiyor. pense ile hafifçe ezince o kısım daralıyor ve temas sağlanıyor. deneyin bence.
  • arkadaslar benim dell inspiron 1525 marka dizüstüm maalesef sarj almıyor. bir ton para verdim yeni sarj aleti ve batarya aldım bugun geldi taktım aynı sorun devam ediyor.yok olmuyor masaüstü gibi prize takılı calısıyor cekince direk kapanıyor hersey sıfır olmasına ragmen.anlamadım cözemedim bir yardım edin.hakkari semdinlide jandarma personeliyim buralarda yapabilcek kimse yok en yakın yer 5 saat ve terör tehlikesi cabası tek eglence kaynagım bu benim .yardım ederseniz cok sevinirim saygılar...
  • aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun

Batarya şarj ( AC ) cihazından öte, Notebook'unuzun içerisinde batarya şarj devresi bulunmaktadır. Bu devrede şayet sorun oluşmuş ise problem yaşayabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_41701623/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 23 Eylül 2010; 22:54:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

aynı sorun bendede mevcut hp dv6-1235et bilgisayarımda pil dolmuyor aradım servisi pil testi yaptık degiştir çıktı garanti kapsamındayım yeni pil geldi sorun devam ediyor pil testinden geçiyor saglıklı diyor ama şarj dolmuyor yarın gene arıyacam şarj aletinde sorun

Batarya şarj ( AC ) cihazından öte, Notebook'unuzun içerisinde batarya şarj devresi bulunmaktadır. Bu devrede şayet sorun oluşmuş ise problem yaşayabilirsiniz...

http://forum.donanimhaber.com/m_41701623/tm.htm

Yeni Şarj Aleti Henüz Ulaşmadı Gelince Bakıcam Duruma Göre Servise Göndericem

• Servisin gönderdigi şarj adaptörü ve yeni pili taktım ama sorun yine devam ediyor bilgisayar çalışıyor ama dolmuyor diyor :( belgelerimi müziklerimi yedekleyip garantinin yolunu tutacam bu sorun daha sonra sıkıntı yapar kullanıcı hatası der çıkarlar işin içinden
  • benim loptop toshiba %1 kullanıla bilir (prize takılı doluyo ) dio ama dolmuo ne yapmam lazım laptopu alalı 1 sene oldu 3-4 günden beri böle prizden cıkkartığım an laptop kapanıya aaba pil mi bitti noldu lütfen biri cevap versin :S
  • problem : bilgisayar kapalı iken batarya şarj olup, fişi çıkarıp makinayı çalıştırınca da bitene kadar kulanılabilirken....

1- makine açıksa , fişi takınca batarya şarj olmuyor.
    2- bataryayı çıkarıp fişe takınca da daha windows açılırken elektrik gidiyor .

bu durumda
    a-batarya sağlam
    b-adaptör sağlam
    c-sokette problem yok
    sonucuna ulaştım

çözüm için ne önerirsiniz
  • benim laptoptada %3 pildoluyor diyor ama bi turlu %4 olmuyor % 3 u gecmiyor..

Bunun sebebini bilen varmı Benim tahminim pil geberdi ama belki başka bi çaresi vardır diye yazdım...
  • Arkadaşlar, ben öğretmenim, 2 yıl 2 ay önce bir Lenovo 3000 N200 aldım. Alır almaz gördüğüm sorun ani elektrik kesilmesiydi. 2. defa yolladığımda ancak kusuru farkedebildiler ve anakartın hatalı olduğunu söylediler. Önce firmanın ürünü değiştirmesini ısrarla istedim ama yetkili mübarek zat satıştan sonra henüz 1 ay geçmediği halde buna yanaşmadı. Anakartı garantiden değiştirdiler. Aradan 2 yıl geçti ve makineyi gayet iyi kullandım ama şu an yani garantinin bittiği an baştaki o kapanma sorunu yine meydana geldi. En son bu PİL ŞARJ OLMAMA SORUNU ÇIKTI VE SAÇMALIKLAR SERİSİ TAMAMLANDI.(GALİBA)
    BİR DAHA LENOVO MU? ASLA? BU FİRMANIN ALLAH BELASINI VERSİN.
    Yok kardeşim, tonla para vereceksin ve aldığın ürünü bir türlü verimli kullanamayacaksın.
  • bendede olmustu bilgisayarı kapattım 1 saat falan durdu geri açtım taktım şarja ilkonce dolmuyor yazzdı sonra bidaha baktım prize takılı doluyor yazdı hatta biraz öncede oldu gene yaptım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.