Şimdi Ara

notebook pili?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, gücü kesintisiz olarak kullanmak istiyorum. notebook sürekli şarjda kalsa pil zarar görür mü?
    saygılarımla.....

• valla ben hiç dikkat etmiyorum,diz üstünü kullandıktan sonra kapatıyorum ama elektrikten çıkarmıyorum.
    bir şey olacağını sanmıyorum
  • yani sürekli şarjda kalıyor ?
  • en kral pil bile olsa, şarj kapasitesi yine düşer :-) eger daima adaptör ile çalıştıracaksan pilini takmanın zaten bir anlamı yok.
  • evet,kötümü yoksa?
    yani bu şarj aleti akıllı olanlardan değilmi?
    çoğu şarj aletleri işi bitince otomatik kapanıyor
    vay be bu şarj aleti akılsız olanlardan galiba
    valla arkadaş bilmiyorum,hiç kimsede bilgi vermiyor
  • şunun kitabına bakayım,vevabını veririm
  • valla ben yaklasık aynı pılı kullanıyorum ve hala ılk gunku verımde calısıyor tam 3 saat 10 dakıka bılgısayarı cok fazla kullanıcaksam
    pılını cıkarıp dırek ac den kullanıyorum ve notebook u sarjı yuzde ellıden asagı dusmeden sarj etmıyorum bunu kullanım kılavuzundan okumustum
    bence genellıkle evde kullanıyosan pılı cıkart ve dırek ac den kullan kı pılın olmesın daha sonra bıtık bır pıle muhtac kalmak ıstemıyosan
  • nütün laptopların ve Gsm telefonların el kitabında devamlı ac güçte kalmanın pile zarar vereceği yazılıdır
  • Pil takılıyken elk ile çalıştırısan pilin ömrü azalır. fakat pil takıl iken yine elk ile çalıştırısan buda bir nevi UPS görevi görür laptao gibi bir cihaz için kararı sen wer.pil mi makinemi elinde kalsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: KBD

Pil takılıyken elk ile çalıştırısan pilin ömrü azalır. fakat pil takıl iken yine elk ile çalıştırısan buda bir nevi UPS görevi görür laptao gibi bir cihaz için kararı sen wer.pil mi makinemi elinde kalsın

+1
  • madem öyle,pili çıkartıpta ac ye bağlarız
    hayret kitabındada hiç bir şey yazmıyor pil kullanımı için
    ateşe filan atmayın diyor(işimiz gücümüz yok pili ateşe atıcaz)
  • +2
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.