Şimdi Ara

Notebook işlemcileri hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben işlemcilerden fazla anlamam. bu aralar da bi notebook alıcam. karşıma hep T6500,P8700 gibi işlemci türleri çıkıyor. bunların aralarındaki fark nedir? aralarında uçurumlar kadar fark yoktur diye düşünüyorum ama aldım mı sağlam bi cihaz almak istiyorum o yüzden sizden yardım istiyorum.
    T serisi ile P serilerinin farkı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qibrahamx -- 5 Eylül 2009; 18:45:51 >

• T serisi p serisine göre BirazcıK daha performaslıdır ama t serisi p serisine göre daha çok ısınır daha çok enerji harcar.Sana tavsiyem p serisi almandır aralarındada uçurum gibi bir fark yok.Benim notebook var samsung r522xso8tr onda p serisi işlemci var sanada tavsiye ederim...
  • özet olarak rakam ne kadar yüksekse işlemci o kadar iyidirr.

7*** ve daha yüksek modelli alırsan iyi olur..

6,5,4 serleri biraz güncelliğini kaybetmiştir..

bence işlemci yerine direk laptop bölümünde laptop modeli araştır..
    nokta atışı yapmış olursun..
    mesela şu modeli birçok kişi önerecektir..

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-r620-fs03tr-r620-core2duo-p8700-2.53ghz-4gb-500gb-1024-mb-hd-4650--16-dvdrw-wpre/productdetails.aspx?I_ID=39844

Notebook / Netbook Diz üstü
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_216/tt.htm

• ilgin için teşekkür ederim. ben de r522xso8tr yi düşünüyodum ama ileride windows 7 ye yükseltmek için işletim sisteminin home premium ve ya üstü olması gerekiyomuş forumda öyle bişey okumuştum. o yüzden vaz geçmiştim ama windows yeni çıkacağı için bi çok programı da destekleyemeye bilir. düşünebilirim aslında tekrardan r522xso8tr yi.
    cvp ın için teşekkür ederim.
  • R620 de çok iyi az önce ona bakmıştım güzel cihaz. benim kuşkum işlemcilerdeydi.

ilginiz için çok teşekkür ederim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qibrahamx -- 5 Eylül 2009; 19:13:01 >
  • r522 çok kötü bir notebook değil ama benim param var yaklaşık 300 lira fazladan para verebilirim dersen tabiki r620 benim aldığımda r60 yok ondan r522 xs08tr adım güzel notebook tavsiyede edrim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.