Şimdi Ara

Notebook i3 ten i7 e geçiş için yardım istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l505-13v/

toshiba satellite L505-13v model notebook var.

işlemcisi

i3 330mhttp://ark.intel.com/products/47663

takmak istediğimiz işlemci ise

i7 720QMhttp://ark.intel.com/tr/products/43122/Intel-Core-i7-720QM-Processor-6M-Cache-1_60-GHz

uyumluluk sağlarmı bu konu hakkında yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

• - İkiside PGA988 soketini destekliyor. İşlemci uyum sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıpçak Beği -- 25 Temmuz 2013; 0:42:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NyksTurk

- İkiside PGA988 soketini destekliyor. İşlemci uyum sağlar.

hocam öncelikle teşekkür ederim.

bu konuyu açmamın nedeni öncelikle bir arkadaşım içindi.

benimde laptopum var onda da pga478 destekliydi. bir arkadasımdan işlemci aldım taktım uyum saglamadı pin pin sayıları aynı ama şekil olarak farklı uymadı.

birde hocam bu i7 45nm i3 32nm kafam birazda bu yönde kurcalandı. i3 hem BGA1288, hemde PGA988 destekli

i7 ise sadece PGA988 kesin eminsiniz değil mi :D
  • - i3'e bakıldığında BGA1288 ve PGA988 yazıyor. i7'de ise PGA998 yazıyor.

- Kısacası sizin eski işlemciniz BGA1288 ve PGA998 soketlerine uyum sağlıyordu. Yeni alacağınız işlemci de sadece PGA988 soketine uyum sağlıyor.

- Yani yeni alacağınız işlemci şuan ki sokete uyacaktır.
  • quote:

- i3'e bakıldığında BGA1288 ve PGA988 yazıyor. i7'de ise PGA998 yazıyor.

- Kısacası sizin eski işlemciniz BGA1288 ve PGA998 soketlerine uyum sağlıyordu. Yeni alacağınız işlemci de sadece PGA988 soketine uyum sağlıyor.

çok teşekkür ederim hocam büyük bir ihtimal alacagız işlemciyi insallah fazla ısınmaz :) sonucları yazarım ileriki günlerde.

upgrade düşünenlere yardımımız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieofsatan

quote:

çok teşekkür ederim hocam büyük bir ihtimal alacagız işlemciyi insallah fazla ısınmaz :) sonucları yazarım ileriki günlerde.

- Rica ederim.

• Eğer sistem performansını arttırmak oyun gibi bir amacın yoksa i7 işlemci almak yerine laptopuna ssd disk al daha fazla faydasını görürsün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Eğer sistem performansını arttırmak oyun gibi bir amacın yoksa i7 işlemci almak yerine laptopuna ssd disk al daha fazla faydasını görürsün...

haklısınız hocam notebooklarda ssd nin yeri cok ayrı ben şahsen p4 laptopta denedim cok iyi hızlandı :D tşkler yorumunuz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dieofsatan

quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Eğer sistem performansını arttırmak oyun gibi bir amacın yoksa i7 işlemci almak yerine laptopuna ssd disk al daha fazla faydasını görürsün...

haklısınız hocam notebooklarda ssd nin yeri cok ayrı ben şahsen p4 laptopta denedim cok iyi hızlandı :D tşkler yorumunuz için.

p4ü bile şaha kaldırır ssd Rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chamonix

quote:

Alıntıları Göster
    Merhaba. İşlemci değişimini yaptınız mı acaba? Aradan 5 sene geçmiş kusura bakmayın ama ben de işlemci değiştirmeyi düşünüyorum.

• Kadima kullanıcısına yanıt
    Merhaba, işlemci upgrade yaptınız mı acaba? Ben de i5-460M olan Asus k52jt laptopa, daha performanslı bir işlemci takmak istiyorum , video render alıyorum fark görebileceğim bir işlemci önerebilir misiniz?

@chamonix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 18 Kasım 2019; 7:35:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.