Şimdi Ara

Not Optimum Mode Hatası ve mavi ekran (atikmpag.sys) hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 ay önce yeni bir kasa topladım ve eski kasamın monitörü olan Samsung SyncMaster 713N ' ye taktım.
    1 ay boyunca sorunsuz oyun oynadım, film izledim hiç sorun çıkarmadı bana.
    Dün bir oyun oynarken (FM 2014) mavi bir ekran çıktı atikmpag.sys hatası verdi ve reset attı bilgisayar.
    Sonra açıldığında Heroes of Newerts isimli oyuna girdim. bu sefer yine aynı hatayı verdi ve tekrar açmak istediğimde monitörde "Not Optimum Mode recommented mode 1280 x 1024 60-hz" diye bir hata oluştu. başka bir ekran gelmiyordu.
    Monitörü eski bilgisayarımda çalıştırabiliyorum. Fakat yeni bilgisayara farklı monitör takma imkanım olmadı.
    Yaptığım araştırmalarda bu hatayı monitörün içini açıp lehimleyip giderenler olmuş, veya başka ekrana takıp görüntü ayarlarını düzenleyip aynı monitörle devam edenlerde olmuş.
    Ekransız olarak bilgisayar açılırken F8 e basıp VGA ayarlarda çalıştır seçeneğini seçtim. bu sefer hata "Not Optimum Mode recommented mode 1280 x 1024 60-hz" diye başlayıp biraz sonra mavi ekrana dönerek atikmpag.sys hatası verip bilgisayarı resetler hale geldi.

Anlayacağınız ne yaptıysam olmadı.
    Konu hakkında yardımcı olabilecek var ise gerçekten çok duacı olurum.
    Hata resimlerini ekledim.

Peşinen teşekkürler.
     Not Optimum Mode Hatası ve mavi ekran (atikmpag.sys) hatası Not Optimum Mode Hatası ve mavi ekran (atikmpag.sys) hatası

• http://www.kisiselbirblog.com/atikmpag-sys-maviekran-hatasi-kesin-cozum/

Buradaki link belki yardimci olabilir denemende fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ediyorum öncelikle fakat orada açılan bilgisayardan bahsediliyor, benimki hiç açılmıyor :(
  • Arkadaşlar,

Monitörümü değiştirdim, windows 8.1 kurdum yine aynı hatayı alıyorum.
    mavi ekran için makineyi servise gönderdiğimde işlemci, ram ve hdd değişti. Fakat yaptığım araştırmalarda atikmpag.sys ekran kartı driverında sorun olduğu için veriyormuş.
    konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır?
    Ekran kartı modeli Amd Readon R7 250
  • Aynı sorun bende de var ati radeon hd 4850 ekran kartımda. Başlarda resetleyip mavi ekranda bu hatayı veriyordu sonra birden donup kalmaya başladı. Yukarıda verilen çözüm yolunu denedim sonuç alamadım. Heralde artık ekran kartı miladını doldurdu. Bir çözüm yolu bulursanız beni de bilgilendirebilir misiniz
  • Evet ekran kartı sorunu. Ekran kartı driverını yüklemediğim zaman herhangi bir sorun yok. Driverı yükleyince hatayı alıyorum. az önce test ettim.driverı ATI sitesinden indiriyorum veya cd den yüklüyorum aynı sorunu alıyorum. Ayrıca ekran kartı sorun yok diye bana geri gönderildi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.