Şimdi Ara

Norvec'i merak ediyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
14
Favori
8.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2008'de internet uzerinden tanistigim bayan ile (hali hazirda esim olur) evlendikten sonra
    6 yil once Norvec'e yerlestim. su an 2 cocuk babasi, mutlu bir aileye sahip olarak norvec'te ikamet etmekteyiz.
    Bir yildan fazladir uzerine emek harcadigim bir youtube kanalim var ve takip eden arkadaslar donanim haber forumlarinda merak eden cok fazla insan olabilecegini belirttigi icin buraya bir konu acmaya karar verdim.
    Iceriginde motovlog, gezi ve norvec'e dair bir suru bilgiye yer verdigim kanalda ilginizi cekecek videolar olabilir. eger ilgileniyorsaniz, kanali gozden gecirebilir, takip edebilir ve merak ettiklerinizi bana sorabilirsiniz.
    kanal: Motorhane Norvec

• "surelim Gezelim" norveci motosikletle gezerken dogal guzellikleri, tarihi mekanlari gorebildigin, norvec hakkinda fikir edindigin bir seri.
    "xmas kutlamalari" norvecte christmas nasil kutlanir, neler yenir, ne yapiliri gorebilecegin video
    "yilbasi kutlamalari" norvecte yilbasinda ne yapilir vs.
    "iphonex almak" iphone x in fiyatindan, alimindan ve kullanici goruslerinden bahsedilir
    "norvece kis geldi" kis aylarinda yapilan aktiviteler
    "ceza yedim" norvecte trafik cezasi, odemesi ve ceza puanlarindan bahsedilir
    "0 km otomobil fiyatlari" adindan da anlasilabilir ne icerdigi
    "norvecte universite, alisveris ve restorant" buna da aciklama yazayim mi?
    "norvecte uzun yol sohbetleri" kendi belirledigim 1-2 gunluk kisa rotalarda gezinti yaparken norvec ile ilgili bir suru degisik konudan bahsedilir
    "norvecte benzin almak" norvecte kredi karti veya banka karti ile benzin nasil alini ve benzin fiyatlari uzerine
    "isvecte alisveris" norveclilerin ozellikle isvece yakin bolumlerinde yasayanlarin sene icinde en az bir kez gidip toplu alisveris yapmalari uzerine
    "norvecte balik tutmak" norvecli balikcilar ve neutrogena
    "Osloya gidelim" oy kullanmak icin osloya gittigimde cektigim videolar
    "atlantik okyanus parki" norvecin en buyuk akvaryumunu gezdigim video
    "nordkapp, asgari ucret, ev fiyatlari" aciklama yazmama gerek yok sanirim tekrar
    "Al sana norvec" iceriginde turkiye ve norvec karsilastirmalari bulunan bir seri videolar
    "norvecte yasam evreleri" norvecte dgumdan olume kadar insanlar neler yapar, yasam evreleri nelerdir konularini icerir
    "yalan evlilikler" norvece yalan evlilik yaparak gelenler ve sonlari
    "buram buram ålesund" kendi yasadigim ålesund sehrini gezip gosterdigim video
    "adim adim alnes" ålesund bolgesinin okyanusa en yakin ucundaki turistik ve tarihi deniz fenerini gezme
    "bir dag turu" norveclilerin ata sporu olan dagda yuruyus
    "norvecte ehliyet ve vize" vize alma cesitleri ve ehliyet gecerliligi

sence sadece motosikletten mi bahsetmisim kanalda?`!
  • Hayır etmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam youttube'daki ilk takipcilerinizden biriyim hala izliyorum videolarınızı.
    Ben eczacılık öğrencisiyim acaba Norvec'e legal yollarla gelmemin, eczanede çalışmamın ya da ilaç fabrikalarında çalışmamın bir yolu var mıdır? Norvecce bilmek sart mıdır yoksa inglizce yeterli midir?bu soruların ucu cok acık biliyorum ama neler biliyorsanız aktarabilir misiniz?
    Norvecte eczacıların refah seviyesi nasıldır eczaneler hakkında bilginiz var mı?
  • Kanalın hemen hemen geçen yıldan takipçisiyim özetlemek gerekirse çekilen videoların amacı para kazanmak ,
    ünlü olmak işte ne bileyim o tip şeyler değil gerçekten ülke ilgili bilgiler işte oradaki yaşam şartları , çalışma şartları , eğitim şartları , kültür farklılıkları vs. gibi eğer merakınız varsa ve 3-5 güzel yer görmek istiyorsanız kesinlikle öneririm. Zaten kanaldan 2-3 video izlerseniz videoyu yapan kişinin youtube'dan gelecek aylık 15-20 dolara ihtiyacı olmadığını görebilirsiniz.
  • bu ne usta paraylamı attırdın yukardaki mesajları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • floki20 kullanıcısına yanıt
    Her ihtimalde norvecce bilmen gerekecektir. cok nadir olarak isyerleri sadece ingilizcenin yetebilecegini soylerler. ama bu sektorden sektore farklilik gosterebilir, her hangi bir eczaciyla konusmuslugum yok ama bir gun konusursam mutlaka sana cevap atarim buradan veya youtube'da video ile.
    eczacilarin refah seviyelerini cok net olarak bilemem, ama videolari izlediysen denk gelmissindir, burada insanlar arasinda kazanc farki veya sosyal statu farki yok. herkes esit. alisveris merkezinde kasada beklerken arkada her tarafi boya icinde bir boyaci denk gelebilir. veya bir doktor, bir ceo veya kaynakci...
    onemli olan vize bazinda buraya gelmek icin gosterilebilecek bir nedeninin olmasi.
    evlilik, ogrencilik, master/doktora, isci, sanatci gibi gibi...
  • Hangi siteden tanıştınız hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Kanalın hemen hemen geçen yıldan takipçisiyim özetlemek gerekirse çekilen videoların amacı para kazanmak ,
    ünlü olmak işte ne bileyim o tip şeyler değil gerçekten ülke ilgili bilgiler işte oradaki yaşam şartları , çalışma şartları , eğitim şartları , kültür farklılıkları vs. gibi eğer merakınız varsa ve 3-5 güzel yer görmek istiyorsanız kesinlikle öneririm. Zaten kanaldan 2-3 video izlerseniz videoyu yapan kişinin youtube'dan gelecek aylık 15-20 dolara ihtiyacı olmadığını görebilirsiniz.

sagol, tesekkur ederim ama matematikte bir yanlis var.
    kanali 1 bucuk senedir isletiyor olmama ragmen su an itibariyle biriken toplam para (aylik degil bak toplamda, ilk gunden beri :) ) 35dolar :)
    100uncu aboneye gonderdigim balaklava zaten 35 dolardan fazla ediyordu :)

dolayisiyla yemisim youtube'un parasini. ben onlara ayda vereyim o parayi benim videolari duzenleyip paylassinlar. 15 dakikalik bir video 7-8 saatimi aliyor :)

• norveçten çok motor var videolarda.
  • Hocam yaklaşık 6 aydır takip ediyorum ben de gerçekten başarılı bir kanalsınız teşekkürler, Norveç'te yaşamak isterdim bende şanslısınız :)
  • Motorhane_norvec kullanıcısına yanıt
    Anladım çok tesekkür ederim iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elon_Musk

Hangi siteden tanıştınız hocam?

cok eskiden hi5 diye bir site vardi. facebook vari bir arkadaslik sitesi. universitede hocalarimiz ingilizceyi ogrenmek icin gerekli pratigi, bu site uzerinden ekleyecegimiz, ingilizcesi iyi olan kisilerle konusarak veya yazisarak ilerletebilecegimizi soylemisti. bu vesileyle tanistik ama gel gor ki; konu nerelere geldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaFéin

norveçten çok motor var videolarda.

Evet, genellikle motosiklet uzerinde gezerken anlatiyorum. benimki de boyle bir tarz iste :)
    adinda motosiklet markasi gecmeyen tum videolarda norvec'e dair bilgiler yer alir.
    mesela "norvecte yasam evreleri", "al sana norvec" gibi seriler var, hem cevreyi gorup hem de dinleyerek bir cok bilgiye ulasabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motorhane_norvec

quote:

Evet, genellikle motosiklet uzerinde gezerken anlatiyorum. benimki de boyle bir tarz iste :)
    adinda motosiklet markasi gecmeyen tum videolarda norvec'e dair bilgiler yer alir.
    mesela "norvecte yasam evreleri", "al sana norvec" gibi seriler var, hem cevreyi gorup hem de dinleyerek bir cok bilgiye ulasabilirsin...

hocam eşinizin ve çocuklarınızın olduğu bir video varmı çok merak ettim
  • Hayır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hocam eşinizin ve çocuklarınızın olduğu bir video varmı çok merak ettim

Yilbasi ve xmas videolarinda ailenin neredeyse tamamini gorebilirsin :) hatta kis geldi videosunda oglumla evin onunde karda/buzda kaydigimiz ve cok eglendigimiz bir video bile var...

• Motorhane_norvec kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Kanalınıza göz atıyorum :) Bu arada bir sorum daha var. Orada nasıl iş buldunuz? Türkiye'de iyi bir üniversiteden mi mezun oldunuz?

• Norveç'te arkeolojiye, arkeologlara ne derece önem veriliyor? Dünyada çok talep gören bir dal olmasa da hemen her yerde Türkiye'den daha fazla ciddiye alınan bir meslek olduğunu biliyorum fakat talepten, iş olanaklarından yana bilgim yok. Eğer öğrenme imkanınız varsa paylaşır mısınız? Bu arada kanalı takip edeceğim, her ne kadar soğuk ülkeler ilgimi çekmese de bilgiden zarar gelmez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Kanalın hemen hemen geçen yıldan takipçisiyim özetlemek gerekirse çekilen videoların amacı para kazanmak ,

sagol, tesekkur ederim ama matematikte bir yanlis var.
    kanali 1 bucuk senedir isletiyor olmama ragmen su an itibariyle biriken toplam para (aylik degil bak toplamda, ilk gunden beri :) ) 35dolar :)
    100uncu aboneye gonderdigim balaklava zaten 35 dolardan fazla ediyordu :)

dolayisiyla yemisim youtube'un parasini. ben onlara ayda vereyim o parayi benim videolari duzenleyip paylassinlar. 15 dakikalik bir video 7-8 saatimi aliyor :)

Aynen hocam hatırlıyorum 100. abone olayını ben de tahmini 80-90. abone zamanlarında abone olduydum. Reklam olayı doğrudur çünkü yanlış bilmiyorsam baya bir süre reklam vs. eklemediniz sonra baktınız youtube reklamsız olan videoları önerilenlerde vs. göstermiyor diye formalite icabı reklam eklediydiniz Ha onun dışında madem burada da rast geldik hocam size bir önerim var tamam belki kanalın vlog tipi değil de daha çok bize motor olsun vs. bilgi katmak amaçlı olduğunu biliyorum fakat atıyorum 5 video yapıyorsanız bunun 3 ü vlog tarzı 2 si motor ile alakalı olsun bare :) Çünkü ben dahil genelde çevre , yerel halk vs. şeyleri merak ediyoruz. Teşekkür ederim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Elon_Musk

Cevap için teşekkürler. Kanalınıza göz atıyorum :) Bu arada bir sorum daha var. Orada nasıl iş buldunuz? Türkiye'de iyi bir üniversiteden mi mezun oldunuz?

IZmir'de Yasar univ. endustri muhendisligi mezunuyum. buraya geldigim ilk 2,5 senenin ilk 1,5 senesinde norvecce kursuna gittim, sonrasinda ise issizdim. ama sonra 4 senedir aktif olarak muhendislik yapiyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.