P

Yüzbaşı
24 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar

Xbox One X ile aranıza katıldım. Bir sorum olacak, bilen varsa ve cevaplarsa sevinirim.

Cihazı nispeten eski 1080p samsung tv ile kullanıyorum. Bazı görüntüler ekrandan taşıyor.
Görüntü ayaralarına girdiğimde yeşil okların sağdan ve aşağıdan taştığını görüyorum. Fakat yönergelerde bu sorunu TV den düzeltin denmiş.
Tabi ki TV de böyle bir ayar yok.
Açıkçası bana bu sorunun yaşanması da çok anlamsız geldi. Sene olmuş 2018 hala görüntü ekrana sığsın diye ayar yapıyoruz :)

Ayrıca birkaç yorumum olacak;
1. Cihaz PS e göre son derece sessiz. Fakat PS te de sesin yarısı bluray den geliyordu. Buna da bluray takarsam aynı şekilde ses yaparmı bilmiyorum.
2. Bana menü biraz karışık geldi, sanki çok dağınık hissettim. Ama alıştım. Bence böyle bir cihaza daha klas bir tasarım gerekir. Renkler, temalar çok basit kaçmış. Zevk meselesi tabi.
3. Kuyrukta bekleyen uygulamalar arasında bir torrent uygulama var :) ne iştir anlamadım. Yani torrent biliriz de xbox için ne alaka?
4. Bi ara XBOX durduk yere bi anda kapandı. (sigorta atmış gibi) Bi daha olmadı ama tırstım.
5. "Yükleme durdu" hatası yaşıyorum. Fakat sebebini biliyorum, ana konu başlığından takip ediyorum. Orada emek veren tüm arkadaşlara teşekkürler. Bugün başka bir sebepten superonline müşteri hizmetlerini aradım. Adamların hala konudan haberi yok.
6. Standby modundayken oyun indirme seçeneği olduğunu biliyorum fakat cihaz nasıl standby konumuna geçer bulamadım. Sadece kapat seçeneği geliyor.

Cümleten iyi geceler,
Dün MW4 remastered için cihazı açtım. Güncelleme gerekiyor dedi, birkaç dk birşeyler yaptı, sonrasında download etmeye başladı. Önce fark etmedim, 2-3 dk ya biter dedim fakat indirmeye çalıştığı dosya 174GB!!
Emin olmak için dikkatlice baktım, evet maalesef rakam bu.
Bu arada BF1 güncellemesi de başlamış, o da 10 GB.
174 GB yaklaşık 4 tane bluray disk eder. Bu nasıl bir iştir anlamış değilim. Başka yaşayan var mı? Oyunun güncellemesi bu kadarsa kutulu almak istesem 10 diskle mı alacaktım :)
Merhaba Arkadaşlar,

Hiç aklımda yokken biraz tesadüf, biraz araştırma sonucu Mazda 3 Sedan almaya karar verdim.
Power modeli üzerinde anlaştık, yarın bir aksilik olmazsa bayiden teslim alacağım.
Beylikdüzü bayi gerçekten çok ilgili ve anlayışlı davrandı. Daha önce gittiğim VW bayilerinde bu ilgi yoktu.

Açıkçası uzun süre Skoda Oktavia almaya niyetliydim fakat Mazda'nın dış görünümü, donanım seviyesi ve takas desteği kararımı değiştirdi. Hacim olarak Skoda çok daha ferah bir araç, performans olarak ta kağıt üzerinde daha üstün görünüyor. Fakat benim için gerçekten farklı bir tasarım da çok önemli.

İnşallah hayırlısı olur. Kullanan arkadaşlar varsa ve yorumları olursa beklerim.

*** Fiyat konusunda birşey yazamıyorum fakat tahmin ettiğimden daha uyguna geldi diyebilirim. Bu arada 2015 modelini alıyorum hayırlısıyla.

Saygılar,
Şu anda Bahçeşehir akbatı AVM de, 5M Migros'ta , money ve bonus karta 1379 tl,
153,22 x 9 taksitle
Merhaba Arkadaşlar,

Muhtemelen soracağım sorular başka başlıklar altında sorulmuştur fakat açıkçası bulamadım.

1. PS3 döneminden beri hiçbir kredi kartımı PSN de kullanmayı başaramadım. PS4 te de aynı sorun devam ediyor.
"Bonus Sanal" kullanmak istiyorum fakat kartı bilgilerini başarıyla eklememe rağmen, para eklemeye çalıştığımda "Kredi kartı bilgileri geçersiz" şeklinde bir hata alıyorum. Yıl olmuş 2013 ve PSN de hala kredi kartı kullanamıyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı?

2. Bir şekilde PSN+ almayı başarırsam, hangi PSN tavsiye edersiniz? Oyun fiyatları daha ucuza gelebileceği için USA mi? Yoksa Türkiye olması mı daha iyi? DLC açısından bölge sorunu yaşayacaksam elimdeki oyunlarla aynı bölgenin PSN'i mi tercih etmeliyim?

Edit: Yeni gelişme

Yeni : Amazon.com da PSN Plus için digital kod satılıyormuş. Acaba sadece US Plus satın almak için mi kullanılıyor??

Link : PSN Plus Digital Code
Merhaba,

Forumda arama yaptım ve başlıkta geçen filmden birçok konuda bahsedildiğini gördüm. Yeni başlık açma sebebim bu filmi özellikle çocuk sahibi olan arkadaşlarıma tavsiye etmektir.

Özellikle 10 yaş altı çocuk sahibi olan tüm dostlar, en değerli varlığımız, muhtemelen dünyaya bırakacağı en önemli miras çocuklarımızdır.

"Her çocuk özeldir" - "Taare Zameen Par" izlemediyseniz mutlaka izleyin. Her anne - baba bu filmden kendine bir pay çıkarabilir.

Hint filmi izleyen bir insan değilim, bu filmi tesadüfen izledim diyebilirim. Fakat benim için birçok holywood filminden daha değerliydi.

Başroldeki çocuk hayatımda gördüğüm en iyi 3 çocuk oyuncudan biridir. Bunu yüzlerce film izlemiş biri olarak çok net söyleyebilirim.

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni nesil işlemcili 13.3" macbook pro aldım. Sorularımı yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

Ekran kartı : HD4000, kapasitesi ~384 MB
Minidisplay port to HDMI siparişi verdim.

Sorular;
1. Ekran kartı dahili hafızası yetmediğinde sistem belleğinden kullanıyor mu?
2. Ekran çözünürlüğü native 1280 x 800, Harici ekrana 1080p görüntü aktarabilir miyim? (Kısaca full HD film izleyebilir miyim?)
3. HDD değişimi için servise götürmek gerekir mi? (İlerde SSD veya 7200rpm HDD düşünebilirim)
4. Ekranı korumak için yapmam gereken birşey var mı? (Telefonlardaki gibi sticker vs ihtiyaç var mı?)
5. Mutlaka olmalı diyebileceğiniz bir donanım - aksesuar var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bugün teknosada dolaşırken ultrabook'lara bakayım dedim, yeni nesil sadece HP ve Asus vardı. Asus çok şık, çok üstün özellikli bir cihaz. Gerçekten sanat eseri. Fakat aklımda hep mac var. Ipad ve Iphone da yaşadığım memnuniyet nedeniyle bilgisayar olarak ta ilgimi çekiyordu. Ama bildiğiniz gibi fiyatlar çok uçuk.

Fakat bugün sanırım özel bir kampanya varmış. Yeni nesil 13.3" macbook pro ve 13.3" macbook air Asus la aynı fiyattan satılıyordu. 2600 TL

Uzun süre 3 cihazı da inceledim. Sonrasında ultrabook tan ziyada macbook pro'nun benim için daha uygun olduğunu düşündüm. Bu yazıyı da yeni cihazdan yazıyorum. Cihazın her detayında bir kalite duygusu var. Fakat asıl touchpad e vuruldum. Belki yeni nesil ultrabook'larda da vardır fakat kısaca yazmak geldi içimden. Dahice çünkü...

2 parmağınızı dokundurarak yukarı-aşağı, sağa-sola sürüklerseniz scrool yapıyor
klasik 2 parmak zoom - unzoom
iki parmak dokundurarak elinizi çevirirseniz foto'yu çeviriyor
3 parmak'la sağa sola çekerseniz uygulamalar arasında geçiş yapıyor
5 parmak avuçlama ve bu hareketin tersiyle lunchbar denen yeri açıyor

Cidden bilmiyordum bunları, belki herkes biliyordur ama yazmak istedim. Gerçekten dahice.

Allah hepinizin gönlüne göre versin, daha iyileri sizlerin olsun.
Yeni PS3 almam gerekiyor. Bildiginiz kampanya varsa, yazarsanız sevinirim. Bundle düşünmüyorum, sadece cihaz yeterli. Sizce Sony eurasia garantisi önemli midir?
Su mw3 elite saçmalığı nedeniyle kararsız kaldım ve GBP psn card aldım. Bı çeşit DLC gibi düşündüm, oyun PAL olduğu için uk hesabından almam gerekir sandim. Fakat benim account US. Kısaca anladım ki US psn karta ihtiyacım var.

Su anda elimde 35 GBP Lik kod var. İlgilenenlere satabilirim veya 50$ Lik bir kartla takaslayabilirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.276
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 111.284 (Bu ay: 337)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 260 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.