Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
517.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayran34

yok ben sanırım yanlış ifade ettim, sizin önerdiğiniz lastik için sormamıştım?
    özelliklerini sorduğum lastik nokian'ın hangi modeli türkiye'ye getiriyor musunuz? önerdiğiniz ebatlardaki fiyatı ne kadardır?
    sizin önerdiğiniz 235*60*R18 inceledim fiyatı 347+kdv yazıyor güncel fiyat mıdır?
    lastiği sadece kışın kullanmak üzere almayı düşünüyorum

Özelliklerini sorduğunuz lastik yeni model NOKİAN HKPL5 SUV modeli ancak sizin ölçülerinizde ve sizin aracınız segmentinde ÇİVİLİ lastik bu sene TR ye getirilmedi. HKPL 5 in Binek Versiyonu nun belli ebatları getirildi sadece. Fiyatını bizde bilmiyoruz.

Önerdiğim Lastiğin fiyatı günceldir.

Önerdiğim WRG2 modeli bir kış lastiği olarak çok kuvvetli bir lastiktir ve bir kış lastiğine göre çok sessizdir. En önemli özellilerinden biride normal asfaltta dahi çok iyi tutunma özelliklerini çok sessiz olarak sunabilmesidir. Lastik 235/60R18 ebadı ile Önümüzdeki hafta içi itibari ile stoklarımıza girmesini bekliyoruz. Diğer ebat olan 255/55R18 ise distribütör stoklarında mevcuttur siparişinizi müteakip 1 iş günü içerisinde stoğumuza girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:24:22 >
  • 185 70 R14

y ada

195 70 R 14

4 adet yaz lastigi almak istiyorum. Bu olcude NOkıan bulur mu...?Fiyatı.._?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzeylul

185 70 R14

y ada

195 70 R 14

4 adet yaz lastigi almak istiyorum. Bu olcude NOkıan bulur mu...?Fiyatı.._?

Maalesef, Nokian bu ölçülerde bu sene başında talep azlığı nedeni ile üretimi durdurma kararı aldığından bu ebatlarda şimdilik üretim yapmıyor, daha sonra yapar mı yapmaz mı? şimdilik bizlerde bilmiyoruz.
  • Benim aracım 99 model mazda. lastiklerim 185/65/14.Malum mazdalar yol sesini fazlaca alıyor. En büyük sıkıntım yol sesi ve buna bağlı olarak kabin uğultusu.
    Nokian ülkemizin dişli asfalt yollarında buna bir nebze çözüm olabilir mi?
    cevap evet se nokianın hangi serisini almamı tavsiye edersiniz?
  • HKPL5 suv versiyonu sipariş üzerine getirilmez mi? maliyet açısından getirmiyorlar anladığım kadarıyla, fiyatını öğrenme şansınız var mıdır? 235*60*R18 için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

Benim aracım 99 model mazda. lastiklerim 185/65/14.Malum mazdalar yol sesini fazlaca alıyor. En büyük sıkıntım yol sesi ve buna bağlı olarak kabin uğultusu.
    Nokian ülkemizin dişli asfalt yollarında buna bir nebze çözüm olabilir mi?
    cevap evet se nokianın hangi serisini almamı tavsiye edersiniz?

Merhabalar,

Öncelikle şunu ifade etmek lazım, soğuk asfalt olarak tabir edilen mıcırlı dişli asfalt zeminler yapıları gereği lastiğin döngüsel hareketi ile rahatsız edici ses yaratırlar. Bu şartlar günümüz lastik teknolojisini aşabileceği bir durum değildir.

Nokian açısından baktığımızda ise bu durumu kendi patentli sessizlik teknolojisi sayesinde rakiplerine oranla daha başarılı daha iyi sonuçlar verebildiğini söylemek rahatlıkla mümkün. Ama kesin çare dememiz mümkün değil.

185/65R14 ebadınızda Nokian Lastik lerinin Nokian i3 ve en üst model olan Nokian H modelleri söz konusu. Her iki modelde sessizlik teknolojisi açısından bakıldığında 1 e 1 aynı Nokian Patentli teknolojinin kullanıldığı 2 modeldir.

Nokian i3 standart baz binek sınıfda sloganı gibi - "Kategori Sınırlarını Aşan Lastik" - gerçekten rakiplerinden farklı bir lastiktir. Birçok özelliği ile bu kategoride birçok rakibinde olmayan teknoloji ve özelliklere sahiptir. Detayları ile yukarıda model adına tıklayarak inceleyebilir siniz.

Nokian H ise Yüksek Performans Kategorisinde birçok teknoloji ve özelliği bünyesinde barındıran ve birçok pratik uygulamada ciddi kazanımları olan Nokian Lastik lerinin en üst modellerindendir. Yine yukarıdaki model adına tıklayarak detaylarına ulaşabilir siniz.

Nokian i3 stoklarımızda var Ancak Nokian H maalesef tükendi. Aralık ayı itibarii le bekliyoruz kesin bir geliş tarihi veremiyorum.

185/65R14 Nokian model fiyatları ile ilgili olarak

Nokian i3 için tıklayınız.

Nokian H için tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:25:37 >
  • quote:

HKPL5 suv versiyonu sipariş üzerine getirilmez mi? maliyet açısından getirmiyorlar anladığım kadarıyla, fiyatını öğrenme şansınız var mıdır? 235*60*R18 için..

Sipariş üzerine getirebiliriz ancak günümüz tarihi itibari ile verilecek bir sipariş nereden baksanız, Aralık Sonu yada Ocak ortalarını bulacaktır. Bu sefer de tarih olarak sizin işinize ne kadar yarar ayrı bir husus. Tabi normal yolla yapılabilecek sevkiyatı kast ediyorum.

Ancak bazı müşterilerimiz bu tarz durumlarda imkanları elverdiğinden uçak kargoyu tercih edebiliyorlar ancak sadece kargo maaliyeti aşağı yukarı 400 - 450 dolar gibi rakam tutuyor.

235/60R18 HKPL 5 SUV nin fiyatı ise 686,00 TL + KDV / Adet imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 29 Ekim 2009; 14:28:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisaglam

quote:

HKPL5 suv versiyonu sipariş üzerine getirilmez mi? maliyet açısından getirmiyorlar anladığım kadarıyla, fiyatını öğrenme şansınız var mıdır? 235*60*R18 için..

Sipariş üzerine getirebiliriz ancak günümüz tarihi itibari ile verilecek bir sipariş nereden baksanız, Aralık Sonu yada Ocak ortalarını bulacaktır. Bu sefer de tarih olarak sizin işinize ne kadar yarar ayrı bir husus. Tabi normal yolla yapılabilecek sevkiyatı kast ediyorum.

Ancak bazı müşterilerimiz bu tarz durumlarda imkanları elverdiğinden uçak kargoyu tercih edebiliyorlar ancak sadece kargo maaliyeti aşağı yukarı 400 - 450 dolar gibi rakam tutuyor.

235/60R18 HKPL 5 SUV nin fiyatı ise 686,00 TL + KDV / Adet imiş.
  • cevabınız için teşekkürler sevkiyat tarihi ile işime yaramıyor maalesef...
  • ali bey, bana gönderdiğiniz 235*60*R18 wrg2 fiyatı, 31.10.2009 tarihinde bitecek dediğiniz kampanya dahilinde fiyat mıdır?
  • Nokian'ı Ankara'da bulabileceğim bir bayi var mı ?
  • quote:

ali bey, bana gönderdiğiniz 235*60*R18 wrg2 fiyatı, 31.10.2009 tarihinde bitecek dediğiniz kampanya dahilinde fiyat mıdır?

Fiyat değişmeyecektir ancak kampanya şartları son bulacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chatman

Nokian'ı Ankara'da bulabileceğim bir bayi var mı ?

Sn., konuyu takip eden forum üyeleri bu konuyuda bir açıklığa kavuşturalım. Biz SAĞLAM OTOMOTİV olarak NOKIAN TR Distribütörlüğünün İstanbul Bayiilerinden biriyiz.

Dolayısı ile;

TR geneli Bayii aramalarınıza www.guvenlastik.net TR Distribütörlüğü üzerinden Telefon ile ulaşarak sizlere yakın varolan bayiilerimizin iletişim bilgilerine ulaşabilir siniz.
  • merhabalar 90 model renault 25 aracıma 4 mevsim kullanabıleceğım lastık almak ıstıyorum

aradığım krıterler su sekılde

+ 185 65 15 yada 195 65 15 ölçülerinde

+ yumusak hamurlu olan

+ yol tutus ve konfor olarak performanslı

+ fren mesafesı basarılı

+ sessiz

+ ankarada kısı rahat cıkarabılcek yolda bırakmıyacak

+ fiyat olarakda cok pahalı olmayan

lastık tavsıyelerınız nedir acaba

lassa brıgstone ve pırellı markalarını almayı dusunmuyorum

not: bı arkadasımın aracındakı kabaklasmıs mıchelın lastıklerı brıgstone b330 ıle değiştirdik sonuc ınanılmaz kotuydu mıchelın ın olusu bıle b33 dan ıyıdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

merhabalar 90 model renault 25 aracıma 4 mevsim kullanabıleceğım lastık almak ıstıyorum

+ yumusak hamurlu olan

+ fren mesafesı basarılı

+ sessiz

not: bı arkadasımın aracındakı kabaklasmıs mıchelın lastıklerı brıgstone b330 ıle değiştirdik sonuc ınanılmaz kotuydu mıchelın ın olusu bıle b33 dan ıyıdı

Bu lastik 4 mevsim ve özellile kış için dikkat çekici iyi sonuç vermiş bir bakman tavsiye edilir

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/goodyear_vector_4_season.asp?ComponentID=229144&SourcePageID=229304

195/65 R15 T

Goodyear Vector 4 Season ADAC Sonuç: tavsiye
    (All-hava lastikleri)

Kurzkritik:
    Aşınma + En İyi işareti
    Kar - Zaaflar ve ıslak yollarda (devalüasyon için) önde gelen

Fiyat: EUR 72-100

Ayrıntılı test sonuçları için google toolbardan otomatik almanca-> türkçe çeviri ayarlayabilirsin

http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/default.asp?ComponentID=229327&SourcePageID=8979

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 30 Ekim 2009; 12:22:48 >
  • quote:

merhabalar 90 model renault 25 aracıma 4 mevsim kullanabıleceğım lastık almak ıstıyorum

+ yumusak hamurlu olan

+ fren mesafesı basarılı

+ sessiz

Merhabalar,

Öncelikle şunu ifade etmem lazım, Yaz lastiği başka bir ürün Kış lastiği başka bir ürün. Hiç bir yaz lastiği kışın KARLI zeminde taban karışım yapısı gereği performans veremez bu da bir gerçek.

Temel olarak bu bilgilerden yola çıkarak...

Her iki ebatda da istediğiniz tüm özellikleri aralarında paylaşarak MOdeller mevcut. Ben size aşağıda modelleri ve kaabiliyetleri sunup seçimi size bırakacağım...

Nokian H tam bir asfalt tipi yaz lastiğidir. Aradığınız tüm özellikleri karlı zemin hariç size ziyadesiyle verebilecek bizzat kendi aracımda da kullandığım Nokian ürün gam ı içerisinde sizin segmentinizin en üst modelidir. Gerek ıslak zemin kaabiliyeti, gerek süspansiyon konforu, gerekse de patentli sessizlik teknolopjisi ile ve birçok ek teknolojileri ile benzersiz bir üründür. Yalnız arzu ettiğiniz 185/65R15 ebadı olarak maalesef yoktur 1 ay içersinde stoklarımıza girecektir. 195/65R15 olarak vardır. Ürün detayları ile ilgili paragraf başındaki model adı üzerine tıklayınız.

Nokian WRG2 aslen kategorik olarak bir KIŞ Lastiğidir. Ancak, üzerinde bulunan bir uluslararası ibare olan "ALL WEATHER PLUS" teknolojisi ve özelliği sayesinde Bizim ülkemizinde içinde bulunda Kuzey Amerika koşulları dahilinde yılın 12 ayında da rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Yazımın başında YAZ ve KIŞ ürünlerinin ayrı olduğunu ifade etmeme rağmen bu ürünün bir istisna olduğunu düşünerek ilk yazdığım genel prensibi temel almanızı özellikle rica ederim. Nokian WRG2 yi yılın 12 ayı gerek çok soğuk kış şartlarında karlı zeminlerde, kuru, ıslak soğuk asfalt zeminlerde, gerekse de 40 derece Antalya sıcaklarında kullanan birçok müşterimiz var. Bu üründe tek telkinimiz Her 15 Bin km. de bir ön lastikleri arkaya, arka lastikleri öne almak sureti ile rotasyona tabi tutulması böylece de lastikten maksimum km. ömrünü almış oluyor sunuz. Nokian WRG2 olarak hemde arzu ettiğiniz 185/65R15 hemde 195/65R15 ebatlarında ürün stoklarımızda mevcuttur.

Aracınızın tam ebadını belirtmemiş siniz ancak, orjinal ebadınıza sadık kalmaya gayret ediniz.

185/65R15 88H Nokian H fiyat ve ödeme detayları için tıklayınız.

195/65R15 95H XL Nokian H fiyat ve ödeme detayları için tıklayınız.

185/65R15 92T XL Nokian WRG2 fiyat ve ödeme detayları için tıklayınız.

185/65R15 92H XL Nokian WRG2 fiyat ve ödeme detayları için tıklayınız.

195/65R15 95H XL Nokian WRG2 fiyat ve ödeme detayları için tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:26:50 >
  • yardımlarınız cok cok tesekkur ederım aracımın orjınal lastık ebadını bende net olrak bılmıyorum aracı yenı aldım

suan uzerınde orjınal jant ı var ve 185 65 15 ebatlarında lastık takılı

onerdığınız lastıkler gercekten guzel gorunuyor bılhassa wrg2 modelı fakat bu model maalesef benım butcemın dısna cıkıyor

nokian marka almak ısterım ama nokian haricinde karsılastırma yapabılmem ıcın bır kac marka model onerisi daha yapabılırmısınız
  • quote:

yardımlarınız cok cok tesekkur ederım aracımın orjınal lastık ebadını bende net olrak bılmıyorum aracı yenı aldım

suan uzerınde orjınal jant ı var ve 185 65 15 ebatlarında lastık takılı

onerdığınız lastıkler gercekten guzel gorunuyor bılhassa wrg2 modelı fakat bu model maalesef benım butcemın dısna cıkıyor

nokian marka almak ısterım ama nokian haricinde karsılastırma yapabılmem ıcın bır kac marka model onerisi daha yapabılırmısınız

Rica ederim, sabrınız için ben teşekkür ederim.

Nokian Haricinde önerebileceğim lastiklerde WRG2 gibi bir istisana yaratmam mümkün değil maalesef. O nedenle aşağıda detaylarını verdiğim lastikleri ya yaz, yada kış olarak değerlendirmenizi rica ediyorum.

Kış olarak değerlendirdiklerinizi de En geç 15 Nisan itibari ile aracınızdan çıkartmak durmunuzda olduğunu biliniz. Aksi takdirde bir sonrki kış mevsiminde, performans kaybı yaşayacağınız aşikardır.

Söz konusu ebatlarınızda, Lassa, Brdigestone ve Pirelli dışında dediğiniz için yukarıda örneklerini vermiş olduğum Nokian modellerine denk olarak.

Yaz Lastiği için, Michelin Energy Saver, Continental Premium Contact (yada Contact 2), Goodyear Excellence, Goodyear Optigrip modelleri denklik olarak aynı kategori içinde yer alan modellerdir.

Kış lastiği olarak da, Michelin Alpin A3, Continental Winter Contact TS 810 (195/65R15 için ikinci alternatif TS 830), Goodyear UG7 modelleri denklik olarak aynı kategori içinde yer alan modellerdir.

Goodyear ile ilgili firma olarak bizim herhangi bir bağımız yada çalışmamız yoktur. Michelin ile ilgili fiyat ve detay bilgilerini yine gerek kurumsal internet sitemiz olanwww.saglamotomotiv.com, gerekse e-ticaret sitemiz olanwww.e-lastikjant.com sayfalarımızdan edinebilir siniz. Continental ile dolaylı bir ilişkimiz olduğundan talebiniz olabilecek ürünlerin fiyatları ile ilgili bize PM (Özel Mesaj Yolu ile) hangi modelin fiyatını öğrenmek sitediğinizi belirtirseniz günün koşullarında en uygun fiyatı size vermeye gayret edeceğimizden kuşkunuz olmasın.
  • ali bey sıze pmden bır soru sormak ısterım ızınınızle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 30 Ekim 2009; 14:53:41 >
  • quote:

ali bey sıze pmden bır soru sormak ısterım ızınınızle

Elbette, beklerim...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.