Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • n11 de Kormetal adindaki saticidan aldigim 4 adet 205/55/16 nokian eline 2 xl w94 siparisi verdikten 2 gun sonra elime ulasti ups kargo araciligi ile...Helal olsun lastikler 2017 nin 34 uncu haftasi uretim ve cok guzel sekilde elime ulasti. Taktirdim 60tl aldi lastikci 5km surdum eve gelene kadar ilk arabam ve ikinci lastigim olmasindan dolayi ve hiz yokus fren islak yol vs. birsey yapmadan normal tin tin eve geldigim icin pek anlamadim ama sanki biraz daha yola tutunusu ve direksiyondaki tokluk hissi mi diyim hafif bir fark var gibi geldi tabi adam gibi bakmak lazim daha dikkatli tesekkullu (ben de pek anlamiyorum gerci ama) en azindan bir sikinti gozume carpmadi diyebilirim zaten lastigin notlari ve yabanci site incelemeleri ortada ne olabilir ki...ileride tecrubem olursa yazarim yine ...ilk lastik bu arada 40000km de 10 yillik bridgestone turanza idi...auris 2008 otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 29 Eylül 2017; 18:26:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun

• Arkadaşlar bu lastikleri N11 den alınca lastikçiye nasıl götürdünüz? 4 adet lastik arabaya sığmazki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 30 Eylül 2017; 13:52:15 >
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    ben birini bagaja attim ikisi arka koltuga birini de yanima aldim sigdi gayet rahat...arka koltuga 3 tane de sigabiliyor bu arada su an eski lastikler hala arabada o sekilde duruyor cunku.(2008 auris) istanbul da yagisli bu aralar yagmurlu havada da bi 20km falan kullanma firsatim oldu dedigim gibi lastigi enine boyuna detayli bir sekilde test edecek birikimim yok sanirim ama son derece memnunum yol tutusu ve arabanin giderkenki verdigi tok hissiyattan ve frenlemeden...onceki lastigim de bayagi yipranmisti yokuslarda sikinti cekiyordum yeni lastikle dun mecidiyekoyde cok dik bir yokusa maruz kaldim cok guzel tirmandi hosuma gitti...kisacasi tavsiye ederim n11 kormetal adli satici 2017/34uncu hafta yepyeni lastigi 2 gun icinde kapima ulastirdi

• Kışlık lastik olarak H serisi yerine T serisi alırsam sıkıntı olur mu ?

205/55/16

• quote:

Orijinalden alıntı: kafsinkaf90

ben birini bagaja attim ikisi arka koltuga birini de yanima aldim sigdi gayet rahat...arka koltuga 3 tane de sigabiliyor bu arada su an eski lastikler hala arabada o sekilde duruyor cunku.(2008 auris) istanbul da yagisli bu aralar yagmurlu havada da bi 20km falan kullanma firsatim oldu dedigim gibi lastigi enine boyuna detayli bir sekilde test edecek birikimim yok sanirim ama son derece memnunum yol tutusu ve arabanin giderkenki verdigi tok hissiyattan ve frenlemeden...onceki lastigim de bayagi yipranmisti yokuslarda sikinti cekiyordum yeni lastikle dun mecidiyekoyde cok dik bir yokusa maruz kaldim cok guzel tirmandi hosuma gitti...kisacasi tavsiye ederim n11 kormetal adli satici 2017/34uncu hafta yepyeni lastigi 2 gun icinde kapima ulastirdi

Tüh bende incelemenizi bekliyordum..
    Neyse artık tecrübeli bir şoför arkadaşın alıp test edip burada paylaşmasını bekleyeceğiz :)

Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Kışlık lastik olarak H serisi yerine T serisi alırsam sıkıntı olur mu ?

205/55/16

Kullanım tarzınıza göre olma ihtimali var.
  • andios kullanıcısına yanıt
    Açıklayıcı bir cevap bekliyordum.

• quote:

Açıklayıcı bir cevap bekliyordum.

T : 190km/saat
    H: 210km/saat

Kodlara göre lastik max hız endeksleri. Yapacağınız hıza göre uygun hız endeksine sahip lastiği seçmelisiniz.
    Tabi aynı anda uygun yük endeksine göre.
  • andios kullanıcısına yanıt
    Peki aralarındaki fiyat sadece yük endeksi mi yoksa, kaucuk oranıyla da ilgili mi ?

• Geçen yıl ağustos ayında Hepsiburada.com dan, olumlu yorumlara istinaden 4 adet Nokian 205/55 R16 91V Line lastik aldım,bu geçtiğimiz pazar izmir konak ta düz yolda sol arka lastik patladı,bu arada araç clio 4,neyse çıkardım stepneyi,taktım bijon anahtarını,biraz yüklendim bijon anahtarı kabak çiçeği gibi açıldı,renault a buradan selamlarımı yolluyorum,sıfırını 75 bin tl ye sattığınız araçlara artık stepne de koymuyorsunuz ya,benim ki touch versiyonu diye varmış allahtan,varmışta koymasaydınız daha iyiydi,3 şeritli akan trafikte gugumal kuşu gibi kaldım.

Neyse,Renault'a ayarı verdikten sonra gelelim Nokian patlayan lastiğe,eve dönünce lastikçiye gittim,lastiği şişirdi,abi dedi baksana lastiğin durumuna,bütün dişlerin dibinde ve kanallarda çatlaklar var,çatlağın biride iyice açılmış lastik puf,ne bir çivi delinme vs var,sonra diğer lastiklere baktık diğer 3 üde aynı,lastikler 13 aylık daha 8000 km de diş derinliği 6-7 arasında daha.

Bugün Kormetal ile iletişime geçtim,arıza formu yolladılar,doldurdum,4 lastiğin fotolarını ve faturayı yolladım,1 saat geçmeden aşağıdaki mail geldi

Yeni lastikler yarın gönderiliyor.
    Gösterdikleri müşteri memnuniyeti için kendilerine teşekkür ediyorum.

Umarım gelen lastiklerde de aynı sorunu yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tamer Teknik Servis -- 4 Ekim 2017; 20:31:20 >

• Tamer Teknik Servis kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun
    Kormetal'a helal olsun kısa sürede değişimi kabul ettikleri için müşteri memnuniyeti çok iyi
    Ha buradan renault'a selamlar
  • http://www.kislastigi.com/makale_detay.asp?id=32

• quote:

Orijinalden alıntı: orkunsubutay

Hocam geçmiş olsun
    Kormetal'a helal olsun kısa sürede değişimi kabul ettikleri için müşteri memnuniyeti çok iyi
    Ha buradan renault'a selamlar

normalde eski lastikler iade istenip incelenir, binbir sinir harbi telefon görüşmesi yaşanır,hata müşteriye yüklenmeye çalışılır vs,herşey yolunda gitse bile kullanma payı adı altında eksik iade yapılır.
    yeni gelecek lastikler 2 yıl garantili imiş,ilk fatura tarihine göre kalan süre değilmiş
    o yüzden helal olsun kormetal e
  • quote:

Peki aralarındaki fiyat sadece yük endeksi mi yoksa, kaucuk oranıyla da ilgili mi ?

O konuda net bir bilgim yok ancak mantıken düşündüğüm zaman 900kg lık aracı max 180km hıza kadar taşıyacak olan lastik ile 2200kg lık aracı max 260km hıza kadar taşıyacak olan lastik arasında kauçuk farkı da olur, çelik tel farkı da olur, et kalınlığı farkı da olur.
    E buda bir fiyat farkı oluşturacaktır.
  • Nokian 205/55/16 91 H WR D4 yakıt (C ), Yol tutuş (A ), almaya karar verdim. 2016-2017 en ıyi kış lastikleri arasında gösteriliyor.

• http://www.hepsiburada.com/nokian-20555-r16-91h-wr-d4-kis-lastigi-uretim-yili-172017-p-OTKMT429527

Normalde 270 TL olan lastik kısa bir süreliğine 250 TL. Akakçe pazarından daha ucuz, kaçımayın derim. Etiketi Yakıt (C ), Yol tutuş (A ) lastik sesi 69 db.

• Arkadaşlar selam. Bu forumu neden bu kadar geç keşfettim diye düşünüyorum kendi kendime. Ben şahsen senelerce Michelin, Continental gibi kalbur üstü lastikleri kullanırken. 6 yıl önce Nokian lastiklerini keşfettim. Kendim Makina yüksek mühendisiyim ve satınalmacıyım, çok araştırırım. Zira almadan önce Finlandiya'daki fabrikanın Arge merkezi ile bile görüşmüştüm. Eski arabamda da yeni arabamda da o zamandan sonra başka lastik kullanmadım. Alayımmı diye sormayın gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Daha bugün lastik değişimi zamanı gelince, ilk defa Nokian'ın weatherproof ürününi hepsiburada daki %10 indirimden faydalanarak sipariş ettim. İzmirde yaşadığım için ve ara sıra Bursa vs gibi kar olan yerlere seyehat ettiğim için 4 mevsim aldım ilk defa. 215/55/16 97V XL modeli. Bu markanın bildiğim bazı üstün özelliklerini sayayım :
    - patentli silika bileşeni, lastiği hem sessiz yapıyor hem de michelin gibi çabuk erimiyor. Ses olayını nasıl 69db de tutuyorlar hayret ediyorum.
    - Nokian Finlandiya markası, Sony-Ericcson firmasının sahibi de aynı zamanda Nokian lastiklerinin sahibi. Nokia markası da bu gurupta
    - Avrupada tek kış koşulları pisti Nokian da ve Finlandi'ya da. Tğm bildiğiniz markalar onların pistinde test yapıyor.
    - Kar lastikleri bağımsız (özellikle bağımsız yazdım) test sitelerinde hep ilk sıradalar.
    - Buz üstü hız rekoru Bugatti Veiron ile Nokian lastiklerinde yanlış bilmiyorsam 320km/h di. Yanlış duymasınız buz üstünde.
    - Benim teknik bir soruma fabrikasını aradım ve direk arge müdürü geri telefon açtı, bu kadar diyorum.
    - piyasada çok bilinmiyordu eskiden şimdi anca ama hala istenilen seviyede değil bence. Fiyat / performans oranı çok yüksek. diğer markanın 600TL ye sattığı lastiği siz 430TL ye alabiliyorsunuz.
    - hiç sorunum olmadı patlama çatlama vs ama gördüğüm kadarı ile müşteri hizmetleride çok başarılı gibi görünüyor.

weatherproof ile ilgili kullanınca yorum yazarım
    saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: real_daywalker

Arkadaşlar selam. Bu forumu neden bu kadar geç keşfettim diye düşünüyorum kendi kendime. Ben şahsen senelerce Michelin, Continental gibi kalbur üstü lastikleri kullanırken. 6 yıl önce Nokian lastiklerini keşfettim. Kendim Makina yüksek mühendisiyim ve satınalmacıyım, çok araştırırım. Zira almadan önce Finlandiya'daki fabrikanın Arge merkezi ile bile görüşmüştüm. Eski arabamda da yeni arabamda da o zamandan sonra başka lastik kullanmadım. Alayımmı diye sormayın gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Daha bugün lastik değişimi zamanı gelince, ilk defa Nokian'ın weatherproof ürününi hepsiburada daki %10 indirimden faydalanarak sipariş ettim. İzmirde yaşadığım için ve ara sıra Bursa vs gibi kar olan yerlere seyehat ettiğim için 4 mevsim aldım ilk defa. 215/55/16 97V XL modeli. Bu markanın bildiğim bazı üstün özelliklerini sayayım :
    - patentli silika bileşeni, lastiği hem sessiz yapıyor hem de michelin gibi çabuk erimiyor. Ses olayını nasıl 69db de tutuyorlar hayret ediyorum.
    - Nokian Finlandiya markası, Sony-Ericcson firmasının sahibi de aynı zamanda Nokian lastiklerinin sahibi. Nokia markası da bu gurupta
    - Avrupada tek kış koşulları pisti Nokian da ve Finlandi'ya da. Tğm bildiğiniz markalar onların pistinde test yapıyor.
    - Kar lastikleri bağımsız (özellikle bağımsız yazdım) test sitelerinde hep ilk sıradalar.
    - Buz üstü hız rekoru Bugatti Veiron ile Nokian lastiklerinde yanlış bilmiyorsam 320km/h di. Yanlış duymasınız buz üstünde.
    - Benim teknik bir soruma fabrikasını aradım ve direk arge müdürü geri telefon açtı, bu kadar diyorum.
    - piyasada çok bilinmiyordu eskiden şimdi anca ama hala istenilen seviyede değil bence. Fiyat / performans oranı çok yüksek. diğer markanın 600TL ye sattığı lastiği siz 430TL ye alabiliyorsunuz.
    - hiç sorunum olmadı patlama çatlama vs ama gördüğüm kadarı ile müşteri hizmetleride çok başarılı gibi görünüyor.

weatherproof ile ilgili kullanınca yorum yazarım
    saygılar

Subaru Forester aracımın lastikleri bitmiş durumda 5 Yıllık A/T lastiği var. Bunun yerine hem 4 mevsim karda vs hem hafif arazi toprak yolda hem de asfalt yolda sessiz görünen weatherproof cazip görünüyor. Kısa vadede yorum yaparsanız çok sevinirim. Duyduğum olumsuz bir yorum lastiklerin içten dıştan dengesiz eridiği ve çabuk bittiği şeklinde.

• nokian ilk çıktığında hem kaliteli hem ucuzdu. piyasada bilinirliğin artmasıyla birlikte saçma sapan fiyat artışları başladı.
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.