Şimdi Ara

Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
0
Favori
61.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mert.01

arkadaşlar telefonunuzun yazılımı 8.25 olan varmı benimki daha 4.95 bir türlü yükleyemedim,yazılım son sürüm olan varsa nasıl yüklediniz ne yapmam lazım?

2 farklı şekilde güncelleyebilirsin.

1. Yöntem En yakınındaki nokia teknik servisine(KVK, Genpa, Telpa artık hangisi tarafından garantili ise ) götürürsün sana güncelleyip verirler telefonu. ( En sağlıksı bu )

2. Yöntem için öncelikle USB Kablonun olması şart. USB kablosununda yan sanayisini elektronikçilerden temin edebilirsin. ( Ben 1 ay önce 5 Tl ye almıştım) Usb kablon var ise detaylı anlatım alttaki linkte mevcut ama riskli bir işlemdir. Bu işlerden anlamıyorsanız hiç bulaşmayın. Cihazın açılmaması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Hatta garanti dışı bile kalabilir.

DETAYLI ANLATIM

• quote:

Orijinalden alıntı: zorti01

quote:

Orijinalden alıntı: F3SV mağduru

325'e aldım çok güzel telefon.

Hayırlı Olsun güle güle kullanmanız dileğiyle.

Çok teşekkür ederim.
  • arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Normalde telefon fotoğraf çekerken jpg olarak kaydediyordu fakat nasıl olduysa nero dosyası olarak fotoğrafı kaydediyor ve pcden açtığımda görünmüyor fotoğraf.

Bunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Normalde telefon fotoğraf çekerken jpg olarak kaydediyordu fakat nasıl olduysa nero dosyası olarak fotoğrafı kaydediyor ve pcden açtığımda görünmüyor fotoğraf.

Bunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler

Merhaba nero dosyası olarak kaydetmesi imkansız bilgisayarda nero programının resim görüntüleyicisi varsayılan olarak seçilmiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapstars

quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Normalde telefon fotoğraf çekerken jpg olarak kaydediyordu fakat nasıl olduysa nero dosyası olarak fotoğrafı kaydediyor ve pcden açtığımda görünmüyor fotoğraf.

Bunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler

Merhaba nero dosyası olarak kaydetmesi imkansız bilgisayarda nero programının resim görüntüleyicisi varsayılan olarak seçilmiş olabilir.

valla bende anlamadım. Hatta çektiğim fotoğrafları telefonda bakıyorum .nrw olarak kaydediyor. Telefonda fotoğraflar görünüyor bilgisayarda görünmüyor. İlginç. Acaba fabrika ayarlarına geri döndürsem mi?

• evet bazen nero görüntüleyicisi şeklinde çıkıyor, çeker çekmez fotoğrafı pc ye atmak isterken bende rastlıyorum , 1-2 tak çıkar dan sonra düzeliyor.
  • Merhabalar. NOKIA X2-00 silver blue telefonumun kasası yanlardan ve alttan hafif esneme yapıyor. Gıcır gıcır sesler geliyor tutunca. Dağılma gibi bir surum yok ama hafif de olsa oynaması rahatsız ediyor. Telefonu alalı daha bir ay bile olmadı. Vatan bilgisayardan almıştım. Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu? Özellikle uzun süredir kullanan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. İyi forumlar.
  • Onca olumsuz yoruma rağmen telefonu yine de aldım. Telefondaki yazılım sürümü 4.90 dı. Fakat Nokia sitesinde X2-00 için son yazılım 08.25 olarak gösteriliyor. Ne yaptımsa yükleyemedim. Ben de mecburen son yazılımı Phoenixle yükledim.

Phoenixle nokia telefonlara yazılım yükleme için buraya bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert25 -- 12 Aralık 2011; 22:32:56 >
  • selam arkadaşlar.c6-01 , c3-01 ve x2 arasında kararsız kaldım.kararsızlığımın nedeni c6-01'in 600 küsur liraya değip değmeyeceği,c3-01 ile arasında çok büyük bir fiyat farkı olmaması.x2nin ise fiyatının diğerlerine göre düşük olması avantajına karşın,yorumları okuyan kişiye 10 üzerinden 5 gibi not alan bir telefon olduğu düşüncesinin hakim olması...

bundan önce yaklaşık 2 ay boyunca kullandığım samsung champ'in,3.defa elimden yere düşürmemin ardından anteni kaydı sanırım ve merkezi yerler hariç sinyal seviyesi 0 ile 1 arasında göstermeye başladı.ben de servisle uğraşmaktansa bir telefoncuya sattım.şimdi yeni alacağım telefonla böyle komik bir durum yaşamak istemiyorum çünkü samsung benim için bitti.

ihtiyacım olanlar:

● gazete yazıları olmasa da,açık alanda rastladığım anlık güzel veya önemli şeylerin fotosunu olabildiğince net çekebilmek.(ki konudaki fotolar yeterli görünüyor bunun için)

● arada bir EDGE'den bağlanıp mail gönderip alabilmek,(ki bunun için de 3G şart değil diye biliyorum)

● IM yani Instant Messenger yani live messenger tarzı anlık mesajlaşma.(Bu telefonda da bu özellik var deniyor ama 3G olmadan EDGE hızı bu özelliği insan gibi kullanabilmeye yeter mi,bilgim yok)

● özellikle benim gibi sakarlar için malzeme kalitesi.(c5-03 için plastiği çok dandik deniyor acaba bunda da öyle mi?)

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• X2 kaç kere yere düştü bilmiyorum ama hala sağlam. (Düşürdüğüm şekillere ancak 3310 ve 6230i dayanırdı)
    Fotoğraf çekimi açık alanlarda gerçekten güzel.
    Edge'den bağlanıp faceye bile giriyordum.
    IM konusuna birşey diyemem.
    X2 iyidir. Galaxy Gio bile sarmadı X2'den sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Labirent

selam arkadaşlar.c6-01 , c3-01 ve x2 arasında kararsız kaldım.kararsızlığımın nedeni c6-01'in 600 küsur liraya değip değmeyeceği,c3-01 ile arasında çok büyük bir fiyat farkı olmaması.x2nin ise fiyatının diğerlerine göre düşük olması avantajına karşın,yorumları okuyan kişiye 10 üzerinden 5 gibi not alan bir telefon olduğu düşüncesinin hakim olması...

bundan önce yaklaşık 2 ay boyunca kullandığım samsung champ'in,3.defa elimden yere düşürmemin ardından anteni kaydı sanırım ve merkezi yerler hariç sinyal seviyesi 0 ile 1 arasında göstermeye başladı.ben de servisle uğraşmaktansa bir telefoncuya sattım.şimdi yeni alacağım telefonla böyle komik bir durum yaşamak istemiyorum çünkü samsung benim için bitti.

ihtiyacım olanlar:

● gazete yazıları olmasa da,açık alanda rastladığım anlık güzel veya önemli şeylerin fotosunu olabildiğince net çekebilmek.(ki konudaki fotolar yeterli görünüyor bunun için)

● arada bir EDGE'den bağlanıp mail gönderip alabilmek,(ki bunun için de 3G şart değil diye biliyorum)

● IM yani Instant Messenger yani live messenger tarzı anlık mesajlaşma.(Bu telefonda da bu özellik var deniyor ama 3G olmadan EDGE hızı bu özelliği insan gibi kullanabilmeye yeter mi,bilgim yok)

● özellikle benim gibi sakarlar için malzeme kalitesi.(c5-03 için plastiği çok dandik deniyor acaba bunda da öyle mi?)

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

yaklaşık 1 sene oldu x2 yi alalı ....Sorularını elimden geldigince cevaplamaya çalışıcam....

1.ürün açık alanlarda Gayet güzel çekim yapabiliyor.Yani 5mp hakkını veriyor..

örnek bir resim :

Nokia X2-00 Her Şeyi Sesli Dinleyelim Ana Başlık.

2.nokia x2 gelirken hepsi hazır kurulu olarak geliyor..

Telefondaki bazı uygulamalar:

Hcsdcd
    XHTML Tarayıcı
    HTML tarayıcı
    E-posta okuyucu
    Edge
    Ekstra internet özellikleri
    Rss okuyucu
    Adobe Flash Lite desteği
    Css, Javascript destekli gelişmiş web taracıyısı
    Opera Mini tarayıcı
    Facebook, Twitter, GTalk, Flickr
    MySpace, YouTube
    Anında mesajlaşma
    Çektiğiniz fotoğrafları blog hesabınıza direk gönderebilme imkanı

İnterneti hızlı ve kolay...

3.Anında mesajlaşma var.ayrıca aynı kişiden ardarda mesaj gelirse Boluncuklar içinde gösteriyor...

4.Malzeme kalitesi İlk eline aldıgında dandik ve ucuz gelebilir ama Kesinlikle öyle değil neden dersen bu telefon batarya dahil sadece 81 Gr ayrıca x2 %80 olarak Geri dönüştürelebilen malzemeden üretilmiş bir telefon...Arka kapagı Aliminyum metal ve çizilmiyor.Kaç kere yere düşürdüm hiç bişey olmadı telefona..

herkeze iyi akşamlar...

• cevaplarınız çok faydalı oldu benim için arkadaşlar.teşekkür ederim.
  • Başlık canlanmışken tekrar sorayım arkadaşlar, kasa yanlardan hafif esneme gıcırtı yapıyor. Sizde de var mı? Garantiye götürsem mi?
  • Esneme mutlaka olması lazım. Plastik malzeme sonuçta. Ama önemli olan dağılacak kadar çok esneyip esnemediği. İçindeki bağlantılarda problem olabilir yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Esneme mutlaka olması lazım. Plastik malzeme sonuçta. Ama önemli olan dağılacak kadar çok esneyip esnemediği. İçindeki bağlantılarda problem olabilir yani.

Ekranın yan taraflarında sorun yok da tuş takımının kenarları gıcır gıcır ses yapıyor tutunca, tuş takımı da çok az yerinden oynuyor. Dağılma ihtimâli yok bence.Diğer telefonlarda da var mı merak ettim. Yanıtladığınız için teşekkürler.
  • Dediğiniz kadarı bende de oluyor. Tuş takımının yerinden oynaması dediğiniz sdanırım en alt tuşların basılması ile ilgili olsa gerek -ki gıcırtı da bundan- . Yani bir problem yok. En azından benim telefonum defalarca düştüğü (Ve düşüp sürüklendiği) halde ciddi bir çizilmeden ya da hasardan bahsedebilmek mümkün değil. Nokia'nın ürettiği "isviçre çakısı" tipi telefon. Hem kullanışlı hem sağlam.
    Yani istediğiniz an kulaklıksız bir şekilde radyo dinleyebilir, elektrik kesintisinde flaşını kullanabilir (Özellikle apartman boşluklarında), tek tuşla müzik açıp kapatabilir, anında fotoğraf çekebilirsiniz (açık alanda yeterli kalite)
    Bir Mp3 çaları çok rahat geride bırakabiliyor (Ki Sony BWZ 152 MP3 çalarımı bu telefondan beridir kullanmıyorum)
    Üstelik sadece 82 gram ağırlığı var. İnce ve zarif bir telefon aynı zamanda.
    Pişman etmez.
  • Sonunda bu telefonu aldım ve 1 haftadır kullanıyorum.

E-Maillere bakamıyorum.Sürekli "iletişim hatası" uyarısı veriyor.GMail'deki hesabım neyse de,Ovi'den aldığım e-maile bile giremiyorum.Diğer sitelere girmede sorun yok ama bu önemli bir eksiklik.

SMS'leri telefona kaydediyor.Sim Card'a kaydetme yok! Eğer önceki telefonunuza takılıyken Sim'e SMS kaydettiyseniz onları da göstermiyor.Bunu da ne mantıkla böyle yapmışlar anlamadım.

Gizli pil (pil takılı değilken ayarları koruyan) yok.10 dakika falan pil takılı olmayınca saatin vs. ayarını baştan yapıyorsunuz.

Ahizeden gelen sesin kalitesi kötü.Hattım aynı operatörden ama Sony Ericsson ve Samsung'daki ses kalitesi bunda yok.Karşıya sesimin nasıl gittiğini ise öğrenemedim henüz.

Sonuç: Diğer konularda artıları da olsa,almanızı tavsiye etmiyorum.
  • ben bu telefonu aldım tek sevmediğim şey kamerasının biraz kötü olması
  • Telefonum Mesaj yazarken tuşlar basıyor ama internete girdiğimde hiç biri çalışmıyor Yardımcı olabilirmisinizz ? :((
  • Telefonum Mesaj yazarken tuşlar basıyor ama internete girdiğimde hiç biri çalışmıyor Yardımcı olabilirmisinizz ? :((
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.