Şimdi Ara

Nokia'nın 41MP kameralı telefonu PureView 808 fiyatlandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
16.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wow, bu kadar özel cep telefonu, sevimli ve güzel, şaşırtıcı:http://is.gd/8R71bL
  • gerçekten şekil olarak bitirmiş bu sefer nokia 10 numara görünüyor,iphone 4s kullanıyorum ama bu alete aşık oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

6600'dan bu yana işlemcileri incelediğimizde ARM9 ile başlayıp, Dual ARM9'lar ile devam edip Dual ARM11'lere kadar her nevi işlemci mevcut çıkan cihazlarda. ARM11'den sonraki sürümlere geçmedi; ilk dokunmatik cihazlarda anlarım da yeni çıkanlarda/çıkacaklarda hala ARM11 kullanılmasında bir kasıt ararım.

http://www.glbenchmark.com/compare.jsp?benchmark=glpro11&showhide=true&certified_only=1&D1=Nokia%20701&D2=Nokia%20N8&D3=Apple%20iPhone%204&D4=Apple%20iPhone%204S

BCM2763'ün ne kadar iyi bir GPU olduğu yukarıdaki karşılaştırmada görünüyor. Testte dikkat edecek olursak işlemciler nal topluyor Nokia'nın.

TI OMAP3 serisinde eski nesil bir GPU kullandı, biraz daha işlemcilerine güvendikleri için GPU'yu göz ardı ettiler. Texas Instruments'i Qualcomm'a tercih ederim o da ayrı mesele tabi; ama şu an Qualcomm kullanıyorum().

Bu arada ARM'dan aldığı konusunda haklı olabilirsin, Freescale daha düşük hızda(i.MX3 serisi 532 MHz) çalıştığı için.

Aslında dediğinde haklı da olabilirsin. Bu zamana kadar ARM11 kullanıp bir üst seviyeye geçmemesi çok tuhaf. Ki halihazırda Symbian Cortex serisi işlemcileri desteklemekte(i8910, Satio ve Vivaz). Fakat Nokia kararını WP'dan yana kullanmış durumda. Dolayısıyla ağırlığını bu işletim sistemine verecek. Bunu düşündüğümüzde öncelikte başka bir sistem varken yüksek donanımı Symbian'da kullanması pek mantıklı gelmiyor. Ama daha önce de ARM11 kullanmış olması çok tuhaf. Hadi S60v5'te o hatayı yaptın. Peki S^3'te niye bu hata yapıldı anlam veremiyorum doğrusu. Hem o zaman S. Elop CEO değildi ve Microsoft ile herhangi bir yakınlık da yoktu.

OMAP 4'te de aynı şeyi yaptılar. OMAP4430/4460'ta GPU'yu aynı tuttular. Fakat dediğin gibi adamların çipset konusundaki başarısı Qualcomm ve Nvidia'dan çok daha iyi düzeyde. İşlemci performansında OMAP 4 cihazlar hem Tegra 2'yi hem de Snapdragon S2 ve S3'ü rahatlıkla geçiyorlar. Mesela Adreno 220 ve ULP GeForce, PowerVR SGX540'dan daha güçlüdürler. Ama OMAP 4'ün veri yolları o kadar güçlü ki GPU eski olsa bile kendisinden güçlü olan bu iki GPU'yu rahatlıkla geride bırakıyor performans konusunda. Bende TI'i Qualcomm ve Nvidia'ya tercih ederim tabiki. Esasında N9'da OMAP3630 yerine OMAP4430 kullanılmış olsaydı şu an Galaxy S II ve Galaxy Nexus'a kök söktürmekle meşgul olacaktı. MeeGo zaten Android'den çok daha hızlı ve stabil bir sistem. Bir de bu donanımla birleşmiş olsaydı kimbilir neler neler olurdu.

• Fiyatına da 41 kere maşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoano

telefonda 41 mp saçmalığın daniskası :) Megapixel fotoğrafçılar için hiç bir şey demekken nokia takmış bir mp sevdasına gidiyor. 41 mp çektiğin fotoğrafı nereye sığdıracan ki? 41 mp dedikleri 8 veya 12 mp ile çektiğin fotoğrafların boyutu büyümüş hali o kadar. Renk, karanlık ortam fotoğrafları vesaire zaten nokianın tek iyi olduğu şey son zamanlarda. Ama abartmaya gerek yok, rakipleri almış başını gibiyor nokia insanları halâ megapixel büyüterek kandırabileceğini sanıyor.

saçmalıklarınla milletin kafasına karıştırma ben doğrusu yazayım
    cihaz üzerinde gerçekten 41Mp kamera var ama cihazla 41mp lik fotoğraf çekemiyorsunuz çünkü 41mp lik fotolar bildiğimiz gibi bir hayli büyük boyutta oluyorlar bu nedenle hafıza kartında kaplayacağı yer karta atılma hızı vb sebeplerden dolayı 41mp lik fotoyu yazaılımla küçültüyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Aslında dediğinde haklı da olabilirsin. Bu zamana kadar ARM11 kullanıp bir üst seviyeye geçmemesi çok tuhaf. Ki halihazırda Symbian Cortex serisi işlemcileri desteklemekte(i8910, Satio ve Vivaz). Fakat Nokia kararını WP'dan yana kullanmış durumda. Dolayısıyla ağırlığını bu işletim sistemine verecek. Bunu düşündüğümüzde öncelikte başka bir sistem varken yüksek donanımı Symbian'da kullanması pek mantıklı gelmiyor. Ama daha önce de ARM11 kullanmış olması çok tuhaf. Hadi S60v5'te o hatayı yaptın. Peki S^3'te niye bu hata yapıldı anlam veremiyorum doğrusu. Hem o zaman S. Elop CEO değildi ve Microsoft ile herhangi bir yakınlık da yoktu.

OMAP 4'te de aynı şeyi yaptılar. OMAP4430/4460'ta GPU'yu aynı tuttular. Fakat dediğin gibi adamların çipset konusundaki başarısı Qualcomm ve Nvidia'dan çok daha iyi düzeyde. İşlemci performansında OMAP 4 cihazlar hem Tegra 2'yi hem de Snapdragon S2 ve S3'ü rahatlıkla geçiyorlar. Mesela Adreno 220 ve ULP GeForce, PowerVR SGX540'dan daha güçlüdürler. Ama OMAP 4'ün veri yolları o kadar güçlü ki GPU eski olsa bile kendisinden güçlü olan bu iki GPU'yu rahatlıkla geride bırakıyor performans konusunda. Bende TI'i Qualcomm ve Nvidia'ya tercih ederim tabiki. Esasında N9'da OMAP3630 yerine OMAP4430 kullanılmış olsaydı şu an Galaxy S II ve Galaxy Nexus'a kök söktürmekle meşgul olacaktı. MeeGo zaten Android'den çok daha hızlı ve stabil bir sistem. Bir de bu donanımla birleşmiş olsaydı kimbilir neler neler olurdu.

WP'de ayrı bir handikap adamlar Qualcomm S1 ve S2 platformundan başka platforma destek vermiyor. Sonraki sürümlerinde verecek deniyor; ama TI varken Qualcomm üzerinden işletim sistemini geliştirmek ne kadar mantıklıca Windows'a sormak lazım. Hepsiyle masaya oturup en karlısı Qualcomm olduğu içindir muhtemelen.

Nokia'da N95'ten sonra gelen N96'da dual ARM9 var halbuki N95'te dual ARM11 mevcut. Nokia'nın donanım politikası çok ilginç, adamlar inat ettikçe ediyor ya da bizim bilmediğimiz sebeplerden ötürü bir durum var.

MeeGo Cortex A9 desteklemiyor olabilir, her şeyden önce TI, MeeGo için kernel çıkartmadığı müddetçe zaten bu chipsetleri kullanamaz Nokia. Nexus iyi cihaz; ama ayaküstü incelememde fark ettiğim, sesi çok düşük, ekran umulduğu kadar iyi değil. Tabi bizzat Google destek verdiği için bu açıdan iyi bir cihaz.

• Tanrı, bu yüzden akıllıca tasarlanmış telefon gibi gerçekten:http://snipr.com/230c3sl
  • bunun yerine fotograf makinası almak daha akıllıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurna

bunun yerine fotograf makinası almak daha akıllıca.

baran 14 yaşında, arkadaşları ona anştayn diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrHxor

bunun 41 mp kamerası iPhone un 8 mp kamerasıyla aynı değerde.

harikasın bu kafayla devam.

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

quote:

telefonda 41 mp saçmalığın daniskası :) Megapixel fotoğrafçılar için hiç bir şey demekken nokia takmış bir mp sevdasına gidiyor. 41 mp çektiğin fotoğrafı nereye sığdıracan ki? 41 mp dedikleri 8 veya 12 mp ile çektiğin fotoğrafların boyutu büyümüş hali o kadar. Renk, karanlık ortam fotoğrafları vesaire zaten nokianın tek iyi olduğu şey son zamanlarda. Ama abartmaya gerek yok, rakipleri almış başını gibiyor nokia insanları halâ megapixel büyüterek kandırabileceğini sanıyor.

Sen bence PureView nedir araştır bu yaptığın yorum için utanırsın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum insanı.

dur ben ona anlatayım kardeş yorma kendini.o ve onun gibiler iyice okuyun.
    @redoano
    sen zaten mp den başka ne bilirsinki.kameranın sensor boyutundan haberin varmı 1/1.2 yada sensorden haberin varmı.
    telefonun 41mp foto çekmediğini daha bilmiyorsun çıkıp 8 veya 12mp ile çekilip 41mp'ye büyütülmüş hali diyorsun.
    cihaz 38mp foto çekiyor.
    38 ve 34 mp'nin yazılımla 8-5 ve 3'e düşürüldüğünden haberi yokbu 41mp ne iş diye sorsan anlatırdık.
    ayrıca alet 41mp ama hiç bi zaman 41 çekemeyecek evet ama babalar gibi istersen 4:3 formatta GERÇEK 38mp yada 16:9 formatta 34mp çekecek.. 5 den 8 den zıplatma vs. yok yani..bilmediğin bir konuda böyle çok emin konuşarak insanlarıda boş yere yanıltma.
    neyin ne olduğunu anlamanız için buyrun şu aşağıdaki resme bakın.
    Nokia'nın 41MP kameralı telefonu PureView 808 fiyatlandı

quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Nokia bizi salak yerine koyuyor, bizde haklısın Nokia, salaklık bile bizi tarife az kalır diye bağırıyoruz.

Ortada mercimek kadar sensör var orara 41 MP koysan ne yazar. Canon, Nikon, Sony onun 50 katı fazla alana sahip sensöre 40 MP koyamazken Nokia merecimek kadar sensöre 40 MP sensör koymuş. Hadi koydun, telefon 41 MP fotoğraf mı üretiyor? Hayır. Kaç MP üretiyor? 5 MP. Madem o kadar megapixel manyağısınız o zaman alacağınız 5MP fotoğraf için nasıl böyle heyecanla debelenebiliyorsunuz.

Adam gibi 5MP bile çekme şansı olmayan mercimek kadar sensörlü telefon için bu kadar yaygara kopartabiliyorsunuz ya hepinize tebrikler.

sensor 1/1.2'' bilseydin bu mesajı bence başka türlü yazardın.
    quote:

Orijinalden alıntı: winnerS

Üzerindeki kamera fiziksel 5MP bir kamera diye biliyorum, yazılım aracılığıyla bu seviyeye çıkmış

yukardaki yazıyı okuyunca öğrenmişsindir doğrusunu.
    quote:

Orijinalden alıntı: RAN7843

yazık o kadar para ver o kadar yavaşşşş bakın video yaya anlarsınızzz adam gibi birşey yapmıyor nokıa aple bak da biraz ders al amiral gemisi nedir bilmiyorrr piyasanın en iyi donanımını en iyi ekranını koyacaksın ondan sonra kendine göre dizayn edeceksinnnn nokıa o zaman o para verilir ama sen bir şey vermeden çok para istiyorsunnn olmaz

fiyat çok yüksek haklısınız ama söylediklerinizin tam tersini düşünün birde.apple veya android telefonlar niye ders alıp kameralarını düzgün yapmıyorlar.çamur gibi ufacık sensorlu kameraları dayıyolar habire.isteseler koyamazlarmı düzgün kameralar cihazlarına koyarlar ama yapmıyolar.dayan gitsin.nokiada onlara bakıp neden hızlı cihazlar yapmıyor onada katılıyorum.demekki hepsi bi haltları eksik yapıyor.
    quote:

o zaman oyun uygulama içinde bir laptop alıp onu yanınızda taşırsınız.

birde kandırma lafına çok gülüyorum.kullandığınız cihazlar 720p 1080p video çekiyor....çekiyorda video çekerken ses kaydını nasıl yapıyor.
    bi seyredinde anlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 13 Nisan 2012; 13:19:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ATTILA

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Daha önce yazmıştım ama burası tam yeri. O fiyata HD ekranlı, çift çekirdekli ve marketi de binlerce içerikle dolu cihazlar varken neye güvenip de bu fiyata satıyorlar aklım almıyor. Işlemci desen ARM 11, çözünürlük desen nHD, market desen Ovi'nin hali ortada. Yani nereden tutarsaniz tutun elinizde kalıyor cihaz. Nasıl olur da bu cihazı 600€'ya satıyorlar anlayamıyorum. Kamerasına diyecek söz yok eyvallah. Sonymiş, Samsungmuş, Applemış, LGmiş, HTCmiş hepsini üst üste koyar deler geçer ama iş bununla bitmiyorki...

haklısınız...
    fiyatı maalesef beni de hayal kırıklığına uğrattı.
    Ama Lumia Pureview aslı çıkarsa bu parayı sonuna kadar hakeder

işte tamamen söylemek istediklerimi anlatan iki mesaj.
    fiyat çok yüksek ben kendi adıma söyliyeyim bu parayı bu cihaza veremem.
    Ama Lumia Pureview aslı çıkarsa bu parayı sonuna kadar hakeder.

• quote:

Orijinalden alıntı: nagasadow82

Evet 808'in kamerası daha güzel. Fakat cep telefonu kullanan insanların %99'una HTC One X'in çekeceği fotoğraflar kusursuz gelecektir zaten. 808'in kamerası One X'den güzel olacaktır. Ama One X'de en iyi fotoğraf çeken telefonlardan biri telefonlardan biri. (Engadget test etmiş)

engadget neyi test etmiş.
    al sana test böyle olur.htc'nin imagesense diye yaygara kopardıkları bumuymuş....rezalet.
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=4320&idPhone2=4574&idPhone3=3252

http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p6.php
    gsmarena iyi değil diyor.zaten görünüyor fotolarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 13 Nisan 2012; 13:51:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Evet 808'in kamerası daha güzel. Fakat cep telefonu kullanan insanların %99'una HTC One X'in çekeceği fotoğraflar kusursuz gelecektir zaten. 808'in kamerası One X'den güzel olacaktır. Ama One X'de en iyi fotoğraf çeken telefonlardan biri telefonlardan biri. (Engadget test etmiş)

engadget neyi test etmiş.
    al sana test böyle olur.htc'nin imagesense diye yaygara kopardıkları bumuymuş....rezalet.
    http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=4320&idPhone2=4574&idPhone3=3252

http://www.gsmarena.com/htc_one_x-review-747p6.php
    gsmarena iyi değil diyor.zaten görünüyor fotolarda.

Yani zaten HTC One X 808 pureview'dan iyi çekiyor demedim.

808 pureview kat kat daha iyi çekiyordur kesin!!!

One X kusursuz veya çok güzel fotoğraf çekiyor da demedim. Dediğim;

Cep telefonu kullanan insanların %99'una HTC One X'in çekeceği fotoğraflar kusursuz gelecektir zaten.

Sizin beğenmediğiniz fotoğrafları ben beğeniyorum, gsmarenanın beğenmediği fotoları engadget ve phonearena beğeniyor. Yani bir çok insan cep telefonundan en fazla bunu bekliyor. Benim söylemeye çalıştığım buydu.

Elbette One X'in fotoğrafıyla yetinmeyen insanlar olacaktır. Ama bu dediğim gibi %1 geçmez sanmam. 808 preview alan adama bir şey demem zaten. Eğer cep telefonu fotoğrafı çok önemliyse bu paranın az geleceği insanlar bile vardır.

Ama işlemcinin yavaşlığı ki 10 kat, çözünürlüğün azlığı bir çok insanı etkileyecektir gibime geliyor. Bu konuda yorumlarınızı ve fikirlerinizi duymak isterim açıkçası.

Not: Tekrar söylüyorum sakın yanlış anlamayın. Ben 808 alacak ansanları eleştirmiyorum. Beklentisi fotoğraf olan insanları çok mutlu edecektir.

Ben Nokia'yı eleştiriyorum. Müşteri beklentilerinden hiç anlamadıklarını düşünüyorum. Biz uzman değiliz tabi. Ama haklı olduğumuz zaten son yıllarda Nokia'nın akıllı telefon pazarında ki pazar payı kayıbından da görünüyor gibi.

Bu telefon bence ortalama bir insan için, fotoğraf makinesini çok fazla önemsemeyen bir insan için, galaxy S2 ve Iphone 4s'in fotoğraflarını kusursuz bulan insanlar için ( Ki emin olun %99) inanılmaz derecede pahalı bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nagasadow82 -- 13 Nisan 2012; 15:25:44 >

• Çok harika bir telefon kamerasına söylenecek söz yok , Nokia bu tarz ataklarla dikkatini üstüne çekmek istiyor ama bence yeterli değil.Ayrıca bu telefon 600 € etmez
  • quote:

HTC One X bu telefonla aynı fiyatta gelecek ve 4 çekirdekli Cortex A9 işlemciye sahip.

Kabaca işlem gücünü hesaplarsak. Arm11 çekirdek 1.2 dmips, arm Cortex A9 çekirdek ise 2.5 dmips gücünde. Bu rakamlar ARM'ın sitesinden alınma.

Şimdi;

808 performans endeksi: 1 çekirdek * 1,2 dmips/MHZ * 1300 MHZ = 1560

One X performans endeksi: 4 çekirdek * 2.5 dmips/MHZ * 1500 MHZ = 15000

Yanlış okumadınız. Tamamı Nokia, Arm ve HTC'den alınan teknik özelliklerle hazırlanan performans tablosu ve HTC One X teoride yaklaşık olarak 10 kat daha güçlü bir işlem performansına sahip.

Ekran çözünürlüğü, rami neredeyse herşeyi kat ve kat üstün.

Ve bu iki telefon aynı fiyat.

Şimdi durum buyken, bu fiyata kim 808 pureview alır merak ediyorum.

Not: One X 808 ile aynı fiyattan satılacak bir telefon olduğu için kıyaslandı. 808 daha çıkmamışken One X piyasada hazır . Zaten bu fiyat aralığında satılacak diğer android telefonlarda ya tegra3 ya Krait kullanmakta ki performansı One X ile benzer. Bu telefonlara örnek olarak Lg Optimus 4X, Pantech Vega HD, Asus Padfone, HTC One S örnek verilebilir. Galaxy S3 ve yeni Iphone'da One X benzeri işlem gücü taşıyacaktır.

üüüüf desene nasa ya beni bu ceple alırlar hemen alıp başvurmalıyım.24 saatlik işi 1 saniyede yapabileceğim nihahahahaha!!! yada dur ben en iyisi bu işlem performansıyla pi sayısını kaç saatte bulduğumu hesaplamalıyım yada bi taraflarıma....

quote:

Orijinalden alıntı: SpyPC

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

quote:

Orijinalden alıntı: Protoculture

Nokia'nın fiyat politikası hiç değişmedi ve değişmeyecek gibi. Bu fiyat nedir, SLR makine mi satıyorsun?

Adamlar tam anlamıyla eksiksiz bir multimedya akıllı telefonu yapıyorlar sende slrmi satıyorsun diyorsun. Evet cihaz tüm telefonların slr'si. Bunun yanında eksiksiz bir multimedya cihazı vede akıllı telefon.

Neyini savunuyorsun?
    Nokia para mı verdi?Netesi eksiksiz multimedya be bunun.Sen internete girmenin,video izlemenin,oyun oynamanın,NFC özelliğini yeni birşey mi sanıyorsun?Benim Galaxy S2 onların babasını yapiyor.
    Sende kesin Nokia vardır.

s2 de hdmi çıkışın var mı?

sen full hd videonu tv out la izlersin 800x600 le

başka sorum yok hakim bey

----

benim laptobum hala tek çekirdekli 512 mb ram i var ve windows7 çalıştırıyor visual studio yla program yazabiliyorum sorun olmuyor nerdeyse s2 le aynı özellikte laptobum var ulan gta4 oynuyorum ve android hala arada kasıyorsa symbiana değil kendinize laf atın bu kadar donanıma ne gerek var kardeşim laptoba taksan uçuruyor telefonda napıcam ? 4 çekirdekli işlemci gerekli ama 41 mp kamera vooaaah ne kadar saçma

samsung çıkarsaydı annnenize babanıza ağlardınız anneee 41 megapiksel amaaaa diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pearlb -- 14 Nisan 2012; 11:51:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

harikasın bu kafayla devam.

quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

quote:

Sen bence PureView nedir araştır bu yaptığın yorum için utanırsın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum insanı.

dur ben ona anlatayım kardeş yorma kendini.o ve onun gibiler iyice okuyun.
    @redoano
    sen zaten mp den başka ne bilirsinki.kameranın sensor boyutundan haberin varmı 1/1.2 yada sensorden haberin varmı.
    telefonun 41mp foto çekmediğini daha bilmiyorsun çıkıp 8 veya 12mp ile çekilip 41mp'ye büyütülmüş hali diyorsun.
    cihaz 38mp foto çekiyor.
    38 ve 34 mp'nin yazılımla 8-5 ve 3'e düşürüldüğünden haberi yokbu 41mp ne iş diye sorsan anlatırdık.
    ayrıca alet 41mp ama hiç bi zaman 41 çekemeyecek evet ama babalar gibi istersen 4:3 formatta GERÇEK 38mp yada 16:9 formatta 34mp çekecek.. 5 den 8 den zıplatma vs. yok yani..bilmediğin bir konuda böyle çok emin konuşarak insanlarıda boş yere yanıltma.
    neyin ne olduğunu anlamanız için buyrun şu aşağıdaki resme bakın.
    Nokia'nın 41MP kameralı telefonu PureView 808 fiyatlandı

quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Nokia bizi salak yerine koyuyor, bizde haklısın Nokia, salaklık bile bizi tarife az kalır diye bağırıyoruz.

Ortada mercimek kadar sensör var orara 41 MP koysan ne yazar. Canon, Nikon, Sony onun 50 katı fazla alana sahip sensöre 40 MP koyamazken Nokia merecimek kadar sensöre 40 MP sensör koymuş. Hadi koydun, telefon 41 MP fotoğraf mı üretiyor? Hayır. Kaç MP üretiyor? 5 MP. Madem o kadar megapixel manyağısınız o zaman alacağınız 5MP fotoğraf için nasıl böyle heyecanla debelenebiliyorsunuz.

Adam gibi 5MP bile çekme şansı olmayan mercimek kadar sensörlü telefon için bu kadar yaygara kopartabiliyorsunuz ya hepinize tebrikler.

sensor 1/1.2'' bilseydin bu mesajı bence başka türlü yazardın.
    quote:

Orijinalden alıntı: winnerS

Üzerindeki kamera fiziksel 5MP bir kamera diye biliyorum, yazılım aracılığıyla bu seviyeye çıkmış

yukardaki yazıyı okuyunca öğrenmişsindir doğrusunu.
    quote:

Orijinalden alıntı: RAN7843

yazık o kadar para ver o kadar yavaşşşş bakın video yaya anlarsınızzz adam gibi birşey yapmıyor nokıa aple bak da biraz ders al amiral gemisi nedir bilmiyorrr piyasanın en iyi donanımını en iyi ekranını koyacaksın ondan sonra kendine göre dizayn edeceksinnnn nokıa o zaman o para verilir ama sen bir şey vermeden çok para istiyorsunnn olmaz

fiyat çok yüksek haklısınız ama söylediklerinizin tam tersini düşünün birde.apple veya android telefonlar niye ders alıp kameralarını düzgün yapmıyorlar.çamur gibi ufacık sensorlu kameraları dayıyolar habire.isteseler koyamazlarmı düzgün kameralar cihazlarına koyarlar ama yapmıyolar.dayan gitsin.nokiada onlara bakıp neden hızlı cihazlar yapmıyor onada katılıyorum.demekki hepsi bi haltları eksik yapıyor.
    quote:

o zaman oyun uygulama içinde bir laptop alıp onu yanınızda taşırsınız.

birde kandırma lafına çok gülüyorum.kullandığınız cihazlar 720p 1080p video çekiyor....çekiyorda video çekerken ses kaydını nasıl yapıyor.
    bi seyredinde anlayın.

adam ittirmiş ama sığmamış, verdim şukunu...
    bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı bırakın zaten de bari fanboy olmayın...

• @hadesperado
    anlattık ama aynı adamlar yine başka başlıklarda sallamaya devam edecekler.anladıklarını pek sanmıyorum.
  • quote:

hahahahha birileri baya kıskanmış anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 14 Nisan 2012; 14:55:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

quote:

hahahahha birileri baya kıskanmış anlaşılan

• hayallerimi yıktı çok pahalıymış ya 1200 falan olsa alacaktım, gerçi o kaliteye de değer ama çok para yine de
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.