Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _EsmeR

Hocam bu güncellemede odak ışığı kapa aç felan kayboldu acaba bi önemi var mı :) ayrıca resim çektiğimiz anda foto çok güzel dururen 1 saniye sonra hafif bi değişime uğruyor onun nedeni ne olabilir acaba :)

Odak ışığı ışık hesaplamasında kullanılıyor. bunun kaldırılması, mesafeyi ve ışığı hesaplamasında sorun teşkil eder bence, bilemiyorum..
    Belki pureview onu da halletmiştir.
    1 saniyelik o şeyi anlamadım maalesef :(
    ne gibi değişim?
  • badtrip kullanıcısına yanıt
    odak ışıgı olmassa ne anlamı kalır o ışıgın
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

bak küfredecen bana ama anlamadım. sitedeki fotolara bakıyorum resize sonradan reframe falan yok. 5 diyor cillop gibi 38 diyor puhulu.

nokia kamerada 5+38 mi seçelim yoksa direk 5 mp mi seçelim hangisi daha iyi. site fotolarında aşırı bariz bir fark var. ben onu merak ediyorum :)

yaw nerden çıkardın küfredeceğimi :)

Sen direkt olarak 5mp lik bir fotoğraf çekersen telefonun öncelikle 38 mp'lik bir tane üretir. Ondan yola çıkarak temiz bir 5 mp fotoğraf yapar..
    Sen ister 38 işaretle, ister 5 mp işaretle bu telefonun sensörü her şekilde 38 mp foto işleyecek!
    5 mp işaretlediysen, 38 mp olanını ramden, nand'a yazmayacak o kadar.. 5 mp olanını yazacaktır.

tamam.... şimdi siteye baktın mı? burada hangi fotoları karşılaştırmışlar? 5 dedikleri net foto için telefonda hangi ayara getiricez? dediğin gibi telefondan görünmeyen büyük yüksek kalite ile normal foto karşılaştırması mı bunlar?

Baktım fotolara.. dediğin gibi, tüm 5 mp fotolar 38 liklerden daha net.
    Netlik hem keskinlik anlamında, hem de noise daha az!
    otomatikte çekilmiştir.
    Fotoları bu halleriyle indirmeye çalıştım olmadı.
    Bilgisayara inseydi, sağ tıklayarak özellikler... tüm detaylarına bakacaktım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

bak küfredecen bana ama anlamadım. sitedeki fotolara bakıyorum resize sonradan reframe falan yok. 5 diyor cillop gibi 38 diyor puhulu.

nokia kamerada 5+38 mi seçelim yoksa direk 5 mp mi seçelim hangisi daha iyi. site fotolarında aşırı bariz bir fark var. ben onu merak ediyorum :)

yaw nerden çıkardın küfredeceğimi :)

Sen direkt olarak 5mp lik bir fotoğraf çekersen telefonun öncelikle 38 mp'lik bir tane üretir. Ondan yola çıkarak temiz bir 5 mp fotoğraf yapar..
    Sen ister 38 işaretle, ister 5 mp işaretle bu telefonun sensörü her şekilde 38 mp foto işleyecek!
    5 mp işaretlediysen, 38 mp olanını ramden, nand'a yazmayacak o kadar.. 5 mp olanını yazacaktır.

tamam.... şimdi siteye baktın mı? burada hangi fotoları karşılaştırmışlar? 5 dedikleri net foto için telefonda hangi ayara getiricez? dediğin gibi telefondan görünmeyen büyük yüksek kalite ile normal foto karşılaştırması mı bunlar?

Baktım fotolara.. dediğin gibi, tüm 5 mp fotolar 38 liklerden daha net.
    Netlik hem keskinlik anlamında, hem de noise daha az!
    otomatikte çekilmiştir.
    Fotoları bu halleriyle indirmeye çalıştım olmadı.
    Bilgisayara inseydi, sağ tıklayarak özellikler... tüm detaylarına bakacaktım :)

dimi... kafam karıştı. direk 5 mi çeksek yoksa 5+38 demi anlamadım :)

• quote:

quote:

Hocam bu güncellemede odak ışığı kapa aç felan kayboldu acaba bi önemi var mı :) ayrıca resim çektiğimiz anda foto çok güzel dururen 1 saniye sonra hafif bi değişime uğruyor onun nedeni ne olabilir acaba :)

Odak ışığı ışık hesaplamasında kullanılıyor. bunun kaldırılması, mesafeyi ve ışığı hesaplamasında sorun teşkil eder bence, bilemiyorum..
    ne gibi değişim?

Resimi çekiyorsunya 1-2 saniyede böyle netlik veya renk değişimi oluyor resimde çok hafif bi şekilde, sanki o şey olmasa resim daha güzel olucak gibi.

• quote:

quote:

quote:

ne gibi değişim?

Resimi çekiyorsunya 1-2 saniyede böyle netlik veya renk değişimi oluyor resimde çok hafif bi şekilde, sanki o şey olmasa resim daha güzel olucak gibi.

Aynı durum lumia 925 te de var ,hatta teknoseyir in lumia 920 incelesinde bahsediliyor , fotoyu çekince çok net ,ama işin içine pureview girip telefona kaydedince o netlik bozuluyor ,keşke ilk çektiği gibi kalsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

quote:

quote:

ne gibi değişim?

Aynı durum lumia 925 te de var ,hatta teknoseyir in lumia 920 incelesinde bahsediliyor , fotoyu çekince çok net ,ama işin içine pureview girip telefona kaydedince o netlik bozuluyor ,keşke ilk çektiği gibi kalsa

Aynen bahsettiğim bu hocam ilk anı bence cok daha iyi :)

• _EsmeR kullanıcısına yanıt
    Yalnız bu durumun 1020 de bile olması şaşırttı beni

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Yalnız bu durumun 1020 de bile olması şaşırttı beni

Bende anlamadım hocam ancak bazen olmuyor :)
  • foto çektikten sonra resimdeki bozulma yabancı forumlardada var.çekimden sonra oluşan sarılık konusunuda umarım çözerler.alttaki linkte örnek fotolar var.iç mekan az ışık olan yerlerde beyaz dengesini floresana getirip flaşsız çekmek zorundamıyız

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-1020/247911-lumia-1020-after-gdr3-preview-no-more-yellow-tinting-post-processing.html

http://www.gottabemobile.com/2013/08/14/lumia-1020-white-balance-issues-bring-yellow-tinged-photos-to-nokias-famed-camera/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIMERIDER -- 17 Aralık 2013; 9:24:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

foto çektikten sonra resimdeki bozulma yabancı forumlardada var.çekimden sonra oluşan sarılık konusunuda umarım çözerler.alttaki linkte örnek fotolar var.iç mekan az ışık olan yerlerde beyaz dengesini floresana getirip flaşsız çekmek zorundamıyız

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-1020/247911-lumia-1020-after-gdr3-preview-no-more-yellow-tinting-post-processing.html

http://www.gottabemobile.com/2013/08/14/lumia-1020-white-balance-issues-bring-yellow-tinged-photos-to-nokias-famed-camera/

kameraya özel bir yama verseler iyi olacak. ama genelde sistem güncellemelerini bekler nokia. tek başına kamera yaması yayınlamaz.

• Arkadaşlar bana herhangi bir camera güncelleştirmesi gelmedi hangi uygulamadan bahsediyoruz acaba ?

• telefonun durumunu ayrıntılı nassıl görücez teleservice de ayrıntılı göstermiyor ts2000 die bölüm var oda kullanıcı adı şifre istiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-138

telefonun durumunu ayrıntılı nassıl görücez teleservice de ayrıntılı göstermiyor ts2000 die bölüm var oda kullanıcı adı şifre istiyor

ben teleservise kulaklığı verdim şimre verdiler oradan girip bakıyorum napıyorlar. gerçi beklemede yazıyor sürekli :D
  • egemen_e kullanıcısına yanıt
    tamire alındı yazıyor bakalım yarın arayıp ayrıntılı ögrenirim
  • Kuponum hala gelmedi yarın nokia yı arayacam :) tekrar başvuru yapınca geçersiz imei veya hakkınızı kullandınız diyor :) böyle bişey olamaz kuponumu yollayın fatura almadım telefoncudan diye olmuyordurya herhalde sonuçta imei gerçek imei
  • quote:

Flashlı foto çekince tabi hemen çıkıyor bu sorun.
    Flashsız da belli başlı bazı ışık hesapları yüzünden çıkıyor.

Farklı bir odak seçerek aslında fotoğrafı düzgün renklerle çekebiliyorsunuz mesela.
    ama deneme yanılma yolu, karlı hava çektim bir foto çıktı sapsarı..
    Sonra tekrar tekrar denedim, üçüncüsünde düzgün çıktı.
    Nedir işin sırrı öğrendiğimde yazarım.
  • quote:

quote:

Farklı bir odak seçerek aslında fotoğrafı düzgün renklerle çekebiliyorsunuz mesela.

bekliyoruz doğru ayarları ilk bulan paylaşsında rahat edelim

• quote:

quote:

quote:

bekliyoruz doğru ayarları ilk bulan paylaşsında rahat edelim

Bende geçenlerde deneme yanılmayla güzel foto çekmiştim. Sanırım fotoğrafçı yapmak istiyor bizi telefon

• Fotolara bakıp özeniyorum sonra çekeyim diyorum. etrafıma bir bakıyorum iç karartan bir hava var, buz gibi hava, ankaranın göbeğide pek yağmur ormanları sayılmaz henüz düzgün kıyas yapacak bir ilham gelmedi
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.