Şimdi Ara

Nokia geri dönüyor: 2017 bir kez daha doğrulandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizinle aynı fikirde, görüşte, beklentide olmayınca biri hemen fanboy, troll.

Ben böyle düşünüyorum kardeşim. Düşündüklerimi yazıyorum. Bırakın şimdi vicdan yapmayın bana. Şu konuda faydası var, emeği var, bu konuda yararlı üye diye.

Dökün içinizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 19 Kasım 2016; 23:47:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

eğer istediğim gibi orta seviye bir telefon çıkarırsa düşünmeden alırım

Bize de güle güle kullan demek düşer.

kardeşim seni windows phone bölümünden tanırım, iyi birisin dürüst birisin mağaza konusuna çok emek verdin tamam ama fanboyluğa gerek yok bazı şeyler windows ile yürümüyor hep eksik şeyler kalıyor wp diğer işletim sistemlerinden 5 adım geride geliyor bu da günlük hayatı zorlaştırıyor tartışma yaratmak istemem iyi forumlar.

Neyle yürüyecek bazı şeyler? Çıkmamış androidli nokia telefonla mı yürüyecek? Doğmamış bebeğe don biçiyorsunuz. Bir çıksın telefon ondan sonra fanboyluğunu yapın burada.

Çıkarsa şu fiyata olursa alırım da falan filan. Çıksın bir ondan sonra konuşun. Çıkacağı da yok zaten.

Yürümüyorsa kullanma. Zorla mı kullandırttılar? Ben yürütüyorum. Bana yetiyor. Kamera, groove, evrensel sosyal ağlar, anlık mesajlaşma uygulamalarıyla işimi görüyorum ben. Tartışma yaratsan ne olur? Bana neyi dikte edebilirsin? Hangi fikrimi nasıl değiştirebilirsin?

birde neyle yürüyecek diyorsun sana burada bir sürü uygulama sayarım en basitinden günde 10 defa girdiğim enpara uygulaması, birçok işimi enpara üzerinden yürütüyorum ve bunun uygulaması yok bu beni onlarca defa mağdur etti, microsoft tr ayrı pasif zaten , ha ayrıca hiçbir markanın kölesi olmadım olmamda bugün microsoft benim işimi kolaylaştırır ona geçerim yarın nokia işimi kolaylaştırır ona geçerim sonuçta ben bir ücret ödüyorum hiçbiri babamın hayrına çalışmıyor.

• quote:

Sizinle aynı fikirde, görüşte, beklentide olmayınca biri hemen fanboy, troll.

Ben böyle düşünüyorum kardeşim. Düşündüklerimi yazıyorum. Bırakın şimdi vicdan yapmayın bana. Şu konuda faydası var, emeği var, bu konuda yararlı üye diye.

Dökün içinizi.

Bizimle aynı fikirde olup olmamanın hiç bir önemi yok lakin her yapılan yoruma aynı tarz dalga geçer gibi cevaplar verirsen eleştiri alman normal bir durum, Kendinde yazmışsın zaten kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değil diye o zaman herkese cevap yetiştirmeni gerektirecek bir durumda yok

• quote:

Orijinalden alıntı: may4249

F/P ürünler çıkartır gibime geliyor. Öyle olursa birçok firmayı/modeli kenara atar

Başta samsung, sony ve htc kenara atılır bu durumda bence. İnsanlar bıktı artık bu firmaların sağlamlıktan uzak basit telefonlarından. Nokia yeni bir soluk getşrecektir piyasaya gerek malzeme gerek arayüz gerek fiyat ve performans açısından. F/p olarak hepsi yerlerde sürünüyor. 3000 llraya note 7 alıyorsun patlıyor. Uçaklara yolcular alınmıyor. Avmlerde dolaşamıyorsun. Nokia buna dur diyecek cihazlar çıkaracaktır 2021 yılı dolaylarında.

• 950 XL de çıkamadan öldü. Ne rezillik ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın hocam. Durum vahim. Duymadık dediğimiz firmalar bile bildiğimiz kaliteli sandığımız markalardan daha iyi cihazlar ürettiriyor. Rekabet olsun diye ülkede xxx markanın telefonları insanlara 4 bin liraya satılıyor. Asgari gecimle yasayan ailenin 3 aylık geliri bu para. Çıkaracakları ürüne hakettiği fiyatı koyarlarsa dağıtırlar buraları.
  • quote:

Çok haklısın hocam. Durum vahim. Duymadık dediğimiz firmalar bile bildiğimiz kaliteli sandığımız markalardan daha iyi cihazlar ürettiriyor. Rekabet olsun diye ülkede xxx markanın telefonları insanlara 4 bin liraya satılıyor. Asgari gecimle yasayan ailenin 3 aylık geliri bu para. Çıkaracakları ürüne hakettiği fiyatı koyarlarsa dağıtırlar buraları.

Bu firmalar zaten beyaz eşya firmaları. Samsungmuş sonymiş bunlar ne anlardı mobilden. Bu markalar birer statü araçlarından insanların birbirlerine üstünlük taslamalarından faydalanan ticaret simsarlarından başka bişey değiller. Üç aşağı beş yukarı bütün telefonlar aynı artık. Whatsappdan Facebook'tan imstagramdan twitterdan başka bişey yok zaten insanların kullandığı. Bu telefonları kullananların günlerinin %99'luk dilimi bu saydıklarımda geçiyor. Var mı ötesi? %1'i de snapcahtte uzunburunlu uzun dilli uzun kulaklı resimler yolluyor işte.

Benim telefonum senin telefonunu döver. Senin telefonun kötü benimki iyi. Hep bana hep. Hep benimki iyidir.

Yersek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 20 Kasım 2016; 0:44:46 >

• may4249 kullanıcısına yanıt
    Üreticilerin suçu yok dolar olmuş 3,40 yapacak bir şey yok. Yurtdışında 300 dolarlık telefon bile vergisiyle birlikte 1600 lira yapıyor ülkemizde. iPhone 7 şu anki kurla 3450 lira yapıyor ama 3250'den satılıyor. Böyle giderse zamlar kapıda olacak.

Olayın noktası senin mesajın olmalı, tebrik ederim çok iyi özetlemişsin!
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    6 yıldır sektörün içerisindeyim, tabii ki üreticilerin suçu yok. Lakin ne palavralar dönüyor bir bilsen hocam (Genel olarak, belli bir marka için değil)
  • quote:

Olayın noktası senin mesajın olmalı, tebrik ederim çok iyi özetlemişsin!

Bak mesela benim telefonumda ihtiyaç olan herşeycik var. Kamera desen efsane. Ekran o biçim. Akıcılık ve stabilite zirvede. Kullanmasını bileceksin. Daha telefonun kapatma tuşu nerde bilmeyenler var android android dillerinden düşmüyor. Adam istiyorki batarya hiç bitmesin. Oldu.

Yeni ekran görüntüleri ekleyeceğim bir ara. Konuyu takipte kal.

Windows Mobile 10 windows phone 8'e, 950 XL 808'e 520'ye, 1020'ye benzemez.

Microsoft Yaşam Döngüsü İlkesi

http://support.microsoft.com/tr-tr/lifecycle/search?alpha=Windows%2010%20Mobile,%20released%20in%20August%202016

http://support.microsoft.com/tr-tr/lifecycle/search?alpha=Windows%20Phone%208.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 20 Kasım 2016; 1:03:27 >

• Beklemedeyim. Telefon rekabetini takip eden birisi olarak heyecan yaşadım.
  • premium özellik xenon flash olursa olur led flash flash değildir...
  • Sanırım bu sefer gerçekten dönüyor. Sağlam kaynaklarda da haberleri çıkmaya başladı yorumlara göre 3 Android modeli telefon ile geri dönecekmiş. Bir tanesi en alt segment, diğeri orta segment ve sonuncusu en üst segment olarak dönmeyi planlıyormuş.

Nokia geri dönünce ilk telefonum Nokia diye şu anki telefonumu satıp yeniden Nokia almam ama rekabet iyidir eğer uygun fiyatlı sağlam telefonlarla dönerlerse yine satış rekorları kırabilirler. Ederi 500 lira olan telefonu 1500 liraya satmaya kalkarlarsa piyasada tutunmaları çok zor.
  • Android e bel bağlarsa geçen yıllarda Yıktığı Nokia kimliğini tekrar yıkar , kuruluşundan beri ben android gibi açıklı vs.. li bir platform kullanmam diyip de kullanmaya devam eder ise iş yaş.

Android ve ios la yarışa bilecek bir windows işletim sistemi çıkmalı ortaya , market pazarı bozuyor burda işi yoksa windows phone cepte bir bilgisayar işletim sistemi taşıma açısından çok yararlı ve rahat , Ama günümüz'de kendine uygulama pazarında yer edinemedi , android e çıkan nasıl ios ada çıkıyor ise aynı zamanda windows a çıkan 3 işletim sistemi ile aynı anda uygulama piyasaya sürebilen bir yere gelmesi gerek.

Artık bunun için Binary mi yayınlar'lar. Yok bizim ios ve android tabanından çok farklı bir işletim sistemimiz var , ham yazılımı çekemeyizmi derler.. Veya yeni bir compile yöntemi geliştirip programcıları windows'tan soğutmamak için alışıla gelmiş ios , android programlama ile bir zorluk oluşmadan direk bir çekme compile yöntemine mi girişler artık o programcıların işi , ne bahanesi ile windows u bu pazara sokamadılar bilemiyorum şahsen.

• quote:

quote:

Bu firmalar zaten beyaz eşya firmaları. Samsungmuş sonymiş bunlar ne anlardı mobilden. Bu markalar birer statü araçlarından insanların birbirlerine üstünlük taslamalarından faydalanan ticaret simsarlarından başka bişey değiller. Üç aşağı beş yukarı bütün telefonlar aynı artık. Whatsappdan Facebook'tan imstagramdan twitterdan başka bişey yok zaten insanların kullandığı. Bu telefonları kullananların günlerinin %99'luk dilimi bu saydıklarımda geçiyor. Var mı ötesi? %1'i de snapcahtte uzunburunlu uzun dilli uzun kulaklı resimler yolluyor işte.

Benim telefonum senin telefonunu döver. Senin telefonun kötü benimki iyi. Hep bana hep. Hep benimki iyidir.

Yersek.

Sony'ye beyaz eşya firması diyerek gerçekten ne kadar bilge bir insan olduğunu gösterdin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Atı alan ( Samsung ) , üsküdarı geçti, bence işi çok çok zor. Zamanında symbian yerine Android ile devam etseydi , şimdi oda üsküdarda olurdu.

Çokda sevdiğimiz firmaydı .

Hocam sen olayı yanlış yerlere çekiyorsun biz diyoruzki sistem tam oturmamış halde ekranı istediğin gibi düzenlemek üstünlükmü yani şimdi? Kamera efsane diyorsun L1020'ye benzemez yazıp en azından beni güldürüyorsun kendine kullandığın telefonu alana amerikada 950 modelini bedava dağıttılar bumu yani diğer sistemlerden üstün olan şirket kendinizi kandırmayın tamam sizin ihtiyacınızı karşılıyor olabilir ona kimse bir şey diyemez ama bizim ihtiyacımızı tam olarak karşılamıyor sizde çıkıp bunu yazanlara kullanmayı bilmeyenler gibi şeyler yazma lütfen...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Hocam sen olayı yanlış yerlere çekiyorsun biz diyoruzki sistem tam oturmamış halde ekranı istediğin gibi düzenlemek üstünlükmü yani şimdi? Kamera efsane diyorsun L1020'ye benzemez yazıp en azından beni güldürüyorsun kendine kullandığın telefonu alana amerikada 950 modelini bedava dağıttılar bumu yani diğer sistemlerden üstün olan şirket kendinizi kandırmayın tamam sizin ihtiyacınızı karşılıyor olabilir ona kimse bir şey diyemez ama bizim ihtiyacımızı tam olarak karşılamıyor sizde çıkıp bunu yazanlara kullanmayı bilmeyenler gibi şeyler yazma lütfen...

Hiç gülmüş gibi durmuyorsun ama. Mesaj iletilmiş.

Adamlar kendi milletine 950 XL alana 950'yi hediye ettiler ne var bunda. Bedava ile hediyeyi ayırt edin önce. 1 aylığına hediye ettiler kendi insanlarına. Sermayesine 300-500 telefon verdiler kendi halkına. Sen alabildin mi Türkiye'de ikisini biri fiyatına? Amerika dışında kimse alamadı. O da belli bir kaç eyalette alınabildi. Başkanlık gelirse biz de alırız belki.

Vestel, casper bir alana bir bedava telefon verebiliyor mu? Sen ona bak.

İşte demek istediğim şey bu aslında almak istersem bu veya başka bir android cihazı alırım bu durumum var ama kendi kullanıcılarına verdiği sözleri tutmayan bir şirketin telefonunu neden alayım windows 8.1'den sonra bir kere güncelleme almamış siz bu durumu normal karşılıyor iseniz yazacak söylecek bir şey yok demektir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.