Şimdi Ara

Nokia E52 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.333
Cevap
5
Favori
276.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim telefon şu an pek çok telefoncuda grey tabir ettiğimiz şekilde var.sahibinden.com da bir hafta öncesine kadar hiç ilanı bile yokken bu hafta şimdiden 4 tane ilan var çeşitli fiyatlarda..Arkadaşımız çok uğraşmış inceleme yapmış güzel bir inceleme olmuş.Ben siparişimi bekliyorum şu an yarın gelicek yorum yapmak istemiyorum şu an gelince yazarım
  • Nokia türkiye gelmeyecek diyerek mevcut ürünleri almaya sevk etme politikası uyguluyor olabilir
  • gelmeyecek diye birşey olur mu hiç ya? eylül bitmeden kesinlikle çıkar. pakistanda bile çıkmış. nokia store ağustos sonu demişti.
  • Bugünde gelmedi ise bu ürün peşine düş bence!!!
    quote:

Orijinalden alıntı: tumeral

Arkadaşlar öncelikle şunu söyliyim telefon şu an pek çok telefoncuda grey tabir ettiğimiz şekilde var.sahibinden.com da bir hafta öncesine kadar hiç ilanı bile yokken bu hafta şimdiden 4 tane ilan var çeşitli fiyatlarda..Arkadaşımız çok uğraşmış inceleme yapmış güzel bir inceleme olmuş.Ben siparişimi bekliyorum şu an yarın gelicek yorum yapmak istemiyorum şu an gelince yazarım
  • Ne oldu bu telefon? Hiç haber çıkmadı?
    quote:

Orijinalden alıntı: tumeral

Evet kardeş 10 yıllık bi site güvenilir yani. bi arkadaşım da daha önce telefon almıştı buradan sorun çıkmadı ereyon gibi bi site işte.Sorun çıkarsa yazarım zati almayın derim v.s
  • Arkadaşlar telefon geldi gri rengte ve gayet iyi bir telefon elde tutma hissi çok hoş zamanım olmadığından foruma yazamadım en kısa zamanda fotolarını ve yapabilirsem resimli incelememi buraya atarım.

Bu arada genpa yada kvk değil.bi garanti var ama anlamadım italatçı bi firma garantisiymiş umarım elimde kalmaz.Alacak arkadaşlar biraz daha sabredin genpa yada kvk için ama fiyat 100 lira daha artar söliym.ben 725 e aldım kvk yada genpa olursa 850-875 civarı olacağını düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tumeral -- 2 Eylül 2009; 17:59:58 >
  • KVK'dan sızdığı söylenen bilgiye göre; KASIM ayında Türkiye'ye gelmesi bekleniyormuş.
  • Internette satışına başlandığına göre bu ay içerisinde satışı heryerde mümkün olmalı
  • Fotoları bekliyoruz:)
  • Made in finland mi?
  • NOKİA 79 a bulaşmayın SAR değeri yüksek..

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

TÜRK milleti giderek kısır hale heldi bilmem farkındamısınız 10 yıılık süreçler

dolmaya başladı artık......

Daha da zararları yavaş yavaş ortaya çıkacak beyin de fonksiyon bozuklukları kanser vb.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironman -- 3 Eylül 2009; 11:39:38 >
  • Arkadaşlar akakçe.com da bu telefonu arayın 2 tane site de satışına başlanmış.
  • akakçe'deki aramada gelen sitelerde satılan E52'ler taklit telefonlar.
    Orjinali henüz satışa sunulmadı.

Zaten gelen sonuçlar içinde sanalreyonum yazana girersen, dikkatli baktığında görebilirsin. E52P diye yazıyor.
    Kamerası ve diğer özelliklerini iyi oku. 2.0mp yazıyor, GPS v.s yok diyor...Kısaca sahte.
    Ayrıca Çin'de NOKIA diye taklit bir marka olduğunu unutmayın. (Evet ismi aynen böyle)

Diğer sonuç olan e-mall'a girdiğinde ise verilen bilgiler doğru.
    Ancak büyük ihtimalle kopyala-yapıştır yapılmış verilen bilgiler ve resimler.

Acele etmeyin arkadaşlar.
    Ben hepinizden daha çok bekliyorum E52'yi.
    Aylardır bütün yerli ve yabancı siteleri inceliyorum.
    Bütün resimlere, bütün yazılara, bütün incelemelere bakıyorum.

Biraz daha sabır...
  • arkadaşlar ben çindeki satıcılara sordum..orjinal nokia e52 200 usd diyorlar..eger orjinal cıkmassa para iadesi dıyolar..cok fırmaya sordum genelı aynı..200 usd cıvarı..3g ve gps var dıyorlar...nsl iş anlamadım..
  • Dün SUM alışveriş merkezine uğramıştım ve tesadüfen Nokia N97'nin fiyatını sordum? 28000 Som dediler!

28000/44= 637 dolar ediyor! TL olarak; 955 TL civarında...

N97'nin buradaki fiyatı Türkiye'ye göre ucuz mu? pahalı mı? Telefon orijinal ! Finland yazıyordu !!!

E 52'ye gelince; bu telefonuda araştırıp, buradaki fiyatını bildiririm. Ancak merak ettiğim bir kaç husus var!

Yeni çıkan telefonlar burada genelde pahalı oluyor !

Nokia n97 ne zaman satışa çıkmıştı?
  • Nokia e52 avrupa ve amerikada yaklaşık 600 tl civarı. Çin ucuz nden acaba.
  • Enucuzcep.Com Açıklama

KIZILHISAR LİMİTED ŞİRKETİ

İnternetten Satışta 10.Yıl

1 Gün İçinde Tüm Siparişleriniz Elinizde!!

Biricik Yavrumuz KızılHisar Limited Şirketi'nin

20.Yaşını Kutlamanın Sevincini Ve Gururunu Yaşıyoruz.

Bir Çocuk Yetiştirmenin Zorluğunu Bilen İnsanlar

Olarak Onun İnsanlar İçinde İyi Anılması İçin 20 Yıldır Mücadele Veriyoruz.

Ve Bu 20 Yıllık Süreçte;Bir İsmi Gururla Yaşatmanın Ne Anlama Geldiğini

Bilerek,En İyi Yastığın Kendi Vicdanımız Olduğunu Unutmadan,Kendimizi

Sürekli Müşterilerimizin Yerine Koyarak Durmadan Çalıştık.

10 Yıl Önce Başlayan İnternet Maceramız Yanına Kardeşlerini

de Katarak Büyüdü.Önce Ucuzagel.com Katıldı Aramıza.Ardından da

Enucuzcep.com.

Güvenliği Ön Plana Almanın Bir Şirkete Ne Kadar Büyük

Maliyeti Olduğunu Gördük.Fakat Bir Gün Bile Güvenliğe Yaptığımız

Yatırımdan Vazgeçmedik.Kriz Dönemlerinde Birçok Şirket Sermayesini

Reklama Yatırmayı Tercih Ederken,Biz Dünyanın En Gelişmiş

Ve Aynı Zamanda

En Güvenli İnternetten Alışveriş Sistemi "Ssl" ye Yatırım Yapmayı

Seçtik.Bunun Karşılığını da Müşteri Şikayetlerinde Türkiye'nin

En Düşük Oranını Yakalayarak Aldık.

Ülkemize Giren En Yeni Teknolojileri Müşterilerimize En Önce Ulaştırmak

İçin Çalışan Mobil Bölüm Çalışanlarınımıza,Nisan 2003 Te Ericsson T610 la

İlk Fotoğrafları Çekerken,Nokia 3300 de Müzik Dinlerken

Yaşadıkları Heyecanı Hala Devam Ettirdikleri İçin Minnettarız.

Bugün Sitemiz Yirmi bininci Satışa Doğru Hızla Koşarken,Her Gün

Binlerce Müşterimiz Hizmet Alırken;

"Her Müşterimizle Tek Tek Görüşme" Politikamız Asla Değişmedi.

Telefonda Saatlerce Bekleyen Müşterilerimiz Olmadı.

Hakkımızda Bilgi Almak İçin Türkiye Bilişim Suçları Polis Merkezini
    Arayabilirsiniz
    Türkiye Bilişim Suçları Polisi
    Tel : 0212 639 29 73
    Faks : 0212 636 29 83
    E Posta : ihbar.bilisim@iem.gov.tr

Aynı İnançla Daha
    Nice 20 Yıllara..

Sizi De Ailemizin Bir Parçası Olarak Görmekten Mutluluk Duyarız.

KızılHisar Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Adına

Genel Müdür

Serkan HÖBEL

Teşekkürlerimizle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skydreas -- 11 Eylül 2009; 15:15:24 >

• Sitemizle ilgili yapılan yorumlara istinaden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skydreas -- 11 Eylül 2009; 15:16:14 >
  • Sayın Skydreas,

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler.
    Genpa ve KVK konusundaki sitemlerinizde haklı olabilirsiniz.
    Hatta bazen çok küçük şeylerden ürünleri garanti dışına aldıkları konusunda da çok haklısınız.
    Ancak ne olursa olsun yaygın servis ağı ve hizmet kalitelerini de göz ardı etmemek gerekir.
    Siz ne derseniz deyin bu böyle.

Meşhur bir söz vardır bilirsiniz.
    "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye. Ucuz ve kalitesiz alıp defalarca harcama yapmaktansa, güvenilir ve sağlam yerden sağlam ürün alıp 1 kere harcama yapmak iyidir. (Ucuz etin yahnisi... diye başlayan sözümüzü de hatırlatayım.)
    O firmalarda belki 50-100 TL fazla verirsiniz ama güvence ve sağlamlık konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Tüm bunlara ek olarak;
    Yukarıda Nokia E52'yi tartışırken Nokia-Türkiye'nin resmi görevlilerinin beyanlarına da yer verdik, bu noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum.
    Nokia E52 henüz resmi olarak Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede satışa sunulmadı.
    Ve henüz tam olarak verilmiş bir tarih yok.
    Telefon ilk tanıtıldığında (6 Mayıs 2009-Varşova/Polonya) 2009-3. Çeyrek diye tarih verilirken, son 1-2 aydır 2009'un 4. çeyreği diye söyleniyor.

Aylardır Nokia E52 ile ilgili bütün yabancı siteleri inceliyorum.
    Yerli-yabancı bütün forumları, bütün incelemeleri okudum.
    Belki inanmazsınız Google'da Nokia E52'diye arattığınızda karşınıza çıkan binlerce başlığı tek tek okudum neredeyse.
    Hatta ingilizce site ve forumlarda yabancılarla fikir alışverişlerinde ve tartışmalarda bulundum.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında bu telefonun çok fazla bekleyeni var gerçekten.
    Resmi olarak satışa sunulan bir iki ülke dışında bir süredir pek çok yerde el altından satılıyor.
    Ancak tam bir güvenilirliği yok. Satılan ürünler stabil değil.

Kimi görüşlerde çok güzel ve harika olduğu vurgulanırken,
    Kiminde de üzerinde Made in Finland v.s yazmasına rağmen çok kalitesiz bir yapıda olduğu, telefonun sürekli restart attığı v.s v.s yazıyor.
    Bu ürünlerin kimi aynı ülkeden alınmış, kimisi ise farklı ülkelerden. (Filipinler, Endonezya, Malezya, Çin v.s...)

Kimileri güney ve doğu asyada piyasaya sürülmeden önce Nokia E52'nin test için üretilen orjinal ama plastik ağırlıklı ve düşük özellikli (kapağı, kamerası v.s kalitesiz) örneklerinin ("Made in Nokia" yazanlar) nihai ürünmüş gibi paketlenerek düşük ve orta gelirli ülkelere pazarlandığını söylüyor.
    Kimileri çin tarafından piyasaya sürülen birebir kopyalar diyor.
    Kimileri de Nokia'nın bu telefonu üretirken bir kısmını hatalı ürettiği, bu yüzden kiminin sağlam kiminin çürük çıktığı ve piyasaya çıkmasının bu nedenle geciktirildiği konusunda fikir belirtiyor. Çünkü bu ürünlerden bazıları gerçekten o güney asya ülkelerindeki NokiaShop'lardan alınmış.
    75-80 sayfadır GSM arenada tartışılıyor bu telefon tüm yönleriyle.
    Gerçekten çok beğenilen bir telefon ve çok sayıda bekleyeni var.
    Sık sık açıp okuyorum.
    Yukarıda belirttiğim gibi, kiminin aldığı sağlam çıkarken, kiminin aldığı çürük çıkıyor.

http://www.gsmarena.com/nokia_e52-reviews-2792.php

Velhasıl sözün özü;
    Ne kadar güvenilir firma olursanız olun.
    Nokia'nın resmi yetkililerinden daha güvenilir olmadığınız kesin.
    Bir Nokia E52 fanatiği olarak resmi şekilde duyrulup Türkiye'ye gelene kadar beklemekten yanayım.

Samsung G600 modelini bilen var mı bilmiyorum.
    Sanırım şu an Nokia E52 için yaşanan durum da hemen hemen aynısı.

Samsung G600'ü Türkiye'de resmi olarak satan yer çok az.
    Türkiye pazarında tam olarak duyurulmadı.

Orjinali 500 TL civarı iken pek çok telefoncuda 250-300 TL'den (kutusuz, cd'siz ve kaçak tabi çoğu) satılıyor.
    Herşeyi orjinal görüntüde. Özellikleri gayet yerinde. (Ucuz çin çakmaları gibi değil).
    Özelleştirilebilir menüler, kamera ayarları v.s... Yani çin telefonlarında olmayan özellikler var.
    Yani şaka falan değil gerçekten orjinalinin aynısı.
    Yalnızca kamerası 5MP yazmasına rağmen 2-3MP civarı. (flaşlı)
    Ayrıca menüsünde çevrilmemiş bir iki yer var ve ofis dosyaları açma olayı yok.
    Ama orjinalinden ayırt etmek neredeyse imkansız.
    Yapısı, tasarımı, menüsü, temaları bildiğiniz Samsung.
    Made in Korea (Gerçekten Samsung'un üretildiği yer)
    Gerçek Samsung ile herşeyi birebir aynı. Yanihttp://www.telpa.com/?samsung=G600 burada sayılan bütün özellikler var.
    Şimdi bu gerçekten Samsung ise ve orjinalse niye menüsünde çevrilmemiş yerler var?
    Niye kamerasının menüleri v.s tam olmasına karşın çözünürlüğü koftiden?
    Bunlar da büyük ihtimalle yukarıda belirttiğim gibi ya orjinalinin test ürünü yada birebir kopyalar.
    Üzerine dil çakılıp orjinal fiyatının daha altından piyasaya sürülmüş.
    Kiminin garantisi yok, kiminin de belli belirsiz firmalardan garantisi var.

Tekrar toparlarsak,
    Sağlam ve güvenilir Nokia E52 sahibi olmak için,
    Nokia'nın bu telefonu Türkiye'de resmi olarak duyurmasını
    ve KVK/Genpa tarafından garantili olarak satışa sunulmasını beklemek en güzeli...

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulutsuzgece -- 8 Eylül 2009; 0:07:45 >

• isteyen bir kac arkadasımıza telefonu yurtdısından getirebilirim. kaydettirip veririm.. fiyat olarak 650 lira..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.