Şimdi Ara

Nokia Asha 302 Kullananlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
48.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MURATSPLAT

quote:

Orijinalden alıntı: blackman123

baktım whatsapp ile sms mesajı aynı anda ya da arka arkaya geldiğinde ard arda mesajları acınca arada tel resetlenir gibi oluyor bende dun aksam pc suite ile pc den yazılımı 14.26 dan 14.92 ye son sürüme güncelledim.
    İki önemli fark tespit ettim ilki önceki versiyonda olmayan ekran parlaklığınına müdahele etmemizi sağlayan ışık ayar şiddeti bu versiyonla geldi.önceki 14.26 da yoktu.reosta özelliği güzel olmuş
    ikinci önemli fark ise önceki versiyonda sürekli arka planda h yani hsdpa 3g ile whatsapp vs için şebekeyi dinlmem modundayken bu versiyonda normalde g ile yani en yavas ve düşük güç harcayan gprs ile beklme konumunda duruyor.internete bağlanırsanız vs h yi devreye sokuyor.
    son sürümle ücretsiz 40 ea games oyun hediyesi ve 2 yeni demo oyunda bu versiyonla geliyor.

Yazılım işinde amatörce ilgileniyorum. Bu nedenle güncelleme mantığını çok iyi biliyorum. Güncellemelerin betaları hatta bazılarında alfaları bile vardır. Yani güncellemeler test edilmeden yayınlanmazlar. Sözün özü bir sonraki sürüm yayınlanmışsa korkmadan indirin.

Güvenlik, performans, kararlılık ve ek özellikler için mutlaka güncel sürümler kullanılmalı.

Bu arada Adnroid oyunlarına bakınca, Nokia'nın oyunları insanın hiç bakası bile gelmiyor. Eski atarilerden pek bir farkı yok. Hatta onlar daha iyidi sanki.

Şuan için telefon çok iyi çalışıyor. Hiç resetleme veya donma gibi bir sorunla karşılaşmadım. Telefonun en sevdiğim tarafı menülerin çok hızlı çalışması. Kullanımı çok rahat. Birini rehberden bulayım derken dokunmatiklerde olduğu gibi canınız çıkmıyor. 3-4 gün şarzj çok rahat gidiyor. Sanki kullandıkça bataryası biraz açıldı. Bu telefonun mail yazılımını ve kendi web tarayıcısını biraz daha geliştirseler ben bu telefonu 2-3 yıl çok rahat kullanırım.

Nokia Asha 302, bilgisayar değil de telefon kullanmak isteyenler için f/p oranı olarak en iyi telefonlardan biri..

evet bende bilgisayar işiyle uğrasıyorum yazılım türü güncellemelerin alfa beta vs versiyonları oluyor.ayrıca taaa ericsson ga628 den bu yana cep telefonu meraklısı olarak yılardan beri denemediğim telefon kalmadı.benim yazılım konusunda demek istediğim pc vs belki değil ama cep telefonlarında bazı markaların bazı modellerinde yeni gelen güncelleştirmeler de hata demesek de eski alıstığın bir özelliğin değiştirilmesi tarzı sorunlar olabiliyor.Örneğin sevdiğin bir harf karakterinin değişmesi bir temanın değişmesi olmaması vs vs...neyse sonucta bende güncellemeye güvenip teli güncelledim batarya konsunda aksama doğru ilk gün 1 çizgi düşüyor bende whatsapp sürekli acık 1.5 2 gün gidiyor daha 4. sarjım insallah dediğin gibi daha kullandıkca acılır uzar pil ömrü.
    evet aynen katılıyorum bende dokunmatik de mesaj yazmaktan usandığım ve androidin en basit işlemlerde bile donma takılma yavaslama problemleri yasatmasından bıkıp bunu aldım.android telim kutusunda yatıyor.rehbere girip bir isim aratmak istediğimde bile o birkac saniye programın rehberi acması vs daralmıştım.
    haaa androidin marketi oyunları programları vs tartışılmaz o yüzden satamıyorum teli iki hattım var belki onuda 2 hattıma takarım:) hakikaten marketi oyunları kötü androidin yanında ama dediğin gibi bu cep bilgisayarı değil ve fiyat performans ürünü.
    hepimize hayırlı kullanımlar olsunda bu grilerin bazılarında arkada yazı yazmaması da enteresan olmuş.

• quote:

quote:

quote:

baktım whatsapp ile sms mesajı aynı anda ya da arka arkaya geldiğinde ard arda mesajları acınca arada tel resetlenir gibi oluyor bende dun aksam pc suite ile pc den yazılımı 14.26 dan 14.92 ye son sürüme güncelledim.
    İki önemli fark tespit ettim ilki önceki versiyonda olmayan ekran parlaklığınına müdahele etmemizi sağlayan ışık ayar şiddeti bu versiyonla geldi.önceki 14.26 da yoktu.reosta özelliği güzel olmuş
    ikinci önemli fark ise önceki versiyonda sürekli arka planda h yani hsdpa 3g ile whatsapp vs için şebekeyi dinlmem modundayken bu versiyonda normalde g ile yani en yavas ve düşük güç harcayan gprs ile beklme konumunda duruyor.internete bağlanırsanız vs h yi devreye sokuyor.
    son sürümle ücretsiz 40 ea games oyun hediyesi ve 2 yeni demo oyunda bu versiyonla geliyor.

Yazılım işinde amatörce ilgileniyorum. Bu nedenle güncelleme mantığını çok iyi biliyorum. Güncellemelerin betaları hatta bazılarında alfaları bile vardır. Yani güncellemeler test edilmeden yayınlanmazlar. Sözün özü bir sonraki sürüm yayınlanmışsa korkmadan indirin.

Güvenlik, performans, kararlılık ve ek özellikler için mutlaka güncel sürümler kullanılmalı.

Bu arada Adnroid oyunlarına bakınca, Nokia'nın oyunları insanın hiç bakası bile gelmiyor. Eski atarilerden pek bir farkı yok. Hatta onlar daha iyidi sanki.

Şuan için telefon çok iyi çalışıyor. Hiç resetleme veya donma gibi bir sorunla karşılaşmadım. Telefonun en sevdiğim tarafı menülerin çok hızlı çalışması. Kullanımı çok rahat. Birini rehberden bulayım derken dokunmatiklerde olduğu gibi canınız çıkmıyor. 3-4 gün şarzj çok rahat gidiyor. Sanki kullandıkça bataryası biraz açıldı. Bu telefonun mail yazılımını ve kendi web tarayıcısını biraz daha geliştirseler ben bu telefonu 2-3 yıl çok rahat kullanırım.

Nokia Asha 302, bilgisayar değil de telefon kullanmak isteyenler için f/p oranı olarak en iyi telefonlardan biri..

evet bende bilgisayar işiyle uğrasıyorum yazılım türü güncellemelerin alfa beta vs versiyonları oluyor.ayrıca taaa ericsson ga628 den bu yana cep telefonu meraklısı olarak yılardan beri denemediğim telefon kalmadı.benim yazılım konusunda demek istediğim pc vs belki değil ama cep telefonlarında bazı markaların bazı modellerinde yeni gelen güncelleştirmeler de hata demesek de eski alıstığın bir özelliğin değiştirilmesi tarzı sorunlar olabiliyor.Örneğin sevdiğin bir harf karakterinin değişmesi bir temanın değişmesi olmaması vs vs...neyse sonucta bende güncellemeye güvenip teli güncelledim batarya konsunda aksama doğru ilk gün 1 çizgi düşüyor bende whatsapp sürekli acık 1.5 2 gün gidiyor daha 4. sarjım insallah dediğin gibi daha kullandıkca acılır uzar pil ömrü.
    evet aynen katılıyorum bende dokunmatik de mesaj yazmaktan usandığım ve androidin en basit işlemlerde bile donma takılma yavaslama problemleri yasatmasından bıkıp bunu aldım.android telim kutusunda yatıyor.rehbere girip bir isim aratmak istediğimde bile o birkac saniye programın rehberi acması vs daralmıştım.
    haaa androidin marketi oyunları programları vs tartışılmaz o yüzden satamıyorum teli iki hattım var belki onuda 2 hattıma takarım:) hakikaten marketi oyunları kötü androidin yanında ama dediğin gibi bu cep bilgisayarı değil ve fiyat performans ürünü.
    hepimize hayırlı kullanımlar olsunda bu grilerin bazılarında arkada yazı yazmaması da enteresan olmuş.

batarya bende de kullandıkça açıldı hocam sana şöyle söyliyeyim. 3 gün önce full doldurdum şarjı ve daha bugün bu sabah uyarı verdi telefon kırmızıya düştü pil ve sürekli whatsapp,facebook sohbet ve maillerim sürekli açık mail geldiği zaman direk ekranda görmem gerek çünkü otomatik bağlanıyor maillere,facebook sohbette ana ekranda otomatik whatsapp zaten vazgeçilmez. 3 gün çok iyi dayandı bana bazen yolda müzik bile dinledim kulaklıkla.
    bide arkadaşlar google maps ı atın telefona dursun lazım olur belki ben onuda kullanıyorum çok güzel tam istediğim gibi.
    benimde android telefon vardı aynen dediğin gibi bıktım artık ve bana yetecek telefon lazımdı şarjı uzun gidicek,3g li klavyeli. android telefonumun şarjı akşama bitiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

quote:

quote:

quote:

batarya bende de kullandıkça açıldı hocam sana şöyle söyliyeyim. 3 gün önce full doldurdum şarjı ve daha bugün bu sabah uyarı verdi telefon kırmızıya düştü pil ve sürekli whatsapp,facebook sohbet ve maillerim sürekli açık mail geldiği zaman direk ekranda görmem gerek çünkü otomatik bağlanıyor maillere,facebook sohbette ana ekranda otomatik whatsapp zaten vazgeçilmez. 3 gün çok iyi dayandı bana bazen yolda müzik bile dinledim kulaklıkla.
    bide arkadaşlar google maps ı atın telefona dursun lazım olur belki ben onuda kullanıyorum çok güzel tam istediğim gibi.
    benimde android telefon vardı aynen dediğin gibi bıktım artık ve bana yetecek telefon lazımdı şarjı uzun gidicek,3g li klavyeli. android telefonumun şarjı akşama bitiyordu.

bende batarya 4. sarjında dün sabah sarjdan aldım dün aksama doğru 1 çizgi düşmüştü bugün bri çizgi daha düştü su an 2 çizgi var yarın da 1 çizgi düşse gün içinde 2.5 3 gün gibi bişey gidiyor yalnız benim pilde 1 çizgideyse ve biraz uzun bir konuşma yapıyorsan batarya zayıf uyarısı veriyor.tabi pilde de biraz şans olayı var her hücre her batarya aynı kapasite oranında çıkamıyor sanırım fabrikadan bize ulaşana kadar ki bekleme süresi vs vs aynı değerleri her cihazda vermese de ortalama 1.5-3 gün arası bir değeri var bu cihazların pil ömürlerinin. tabi bunda kullanılan operatör bulunulan yer ve kullanım alışkanlıklarıda etkiliyor.mesela ben teli ilk aldığımda pili takar takmaz batarya zayıf dedi ki kapalı kutuydu pil boşa yakın çıktı bana.inşallah 8 10 tam dolu boşşarjdan sonra pil açılır.
    bu arada google mapsi nereden cihaza attınız mümkünse setup ını buradan paylasabilirmisiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

quote:

quote:

quote:

bende batarya 4. sarjında dün sabah sarjdan aldım dün aksama doğru 1 çizgi düşmüştü bugün bri çizgi daha düştü su an 2 çizgi var yarın da 1 çizgi düşse gün içinde 2.5 3 gün gibi bişey gidiyor yalnız benim pilde 1 çizgideyse ve biraz uzun bir konuşma yapıyorsan batarya zayıf uyarısı veriyor.tabi pilde de biraz şans olayı var her hücre her batarya aynı kapasite oranında çıkamıyor sanırım fabrikadan bize ulaşana kadar ki bekleme süresi vs vs aynı değerleri her cihazda vermese de ortalama 1.5-3 gün arası bir değeri var bu cihazların pil ömürlerinin. tabi bunda kullanılan operatör bulunulan yer ve kullanım alışkanlıklarıda etkiliyor.mesela ben teli ilk aldığımda pili takar takmaz batarya zayıf dedi ki kapalı kutuydu pil boşa yakın çıktı bana.inşallah 8 10 tam dolu boşşarjdan sonra pil açılır.
    bu arada google mapsi nereden cihaza attınız mümkünse setup ını buradan paylasabilirmisiniz?

paylaşırım ama hocam yarın paylaşabilirim bugün atamam

• eyvallah bu arada su beyaz temayıda paylasabilme sansınız varmı? white.nth olarak geçiyor.bir türlü bulamadım şimdiden teşekkürler...:)
  • Wi-Fi ile bağlı iken youtube'dan bir video izlemeye kalktıgimda %60'da kaliyor ve video açilmıyor. sonrasinda da yanit vermiyor bağlantı hata si gibi anlamsız bir hata veriyor. wifi'yi kontrol ettim, onda sorun yoktu.

ama 3g ile ya da edge ile youtube çalışıyor. tuhaf bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu 302yi hafta sonu alacağım.eminönü doğubankda 295 e buldum.Kısaca özetlerseniz nasıl memnunmusunuz?eksi yönleri nelerdir?
  • arkadaşlar merhaba bende asha 302 kullanıcısıyım bi sorum olcak internetten baktım ama bulamadım. benim ekran çizildi. yalnız çizik içten değil arkadaşlar sadece dış ekran çizildi. telefoncularda sadece ekran değişim fiyatı ne kadar arkadaşlar? bilgilendirirseniz sevnrm
  • Herkese selam,
    Ben de android'ten koşarak uzaklaşanlar grubundanım.Henüz telefonu kurcalayamadım o konuda daha sonra bilgi verebilirim ama yüzümü kara çıkartmayacağına eminim.
    Reklamsız bildirmem gerekirse teknolojide yaygın zincir mağazalardan birinden 299'a aldım,daha da ipucu gerekirse tabelasında turuncu var.E artık anlayan anladı:)
    Bu arada Eminönü'nden hiç riske girme bence o fiyata,garanti ve servis desteği sağlayan bi' mağazadan al derim ben..
  • quote:

Wi-Fi ile bağlı iken youtube'dan bir video izlemeye kalktıgimda %60'da kaliyor ve video açilmıyor. sonrasinda da yanit vermiyor bağlantı hata si gibi anlamsız bir hata veriyor. wifi'yi kontrol ettim, onda sorun yoktu.

ama 3g ile ya da edge ile youtube çalışıyor. tuhaf bir durum.

enteresanmış bende şöyle bir sorun farkettim evdeki modeme bağlanıyor wifi menüsünden bir üst menüye dönünce düşüyor ama başka wifi lerle denedim sorunsuzca bağlanıyor evdekiyle niye uyuşmadı anlamadım.
    böyle enteresan sorunları var sanki bu telin??
    ya beyaz temayı hiç paylaşacak yok mu?
    bu arada turuncu indirimden al eminönüne güvenme hafta sonu 299 tl 2 yıl garanti ben kvk li aldım.
  • doğu banktan aldım 2gb hafıza kartıda içindeydi.şuan sorun yok bakalım..tek sorun facebooka içindeki tarayıcıdan girince sınırsız facebook paketinden değilde net paketinden düşmesi.bunun çözümü yokmuş.ovi den facebook uygulaması indirince çözülüyormuş ne saçma ya.şimdi indiricem o uygulamayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyupsultanlee

doğu banktan aldım 2gb hafıza kartıda içindeydi.şuan sorun yok bakalım..tek sorun facebooka içindeki tarayıcıdan girince sınırsız facebook paketinden değilde net paketinden düşmesi.bunun çözümü yokmuş.ovi den facebook uygulaması indirince çözülüyormuş ne saçma ya.şimdi indiricem o uygulamayı

Facebook'dan indirilen facebook uygulamasi daha güncel haberin olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia ASHA FACEBOOK SORUNU

telefonun içindeki facebookdan giriyorum:sohbet menüsü yok.çevrim içi olanlara bakamıyorsun.pakettenmi neyden girdiği meçhul.

telefona facebook uygulaması indirip giriyorum:sohbet menüsü yine yok ve görevli olduğun sayfalardaki yazıları silemiyorsun,samsung telefondada böyle oluyordu demek ki sorun uygulamada.Uygulamadan girince sosyal paketten giriyor yani sınırsız.

telefonun içindeki m.facebook.com dan giriyorum:Sosyal paketim olduğu halde paketin yanında verilen 20 mb dan yiyor.ama herşeyi düzgün sohbet olsun v.b

birde telefonun içinde sohbet diye uygulama var:Güzel bir şey.facebook sohbetindeki herkesi görüyorsun,kendinde online gözüküyorsun.ama pakettenmi nettenmi girdiği meçhul.

içindek yüklü olan whats up:Hiç bulaşmadım.

Şimdi soruyorum,siz bu telefonda nasıl bağlanıyorsunuz?

• Ben vodafone kullanıyorum. 100mb lnternet paketim var. 100mb aşınca hiz 12kb/s'ye düşüyor. Bu nedenle paketi yemiş yememiş uğraşmıyorum.

Facebook kullanıyorsanız ovl mağzadaki uygulama çok eski bir uygulama. Telefonun kendi tarayıcısıyla facebook'a girin oradaki uygulamayı telefona kurun. O uygulamada online olanlar görünüyor. Ayrıca kurulum sırasında ek bir bildirlm uygulamasının kurulup kurulmayacağını soruyor. Onu da kurarsanız facebook bildirimlerini hemen görebiliyorsunuz.

• m.facebook bana göre..orda online olanları görebilirsin ancak online olamazsın.

telefonun içindeki sohbet denen uygulama ile online oluyorum online olanları görüyorum..ama 100 mb paket alacam artık.

sosyal paket yalan oldu
  • Ilgınc bı telefon wıfı tam kapanıyırmu kapanmıyormu bellısız. Sık sık wıfı dan dusuyor. Whatsapp zaten vasat uygulama her seferınde ılk defa acıyormussun gıbı yuklenıyor. Klavye sert. Batarya yogun kullanımda 12 saat zor goruyor. Kamera zaten berbat. Telefonun ekranı cok cabuk cızılecek gıbı duruyor. Uygulama adına hıc bırsey yok. Bıldırım ısıgı yanma aralıgı sık degıl.

Butun bunlara ragmen aldıgıma pısman degılım

• klavye sert doğru.uygulama indirmedim hiç tek girdiğim facebook-mackolik.kamerası idare eder ama flaş yok.içindeki sohbet şeyi güzel..yatarken wifiye bağlıyorum,sohbet sabaha kadar açık ama bazen koptuğu oluyor doğrudur.
  • 14.26 sürümünde hali hazırda bir cihaz güncelleme prosesi bulunuyor ancak çalışmıyor. Bende buna aldanmıştım. bir çok arkadaşın dediği gibi web sitesinde yayınlanmış olan son sürüm 14.92. birazdan güncelleme gerçekleştireceğim.

resmi web linki aşağıdadır.
    Nokia Asha 302
  • Merhaba arkadaşlar. bu telefonda hem ablama hem enişteme aldırdım ikiside çok memnun bataryası 2-3 gün gidiyor , 3g, konuşma felan aktif baya.
    fakat arkadaşımda ise sürekli arka planda 3g açık kaldığı için 1 gün felan dayanıyor batarya. Telefonda sadece sms ve whatsapp kullanıyor konuşma pek fazla olmuyor ama kullanmadığı zamanlar bile batarya tüketimi fazla oluyor.( ilk aldığı ürün sürekli resetlediği için mağazadan değiştirdik telefonu ama bu 2. cihazdada batarya sorunu var gibi )
    benim sorum bu 3g yi temelli olarak kapatmak mümkün mü ? yani wifi gibi sadece istediği zaman açıp kapatamıyor muyuz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loggerheads

Merhaba arkadaşlar. bu telefonda hem ablama hem enişteme aldırdım ikiside çok memnun bataryası 2-3 gün gidiyor , 3g, konuşma felan aktif baya.
    fakat arkadaşımda ise sürekli arka planda 3g açık kaldığı için 1 gün felan dayanıyor batarya. Telefonda sadece sms ve whatsapp kullanıyor konuşma pek fazla olmuyor ama kullanmadığı zamanlar bile batarya tüketimi fazla oluyor.( ilk aldığı ürün sürekli resetlediği için mağazadan değiştirdik telefonu ama bu 2. cihazdada batarya sorunu var gibi )
    benim sorum bu 3g yi temelli olarak kapatmak mümkün mü ? yani wifi gibi sadece istediği zaman açıp kapatamıyor muyuz acaba ?

selamlar bende ilk aldığımda hem 3.5 G açık hem whatsapp arka planda açık 1 gün anca dayanıyordu pil.Ancak bu teli 2. attıma takıp whatsapp kapalı 3G kapalı telefon şebeke çekiminide 2G yani Edge e alınca çok da konuşmuyorum pil 3 hatta 4 gün gider oldu.
    sana yapacağın ayarları anlatıyorum öncelikle
    menü ayarlar cihaz ayarları şebeke modu GSM i secip okeyle böylece 3G direkt devre dışı olacak
    alternatif bir ayar ise 3.5 G olayını 3G ye alarak biraz daha az pil tasarruf modu ki o da şöyle
    ayarlardan bağlantı ayarlarından paket veri oradanda HSDPA erişimini kapalı konuma getirirsen 3.5 G 3G ye iner ki 3G hızından vazgeçmeden pilden biraz daha tasarruf edersin ki pil tasarrufu için en iyisi yukarıda anlattığım ilk ayardaki gibi komple ^3G yi kapatman pil 3 güden aşağı inmez.
    ayrıca pil kullandıkca acılıyor yani 5 6 boş tam şarj döngüsünden sonra kendine geliyor
    ve pille ilgili son bilgi pili batarya zayıf demeden tek çizgideyken şarja takın.yani çizgi beyazken çünkü yeni nesil pilleri tam boşaltmankta pilin ömrünnden yiyor.
    whatsapp eğer bir kere aktif edildiyse hababam neti dinliyor en iyi çözüm hesabı silip toptan kapamak.
    umarım yardımcı olmuşumdur.
    bu arada ilk ayardan 3g yi kapatınca ikinci yarı yapmaya geek yok zaten o ayara girilemiyor sönük yazıyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.