Şimdi Ara

Nokia Asha 302 Kullananlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
48.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: F.3.A.R

quote:

Orijinalden alıntı: LittleMonster

quote:

Orijinalden alıntı: fun70

quote:

Beyler bende alıcam sorularım şunlar ;

-Bildirim ışığ var mı hani şu mesaj falan gelince yanıp sönen :D
    -Whatsapp(1-2 saat ) , Facebook(4 saat ) , Mesajlaşma şarjzı ne kadar gider
    -Telefonum Avea İntocuh mesaj yazmak ve facebook uygulaması kastığı için bu telefonu almak istiyorum ellerim biraz büyüktür sorun olurmu ve (facebook uygulaması kasıyor mu )
    - eksileri nelerdir
    -ilk nokia telefonum güncelleme falan nasıl yapıcam
    -Mesaj teması değiştirliyor mu ?

-Bildirim ışığı var beyaz ışık yanıp sönüyo,
    -şarzı iyi giyo çok mesaj yazan internete giren için rahat 2 gün gider,
    -internet hızına bayılıyorum telefonun pcden daha hızlı diyebilirim ben herhangi bir kasmayla karşılaşmadım zaten interneti kaliteli bi telefon,
    -güncelleştirmeleri ise nokianın sitesinden nokia pc suiteprogramı indirceksin telefonu usb ye bağlıycaksınb seni yönlendiriyo zaten o kolay,,
    -özel bir mesaj teması yok aslında bende program arıyorum mesela iphone tarzı mesaj yazmak için ama ben bulamadım. onun dışında zaten mesajlar oturum görünümünde.
    kısacası ben sana bu teli öneririm çok kullanışlı bi telefon bütün özellikler mesala watsap işte msn mailler falan yüklü telefonda herşey var facebookda var kullanışlı bi telefon kaçırma derim.

Peki uygulamaları sd cartamı yoksa kendi hafızasınamı bildirim ışığı neresinde ( çok fazla sordum kusura bakma ) bildirim ışığ beyaz olduğu için gündüz veya aydınlık ortamda belli olamayacak keşke kırmızı falan olsaymış

uygulamalar kendi hafızasına ama magazadan yada internetten ındırdıgınde hafızaya iniyor bende bildirim ışığı kendiliğnden yanıyor bende öyle bildirim ışığı beyaz olmasa kırmızı olsa gündüz ortamda ne işe yarayacak telefonu iğrenç şekilde gösterir

O anlamda değil bak bu ;

Nokia Asha 302 Kullananlar

şurada yanan ışıklar gibi Mesaj , whatsapp b, cevapsız çağrıda falan yanıyor neresinde o beyaz yanan yer ve işletim sistemi Symbian(yanlış yazmış olabilirim ) değil

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

-Telefonum Avea İntocuh mesaj yazmak ve facebook uygulaması kastığı için bu telefonu almak istiyorum ellerim biraz büyüktür sorun olurmu ve (facebook uygulaması kasıyor mu )
    - eksileri nelerdir

-internet hızına bayılıyorum telefonun pcden daha hızlı diyebilirim ben herhangi bir kasmayla karşılaşmadım zaten interneti kaliteli bi telefon,
    -güncelleştirmeleri ise nokianın sitesinden nokia pc suiteprogramı indirceksin telefonu usb ye bağlıycaksınb seni yönlendiriyo zaten o kolay,,
    -özel bir mesaj teması yok aslında bende program arıyorum mesela iphone tarzı mesaj yazmak için ama ben bulamadım. onun dışında zaten mesajlar oturum görünümünde.
    kısacası ben sana bu teli öneririm çok kullanışlı bi telefon bütün özellikler mesala watsap işte msn mailler falan yüklü telefonda herşey var facebookda var kullanışlı bi telefon kaçırma derim.

Peki uygulamaları sd cartamı yoksa kendi hafızasınamı bildirim ışığı neresinde ( çok fazla sordum kusura bakma ) bildirim ışığ beyaz olduğu için gündüz veya aydınlık ortamda belli olamayacak keşke kırmızı falan olsaymış

uygulamalar kendi hafızasına ama magazadan yada internetten ındırdıgınde hafızaya iniyor bende bildirim ışığı kendiliğnden yanıyor bende öyle bildirim ışığı beyaz olmasa kırmızı olsa gündüz ortamda ne işe yarayacak telefonu iğrenç şekilde gösterir

O anlamda değil bak bu ;

şurada yanan ışıklar gibi Mesaj , whatsapp b, cevapsız çağrıda falan yanıyor neresinde o beyaz yanan yer ve işletim sistemi Symbian(yanlış yazmış olabilirim ) değil

hmm tmm şimdi anladım o özellik blackbarry'lerde oluyor genellikle

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

- eksileri nelerdir

O anlamda değil bak bu ;

hmm tmm şimdi anladım o özellik blackbarry'lerde oluyor genellikle

İşletim sistemi ne bir türlü bulamadım S40 mı ne yazıyor :O Bunda Facebook chat falan var mı ?

• Arkadaslar merhaba bende bır hafta önce asha 302 aldım teknosadan 299 tl bir kac sorum olacak sarjım cok az gıdıyo gunde 2 cızgı gıdıyo cok rahat ustelık gsm modunda kullanıyorum facebook,mesaj cok olmasada kullanıyorum ılk aldıgımda telefonu pıl doldu dedıgınde cıkardım ve sureklıde bu sekılde kullanıyorum ve sarjı ort 2.5 saat doluyo bı kac yerde kutu ıcınden cıkan bataryaları 1250 mha yazıyodu benım kutudan 1450 mha batarya cıktı.Velhasıl sizce sarj sürem normalmi max 2.5 gün kullandım 5 6 gunden bahsedenler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfundoner

Arkadaslar merhaba bende bır hafta önce asha 302 aldım teknosadan 299 tl bir kac sorum olacak sarjım cok az gıdıyo gunde 2 cızgı gıdıyo cok rahat ustelık gsm modunda kullanıyorum facebook,mesaj cok olmasada kullanıyorum ılk aldıgımda telefonu pıl doldu dedıgınde cıkardım ve sureklıde bu sekılde kullanıyorum ve sarjı ort 2.5 saat doluyo bı kac yerde kutu ıcınden cıkan bataryaları 1250 mha yazıyodu benım kutudan 1450 mha batarya cıktı.Velhasıl sizce sarj sürem normalmi max 2.5 gün kullandım 5 6 gunden bahsedenler var.

Oha Öp başına koy . Android telefonlarda sadece 50 mesaj falan atsan 1 gün anca oluyor sen 2.5 gün diyorsun :O
  • Endişelenmeye gerek yok o zaman :)

• quote:

Endişelenmeye gerek yok o zaman :)

Şey bunun işletim sistemi ney ? Facebook char falan varmı ?
  • Hocam facebook chat var tel kendı yuklu olarak gelıyo sohbet bolumu var ordan msn facebook vb. Uygulamaların chat bolumu var

• quote:

Hocam facebook chat var tel kendı yuklu olarak gelıyo sohbet bolumu var ordan msn facebook vb. Uygulamaların chat bolumu var

İşletim sistemi ne S40 diye birşey yazıyordu
  • Bende cozemedım s40 ne oluyo ama cok kullanıslı daha onceden klavyelı tel kullandıysan eger hemen alısacaksın tel kasma denen hıc bısey yok tel 1ghz ıslemcı var almanı tavsıye ederım

• quote:

Bende cozemedım s40 ne oluyo ama cok kullanıslı daha onceden klavyelı tel kullandıysan eger hemen alısacaksın tel kasma denen hıc bısey yok tel 1ghz ıslemcı var almanı tavsıye ederım

Uygulama marketinde neler var internete bulamadım
  • Bir yerde okudum sarjzı az gidiyormuş dedi ;
    Tek derdimiz ekran parlaklığı olsa iyiydi. şimdi ben bütün sorunları burada açayım kimse bu telefondan almaması gerektiğini anlar herhalde. ucuz diye aldık bizde işte.. ekran parlaklığı konstrat bilmem ne hiç bir şekilde azaltma çoğaltma yok. kamera için flaş yok (çok mu önemli evet ortamda çekilecek fotoya göre tartışılır). çeşitli temalar yaparsınız saatli tarihli güzel temalar var ama temanın saati tarihi var diye telefonun kendi ekrana koyduğu saat tarih göstergesini kaldırmak istersiniz yok öyle bişey kaldıramıyorsunuz. şarj konusu evet doğru düzgün konuşma, kullanım yapmadığınız halde piyasadaki en berbat şarjlı telefonlar kadar kötü yani ortalama 1 gün gider malesef. wi fi si var diye sevinerek alırsınız bu telefonu sevinmeyin çekim gücü berbat modemi telefona yapıştırarak dolaşsanız bile illaki kopmalar olur, sürekli bağlantı kapanmış olarak karşılaşırsınız telefonla işin yoksa aç dur. peki bu önemli mi önemli tabiki facebook sohbeti koymuşlar adamlar tamam güzel birşey ç.içi açık bırakmak isteyebileceksiniz veya msn var msn arka planda açık durdurmak istiyeceksiniz yok öyle bişey en fazla 20 dk durur koparsınız. bu 3g içinde geçerli operatörleri mi suçlamak gerekir bilemem ama kopmalar oluyor. telefon melodisi ataması yaparsınız bi bakmışsınız genel ayarlara dönmüş kendisi nokia tune çalar özelliklede telefon kapanıp açılması olursa illaki zil sesleri değişiyor işin yoksa zırt pırt zil sesi ata bilmiyorum belki bu sorun sadece bende.. whatsapp ta kopmalardan dolayı doğru düzgün msj laşamazsınız modemin dibinde olmanız gerekir herhalde. birde whatsapp ta araştırdığım kadarıyla herkeste görülen bir sorun var çok mesaj yazıdğınızda veya whatsapp tan bir paylaşım yaptığınızda bi anda ekran gider yanıp sönüp kendiliğinden yeniden başlatma gibi bişey oluyor bide bu var. benim bu telefonla sorunum şu anda en yüksek seviyede. fabrika ayarlarına döndüm ama bir döndüm şu anda telefonun yarısı çalışmıyor. mağazayı açamıyorum, nokia ya bağlanamıyorum, sosyal medya açılmıyor, posta açılmıyor, hesap makinesi bile açılmıyor hepsi gitti. ayarlardır, foto çekimi, arama vs. basit kullanımların hepsi çalışıyor. sonuç olarak ben bu telefonu yaptırsam bile kullanılabilecek bir telefon değil dikkate alın lütfen çok iyi araştırarak telefon alın benim yaptığımı yapmayın...

DOĞRU MU ?

• Bak kardeşim aldıgın telefon bır android tel değil ve fıyat 299 tl aldım ben cok arastırdım android tel ama aradıgım ozellıktekı tel hepsi 700 800 tl üstundeydı asha dan oncekı tel chat 335 samsung 2 sene kullandım inan resım acmaz müzık acsam nete gırsem acayip kasar mesaj yazamıyodum müzık actıgımda özellık 0 dıyebılırım tel da bırde blackberyy ozenmısler dokunmatık joıstık yapmıslar 3 kere degıstırdım gene bozuldu ıllallah ettım artık ve gecen 30 tl sattım bozuk sekılde joıstık bu tel sarz demıs cok gıtmıyo demıs ben genel olarak face msn e posta msj ve konusma kullanıyorum edge calısıyo tel 2.5 gun gıdıyo 1 dis kalıyo yani bu arkadasım bahsettıgı hiç bısey acmıyo demesı tel kendılerı format atmaya calısınca olmustur buyuk ıhtımalle androıdlerde rom atma gıbı nokıa larda öle oluyo genellıkle duzgun atamayınca hıc bıseyı calıstırmıyo özellıklerının gıtsın versın kvk atsın bı format yuklesın yazılımı tekrar bak nası canavar gıbı oluyo wifı şikayet etmıs hangi tel wifi si pc gibi cekıyoki yeri gelıyo pc bıle cekmıyo alt kattan wıfı yı bence gayet guzel bı tel hıcte aldıgıma pısman degılım gayette memnunun ıyıkı almısım ha bu yorumu yazan ark gıbı dusunuyosan gıt paraya kıy 800 900 tl bı tel al ki bu özellıklerı bul

• quote:

Bir yerde okudum sarjzı az gidiyormuş dedi ;
    Tek derdimiz ekran parlaklığı olsa iyiydi. şimdi ben bütün sorunları burada açayım kimse bu telefondan almaması gerektiğini anlar herhalde. ucuz diye aldık bizde işte.. ekran parlaklığı konstrat bilmem ne hiç bir şekilde azaltma çoğaltma yok. kamera için flaş yok (çok mu önemli evet ortamda çekilecek fotoya göre tartışılır). çeşitli temalar yaparsınız saatli tarihli güzel temalar var ama temanın saati tarihi var diye telefonun kendi ekrana koyduğu saat tarih göstergesini kaldırmak istersiniz yok öyle bişey kaldıramıyorsunuz. şarj konusu evet doğru düzgün konuşma, kullanım yapmadığınız halde piyasadaki en berbat şarjlı telefonlar kadar kötü yani ortalama 1 gün gider malesef. wi fi si var diye sevinerek alırsınız bu telefonu sevinmeyin çekim gücü berbat modemi telefona yapıştırarak dolaşsanız bile illaki kopmalar olur, sürekli bağlantı kapanmış olarak karşılaşırsınız telefonla işin yoksa aç dur. peki bu önemli mi önemli tabiki facebook sohbeti koymuşlar adamlar tamam güzel birşey ç.içi açık bırakmak isteyebileceksiniz veya msn var msn arka planda açık durdurmak istiyeceksiniz yok öyle bişey en fazla 20 dk durur koparsınız. bu 3g içinde geçerli operatörleri mi suçlamak gerekir bilemem ama kopmalar oluyor. telefon melodisi ataması yaparsınız bi bakmışsınız genel ayarlara dönmüş kendisi nokia tune çalar özelliklede telefon kapanıp açılması olursa illaki zil sesleri değişiyor işin yoksa zırt pırt zil sesi ata bilmiyorum belki bu sorun sadece bende.. whatsapp ta kopmalardan dolayı doğru düzgün msj laşamazsınız modemin dibinde olmanız gerekir herhalde. birde whatsapp ta araştırdığım kadarıyla herkeste görülen bir sorun var çok mesaj yazıdğınızda veya whatsapp tan bir paylaşım yaptığınızda bi anda ekran gider yanıp sönüp kendiliğinden yeniden başlatma gibi bişey oluyor bide bu var. benim bu telefonla sorunum şu anda en yüksek seviyede. fabrika ayarlarına döndüm ama bir döndüm şu anda telefonun yarısı çalışmıyor. mağazayı açamıyorum, nokia ya bağlanamıyorum, sosyal medya açılmıyor, posta açılmıyor, hesap makinesi bile açılmıyor hepsi gitti. ayarlardır, foto çekimi, arama vs. basit kullanımların hepsi çalışıyor. sonuç olarak ben bu telefonu yaptırsam bile kullanılabilecek bir telefon değil dikkate alın lütfen çok iyi araştırarak telefon alın benim yaptığımı yapmayın...

DOĞRU MU ?

dostum senin cihaz arızalı sorunlu sanırım.
    bende ilk aldığımda versiyon 14.26 yüklüydü ve ekran parlaklığı ayarı yoktu son versiyona güncelleyince versiyon14.92 ekran parlaklık ayarı geliyor
    wifi çok iyi cekiyor bende daha önce chat 322 kullanmıstım rezaletti tek cizgi ya ceker ya hic cekmez 30 sn de düşer bir daha da ap yok der bağlanmazdı bu cihaz çok iyi kopma vs olmuyor.
    donma ekranın bir an acılıp kapanması resetlemeyi eski versiyon yüklüyken 1 2 kez bende yasadım ama son versiyonla o da ortadan kayboldu.
    s40 java tabanlı iletim sistemidir evet çok program yüklemeye elverisli değildir ama basit olduğundan stabildir.
    ve bu cihazda 1ghz işlemci var ki java yı ucuruyor.benim diğer androidli cihazımda bile 800 mhz işlemci var.
    senin cihazda hatalı güncelleme ve/veya üretim hatasından sonuc problemler var ama cihazı kötülemeye sebep değil.
    nokia care yazan hızlı servislerde 1 saat içerisinde format artı güncel yazılımla çok rahat ve severek cihazını kullanabilirsin.
    iyi günlerde kullanman dileğiyle...

• Arkadaşlar telefonum ilk sorununu cıkardı daha 2 haftalık ve akranında jelatini duruyo sorunum şu ekran etrafındaki ve klavyenin altına kadar gıden çerçeve üst kısımdan açılma yaptı ekrandakı tozu görünce farkettım meger yapıskan bant gıbı bışey varmıs altında deforme olmus galıba bantta elimle bastırıyorum genede yapısmıyo cuma günü kvk götürcem tel.

• quote:

Arkadaşlar telefonum ilk sorununu cıkardı daha 2 haftalık ve akranında jelatini duruyo sorunum şu ekran etrafındaki ve klavyenin altına kadar gıden çerçeve üst kısımdan açılma yaptı ekrandakı tozu görünce farkettım meger yapıskan bant gıbı bışey varmıs altında deforme olmus galıba bantta elimle bastırıyorum genede yapısmıyo cuma günü kvk götürcem tel.

oooww fena sorun geçmiş olsun ama o parça kolay kolay acılma yapmaz yapmaması lazım daha doğrusu.şöyle bişey geliyor aklıma kapsız kılıfsız direkt sert bir şekilde yere düştümü darbe aldımı hiç? ekran kısmına baktım bende üstten metal cerceveye ekran camı sabitlenmiş ancak o ekran çerçevesi kenarınca olan süngerimsi parça aradan giren tozların ekrana geçmesini önlemek için koyulan bir parçadır evet yapışkanlıdır ama direkt ekran camını tutan yapıştıran parça o değildir ekstra metal çerceveye tutan yapıştıran tırnaklarda olması lazım ki demek ki o tırnaklardan açılmış tahminimce.ekran camı aralandıysa o süngerimsi parçada ayrılmış ve buradan da toz girmiştir.
    sinir bozucu bişey.zamanında ahize sei azaldığı için temizlemek için s.e w 810i telefonumun ön kapağını açmıştım ondan sonra ekran tozdan geçilmedi.
    hemen servise ver garanti kapsamında yeni ön kapak takarlar yeni ekran süngerli ama tembih et anti statik bir masa üzerinde taksınlar içine toz kaçırıp kapatıyor çoğu.
    bu arada şöyle bir olay var bazı serilerde gri olanlara arkaya pil kapağı altına nokia 302 yazılmış oluyor bazılarında hiç bişey yazmamışlar benim ki öyle mesela bişey yazmıyor.cihazlar çin üretimi hepisi ama enteresan sanki bu iki serde çok küçük kalite işçilik farklılıkları var gibi.birkaç kişiden duydum.sizinkiler nasıl?

• Telefonu hıc yere dusurmedım ve kapaklı kılıf takılı uzerınde metal cerceve dedıgınız parcada benım telefonumda plastık sanırım parlak bır cerceve var etrafında ordan bahsedıyorsanız arkasında kapaktada hıcbır sey yazmıyo ayrıca suanda kvk goturuyorum bakalım ne dıcekler.

Telefonu kvk verdim ve bugun tekrar aldım ve sonuç hüsran yok işte onların üretilmesi o şekilmiş bilmem ne haftaya teknosaya götürcem telefonu iade isticem böyle saçmalık olmaz gitmişler birde bana başka bi arızalı telefonu gösteriyolar buda böle diyolar ekranı elimle kaldırdım bakın buda böyle oluyomu dedim yapcak bişeyleri yokmuş götürün iade edin servis formuyla teknosaya diyo bana bilmiyodum sizin kadar dedim.Çıktım gittim haftaya cuma da teknosaya iade edicem telefonu daha alalı 13 gün oldu telefonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfundoner -- 24 Mayıs 2013; 20:47:57 >
  • 302 de kopyala yapıştır yapamazmıyız?mesela facede falan..hangi tuşla yapılabilir..
  • beyler ıyı gunler aradım bulamadım buraya yazdım tarayıcı gecmısını sılsem de google gecmısı gıtmıyor en eskıler bıle duruyor lazım olanı bulamıyorum nasıl temızlerım

• quote:

Telefonu hıc yere dusurmedım ve kapaklı kılıf takılı uzerınde metal cerceve dedıgınız parcada benım telefonumda plastık sanırım parlak bır cerceve var etrafında ordan bahsedıyorsanız arkasında kapaktada hıcbır sey yazmıyo ayrıca suanda kvk goturuyorum bakalım ne dıcekler.

Telefonu kvk verdim ve bugun tekrar aldım ve sonuç hüsran yok işte onların üretilmesi o şekilmiş bilmem ne haftaya teknosaya götürcem telefonu iade isticem böyle saçmalık olmaz gitmişler birde bana başka bi arızalı telefonu gösteriyolar buda böle diyolar ekranı elimle kaldırdım bakın buda böyle oluyomu dedim yapcak bişeyleri yokmuş götürün iade edin servis formuyla teknosaya diyo bana bilmiyodum sizin kadar dedim.Çıktım gittim haftaya cuma da teknosaya iade edicem telefonu daha alalı 13 gün oldu telefonu.

geçmiş olsun...ama böyle saçmalık olmaz cihazın komple ön kağağını değiştirmelerini talep edin.ilk 30 gün içinde koşulsuz iade değişim hakkınız var.ama teknosaya götürün ne demek??!! teknosa satıcı teknosada sorun varsa cihazı kvk ya nokia yaya gönderecek neticesinde.kvk 13 günlük cihazsa direkt isterseniz para iadesi isterseniz kutulu doa değişim yada ücretsiz tamir etmek ön kapağı komple değiştirmek zorunda.kullanıcı hatası yoksa cihaz hatalıdır sonuçta üretim hatasıdır.arızalı baska bir cihazı örnek gösterirlerse banane kardeşim tüketici yasası hakları var bu cihazın sorununu çözeceksiniz diye diretin.
    teknosa servis raporu değişim yapın derse değişir para iadesi gerekiyorsa teknosa değil git kvk dan nokiadan al diyecektir zaten kvk nın teknosaya yönlendirmesi zaten bastan sacma.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.