Şimdi Ara

Nokia akıllı telefonlarını ilk siz test edin. Anna, Meego ve daha fazlası: Remote Device Access

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

N9, Meego ve Anna'yı merak edenler için Forum Nokia'nın bir hizmetini hatırlatmak istiyorum:

Remote Device Access

Nokia akıllı telefonlarını ilk siz test edin. Anna, Meego ve daha fazlası: Remote Device Access

Bu hizmet sayesinde Nokia geliştiricileri ellerinde telefon olmadan dahi uygulama geliştirebiliyor. Nasıl mı? Konuyla ilgili Java tabanlı ciddi bir yazılımı olan Digia firması ile anlaşan Nokia, kendi laboratuarlarındaki onlarca telefonu bir sunucuya bağlayıp uzaktan erişime açıyor. Bu sayede geliştirici sanki telefon elindeymiş gibi birebir menülerde gezebiliyor, istediği uygulamayı telefona kurabiliyor, test edebiliyor. bu olanak da biz teknoloji severlere cihazlar piyasaya çıkmadan test etme şansı tanıyor. Mouse ve klavyeniz ile telefonu kontrol edebiliyorsunuz.

Bunun için aşağıdaki linki seçip, "Remote Device Access"i tıklayın, web uygulaması Firefox v2+, Internet Explorer v7+, Opera v9.6+ veya Safari v3+ ile çalışıyor hatırlatayım. Tabiki Forum Nokia'ya üye olmanız gerekiyor:

http://www.developer.nokia.com/Devices/Remote_device_access/

Sonra da sisteminizde eski ve güncel olmayan Java ve eklentiler kurulması gerekiyor. Çok fazla vakit almıyor. Geri kalan ise cihazlardan birini seçerek test etmek. Örnek resimde Symbian Anna'lı cihazlar:

Karşınızdaki ekran görüntüsü bir program değil, aksine içinde SIM kartı dahi olan bir telefon. Siz sadece uzaktan erişim yöntemiyle bu telefonu belli bir süre kontrol edebiliyorsunuz. Aşağıda N950 - Meego'ya ait ekran görüntüsü:

Bu da forumun mobil sürümünün N950 browser'ında görüntüsü:

Son olarak, bu hizmetin aslında geliştiricilere açık olduğunu, cihazları çok fazla meşgul etmememizi rica ederim.

Edit: Browser bilgisi eklendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsG -- 9 Ağustos 2011; 10:38:29 >

• bu nokia adam olmaz. yine service temporary unavailable diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

bu nokia adam olmaz. yine service temporary unavailable diyor.

Yeni model Nokia 500 eklenmiş, belki de o yüzden devre dışıydı,
    .
    Şu an çalışıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TsG

quote:

.
    Şu an çalışıyor...

nokia'ya dayanamayıp küfür edip, orucu bozacağım. onun için ben girmeyeceğim. ne zaman sadece bugün değil siteye girsem şu yazıyor:

The page you are looking for is temporarily unavailable.

Please try again later.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 3 Ağustos 2011; 14:56:52 >
  • quote:

quote:

quote:

.
    Şu an çalışıyor...

nokia'ya dayanamayıp küfür edip, orucu bozacağım. onun için ben girmeyeceğim. ne zaman sadece bugün değil siteye girsem şu yazıyor:

The page you are looking for is temporarily unavailable.

Please try again later.

Orucunu bozma boşuna, ben de ne zaman girsem site sorunsuz çalışıyor,
    .
    Yukarıdaki linkten girdiğine emin misin? Bence sen başka bir siteden bahsediyorsun. Öyle ise kalabalık yapma, konuyu boşuna dağıtma...

• Üye olunmuyor buranın sitesine.

Location'da seçilebilecek birşey çıkmadığı için kayıt formu tamamlanamıyor
  • süper oldu bu hem de bu bahane ile developer'a da üye olmuş oldum, şu an x7 deniyorum... teşekkür ederim hocam. Ayrıca sorunsuz şekilde çalışıyor link ve konu...

edit: yalnız biraz fazla yavaş ve sancılı şekilde kontrol edilebiliyor. simüle edilmiş ekranın sağ üsttünde de framerate olduğundan şüphe ettim bir rakam dizesi mevcut. geliştiricilere performans açısından bilgilendirmiş oluyor... Çok iyi bir fikir nokia'yı tebrik ediyorum developers için iyi bir girişim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homeedition88 -- 3 Ağustos 2011; 15:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiradanDusunceler

Üye olunmuyor buranın sitesine.

Bence internet tarayıcında bir sorun vardı,

https://www.developer.nokia.com/Profile/Join.xhtml?locale=tr

Bu linkten girince Location'da ülkeler görünüyor. IE v9.0 ve Chrome v12 ile denedim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiradanDusunceler

Üye olunmuyor buranın sitesine.

Bence internet tarayıcında bir sorun vardı,

https://www.developer.nokia.com/Profile/Join.xhtml?locale=tr

Bu linkten girince Location'da ülkeler görünüyor. IE v9.0 ve Chrome v12 ile denedim...

Şimdi denedim ve locationdaki ülkeler direkt çıktı

Az önce bir sorun vardı galiba.

Teşekkürler bu arada ilginiz için.

• evet bende de nihayet çalışıyor.
  • Explorer ve opera location menüsünde battı

mozilla diyorum... bu arada bunu paylaşan arkadaş sağolasın
  • Google Chrome sorunsuz çalıştırıyor siteyi.Çok güzel bir konu.Teşekkürler @ TsG.
  • Şimdi bişey daha denedim: Telefon modellerinin listelendiği tabloda, telefona takılı SIM kartın numarası da yazıyor. O numarayı aradım ve telefon çaldı.
    .
    Telefonları ve en önemlisi işletim sistemlerini incelemek için iyi bir fırsat. Belle'yi dört gözle bekliyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.