Şimdi Ara

Nokia Açılmayan Telefona Yazılım,CFW Atma veya Türkçeleştirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
7
Favori
173.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi hoş diyorsun da benim tel açılmıyo her şeyi yaptım normal telefonu aç dedigi yerde kalıyorum çünkü tel açılmıyor sadece bi parlak ekran geliyor :(: yardım edin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas15

iyi hoş diyorsun da benim tel açılmıyo her şeyi yaptım normal telefonu aç dedigi yerde kalıyorum çünkü tel açılmıyor sadece bi parlak ekran geliyor :(: yardım edin lütfen

özelden msn veriniz, teamwiver kurun iletişime geçelim bir bağlanıp bakalım neler yapabiliriz.
  • denicem
  • teşekkür ederim başımda öyle bi sorun var ki flash çökertip yeniden yazılım kurasım geldi.
  • Benimki gibi cihazınız açılmıyorsa;

Tüm yüklemeler yapıldıktan sonra tekrar bilgisayarınızı açın kapayın. Daha sonra telefonunuzun modeline uygun data paketini indirin ve bilgisayarınıza kurun. Sonra Phoenix'i açın File > Manage Connections'a basın sonra açılan pencerede sadece NON-Connect kalacak şekilde başka bağlantı varsa silin. (Ben bu kısmı sildim başarılı olamadım, yeniden bağlantı yaptım USB seçerek) Sonra Open Product e basın ve listeden uygun olan cihaz adını seçin. Sonra Tools Menusunden image donwnload a basın cihazınızın bataryası altında bulunan product code yi bu kutuya yazın ve download baslatın. indirme işlemi bitince programı kapatıp tekrar acın.open product deyip yine cihazınızı secin.sonra Flashing menusunden Update Firmware i acın.açılan pencerede ... ya basarak açılan pencerede ki indirdiğiniz imaj dosyasını secin. Dead Phone kutusunu işaretleyin. (Burayı işaretlemedim, daha doğrusu işaretleyemedim o şekilde devam ettim) Yazılım atma işlemine başlamak için Refurbish'e basın ve yazılım işlemi tamamlanana kadar bekleyin. Ve sorunsuzca cihazım açıldı.

• çoğu kişinin derdine deva olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smach

arkadaşlar baştan tekrar anlatıyım. şuan elimde 5310 xm var ve kuzen sağolsun versiyon güncellerken bitti diye yarıda usb yi çıkarmış malum telefonda nokia yazısı geliyo pin kodu soruyor ve sonrası gelmiyor. şimdi onu yaparken adım adım sizede burdan izlenmesi gereken yolları tekrar yazacam. programın kurulumu yukarda var onu anlatmıyorum.

programı kurdukdan sonra "File" menusundan "Manage connections" açın orda usb ve benzeri bağlantı türlerini silin sadece Non-connect kalsın.

open product menusunden telefon modelinizi bulun. 5310 xm diye yazmayabilir. Rm-303 modeli olarak yazıyor. telefonda bataryanın altında model numarsı yazıyor ordan bakabilirsiniz.
    arama kutusuna modeli olduğu gibi yazmalısınız joker arama yapmıyor. yani nokia 5310 ise aynen boyle yazacaksınız sadece 5310 yazmakla bulmuyo. eger bulamadıysanız Rm-303 (yada sizinki ne ise) yazıp arama yapın.bulunda open diyin.
    sonra tools menusunde image download açın ve batarya altında bulunan kodu (0546336) gibi olanı yada dil kodunu yazıp download diyin. indirme bitince phonix i kapatıp tekrar açın yoksa indirdiğiniz dosyayı görmez.
    programı açınca yine open product diyip tel modelini seçiyoruz.
    sonra flashing menusunde Fireware update açın
    ... dan indirdiğiniz image dosyasını gosterin dead phone kutusu aktif oluyor.onuda işaretleyip ReFurbish düğmesini basıp işleme başıyoruz.
    tel ilk başta kapalı olsun ve içinde sim kart takılı veya takmadan deneyin.
    işleme başlayınca program sizden tel açmanızı isteyecek daha sonrasında işlem bitene kadar tele dokunmayın.

N70 e yazılım atarken yarıda kesildi. telefonu açmaya çalışıyorum nokia yazısı çıkıp kayboluyor telefon açılmıyor.
    tekrar yazılım atmak için anlattıkalrını uygulamaya çalıştım ama başaramadım. msn veya team ile bana yardımcı olabilirmisin
    mehmet_kamuran@otmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuran731 -- 20 Aralık 2010; 1:03:32 >

• merhabalar ben 5800 kullanıcısıyım telefonum flash atarken son kısımda local mode ye geçişte ekran rengarenk oluyor bır turlu local mode ye gecemedım bu dedığınız işlemide yaptım ama faydası yok ne yapmam lazım bı yardımcı olursanızx sevınırım
  • Merhaba,

6610i telefonumda "Contact Service" arızası çıktı. Kullanırken birden sinyal göstergesi dibe düştü. Kapatıp açınca "Contact Service" yazmaya başladı, ekran da hafif dalgalanıyordu. Forumlarda aradığımda hep yazılımla ilgili çözümler buldum ama yazılımı hiç kurcalamamıştım, orjinaldi. Telefonu söktüm. Ekransız PCB'sini, kamera açıkta kalacak şekilde izopropil alkole yatırdım akşamdan. Sabah fırçayla temizleyip açınca çalıştı. Bir kaç saniye sonra tekrar sinyal dibe düştü. Aç kapa yine aynı mesaj. Yine de bir anlık çalışması yazılımın düzgün olduğunu gösterdi. Temizlik çözmeyince lehimlerde bir çatlak olmuş olabilir diye düşündüm, sonuçta kaç senelik cihaz. Ama BGA entegreleri söküp takacak aletim yoktu. Ben de kapasiteleri değiştireyim dedim. Kameranın olduğu tarafta, 150uF/10V tantal var, benim telefonda sarı renkli EPCOS marka ama üretim lotuna göre değişiklik gösterebilir. Onu değiştirince düzeldi.

Başına gelen varsa umarım faydalı olur.

• başka bir siteden iyi kopyalayıp yapıştıramamışsın.
    yazılımları nereden bulacaklarınıda kopyalasaydında en azından bişeye benzerdi.
  • Jafın Açamadıklarınıda AÇıyor :) Bu Gün 6720C en az 10 kez açılmaz hale getirip geri Açtım Phoenixi Sevmeye Başladım
    Konuyu Açan Arkadaş Her şeyi Anlatmış Ama Dead Phone Yazısı Çıkmayanların Ne yapacağını ANlatmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

Jafın Açamadıklarınıda AÇıyor :) Bu Gün 6720C en az 10 kez açılmaz hale getirip geri Açtım Phoenixi Sevmeye Başladım
    Konuyu Açan Arkadaş Her şeyi Anlatmış Ama Dead Phone Yazısı Çıkmayanların Ne yapacağını ANlatmamış

dead phone çıkmıyor diye birşey yok hocam ordan no connectionu seçtinmi dead phone çıkar..Yani ıkmıyor diye birşey azcık kafayı çalıştırsalar görücekler ama herşey anlatılsın istiyorlar..Mantıken zaten dead pho çıkması için telefonun ölmüş olması gerekir..Yani phoneixi açıcaksın ordan open product ile telefonunun rm sini seçiceksin..ORda connection bölümü var onu no connection yapıcaksın sonra yazılım atmaya geliceksin ordan dead phoneyi seçiceksin başlatıcaksın tmamdır işte..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya.77

başka bir siteden iyi kopyalayıp yapıştıramamışsın.

Büyük büyük yazmanada gerek yok googleye nokia yazılım indirme yazsanız zaten size birton konu çıkacaktır navifirm diye..Arkadaş buraya onu yazsa bu seferde link nerde dersiniz link koysa hocam hotfile upload neden yaptın dersiniz..Yani varya şu konudan forumda 100000 tane vardır ama her defasından aynı şeyler.Ya bu google kullanımı harbiden zormu anlamadım gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

quote:

Büyük büyük yazmanada gerek yok googleye nokia yazılım indirme yazsanız zaten size birton konu çıkacaktır navifirm diye..Arkadaş buraya onu yazsa bu seferde link nerde dersiniz link koysa hocam hotfile upload neden yaptın dersiniz..Yani varya şu konudan forumda 100000 tane vardır ama her defasından aynı şeyler.Ya bu google kullanımı harbiden zormu anlamadım gitti

madem konu açılıyor tam açılsın,yarım yamalak iş yapılmasın.anlatımının nolduğunu biliyoruz.birçok şeyi anlatanlardan biride benim zaten.adam gibi yapılsın dememden kasıt.iice görsün konuyu açan kişi diye büyük çaktım.kime ahkam kesiyorsunuz anlamadım?

• quote:

quote:

quote:

madem konu açılıyor tam açılsın,yarım yamalak iş yapılmasın.anlatımının nolduğunu biliyoruz.birçok şeyi anlatanlardan biride benim zaten.adam gibi yapılsın dememden kasıt.iice görsün konuyu açan kişi diye büyük çaktım.kime ahkam kesiyorsunuz anlamadım?

Madem okadar şeyin anlatımını yaptın da neden bu tepkin..Öyle koca koca yazacağına beyler telefonlarınız için yazılımları navifirm + adlı program ile indireblirsiniz deseydinya ki zaten bu konudan Allah bilir daha kaçtane açılmıştır..

• quote:

quote:

Jafın Açamadıklarınıda AÇıyor :) Bu Gün 6720C en az 10 kez açılmaz hale getirip geri Açtım Phoenixi Sevmeye Başladım

dead phone çıkmıyor diye birşey yok hocam ordan no connectionu seçtinmi dead phone çıkar..Yani ıkmıyor diye birşey azcık kafayı çalıştırsalar görücekler ama herşey anlatılsın istiyorlar..Mantıken zaten dead pho çıkması için telefonun ölmüş olması gerekir..Yani phoneixi açıcaksın ordan open product ile telefonunun rm sini seçiceksin..ORda connection bölümü var onu no connection yapıcaksın sonra yazılım atmaya geliceksin ordan dead phoneyi seçiceksin başlatıcaksın tmamdır işte..

Ben Biliyorum Ama Konu Sahibi Konuya Yazmamış Onu Belirtmek istemiştim sen yazmışsın Artık Kendisi Ekler ilk mesaja

• quote:

quote:

quote:

quote:

Madem okadar şeyin anlatımını yaptın da neden bu tepkin..Öyle koca koca yazacağına beyler telefonlarınız için yazılımları navifirm + adlı program ile indireblirsiniz deseydinya ki zaten bu konudan Allah bilir daha kaçtane açılmıştır..

smach"ın avukatımısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya.77 -- 19 Temmuz 2011; 17:05:02 >

• quote:

Güncelleme nedeniyle mesaj içeriği silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smach -- 18 Ağustos 2011; 1:36:13 >
  • quote:

yeni versiyonda bağlantı seçeneğinin yerini menuden çıkarmışlar ve araç çubuğu olarak koymuşlar zaten. orda sadece non-connet çıkıyor başka bir işlem yapılmasına gerek yok. bu durumdada dead phone zaten secilebilir hale geliyor. tabi oda eğer ki yazılım indirmişseniz ve open product tan telefonu seçmiş iseniz çıkıyor.
    konunun başında anlattığım adımları tek tek yerine getirirseniz zaten böyle bi durumla karşılaşmıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smach -- 18 Ağustos 2011; 1:39:58 >
  • Güzel cihaz güzel :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 28 Ağustos 2011; 4:26:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.