Şimdi Ara

===> NOKIA 5800 XpressMusic SIK SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI <=== (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
33.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu telefondan başka bir telefona program yollamak ıcın hangı programı kurmam gerekıyo?
  • bu bölümde gerçekten cok gereksiz konular açılıyor fakat o saçma konuların %10 u kadarda yararlı konular açılıyor ve bu o konulardan birisi
  • Arkadaşlar kusra bakmayın işim acele oldugundan acele olmasının sebeide kardeşim yarın suudi arabistandan gelicek ve şuan telefoncuların bulundugu yerde orda telefonlar hem finlandy malı hemde gayet ucuz..

bana bir kaç model söyledi ancak ben karar vermeedim sadece yarına kadar bildirmem gerekiyor yoksa telefon melefon alamayıcam..:-(((

öncelikle nokia 5800xpressmusic piyasa fiyatı 500-510 arası orda 360 tl oldugunu söyledi(garantili,faturalı+ türkiyede konusmaya açılacak)

bir diğeride Nokia 6710 Navigatör buda piyasa fiyatı 750 tl orda ise 550 tl

bir diğeride nokia 6600i slide ve nokiaX3 BU 4 modelin arasında gelip gitmekdeyim..

sadece en başdaki 5800 dokunmatik diğerleri tuşlu..

bana akıl veriseniz sevinirim. benim için tuşlu veya dokunmatik farketmez..
  • Ben telefonu bugün aldım 520 ye 11 taksit mavisini aldım mükemmel telefon masaüstü standıyla kılıfına da beraber 15 tL ye aldım pazarlıkla :) konu için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbsk1907 -- 17 Mart 2010; 20:40:26 >
  • kesinlikle çok güzel açıklamış sevgili pulstar ellerine sağık. Bende bir dip not ileteyim. Pekçok kişinin işine yarayacağını zannediyorum. 5800 kullanıcıları lütfen telefonunuzu tam bir bilgisayar gibi düşünmeyin. Ne program bulduysanız, telefonun içine lütfen atmayın!!! Sade ve sadece sizin işinize yarayacak programları telefonunuza atın. Örneğin ben öğrenci adamım. Benim için en önemli uygulamalar şunlar;
    1-)MSN uygulaması çok önemlidir. e-buddy veya fring mutlaka telefonda olmalı.
    2-)Bir web browserda olmazsa olmazdır. Opera veya skyfire 2sinden biri tercih edilebilir.
    3-)Navigasyon için bence olmazsa olmaz program ndrive. Çok ama çok başarılı bir gps programı. Kesinlikle tavsiye ederim
    4-)Öğrenci adamız en nihayetinde, office dökümanlarınıda açılmasını isteriz. Openoffice gayet güzel işinize yarar. Fakat bu noktada önemli bir uyarı yapmak isterim. Benim genelde şarj sürem 3-4 gün arası gider. Openoffice programını kurdukdan sonra telefonun şarj süresi 1.5-2 güne indi. Bu durumda derhal openoffice programını kaldırdım. Sadece gerekli olduğunu düüşündüğüm günlerde bu programı ve office dökümanlarını telefonuma atarak kullanıyorum. İşin özetine gelecek olursak, telefononuza sadece gerekli olduğunu düşündüğünüz programları yükleyin, burada görmüş olduğunuz tüm programları telefonunuza atmanıza gerek yok. Kullanım amaçlarınıza uygun enönemli programları yükleyin ve telefonunuzn keyfine varın. Unutmayalım ki 5800 bir bilgisyar değildir, bir telefondur. Eğerki telefonunuz takılıyorsa veya şarj süresinde kısalmalar olmaya başladıysa, bilinki telefonunuza uygun olmayan bir uygulama yüklemiş olma ihtimaliniz çok yükse.
    Ayrıyeten bu güzel yararlı konu herzaaman güncel kalmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svs -- 17 Mart 2010; 22:27:14 >

• S: 5800 için Türkçe-İngilizce sözlük programı var mı?
    - v40 versiyonu ile birlikte telefona bir de sözlük geliyor, ancak ilk sefere mahsus istediğiniz dilleri telefona indirmeniz gerekiyor. Programı ilk açışınızda tek dil İngilizce var, internete bağlanarak başka diller de indirilsin mi gibi bir soru sorar. Her dil dosyası yaklaşık 500 kb. Kontörüm gitmesin diyorsanız http://europe.nokia.com/support/download-software/mobile-dictionary adresine girerek Türkçe (varsa istediğiniz diğer dilleri de, sayı sınırı yok) dosyasını bilgisayarınıza indirip telefona aktarıp kurmanız yeterli.

• Eklendi (22) hocam. Teşekkürler.
  • merhaba,

ben de yeni aldım telefonu. bu akşam. yanlış bakmadıysam üzerinde v31 var. v40 yükletmek gerekir mi, çok getirisi var mı? bilenler bu konuda fikir verebilir mi?
  • arkadaşlar ben wifi a giremiyorum bağlantı hatası verip duruyor. siz nasıl giriyorsunuz? bi sürü şey denedim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

merhaba,

ben de yeni aldım telefonu. bu akşam. yanlış bakmadıysam üzerinde v31 var. v40 yükletmek gerekir mi, çok getirisi var mı? bilenler bu konuda fikir verebilir mi?

Telefonun ana ekranında ev uygulaması kısayolları altta duruyor ki kullanılması bana göre daha rahat. Aynı zamanda ev ekranı kısayolları ile birlikte rehber kısayolları da ana ekranda kalabiliyor, ayrıca müzik player açıkkende şarkı değişebilliceğin yada ileri geri şarkı geçebiliceğin bir mini uygulama ekleniyor.

Kinetic scroll var ki özellikle rehberde gezinirken filan çok büyük rahatlık sağlıyor. Dosya yöneticisi veya galeri gibi yerlerde de avantajını hissedebilirsiniz.

Mesaj yazarken yan tuttuğunuzda ve dik tutarken farklı klavyeler ayarlıyabiliyorsunuz ve bunlar arasında sensörle geçme gibi bir eklenti getirilmiş ki çok işe yarıyor. Mesela ben genelde tam ekran qwerty kullanıyorum genelde fakat direksyon başında mesaj yazmak için klavye çevirmek çok zor oluyordu şimdi telefonu dik tutunca alfa sayısal tuş takımı geliyor.

• peki şikayet edenler okuyorum baya, şansa mı bu iş yoksa şikayet edilen v40'lar genelde ilaçlı olanlar ya da evlerde yüklenenler mi?
  • benimde şöyle bir sorum var belki çok asit gelcek ama teli sesize aldığımda gelen armalarda tel titremiyor ve titreşimli uyarı açık olmasına rağmen (smsde titriyor)başka bir ayarımı var yoksa göremediğim..yada teldemi bir sorun var.....
    diye bir soru soracaktım ki şöyle bir şey fark ettim eğer tercihler-siz sesi kapalı modu seçili ise titremiyorda belki yardımı dokunur die paylaştım...
  • arkadaşlar 5800 yeni aldım fakat hafıza kartı şifrelimi değilmi bilmiyorum şifreli olup olmadığını nasıl anlarım yardımlarınız için tşkler
  • aynı sorun bende de var:(
  • Soru : Telefonu açıyorum nokia yazıyor telefon açılmıyor neden ?
    Cevap : Telefonu açmadan önce hafıza kartını çıkartın açtıktan sonra tekrar takın sorun hallolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsk1907

Soru : Telefonu açıyorum nokia yazıyor telefon açılmıyor neden ?
    Cevap : Telefonu açmadan önce hafıza kartını çıkartın açtıktan sonra tekrar takın sorun hallolur.

Eklendi (23). Teşekkürler.
  • arkadaslar belki yanlıs yere yazıyorum ama kusura bakmayın burdaki arkadasların bilgisi olabilecegini düsündüm...bnm 5800 yere düşürdüm, ekran kırıldı fakat dokunmatik çalışıyor bi problem yok bide, ekranın alt kısmından 1 cm lik bir bölüm çizgi çizgi halinde görünmüyor, sanırım o da filmle alakalı bse, bu konuda bilgisi olan arkadaslara soruyorum, garanti ekran kırılmasını karsılamaz biliyorum, ama bn telefonu alırken CEPKASK yaptırmıstım o karsılar mı ? cevaplarınız için simdiden tesekkürler...
  • açtığınız bu topik, can simidi gibi, çok teşekkürler.

Benim ilk sorum, masaüstüne, rehberdeki sık kullanılan bir kaç ismi hızlı arama için avatar resimleriyle koyabilmek ile ilgili. Nasıl yapabilirim bunu?

İkinci sorum ise yine masaüstüne fazladan shortcut nasıl koyabilirim?

Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkferocious

quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

merhaba,

Telefonun ana ekranında ev uygulaması kısayolları altta duruyor ki kullanılması bana göre daha rahat. Aynı zamanda ev ekranı kısayolları ile birlikte rehber kısayolları da ana ekranda kalabiliyor, ayrıca müzik player açıkkende şarkı değişebilliceğin yada ileri geri şarkı geçebiliceğin bir mini uygulama ekleniyor.

Kinetic scroll var ki özellikle rehberde gezinirken filan çok büyük rahatlık sağlıyor. Dosya yöneticisi veya galeri gibi yerlerde de avantajını hissedebilirsiniz.

Mesaj yazarken yan tuttuğunuzda ve dik tutarken farklı klavyeler ayarlıyabiliyorsunuz ve bunlar arasında sensörle geçme gibi bir eklenti getirilmiş ki çok işe yarıyor. Mesela ben genelde tam ekran qwerty kullanıyorum genelde fakat direksyon başında mesaj yazmak için klavye çevirmek çok zor oluyordu şimdi telefonu dik tutunca alfa sayısal tuş takımı geliyor.

benim bildiğim sadece şarkı adını gösteren bi çubuk geliyor. Nasıl aktif edebilirim ev ekranında şarkı değiştirmeyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: scubat

açtığınız bu topik, can simidi gibi, çok teşekkürler.

Benim ilk sorum, masaüstüne, rehberdeki sık kullanılan bir kaç ismi hızlı arama için avatar resimleriyle koyabilmek ile ilgili. Nasıl yapabilirim bunu?

İkinci sorum ise yine masaüstüne fazladan shortcut nasıl koyabilirim?

Şimdiden teşekkürler

Ayarlar,Kişisel,ev ekranı,ev ekranı teması diosun orada rehber çubuğu var onu seç. Daha sonra ana ekrana ekle die bi seçenek gelecek oradan ekleyebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.