Şimdi Ara

Nokia 5800 Tüm Sorularınızın Çözümü/Destek/Oyun-Prog.-Yazılım Paylaşım/5800'la İlgili Herşey (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.380
Cevap
18
Favori
280.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atcua

Bu telefonu almaya karar verme aşamasında olan birisi olarak bu konu için teşekkür ederim.

Telefonun tüm özellikleri çok hoşuma gitmesine karşın 4. maddede yazdığınız ""Ama Skyfire gibi her videoyu açmıyor."" cümlesi bende hayal kırıklığı yaratmadı değil...

Benim için en önemlisi youtube videolarını izleyebilmek. Söylediğiniz alternatif tarayıcı ile de youtube videolarını izleyebilirmiyiz?

Telefon için zaten YouTube programı var. IP değiştirip YouTube'da video izleyebilirsiniz.Hatta isterseniz indirebilirsiniz o programla.

Skyfire sorununun çözüleceği tahmin ediliyor.Düşük bir ihtimal ama olabilir de.

Hatta Nokia'nın V60'da telefona tam flash desteği ekleyeceğini düşünüyoruz.

Yani bir sorun yok telefonda YouTube izleyebiliiyorsunuz.Aslında bunu da konuya eklesem güzel olacak Programın linkini de veririm şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 13 Ağustos 2010; 1:57:12 >
  • Selam

Telefonla ufak bir sıkıntım var ve çözebileceğinizi umuyorum.

Ayarlar > Telefon > Uygulama Ayarları > Varsayılan Uygulamalar

Bu bölümden telefonun varsayılan uygulamalarını kendi kurduğum programlar ile değiştirmek istiyorum, fakat sadece telefonun kendi programları gözüküyor ( Örnek: Telefonda July Player ve SmartMovie kurulu olmasına rağmen Sadece real player gözüküyor).

Çözüm önerileriniz nelerdir, acaba kendim sertifikalandırdığım için olabilir mi ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun_tr

Selam

Bu bölümden telefonun varsayılan uygulamalarını kendi kurduğum programlar ile değiştirmek istiyorum, fakat sadece telefonun kendi programları gözüküyor ( Örnek: Telefonda July Player ve SmartMovie kurulu olmasına rağmen Sadece real player gözüküyor).

Çözüm önerileriniz nelerdir, acaba kendim sertifikalandırdığım için olabilir mi ?

Teşekkürler

Bunun çözümü şu an yok.Hiç kimse değiştiremiyor ben dahil.

Sorun bir ihtimal sertifikayla alakalı olabilir.

@ atcua

Youtube'da nasıl video izleyeceğinizi yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 13 Ağustos 2010; 2:16:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Selam

Teşekkürler

İlgilendiğiniz için teşekkürler

İnternette okuduğum kadarıyla n97 de böyle bir sorun yokmuş, v60 ile düzeltirler umuyorum telefonumdan gayet memnunum böyle basit hatalar yakışmıyor nokia'ya neyse tekrardan teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

Selam

Teşekkürler

İlgilendiğiniz için teşekkürler

İnternette okuduğum kadarıyla n97 de böyle bir sorun yokmuş, v60 ile düzeltirler umuyorum telefonumdan gayet memnunum böyle basit hatalar yakışmıyor nokia'ya neyse tekrardan teşekkürler

Bir şey değil.

N97 ve 5800'da aynı işletim sistemi var.Bildiğim kadarıyla N97'de de aynı sorun var.Neyse iyi forumlar...

Konu güncelleştirildi.RDS sorununun geçici çözümü yazıldı. (( biroltr ))
  • RDS eklemişsin artık RDS diye kimse çene yapmasın bi sefer kullanıp unutulacak aslında işte sorunlu olunca mecburen muhabbeti bitmiyor. Bence Gerekli bişe değil cihaz canavar gibi MP3 çalarken nHD kalitede video klip oynatırken cızıltılı radyoda isim yazsaa ne yazarr yazmasa neeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biroltr -- 13 Ağustos 2010; 0:43:02 >
  • v51 son V60 gelmeyecek diye duymuştum doğru değil sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saw22

v51 son V60 gelmeyecek diye duymuştum doğru değil sanırım.

Bu ara sürüm gibi bir şey.V60'ın çıkacağını sanıyoruz.RDS düzeltilmeden ve onca yollanan mail deki şeyler gerçekleştirilmeden versionların sonu gelmez.

Hatırlarsanız Nokia V40'a da son demişti.Ama ne oldu V50, V51.
  • v51 de dokunmatikte iyileştirmeler var mı ??
  • quote:

quote:

Bu ara sürüm gibi bir şey.V60'ın çıkacağını sanıyoruz.RDS düzeltilmeden ve onca yollanan mail deki şeyler gerçekleştirilmeden versionların sonu gelmez.

Cidden haklısınız... Bu işin sonu v1538

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _sinestezi_ -- 13 Ağustos 2010; 1:26:03 >
  • quote:

quote:

quote:

Cidden haklısınız... Bu işin sonu v1538

en sonunda telefonun tüm haklarını vericek halka ne haliniz varsa görün diyecek
  • ellerine sağlık nmadcry...çok isabetli olmuş.cevap olarak artık bu sayfaya yönlendiriyorsun çok güzelde mobile sayfa linkinide imzana ekle bence=) benim gibi sürekli telden girenlere kolaylık olur. Diğer türlü koca siteyi açmada zorlanıyor telefon.sadece bir öneri ;)
    Mobile : mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=42037063
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: ONALTIKIRKALTI

ellerine sağlık kardeşim...
    şimdi de ben 10 puanlık bir uzman sorusu sorayım :)
    format factory'ye attım videoları çevirdim diyelim bilgisayarda duruyor... (alıp tlf.na kontrol ediyorum oynatıyor hiç sorun yok)
    şimdiiii. bu telefonda wifi var, bluetooth var... eh bunlar benim laptopda da var ikisi birbirini görüyor sonuçta dosya alıp veriyoruz falan...
    ben bir şekilde telefondan bilgisayara bağlanıp, bilgisayardaki convertli hazır filmleri telefona çekmeden açıp seyredebilir miyim? bunu yapabilmemizin bir yolu var mı? hani diyelim öyle koydum sırayla 100 filmi tek tek çevirip çevirip bilgisayara depoluyor sonra bilgisayar açıkken ben de balkonda oturup bilgisayara bağlanarak o dosyaları açıp filmi bulup cepten izleyebilir miyim diye merak ettim...
    şimdiden teşekkür ediyorum...

bilgisayarına webserver kurman gerekiyor..

small server adında küçük birşey var bunu kur gitsin..

video dosyanı C:\shttps\www atıyorsun

örn modem ip si : 192.168.1.1

laptop un ip si : 192.168.1.2

telinden 192.168.1.2 ye bağlanacaksın..

orda video adı görünecek zaten tıkla ve izle :) kolay gelsin..
    kendim denedim sorunsuz calısıyor

web sayfasında tıklıyorsun kabul ediyorsun real player açılıyor ve izliyorsun.. bu arada otmatik kayıt ediyor dosyayı yoksa açamıyor :)

Çalışması lazım ben de web tasarım firması sahibi olduğum için Easy PHP,Wamp benzeri serverları kullanıp ağda bağlantıya açıyorum sonra da Laptopun ipsiyle telefondan bağlanıyorum ve gerekli dizine attığım dosyaları çalıştırabiliyorum.Video için hiç denemedim ama çalışması gerekli.Tabi eğer MP4 formatında ise eğer farklı bir formatta ise telefona da indirebilir.
    Önemli bir noktaya değineyim.Belki bunu bilmeyen arkadaşlar olabilir.Dosyaları olması gerektiği dizinin içerisinde bir klasör daha oluşturursanız.http://bilgisayarın-agdaki-ipsi/o-klasorun-adi olarak gireceksiniz ilgili klasöre.
    Edit: Bir de burda değinilmesi gereken bir nokta var.Bilgisayarınızın ağdaki ipsini öğrenmek için
    Vista ve Windows 7 için Ağ ve Paylaşım Merkezi--->Durumu Görüntüle-->Ayrıntılar--->IPv4 IP Adresi
    Windows XP'de Ağ bağlantılarım--->İnternetin geldiği ağ bağlantısına sağ tıklayıp--->Durum--->Ayrıntılar--->IPv4 IP Adresine bakıyorsunuz.Orda yazan ip adresi bilgisayarınızın ip adresidir.

Kolay Gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckr -- 13 Ağustos 2010; 11:05:44 >
  • Telefon belli bir çözünürlük üstü videoları oynatamıyor nedense

Mesela aynı codeğe sahip 320 x 240 bir videoyu oynatırken 400 x 300 bir videoyu oynatamıyor, bunun ayarlardan bir çözümü var mıdır, yoksa real player update mi bekleyeceğiz ?

quote:

Orijinalden alıntı: sugarboy

v51 de dokunmatikte iyileştirmeler var mı ??

Kesinlikle var, tek elimle telefonu çok rahat kontrol edebiliyorum artık.
  • quote:

Telefon belli bir çözünürlük üstü videoları oynatamıyor nedense

Mesela aynı codeğe sahip 320 x 240 bir videoyu oynatırken 400 x 300 bir videoyu oynatamıyor, bunun ayarlardan bir çözümü var mıdır, yoksa real player update mi bekleyeceğiz

Telefon belirli bir çözünürlüğün üstündeki videoları neden oynatamasınki..Telefonlar birlikte gelen 360*640 videoları nasıl oynatıyor peki?Doğru codecle sıkıştırıldığından emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckr -- 13 Ağustos 2010; 11:15:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Share

quote:

Mesela aynı codeğe sahip 320 x 240 bir videoyu oynatırken 400 x 300 bir videoyu oynatamıyor, bunun ayarlardan bir çözümü var mıdır, yoksa real player update mi bekleyeceğiz

Telefon belirli bir çözünürlüğün üstündeki videoları neden oynatamasınki..Telefonlar birlikte gelen 360*640 videoları nasıl oynatıyor peki?Doğru codecle sıkıştırıldığından emin olun.

2 tane aynı codeclen sıkıştırılmış videom var,

biri 320 - 240 onu oynatıyor, fakat 400 x 300 de sadece ses var. (kısmen oynatılma)
  • quote:

quote:

quote:

biri 320 - 240 onu oynatıyor, fakat 400 x 300 de sadece ses var. (kısmen oynatılma)

Güncellemeden sonra oluşan bir problem olabilir.Eğer v51'e güncellediyseniz YEDEK ALIP hard format atınız.
    Bende gayet net oynatıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Güncellemeden sonra oluşan bir problem olabilir.Eğer v51'e güncellediyseniz YEDEK ALIP hard format atınız.
    Bende gayet net oynatıyor.

Güncellemeden sonra hard format atmıştım. çözüm olmadı.
  • Codec biçimi ise telefonda video/x-hx-avc1
  • quote:

quote:

quote:

Yanlış sıkıştırma yapmışsınızdır.MP4-MPEG4 olacak.

@ hero_

Mobile e ekleyeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.