Şimdi Ara

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ## (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.247
Cevap
0
Favori
235.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xkvtx

ben inceleme yapacaktım arkadaş benden önce yapmış tel mükemmel ama çok çok kalitesiz dandik malzemeden yapılmış arka kapağı açarken ile korkuyorum her an kırılabilir diye yani sim kartı ve memeory card bence hiç çıkartmadan kullanın usb veri atın onun kapağı bile zor açılıyor belkide 6500 slide sonra bana öyle geldi alacaklar tekrar düşünsün şimdiki aklın olsa n78 bakardım

Bence malzeme çok iyi. Ayrıca sim kartı takmak için arka kapağı açmak gerekmiyor ne alakası var. Sadece sim kartı takmayı öğrenmeniz gerekiyor başta. Ancak evet, arka kapağın uçları gerçekten kırılacak gibi geliyor. Kapağı sadece pili takıp çıkarmak için kullandığınız için pek sorun oluşturmuyor. 1 kere kapağı taktıktan sonra bir daha açmanıza gerek kalmaz. Memory card'ın girişide sim'in yanında yani telefonun yan tarafında. Bu yüzden hiçbir sorun oluşturmaz.

USB kapağının o şekilde olması hem görüntüsünü güzelleştiriyor hemde kapağın sürekli düşmesini önlüyor. Bence gayet güzel bir sistem yapılmış. Telefonu biraz inceledikten sonra hepsini takıp çıkarmayı zaten kolaylıkla buluyorsunuz. En azından ben bu şekilde düşünüyorum.

• teşekkür ederiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

quote:

ben inceleme yapacaktım arkadaş benden önce yapmış tel mükemmel ama çok çok kalitesiz dandik malzemeden yapılmış arka kapağı açarken ile korkuyorum her an kırılabilir diye yani sim kartı ve memeory card bence hiç çıkartmadan kullanın usb veri atın onun kapağı bile zor açılıyor belkide 6500 slide sonra bana öyle geldi alacaklar tekrar düşünsün şimdiki aklın olsa n78 bakardım

Bence malzeme çok iyi. Ayrıca sim kartı takmak için arka kapağı açmak gerekmiyor ne alakası var. Sadece sim kartı takmayı öğrenmeniz gerekiyor başta. Ancak evet, arka kapağın uçları gerçekten kırılacak gibi geliyor. Kapağı sadece pili takıp çıkarmak için kullandığınız için pek sorun oluşturmuyor. 1 kere kapağı taktıktan sonra bir daha açmanıza gerek kalmaz. Memory card'ın girişide sim'in yanında yani telefonun yan tarafında. Bu yüzden hiçbir sorun oluşturmaz.

USB kapağının o şekilde olması hem görüntüsünü güzelleştiriyor hemde kapağın sürekli düşmesini önlüyor. Bence gayet güzel bir sistem yapılmış. Telefonu biraz inceledikten sonra hepsini takıp çıkarmayı zaten kolaylıkla buluyorsunuz. En azından ben bu şekilde düşünüyorum.

sim kartı nasıl yandan çıkarttığını videolu gösterrir misin ben kendim beceremedim nokianın sitesinde ve kullanım klavuzundada arka kapağı çıkarıp kalemi ile sürükleyiniz diyor sen nasıl becerdin

birde bunun için iphone olduğu gibi kırılmasını ve çizilmesini önleyebilecek bir şey varmı koruyucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xkvtx -- 30 Ağustos 2009; 15:32:49 >

• bu da benim telden resimler yurtdışından aldım hemen tr dil yükledim

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ##

## ♪♪ Nokia 5530 XpressMusic İncelemesi ♪♪ ##
  • Sen ne kadara aldın?
  • bişey sorucam bu ana ekrandaki kişileri kaldırabiliyormuyuz
  • Arkadaşlar ben de 26 Ağustos tarihinde 5530'a sahip oldum. Telefonu çok beğendim. Gerçekten beklediğimden daha iyi çıktı.

- Mükemmel görüntü kalitesine sahip.
    - Ekranı çok kaliteli çözünürlük ekrana fazla bile diyebiliriz.
    - Dokunmatiği beklediğimden çok daha iyi çıktı, ben çoğunlukla kalemsiz kullanıyorum. Fakat wi-fi kullanırken internette dolaşırken lazım oluyor.
    - Ses kalitesi benim gibi ses hastası biri için pek tatmin edici değil fakat bir telefon için gayet iyi...
    - Benim için çokta önemi olmayan fotoğraf ve video çekimi de beklediğimden daha iyi çıktı yeterince kaliteli...
    - Masaüstü kısayolları menüsü ve üstte kişi ekleme etkileşimi gayet güzel ve kullanışlı...

Telefonda beni tatmin etmeyen özellikleri ise,

- Arka kapağın zor açılıyor olması ve açılırken size kırıldı kırılacak hissi bırakması.
    - Aldığım 8 GB'lık Team Micro SD kartı tanımaması. Çalışıyor fakat biçimlendirme ve isimlendirme yapamıyorsunuz.
    - Bu ilginç bir özellik inşallah yeni yazılımla düzeltirler. Mesaj yazarken belli bir karakter sınırını aştığınızda telefon yazım hızı yavaşlamaya başlıyor atlama yapıyor yazmakta zorluk çekiyorsunuz.
    - Fotoğraf çekim tuşu sanki biraz sert.

Sonuç olarak kesinlikle tavsiye edebileceğim bir telefon. 3G'nin gözünüzde önemi yoksa (benim için yok) fiyatını hakeden bir telefon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 30 Ağustos 2009; 16:57:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ok1907

Sen ne kadara aldın?

yurtdışından 350 tl aldım kutudan 4gb schc kart çıktı bana yetiyor 16 gb koyabiliyorsunuz

evet kaldırabiliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -placebo-

bişey sorucam bu ana ekrandaki kişileri kaldırabiliyormuyuz

Evet, kaldırabiliyoruz, Menü>Ayarlar>Kişisel>Ev Ekranı>Ev ekranı menüsünden kaldırılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 30 Ağustos 2009; 16:56:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S. YıLDıZ

quote:

Orijinalden alıntı: -placebo-

bişey sorucam bu ana ekrandaki kişileri kaldırabiliyormuyuz

Evet, kaldırabiliyoruz, Menü>Ayarlar>Kişisel>Ev Ekranı>Ev ekranı menüsünden kaldırılıyor.

• quote:

quote:

Sen ne kadara aldın?

yurtdışından 350 tl aldım kutudan 4gb schc kart çıktı bana yetiyor 16 gb koyabiliyorsunuz

evet kaldırabiliyorsunuz

Çok iyi fiyatmış. Hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

quote:

Sen ne kadara aldın?

evet kaldırabiliyorsunuz

saol tek sorun buraya gelince garantisi kalkıyor daha doğrusu kalmıyorda bozulunca sırf bu yüzden yurtdışına gidecek değiliz ya

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen ne kadara aldın?

evet kaldırabiliyorsunuz

saol tek sorun buraya gelince garantisi kalkıyor daha doğrusu kalmıyorda bozulunca sırf bu yüzden yurtdışına gidecek değiliz ya

bnm şu ana kadar hiç bi telefonum garantiye gitmedi.. bu şans işi oluo.. aslında garantin bence o kadarda önemli deil.. malum ciddi sorunlarla garantiye verdin mi 1 aydan fazla beklediğin oluyor.. 4 ay bekleyen arkadaşlarımız oluo bazen.. bu kadar beklemektense 2 kuruş parayı verir yaptırırım.. ne çekicem kvknınmış genpanınmış telpanınmış nazını.. kendileri kaybederler..

• quote:

- Ses kalitesi benim gibi ses hastası biri için pek tatmin edici değil fakat bir telefon için gayet iyi...

düzgün bi kulaklıkla güzel ses verir mi?
    benim için önemli olan sesde şuan

bide telefona uygun oyunlar var mı iphone gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..duygusuz..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..duygusuz..

bütün telefonlarda 3g olursa 3g nin bi ayrıcalığı kalmaz fiyatıda etkilemez bence

3g için donanım da gerekiyor yani masrafları etkileyecek bir özellik. Her telefonda olmaz. Her telefonda gps-wifi var mı? Koysunlar tüm özellikleri ve hiçbir telefonun ayrıcalığı kalmasın.

o da doğru ama eksiksiz telefon çıkarsınlar yaa

Eksiksiz telefon için 5800 var

• yeni alanlarada hayırlı olsun. beyaz renk alan varsa resimlerini detaylı çekip koyarsa sevinirim

İzmirde gören olursada haber versin lütfen
  • Benim gözüm yükseklerde olduğu için beni tatmin etmiyor. İnsanın kulağı bilgisayar hoparlörüne iyiden iyiye alışınca her aygıttan o kaliteyi bekliyor ama o cihazdan o kalite çıkması mümkün değil tabi. Arkadaşımla birlikte CX300 ile de denedik diyorum ya bir telefon için gayet iyi sesi vardı fakat, ben tatmin olmadım. Birçok kişi o cihazın ses kalitesiyle tatmin olacaktır. Sesi beğenecektir...

Oyun konusuna gelince, fazla kurcalamadım fakat telefonda bounce'un 3d versiyonu ve RT GR adında bir araba yarışı var. Telefona uyumlu ne tür oyunlar var o konuda bilgim yok...

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

quote:

düzgün bi kulaklıkla güzel ses verir mi?
    benim için önemli olan sesde şuan

bide telefona uygun oyunlar var mı iphone gibi?

• Telefona çok oyun var ancak malesef çoğu ücretli ovi store üzerinde. Sertifikasız birkaç oyun bulmayı başardım ancak hiç güzel değil sertifikasız oyunlar. Ovi store'daki ücretli oyunlar ise zaten en az 1euro'dan başlıyor sanırım. Telefonda oyun oynamak için parada vermem açıkçası. Düzgün tavla ve satranç oyunları bulabilirsem benim için yeterli olacak ancak daha bulamadım.

Bu arada telefonu alanlara tavsiyem google maps yüklemeleridir. Şebeke üzerinden yerinizi bulabiliyor. Birkaç tavsiye ettiğim program daha;

Ebuddy.com Messenger'i: ebuddy.com a girince indirebiliyorsunuz. MSN'e rahatlıkla giriliyor.
    Handwriting Calculator: El yazınızla yazdığınız bir işlemi çözüyor. Köklü işlemlerde verebiliyorsunuz. Hızla işlem yapmak için gayet rahat bir program. Ovi store'da bulabilirsiniz.

Garmin kurmanızı tavsiye etmem. Garminden tiksindim artık. Programı kuramıyoruz 5530'a şuan için. Ayrıca yükleme ekranından çıkmak için telefonu kapatıp açmak gerekiyor. Boşuna denemeyin derim. Yada ben birşeyi yanlış yaptım bilmiyorum ancak google maps yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

Telefona çok oyun var ancak malesef çoğu ücretli ovi store üzerinde. Sertifikasız birkaç oyun bulmayı başardım ancak hiç güzel değil sertifikasız oyunlar. Ovi store'daki ücretli oyunlar ise zaten en az 1euro'dan başlıyor sanırım. Telefonda oyun oynamak için parada vermem açıkçası. Düzgün tavla ve satranç oyunları bulabilirsem benim için yeterli olacak ancak daha bulamadım.

Bu arada telefonu alanlara tavsiyem google maps yüklemeleridir. Şebeke üzerinden yerinizi bulabiliyor. Birkaç tavsiye ettiğim program daha;

Ebuddy.com Messenger'i: ebuddy.com a girince indirebiliyorsunuz. MSN'e rahatlıkla giriliyor.
    Handwriting Calculator: El yazınızla yazdığınız bir işlemi çözüyor. Köklü işlemlerde verebiliyorsunuz. Hızla işlem yapmak için gayet rahat bir program. Ovi store'da bulabilirsiniz.

Garmin kurmanızı tavsiye etmem. Garminden tiksindim artık. Programı kuramıyoruz 5530'a şuan için. Ayrıca yükleme ekranından çıkmak için telefonu kapatıp açmak gerekiyor. Boşuna denemeyin derim. Yada ben birşeyi yanlış yaptım bilmiyorum ancak google maps yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

oyunların bir şekilde ilacı yok mu?

google maps kontorlu degil mi?şebeke yer tesbiti içinde kontor almıyor mu?

acaba bu urunde paint benzeri bir program var mı yoksa bulunabilir mi?

teşekkurler

• telefonu kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. telefonun pil durumu nasıl. normal kullanımda 3 gün gidecek gibimi. biliyorum piller henüz tam kapasiteye ulaşmamıştır ama en azından bir fikir sahibi olmuşsunuzdur diye düşünüyorum. wi fi kullanımında çok pil harcıyormu yani 1 saat kullanımda pil bitiyormu. bir de iphone daki gibi parmakla zoom yapılabiliyormu web sayfalarında. şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.