Şimdi Ara

Nodemcu Wifi Bağlanmama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İlk olarak kullandığım modülün resmini bırakayım. Aliexpress üzerinden almıştım önceki yıl 2 adet. Nodemcu konusunda yeniyim. Arduino ile birkaç proje yapmışlığım var.
    Bunları kullanarak kombi için basit bir termostat yapmayı planlıyorum (şimdilik). Fakat internette yoğun aramalarım sonucu bir çok kaynağa vs. ulaşmama rağmen bir türlü ordakiler gibi sonuç alamadım.
    Şöyle ki;https://www.youtube.com/watch?v=O-aOnZViBzs&t
    bu linktekini denemek istedim ilk olarak, fakat orda kurulan wifi bağlantısını ne yaptıysam (bir çok farklı yöntemle) bir türlü kuramadım.
    Kafama takılan şeylerden bazılarını sizlere danışmak istiyorum.
    eskiden bu şekilde yükleme yapıyordu (Arduino IDE eski sürümlerinde), fakat en son IDE kullanıyorum ve yüklemede tuhaf şekiller alıyor bu şekilde görüldüğü üzere
    1.) Burada derleyici kaynaklı bir sorun olabilir mi?
    Videonun şu kısmında görülen bağlantı şekli
    bende hiçbir şekilde çıkmadı, sadece bağlanmaya çalışırken beklediğini görüyorum
    (Modem nodemcu'nun hemen dibinde görmeme ihtimali yok + bi ihtimal diyerek tel pc vs. cihazları wifi'den ayırdım)

• Firmware yüklemesi yapmaya çalıştığım örnekte ise
    bu şekilde görünmesine rağmen aynı şekilde ben uyguladığımda aldığım sonuç aşağıdaki gibi oluyor.
    Sorunuma bir türlü çözüm bulamadığım için yardımlarınızı bekliyorum

• Annex wifi rds diye google de ara.
    Onda bir exe dosyası var.Onunla flası komple temizle.
    Sonra arduino ide ile bir daha dene bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • firmware güncellemesi yapmayı deniyebilirsin.
  • Bu konu hakkında benimde biraz araştırma ve ugraslarım oldu. Ancak uzaktan bağlantı android ile kontrol eyvallah da benim amacım biraz daha farklı, takıldım kaldım o kısımda.....

Bu modulden birden fazla kullanıp, birbirleri arasında haberleştirip aldıgı verilerin ortalamasına göre hareteket ettirmek istedim olmadı. Yani 5 sensörü olan 5 adet nodemcu olsun. Hepsi farklı farklı odalarda duracak, sonra bunları ayrı ayrı rapor şeklinde görebilmem gerekiyor. Sonrasında da 1. sensçr 3 sensör arasnda 3 derecelik ısı farkı varsa, 2. sensörü de kontrol edip bana ortaamasını al vs.. gibi bir algoritma istedim ama baya zor gibi duruyor. Sizin düşünceniz nedir bu konu ile ilgili olarak.
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilgi ve yardımınız için teşekkür ederim. Şuan askerde olduğum için bi süre rafa kalktı. 2 haftaya tekrar deneyeceğim söylediğinizi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • trtuncay kullanıcısına yanıt
    Ben dediğim gibi nodemcu konusunda oldukça acemiyim. Blynk ile deneme yapmak istediğimde aynı yolları izlediğim hâlde her 2 mcu da aynı şekilde tepkisiz kaldığını gördüm. Bu konuda eksiğim fazla bunu öğrendim.

Siz sanırım telefon ile bağlantısını sağlamışsınız ama anlayamadığım nokta ortalama alma konusunda ne gibi bir sıkıntı yaşadınız algoritma ile ilgili?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MERHABA bende bu sorunu yaşadım 2-3 gundur cözüm arıyorum blynk kütüphanesinin eski bir sürümünü yükleyin sorun çözülecektir yeni sürümler beta olduğundan dolayı doğru düzgün çalışmıyor projesi bu yüzden devam edemiyenler inşallah tamamlar ..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.