Şimdi Ara

Noctua NH-D14 vs Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme (ThermalRight alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Thermaltake water 3.0 sıvı soğutma kiti kullanıyorum ama hıc memnun degılım. 1.42v ile işlemcimi 4.5 ghz de çalıştırıyorum, havalar soğuk olmasına rağmen crysis3 gibi işlemciye yüklenen oyunlarda 52-55 derecelerı goruyorum.
    testlerde bu ıkı urunun cok ıyı olduğunu gordum. Sızce hangısını tercıh etmelıyım? Lütfen sıvı soğutma kiti önermeyiniz.
    Edit: Thermalright silver arrow sb-e extreme alındı. Olağanüstü bir performans, bu kadarını beklemiyordum.

Noctua NH-D14 vs Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme (ThermalRight alındı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 19 Nisan 2014; 18:28:59 >

• Güncellll
  • Üzerindeki fanlar nedeniyle SB-e extreme diyorum. İster sessizlik, ister performans (ama oldukca gürültülü) ağırlıklı kullanabilirsiniz.
  • Yukte cok mu ses yapiyor ki. Thermaltake water 1500 devirden sonra remen cildirtiyor
  • Üzerinde 2500 rpm e çıkabilen 140mm lik fanlar var. Bu tür fanlar sistemdeki diğer fanların durumuna göre 1000 devirden sonra seslerini belli etmeye başlarlar. Son devirde oldukca rahatsız edici bir hal alır. Bende extreme olmayan versiyonu var ama ben fanlarını akasa viper r tipi olanlarla değiştirdim max 1600 devir çeviriyorlar. Dediğim gibi 1000 devirden sonra fan ben burdayım demeye başlıyor, son devirde iyice rahatsız ediyor. Extreme in fanlarını varın siz düşünün
  • Bende aynı ikilemde kalmıştım thermalright silver arrow sb-e almaya karar verdim, biostan fan devrini otomatik yaparsan çok sesli çalışmaz ama ilk taktığında 2500 rpm de çalışıyor, güzel soğutucu, malzeme kalitesi çok iyi, tavsiye edilir. Sıvı soğutma ile karşılaştırmanı tavsiye ederim ondan sonra kararını ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desene ayvayi yuttum :) biraz once siparisini verdim ustelik bir adet fan daha aldim. 3 fanli sogutma yapacağım
  • rewolwer_ kullanıcısına yanıt
    Bundan once thermaltake frio kullanıyordum ve okdukca da memnundum. Water 3.0 pro aldim dedim daha iyi sogutur ama maalesef frio abartisiz soyluyorum 5 derece daha iyiydi. Bende bugun teknobiyotikren thermalright siparis ettim arti bir tane de harici fan daha aldim
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Bundan once thermaltake frio kullanıyordum ve okdukca da memnundum. Water 3.0 pro aldim dedim daha iyi sogutur ama maalesef frio abartisiz soyluyorum 5 derece daha iyiydi. Bende bugun teknobiyotikren thermalright siparis ettim arti bir tane de harici fan daha aldim

Hayırlı olsun, bende yeni sistemime 3 fanlı olarak kullanacağım, takacağın ram lerin boyu yüksekse sıkıntı olacaktır bilgin olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hayırlı olsun, soğutma ile ilgili herhangi bir sıkınıtı yaşamayacağınız garanti. Ama ses olayı canınızdan bezdirebilir İzin veriyorsa biostan yoksa anakartın toollarından fan profili oluşturursanız ses performans oranını kafanıza göre ayarlarsınız
  • Tesekkur ederim beyler. Bir sorun var aldığım üçüncü fan ellerinden kalmamis size beyaz olandan yillayalim mi dediler o 1300 devir isime yaramaz dedim. Simdi isin yoksa 3. Fan ara. Hic biryerde yok stok
  • Hocam o fan çokta önemli değil. Olup olmaması 1 derece ya farkettirir ya farkettirmez. Mesela ben üçüncü fanı almadım. Size önerilen beyaz fanın yeşil olanı zaten paketten çıkıyordu. Bende onu üçüncü fan olarak bağladım. Son sırada yani görevi sıcak havanın tahliyesi olduğu için diğer fanlar gibi yüksek devir yapması şart değil.
  • Nasıl yani? Kutunun içinden 2 adet 14 lük fan cıkmıyormu sadece? 3.ncü fan kutuda yok sanırım
  • Kendi soğutucumdan bahsediyordum Artı 2 fan alınca toplam 4 fan oldu. 150 lik kutuya, 140 lık soğutucunun arkasına.
  • Tamam işte, herhalde bende senın kullandığından aldım. Yoksa senın kullandığın kahverengi olan mı? Benim aldığım aşağıda
    http://www.teknobiyotik.com/thermalright-silverarrow-sb-e-extreme-intel-ve-amd-islemci-sogutucusu-lga1155-2011-ve-fm1-soket-uyumlu.html
  • Sizin aldığınız extreme, bendeki düz modeli. Aralarındaki tek fark fanlar.
  • Ürünü aldım kurdum. fx 8350 4.5 ghz de 1.43v ile boşta 30-32 derece prime 95 te (oyunları soylemıyorum bıle) max 58 derece oluyor. Sizce değerler nasıl?
  • Bende Phenom II 1090T 4 GHZ 1.43V boşta 29-32 arası değişiyor, prime da 55 derecelerde filan oda sıcaklığı 20 derece iken. Soğutucu Tuniq Tower 120 Extreme. Bendeki işlemcide de TDP 125w. Hemen hemen aynı değerler gayet başarılı bence.
  • Sanki bende ki degerler fazla gibi geldi. Sanirim o da 125 watt tdp isi degeri oldugundan kaynaklaniyor
  • 3.ncü fanı da taktım sıcaklık masaüstü 28-29 derece :) ben cok sevdım bu sogutucuyu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.