Şimdi Ara

No Country For Old Men (2007) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müziği geçtim en küçük gürültü bile yoktu. Sokaklar, evler, oteller bir çıt sesi çıksa duyulacak düzeydeydi. Zaten müzikle gerilim yapmak kadar saçma bir şey yok. Neyin ne zaman olacağını ele veriyorlar. Böyle sessiz sakin gerilim adamı iyi geriyor.
  • dier salonların sesini duyuodum ya n dionuz sizz

quote:

Orjinalden alıntı: mewluth

Müziği geçtim en küçük gürültü bile yoktu. Sokaklar, evler, oteller bir çıt sesi çıksa duyulacak düzeydeydi. Zaten müzikle gerilim yapmak kadar saçma bir şey yok. Neyin ne zaman olacağını ele veriyorlar. Böyle sessiz sakin gerilim adamı iyi geriyor.
  • Sn. mewluth;

Filmi çok güzel analiz etmişsiniz, hatta ben niye yakalayamadım şu beğeni duygusunu "bir kez daha izlemeye katlanabilir miyim" diye onu içimden geçirdim.
    Ama elimde o kadar film biriktiki izlemediğim o yüzden şansı şuan için zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thall

Sn. mewluth;

Filmi çok güzel analiz etmişsiniz, hatta ben niye yakalayamadım şu beğeni duygusunu "bir kez daha izlemeye katlanabilir miyim" diye onu içimden geçirdim.

hacı atlı mı kovalıyor arkandan izle bir kez daha tazeyken şimdi izlemeyecen de ne zaman izleyecen
  • quote:

Sn. mewluth;

Beklenti meselesi biraz da. Ben Oscar aldı diye süper filmmiş gibi bakmadım. Aksine Oscar aldı kesin sıkılabilirim dedim. Cinayetli minayetli değil de daha çok romantik bir şeyler bekliyordum. Film hakkında da bir şey okumadan seyrettim.
  • sonu nu pek anlamasamda genel olarak güzeldi.
  • sizce?

acaba parayı çalan adamın karısını öldürdü mü diye merak ediyorum.gerçi adam manyağın tekiydi büyük ihtimalle onu da öldürdü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: X@ndeR

sizce?

acaba parayı çalan adamın karısını öldürdü mü diye merak ediyorum.gerçi adam manyağın tekiydi büyük ihtimalle onu da öldürdü.

Öyle bir şey yapsaydı silah sesini duyardık bence.

• quote:

sizce?

Evet öldürüyor. Dikkat edilirse evden çıkarken ayakkabıların altını kontrol ediyor kan var mı diye. Kitapta da öldürdüğü açık açık yazıyormuş.

• Bence müziksiz olması daha güzeldi daha bir heyecan kattı filme anton chigurh elindeki zımbırtıyla kapıları açtığı sahnelerde müzik olsa daha etkisiz olurdu diye düşünüyorum
  • Hacı atlı kovalamıyorda bakıyorum torrentten emuleden durmadan film çekiyorum. atıyorum benim karakutuya (WD My Book) bağlıyorum DivX Playere, sonra elimde kumanda menünün içinde geliyorum alta doğru o anki ruh halime göre seçiyorum birini. Bu filmi ancak elimde yeni film olmayacak ki acaba ne izlesem diye düşünüpte "haa yaa şunu birkere daha izleyeyim" dersem ancak

Elimde filmlerin birikmesinin bir sebebide bu aralar başka işlerle meşgulum birazda onun etkisi.

Bu filmin bende ki kötü talihi de ilk mesajımda da belirtiğim gibi, Knight Rider gibi hareketli filmin ardından çok monoton geldi

quote:

Orjinalden alıntı: Celtic

quote:

Sn. mewluth;

hacı atlı mı kovalıyor arkandan izle bir kez daha tazeyken şimdi izlemeyecen de ne zaman izleyecen

• quote:

Orjinalden alıntı: mewluth

Ben şahsen Oscar aldığı için daha sıkıcı bir şey bekliyordum. Ama çok hızlı bir giriş ve aksiyon ile gerilimi üst düzeyde tutması bana beklenmedik geldiği için filmi sevdim. O psikopat katilin ne yapacağını hiç anlayamıyor olmak heyecanlı anlar yaşattı.

Arada spoiler

Katilin ilk girdiği dükkandaki adamda yazı tura attığı sahne, karavancı kadında olduğu sahnede onları uçurur diyordum bir şey yapmadı. Hele karavancı kadının olduğu yere terminator misali otomobilli bir giriş filan hayal etmiştim.

İkinci gelen, şapkalı ve çok konuşan lavuktan bayağı umutluydum ki şebekçe hemen yakalandı, hatta eleman ölmez diye sanıyordum bu da çıkmadı ve erken veda etti dünyaya.

Kaçan kişiye de bel bağlamıştım. Ahanda dedim bayağı artis konuştu "başına bela aldın" diye fakat o da erkenden(!) göçtü.

Film sonuç olarak bana klişe gelmedi. Çünkü ne tahmin etsem ters köşe etti beni. Böyle filmleri seviyorum. Saçma sapan klişelerden uzak olsun, canımı yesin. Varsın sonu da aniden bitsin.

Ayrıyetten yaşlı şerifimizin genç olanla kafa bulduğu yerlerde çok güldüm.

sozlukdekilerle aynı dusunmusun gerci bnde ole dusundum film boyunca

ben yavas bi film bekliordm da bu kdr da deil yani bnce imdbde de puanını haketmeyen bi film

ama coenler yani bu tip film yapıo onu bilip gidersen biraz daha ii gelio film

• quote:

Orjinalden alıntı: evrimci

quote:

sizce?

Evet öldürüyor. Dikkat edilirse evden çıkarken ayakkabıların altını kontrol ediyor kan var mı diye. Kitapta da öldürdüğü açık açık yazıyormuş.

benden çok yaşayacan

• bu filmi izledim, hemen ertesi gün IN THE VALLEY OF ELAH filmini izledim, en azından ikisini kıyasladığımda

En iyi film oscarını: In the valley of Elah
    En iyi erkek oyuncu oscarını: Bu filmdeki rolüyle Tommy Lee Jones

almalıydı.
  • Yaw ben de perşembe gün izledim we werdiğim paraya çok acıdım.Resmen ağlıcaktım yaa.Filmin bitişi çaaat diye suratıma wurdu sanki.Tam filme ara werilirken azcık kıpırdanmaya başladı dedim sonra yine yawaşladı.Yalnız o katil (adı neyse artık) ne psikopat bişe yaa.Filmin başlarında bi polisi arkasından boğarak öldürdü ya ordaki suratı neydi ööle sanki transa geçmiş..Walla ben bu ödül almış filmleri anlayamıorum yaa.Ya ödülleri werenler işi bilmio yada ben sanattan anlamıyorum.Gerçi aklıma güzellik yarışmaları geldi şimdi.Orda da dereceye giren kızları beğenmiorum ama bu kızın güzelinden anlamadıığım anlamına gelmio tabi :) (kurduğum bağlantıya bak yaa)
  • farklı film zevkleri olan 3 kişi olarak filme gittik ve üçümüz de film bittiğinde uyuyorduk, tamam bazı noktaları güzeldi psikopat rolü kaliteliydi ama verilen paraya cidden yazık
  • 28.Dakkada kapadım filmi.

Oscar ödülü adlı diye izleyecektim ama sıkıdım bunaldım sağdan soldan sıkıntı bastı

Sevmiyorum bu Tür filmleri.

• laylaylom
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lamb Of God

laylaylom

amaç?
  • Hayatımda izlediğim en berbat filmdi diyebilirim gözlerim kapanıyordu, kendimi uyumamak için zor tuttum..tek kelime igrenç bir filmdi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.