Şimdi Ara

NİYE ARTIK DVD OKUYUCU SATILMIYOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkesin kasasında 1 dvd okuyucu 1 dvd writer olmalı. Ben 6 yıldır asus dvd rom, yaklaşık 5 yıldır nec dvd writer kullanıyorum, 2 dvd sürücü de kendi işini yapıyor bu yüzden temiz ve sağlamlar.Nec ile 1000 den fazla dvd kopyalamışımdır. Piyasa millete hem okuma hem yazma işini aynı dvd sürücü de yapması için sadece dvd writer satıyor ve bunlar en fazla 2-3 senede meftah oluyor. Sebebi de bu; writer olan dvd sürücülere okuma yaptırmak sürücünün ömürünü kısaltır.

• yaklaşık 5 senedir lg dvd rw rom kullanıyorum hem yazıyor hem okuyor 1000 i geçik cd dvd yazmışımdır hala sorun yok bence dvd romlar artık gereksiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: respire91

yaklaşık 5 senedir lg dvd rw rom kullanıyorum hem yazıyor hem okuyor 1000 i geçik cd dvd yazmışımdır hala sorun yok bence dvd romlar artık gereksiz

Herkes senin kadar şanslı olmayabilir
  • Ömrünü kısalttığı doğru tabiki. Ama CD için de şimdi gidip CD ROM alacaksak kasada fuzuli yer kaplar.

1 tanesi hepsini okuyup yazıyor işte. Hem 3-4 ayda bozulup değiştirilen birşey değil ki. 2-3 yılda bozulsa ne olacak.
    25-30 dolara satılıyorlar. 2 yılda bir bozulsa yenisi alınır.
  • 50 liralık bi parça oldugu için okadarda isyan etmeye lüzum yok.3 sene önce lg dvd/rw aldım hala okuyor yazıyor.bir iki defa tekledi ama okadarda önemli değil.şahsen okuma yapmak için sadece dvd okuma özelliği olan bir optik sürücü ile yazmak için ayrı ayrı almazdım böyle bişey olsaydı bile.
  • 6 senedir hem dvd yazmak hem de okumak için asus dvd-rw kullanıyorum, daha tık demedi. bence kasada 2 tane optik okuyucu bulundurmak son derece gereksiz.

sonuçta okumayı ve yazmayı ayrı sürücülerde yapsanız bile kalitesiz medya kullanımında ömrü kısalabilir.

pahalı bi donanım olsa tamam ama artık 25-30$ a kolaylıkla bulunabiliyo.
  • Yine de dvd okuyucuların erişim süresi bir dvd writer dan çok daha hızlıdır. Hem dvd kopyalarken hızlı kopyala seçeneği ile aynı anda okuma yazma yapabilirsiniz.
  • ben uzun süre çift optik sürücü kullandım gerçekten kullanışlı bunlardan birisi dvd rom du ve daha uzun ömürlü oldu. ancak bildiğim kadarı ile çok büyük fiyat farkları yok arada bu nedenle üreticiler çok fazla üretrniyor galiba ihtiyaçlar doğrultusunda iki ya da 3 optik sürücü kullanılabilir. bende şu an harici var kasa ise optik yok artık çünkü kopyalama yerine hdd ye depoluyorum sonuçta ihtiyaçlara göre seçim yapılabilir
  • Bence insanlar, uzun ömürden yada performas bakımından bakmıyorlar,

Bir çok kişi ekonomik açıdan bakıyor, hem dvd-rom hem dvr-rw maliyeti arttıracağından,

tek bir aygıt kullanmayı daha uygun görüyor.

Bu nedenle satılmadığı için üretimi yada ithali yok diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kef14 -- 12 Mart 2010; 21:24:26 >
  • Dvdrom sürücü satan firma var mı? link verebilir misiniz?
  • iki tane dvd writer alıp birini okuma birini yazma için kullansak
  • quote:

Orijinalden alıntı: usual_suspect

iki tane dvd writer alıp birini okuma birini yazma için kullansak

Olur ama burda amaç dvd okuyucuların erişim süresinin de düşük olması.
  • WriteMaster isimli ismini dahi halen daha kimseden duymadığım bir dvd-rw'm var 2.el almıştım ihtiyaçtan 4 sene önce tekleme yapıyor baya bir süredir ama halen daha çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Absürd

WriteMaster isimli ismini dahi halen daha kimseden duymadığım bir dvd-rw'm var 2.el almıştım ihtiyaçtan 4 sene önce tekleme yapıyor baya bir süredir ama halen daha çalışıyor.

Write Master Samsung'un.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.