Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.221
Cevap
56
Favori
399.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun aracınız. Bahsettiğiniz kilit araç hareket edince otomatik kapıları kilitlemesi değil mi? Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz açma ve kapama tuşlarına aynı anda mı basmak gerek? Tuşlara basmadan önce kapılar kilitli mi olmalı açık mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brdst B kullanıcısına yanıt
    Aracın dışında iken araç kapali ve çalışmıyor iken araç anahtarı üzerindeki açma ve kapama tuşuna aynı anda 5 saniye basılı tut
    Kapılar otomatik koliye geciyor

Tabi buna otomatik kilitlenme diyemeyiz ama en azından sizin kapınızın dışında diğer kapıların açılmasını engellemiş oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepardus -- 14 Aralık 2018; 11:11:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,Nissan ailesi.

Geçen hafta itibariyle bende aranıza katıldım.

Yapılan son hafta yorumlarına katılıyorum,çok doğru tespitler.

Eksikliklerin hepimiz için aynı olduğunu düşünüyorum,multimedya sistemi bencede bu araca yakışmamış.Daha önceki aracım leonda çok daha iyi idi.

Bahsettiğiniz konular haricinde size bir kaç bilgi danışmak istedim.

*aracta far yıkama yokmu

*direksiyondan arama yapılmıyormu,sesle arama vs.yokmu

*iç ambiyans aydınlatmayı bulamadım,vites çevresi vs.

*radyoda görsel kanal görüntüleri çıkmıyormu

*araçtan çıktığımızda oto kilit olmuyor sanırım

*gec aydınlatma,eve dönüş-evden çıkışta araç farları yanmıyor,karanlıkta kumandaya bastığımızda farlar yanması gerekmiyormu

*size paspas hediye ettilermi,nereden temin edebiliriz,bana halı paspasın yanına plastık verdiler fakat arka tarafa çok küçük geldi.

*oto park pilotu biraz zor gibi,tam alışamadım

NİSSAN X-TRAİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mot_Marley -- 13 Aralık 2018; 23:2:37 >

• Hayırlı olsun. Benim 5 gün boyunca acaba o rengi mi alsam diye düşündüğüm her yerde bakır kahve X-Trail aradığım rengi almışsınız 👍 Allah nazardan saklasın.

Far yıkama ben de sordum yanıt alamadım merak ediyorum. Orada bir çıkıntı var ama içi dolu mu boş mu bilmiyorum.

Ben paspası n11den aldım 110 tl ye cuk oturdu memnunum. Yiğitotoydu galiba.

Hakikaten anahtarla araçtan uzaklaşınca kendisinin kilitlemesi gerekmiyor mu? Bizi niye uğraştırıyorsun ey X-trail sana ulu manalar yükledik prosedürsel işlerle yorma bizi.

• elninom1 kullanıcısına yanıt
    Almaya karar verirseniz bende düşünüyorum konuşalım

• Merhaba arkadaşlar

Kasim ayi itibariyle blazer mavi renk ile ben de araniza katildim..

İş yoğunluğundan yazma firsati bulamamıştım.

Yaklasik 1 aydir kullaniyorum..

Şüpheli yaklaştığım cvt şanzımandan çok memnunum..

Uzun yolda 110 - 120 aralığında otomatikte giderken 2000-2200 devirde iken manuele alip 7ci vitese alirsaniz devir 1800 e geriliyor bu da uzun yolda ciddi yakit tasarrufu sagliyor. Bilginize..

Motor performansini yeterli buldum... Özellikle spor modda fazlasiyla tatmin edici. Zaten sakin arac kullanan biri olarak devamli eco modda kullaniyorum. Ancak eco modda motor performansının oldukca kısıtlı olduğunu kabul etmek lazim. (gaza fazla basarsaniz oto olarak eco mod derve disi kaliyor. Gazdan ayaginiz cekince tekrar devreye giriyor. Eco ikaz lambasinin devamli yanmasi sizi yanıltmasın)

Koltuk ısıtmasinin çok hizli çalışması cok iyi basar basmaz isiniyo..

Bose ses sistemini de cok beğendim..

Kokpit acayip ferah. kullanisi zevkli ve rahat. yogun trafik icinde bile araçta sıkılmıyorsunuz..

Aractan uzaklasinca kendini kilitlememesi alışana kadar zor oldu.

Bundan önceki aracim kendini kilitliyordu. Bir kaç kere kilitlemeden bırakıp gitmisim.

Multimedya sistemi yetersiz ve navigasyon haritası eski.

Aracı aldiktan 1 hafta sonra motor ariza ışığı yandi (sarı).

Oksijen sensörü ariza yapmış dediler ve değiştirdiler.

Şimdilik bi sikinti yok...

Servise gittigimde eco modu için buton var ama spor modu yokmu diye sordum.

Vitesi manuel konuma alipta hic dokunmazsaniz arac spor moda geciyor bilginiz olsun.

Far yikamayi da soracaktim ama unutmuşum..

On camlara film yaptırmıştım (aldigim nissan bayisinden) ama sol on camdan zaman zaman bi tikirti gelmeye başladı boyle bi sorun yasayan varmi vaktim olmadığı icin daha baktiramadim..

Aracin tabiki kendine göre eksileri ve artilari var

Ancak fiyat performans olarak bakınca bence fazlasiyla verdiğiniz paranın hakkini veriyor.

Özellikle ötv indirimyle aldiysaniz muadillerine göre 50000 tl civarında daha uygun..

Kullandikca yeni tespitlerimi yazarim..

Diger yeni araç alan arkadaşlara da hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi restart2000 -- 15 Aralık 2018; 10:48:30 >

• hayırlı olsun blazer mavide favorilerim arasındaydı güle güle kazasız belasız kullanın...
  • Hayırlı olsun,kazasız belasız binelim inşallah.Nazar değmesin.

Fiyat olarak kesinlikle en doğru seçimdi, tucson,3008,tiguan gibi araclar hem c segmenti hemde fiyatları 50.000 fazla dediğiniz gibi.Korkum ötv indirimi uzayıp 2019 fiyatlarının aynı kalması,pişman olmayalım sonra😀

Kapı sesi duymadım henüz,tok bir ses çıkmadığı kesin açma kapamalarda.

Aşağıdaki bilgileri çözen varmı??

*direksiyondan arama yapılmıyormu,sesle arama vs.yokmu

*iç ambiyans aydınlatmayı bulamadım,vites çevresi vs.

*radyoda görsel kanal görüntüleri çıkmıyormu

*gec aydınlatma,eve dönüş-evden çıkışta araç farları yanmıyor,karanlıkta kumandaya bastığımızda farlar yanması gerekmiyormu

• Öncelikle teşekkür ederim..

İç ambiyans aydınlatma yok sanırım bizim araçlarda..

Sesli arama için telefonunuza nissan connect uygulamasıni yükleyip

Avustralya gibi sesli aramayi destekleyen bir ülkeden giriş yaptirmaniz gerekiyor. Türkiye desteklemiyor. Ancak kullanisli degil..

• KingdaKa K kullanıcısına yanıt
    Far yıkama 2016 model aracımda şöyle çalışmakta: Aracın farları açık iken (açık veya auto konumda aydınlatıyor olacak) öncam sileceğini su püskürterek çalıştırdığınızda her altı püskürtmede bir farlara da su püskürtmekte.
  • apolloniusoftyana A kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam çok sağolun. Araç hareket edince otomatik kilitleme için bir çözümünüz veya bilginiz var mı? Aşağıda bir arkadaş bir yöntem tarif etmiş ama onda da arabaya gittiniz, kumandadan aracı açtınız sadece sürücü kapısı açılıyormuş anladığım kadarıyla. Yani aracı tek kişi olarak kullananlar için.

• KingdaKa K kullanıcısına yanıt
    Ben denedim otomatik kapı kilitleme olmuyor. Sadece kapı açmaya ilk basışta tüm kapılar mı yoksa sürücü kapısı mı açılsın seçeneği değişiyor. Modül takılıyormuş sanırım otomatik kilit için.

• X-TRAİL şimdi piyasada yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: isobay

X-TRAİL şimdi piyasada yok mu?
    Stoklarda bitti 2018 için.2019 ocakta zamlı ve ötv indirimsiz olanı bekleyeceksiniz

• Acil otomatik frenin gerçekten çalışıp çalışmadığını merak ediyordum. Dün bir düzlük sonrası başlayan yokuşa biraz hızlı girince ve yokuştaki bozuk zemindeki yükseltiyi başka bir nesne olarak algılayıp ani fren yaptı araç. Ben tabi tırstım ilk an noluyoruz oldum. Sonra hikayeyi anlayınca içimi huzur kapladı yaşasın çalışıyor dedim 👍

Radyoda 1-12 arası kayıtlı istasyonlar arasında direksiyondaki tuşlarla geçiş yapılabiliyor mu?

• Otomatik fren gerçekten hayat kurtarıcı birşey bazen insan dalgın olabiliyor kaç kez öndekine çarpmaktan kurtarmıştır beni şu 2 ay içerisinde , birde çapraz yaya algılama olayıda baya iyi çalışıyor.
  • Far yıkama konusunda gördüğüm kadarıyla
    Cami silmek için su püskürtürken farin oraya dikkatle baktığımda fara doğru şu püskürtuldugunu gördüm. Araçtan inip baktığımda farların altında sensor gibi bir çıkıntı var onu hafif çekip baktim içinde far için su püskürten bir sistem mevcut

Yani sonuc cam yıkarken far yıkama da çalışıyor.

• Öncelikle araç pahalı değil çünkü ben ekim 16 da teslim almış biri olarak yazıyorum MAĞDURUMM!
    Önceki aracım 2.0 tdci titanıum mondeo otomatik. Bu aracımı donanımsal zenginlik için seçtim ve 3 senedir kullanan bacanağım referans oldu
    an itibari ile 7 lt karma yakıt var. km ise 3350 oldu ve ilk bin km de 200 km hıza cıkarak test ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan beyyy

Öncelikle araç pahalı değil çünkü ben ekim 16 da teslim almış biri olarak yazıyorum MAĞDURUMM!
    Önceki aracım 2.0 tdci titanıum mondeo otomatik. Bu aracımı donanımsal zenginlik için seçtim ve 3 senedir kullanan bacanağım referans oldu
    an itibari ile 7 lt karma yakıt var. km ise 3350 oldu ve ilk bin km de 200 km hıza cıkarak test ettim
    Niye MAĞDURSUNUZ

• Yeni üye değilim fakat iyi okuyucuyumdur. Foruma kendimi tanıtmadan başladım kusura bakmayın Sivrihisardan katılıyorum aranıza

Forumda otomatik kapı kilitleme özelliği var mı yok mu diye araştırırken yenilikler ve gelişmelerden sayenizde haberdar olmak için yazıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.