Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
56
Favori
399.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevabın için teşekkür ederim Trizasa. Umarım dediğin gibi bir sıkıntı yaşamam. Volvo S80 ve Peugeot 406 da çok sıkıntılarım oldu şanzıman açısından o zamanlar Ankarada yaşadığımdan bir şekilde iyi kötü sorunu hallettiriyorduk ama şimdi Antalya-Kemerdeyim ve etrafımda çok fazla otomatik şanzıman ustası yok, hatta hiç yok diyebilirim

2005 Nissan X-Trail (Elegance) için şanzıman ismi veya modeli nedir acaba aranızda bilen varmı ? Internette aramama rağmen özel bir isim ve modele rastlayamadım. Mesela Peugeot 406 nın Şanzıman ismi AL-4 tür ve AL-4 şanzımanlar hakkında her türlü bilgiyi internette bulabilirsiniz. Nissan'ın 2005 model Elegance X-Trail için hangi şanzımanı kullandığını birisi söyleyebilirse çok memnun olurum.

AL-4 şanzıman hakkında yapılması gerekenleri (kullanım tarzı, performans, fayda) okuduktan sonra aracı ne kadar yanlış kullandığımın farkına vardım ama iş işten geçmişti. Ben performansa dayalı sert sürüş tekniği ile kullanırken sonradan öğrendim ki AL-4 Şanzıman asla performansa dayalı kullanılmaz tam tersine konfor ve rahatlık üzerine kurulu olan sakin ve usturuplu bir şanzıman olduğunu asla ve asla spor bir şanzıman olmadığını öğrendim. Dediğim gibi çok geç oldu ve bana çok pahalıya mal oldu. X-Traili aldıktan sonra ise (bugün 15. gün) bu kullanım tarzımı değiştirmem gerektiğini anladım. Ehh yaş 40 olduktan sonra da çok hızlı gitmeye gerek yok ama bana bu aracın şanzımanı neye dayanır neye dayanmaz, nasıl kullanılmalıdır, bilgi verebilecek arkadaş olursa çok sevinirim. Şu anda Kemer içinde 50 km max 70 km...şehirler arası yolda da gaz pedalına çok yüklenmeden 100-110 aralığında kullanıyorum. Performansı denemek açısından 160-170 km yaptığım oldu ancak araç bana göre bu süratlere çok yavaş ve zorlanarak çıktı sanki. Elimden geldiği kadar diğer kullandığım araçlarla kıyaslamamak istesemde (sonuçta bu aracın yapım amacı farklı) özellikle sollamalarda çabuk hızlanma ve devirlenme açısından bana zayıf geldi. Yada ben öyle düşünüyorum bilmiyorum. Bana bu konularla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Umut.

• Lansman sırasında çektiğim birkaç resmi paylaşmak istedim, umarım yardımcı olur.

video:
    instagram
    instagram
    instagram

fotoğraflar;
    google+
    google+
    google+
    google+

NİSSAN X-TRAİL NİSSAN X-TRAİL NİSSAN X-TRAİL NİSSAN X-TRAİL NİSSAN X-TRAİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qoqsalus -- 19 Haziran 2014; 13:40:33 >

• qoqsalus kullanıcısına yanıt
    Fotoları ve detayları inceledim. aracı görüp incelemeden bişey demek yanlış olur ama QQ forumunda da haftalar önce yazmıştım heralde yanılmayacağım, sanki QQ alanların bir kısmı xtraili görünce kafayı vuracak en yakın duvar arayışına girebilirler özellikle de şu iki fotoyu görünce düşüncem biraz daha pekişti
    Saygılar..
     NİSSAN X-TRAİL NİSSAN X-TRAİL

• fotolar..

• Yeni x-trail'de fiyatları görünce iyiki yeni bir qq almamışım dedim. Şu anda qq alanlar yakında kafalarını duvara vurur...
  • Umut66 U kullanıcısına yanıt
    Nissan Japon ve genelde şanzımanı aisin'den alır.
    Aisin-warner şanzımanda tüm dünyadaki otomatiklerin çogunda kullanılan şanzımanları üreten firmadır.
    Japon aisin ile alman warner birleşti ve ismi aisin-warner oldu.
    Eski aracım captivadaki şanzıman aisin'di ve Volvo xc90 ile aynı şanzımanı kullanıyordu.
    Web sitesinden arayın derim.
  • Teşekkür ederim bilgi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar araç fiyat açıklandı ; http://www.nissan.com.tr/araba-fiyatlari
    Fiyat ile görüşlerinizi ve bayilere gidip görüş ve testlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.
    Teşekkürler...
  • qq yerine xtrail daha akıllıca görünüyor. Çünkü boyut ve görünüş olarak çok fark var.
  • Arkadaşlar tercihden deri koltuklu X-trail arıyorum. Tercihim 2005 ve üzeri makyajlı ama düzgün 2003-2004 de olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ozyvet

Arkadaşlar tercihden deri koltuklu X-trail arıyorum. Tercihim 2005 ve üzeri makyajlı ama düzgün 2003-2004 de olur

adam sahibindene ilk sahibinden diye ilan vermiş, araştırdım 7. sahibi çıktı bu nedir yaa
  • Arkadaslar X trail hakkinda bir kac sorum olacak cevaplariniza gore nihai kararimi verip buldugum x traili alacagim. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

1- Elegance modelinde elektrikli cam var fakat ayni zamanda isitmali mi bu camlar ?
    2- Araca lpg hic takilmamis bende benzinde kullanacagim. Bu aracla uzun yol yorar mi ? Otobanda 180 ile rahat bir yolculuk mumkun mu yoksa bu hizlara ulasmiyor mu arac ? Avrupa yollarinda 2-3 gunluk yolculuk icin uygun mu yani ?
    3- Klimasi arka tarafi rahat bir sekilde isitip sogutuyor mu ?
    4- Benzinde kullandigimizda da yokuslarda bayilma ve cekis sorunlari oluyor mu ?
    5- Genelde sehir ici ve uluslararasi yollarda kullanilacak arac.Iceri yol sesi ruzgar sesi aliyor mu ? Arac stabil yollarda sessiz mi ? Sagindan solundan kapidan goguslukten ses geliyor mu ?

Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: iysite34

selamlar. yakın zamanda x traili mi satmayı düşünüyorum ilgilenen olursa telefonum: 05079899830

x trail 2004 laxury modeli kilometresi 128000 de. Tamamen servis bakımlı. 127000 bakımı serviste yapıldı dosta gidecek araba. dosttan aldım dosta gidecek araba.

Sizi yarın arayacağım

• arkadaşlar konu dağılmasın,
    burayı eski x-trail cilere bırakalım.
    karışıyor.

yeni x-trail için konu:

http://forum.donanimhaber.com/m_92778648/tm.htm

burada.undefinedundefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenersonmez -- 10 Temmuz 2014; 12:19:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozyvet

Arkadaşlar tercihden deri koltuklu X-trail arıyorum. Tercihim 2005 ve üzeri makyajlı ama düzgün 2003-2004 de olur

Güncel aramaya devam

• quote:

Orijinalden alıntı: jakoben35

Nihayet aracimi satmis bulunuyorum.Galerici vasitasiyla satabildim 3 ayda. Nissan micra yada eski göz agrim primera tekna alacagim nasipse.X-trailler icin bir kaç not daha ilave edeyim araci almak isteyen yada merak edenlere.X-trailler lpgye gectikten sonra maalesef sapitiyor arkadaslar.Alacaksaniz ya lpg taktirmayin benzinde kullanin yada imkanlar el verirse dizelini alin.1-2 sene biner satarim diyorsaniz almayin cunku her sene daha fazla deger kaybediyor bu arac.T30 kasalara yani 2001-2007 arasi modellere elegance donanimli dahi olsa asla ve kat'a 38-40 bin lira gibi paralar vermeyin.O fiyatlara dizel ve otomatik captiva ve antara var gidin onlardan alin.X-traillerin devamlı aks ve aks başı, z rotları ve ön balataları arıza vermesi,su geçişlerinde ( öyle derin su değil tabii) bilyalarının arızalanıp değişim gerektirmesi, LPG den dolayı motor arıza lambasının hiç sönmemesi, 4 yılda motoru yemesi gibi sorunlar yaratabilecegini unutmayin.Ve bir arac hakkinda fikir edinirken araci kullananin degil araci kullanip satmis birinin daha objektif seyler söyleyebilecegini unutmayin.X-trailler hakkinda baska sorusu olan arkadaslar olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim

X trail alacak arkadaşlar,öncelikle x trail in motoru primera ile aynı motor..lpg ile ilgili sorunlar bana kalırsa ,takılan lpg kiti ve kiti takan usta ile ilgili olabilir.
    ben de 1,5 senedir x trail kullanıyorum ve lpg ile ilgili bir sorun yaşamadım,,şükürler olsun..genel olarak hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    yukarıdaki arkadaşın ifadesine göre x traili kullanana değil satana soracaksın demek yanlış bir ifade ve halen sorunsuz x trail kullanan arkadaşlara bir nevi yalancı demek olur..
    öncelikle bu tarz bir araç alacaksanız ucuz araba peşinde koşmayın,temiz kullanılmış sorunsuz arabayı bulup,sorunsuz yıllarca kullanın,,

• fsekerci arkadaşa katılıyorum. 2. el nasip işi. aldığınız araç lpg den vs sorun çıkarıyorsa bunu tüm araçlara mal etmek haksızlık olur. birde arazi aracı bu. ona göre yapılmış. neden 200 beygir turbodizel vb. araçlarla kıyaslanır anlamıyorum. bende diğerleri gibi gayet memnunum . bu fiyata 4*4 jip. ister sahilde ister yaylada ailecek binilebilecek güzel bir araç
  • Ben bu arabayı yaklaşık 3,5 senedir kullanıyorum. Kum,kar,buz,arazi gibi yerlerde kullanma fırsatım oldu. Açıkçası hiç birinde yolda kalmadım. Alınan araba kötüyse herkesin arabasına mal etmemek gerekli. Arabamı değiştirmeye niyetlensem eğer ekonomik gücüm yeterse yine aynı arabanın üst modelini almak isterim. Bu arabada dizel istememin tek nedeni tork farkı. dizel 320 nm benzinli 192nm. Ciddi güç farkı var ve bence tek eksik yanında budur.
    Xtrail bence sınıfının en iyi arabasıdır.
  • 2004 model 199.000km'de lpg'li satılık x-trail var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elliyedi

2004 model 199.000km'de lpg'li satılık x-trail var.

Link var mı

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.