Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
56
Favori
399.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KAPTANİLO

Değeri arkadaşlar,
    1998 - 2003 arası xtrail almak istiyorum.
    Dezavantajları nelerdir?
    Teşekkürler

NİSSAN X-TRAİL 2002 YILINDA GİRMİŞTİR ÜLKEMİZE.. HARİKA BİR ARAÇTIR, UZUN YOL VE ŞEHİR İÇİNDE D SINIFI BİNEK OTO KONFORU, VE ÜSTÜN ARAZİ PERFORMANSI SUNAR.. CRV RAV-4 YANINDA OYUNCAK GİBİDİR, SOKAKTA GÖRÜRSENİZ BAKIN... ÇOK FARKLI BİR ARAÇ, HEYECAN VERİCİ
  • Balıkadam06 merhaba.
    ilginiz için çok teşekkür ederim.
    Sizde bu araçtan varmı...tüpü,benzini ne yakar,(sirkeyi düşünen çorbayı içemezmiş ama birşekilde denkleştirmeye çalışıyoruz hayatı işte)
    parça sorunu olurmu,bu kadar iyi bahsedilen bir araç nasıl oluyorda piyasada az.
    suv larda yeniyim araştırıyorum,emin olduktan sonra alacağım.
    daha fazla bilgilendirirseniz minnettar olurum.
    Saygı ve selamlarımla
    İlhan kaptan
  • benzinde şehir içi 55-60 kuruş yakıyordu, lpg tatırdım 1 ay önce, prins marka.. maşallahı var, 30 kuruş yakıyor şehir içinde.. aracımdan çok memnunum... parçası bulunuyor ve pahalı değil... focus megan parça fiyatı ne ise x-trailinki de aynı, eskisi gibi değil tüm araçlar aynı...
  • Çok teşekkürler balıkadam06,
    Eliniz düşerse yine avantajları yada dezavantajları hakkında yazarsanız sevinirim.Sesimi sizden başka duyan olmadı...
    Saygılar
    İlhan kaptan
  • 2004 model x trail 160.000 km'de brc marka lpg var. Satilik, ilgilenen olursa pm atabilir.
    Fiyat 32.000 TL ANKARA
  • arkadaşlar bir aralar forumu çok okuyordum ama çok gelip giden olmayınca uzun bir ara vermiştim. Tam 1 sene önce 2005 model elegance paket 90,000 km de Xtrail aldım. İlk başlarda çok mu yakar vergisi falan derken gözüm korkmuştu. Ancak aldığım ve kullandığım en keyifli arabam diyebilirim. Öncelikle sun roof yazın çok keyifli. Aracı aldığım zaman üzerinde tartarini marka Lpg kiti vardı. Her 10000 km'de bir kontrol yaptır dediler ilk aldıktan hemen sonra yaptırdım geçenlerde yine yaptırdım hiç sıkıntı yok en ufak bir ayarı bile değişmemiş.
    Parça konusunda şimdilik hiç sıkıntı yaşamadım. Fren balatalarını (ön-arka) değiştirdim bir de diskleri taşlattım hepsi 200 tl tuttu.(Yan sanayi)Ayrıca araştırdığım diğer parçalarda çok pahalı olmadığı yöndeydi. Gelelim en can alıcı noktaya yakıt konusu.
    Geçen sene haziran ayı civarında da yazmıştım. Yakıt depo 35 lt alıyor. En son 80,00 TL'ye doldurdum. (2,28 tl) Bir depo ile de şehir içinde yaklaşık 240-260 km yol yapıyorum. Ortalama (30-35kr civarı) Bu aracın verdiği keyife bence değer. Birde Nissan X-Trail almak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkteki videoyu kesinlikle izlesinler. Ben bu testi izledikten sonra kesinlikle bu arabayı almaya karar verdim.Bu arabanın çok fazla tutulmamasının tek sebebi de distiribütördür bence.

http://www.youtube.com/watch?v=GR7kHC6yiQI

• Sayın TRIZASA,
    Verdiğiniz bilgilerden dolayı sizede çok teşekkür ederim.
    X-TRAIL , CR-V - RAV 4 arasında gidip geliyorum.
    İçlerinde FREELANDER da vardı.Satmış olanlardan ve çeşitli forumlardan aldığım bilgilerden dolayı eledim.
    Çeşitli medyalarda izliyoruz... Asya ve Afrika şartlarında hep Nissan ve Toyota araçları görüyoruz.
    Buda güven veriyor.
    Mantık ibre X-Trail i , maddi ibre ikinci elde hareketli pazarından dolayı CR-V gösteriyor.Rav 4 ü yeni yeni incelemeye başladım.
    Forumları ve piyasayı yakın takipteyim.
    X-TRAIL leriniz gönlünüzce olsun...
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: trizasa

arkadaşlar bir aralar forumu çok okuyordum ama çok gelip giden olmayınca uzun bir ara vermiştim. Tam 1 sene önce 2005 model elegance paket 90,000 km de Xtrail aldım. İlk başlarda çok mu yakar vergisi falan derken gözüm korkmuştu. Ancak aldığım ve kullandığım en keyifli arabam diyebilirim. Öncelikle sun roof yazın çok keyifli. Aracı aldığım zaman üzerinde tartarini marka Lpg kiti vardı. Her 10000 km'de bir kontrol yaptır dediler ilk aldıktan hemen sonra yaptırdım geçenlerde yine yaptırdım hiç sıkıntı yok en ufak bir ayarı bile değişmemiş.
    Parça konusunda şimdilik hiç sıkıntı yaşamadım. Fren balatalarını (ön-arka) değiştirdim bir de diskleri taşlattım hepsi 200 tl tuttu.(Yan sanayi)Ayrıca araştırdığım diğer parçalarda çok pahalı olmadığı yöndeydi. Gelelim en can alıcı noktaya yakıt konusu.
    Geçen sene haziran ayı civarında da yazmıştım. Yakıt depo 35 lt alıyor. En son 80,00 TL'ye doldurdum. (2,28 tl) Bir depo ile de şehir içinde yaklaşık 240-260 km yol yapıyorum. Ortalama (30-35kr civarı) Bu aracın verdiği keyife bence değer. Birde Nissan X-Trail almak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkteki videoyu kesinlikle izlesinler. Ben bu testi izledikten sonra kesinlikle bu arabayı almaya karar verdim.Bu arabanın çok fazla tutulmamasının tek sebebi de distiribütördür bence.

:) YUKARIDAKİ YAZINIZI BEN YAZDIM SANDIM :) AYNI ŞEYLERİ YAŞAMIŞIZ, O VİDEO, 200 TL FREN DEĞİŞİMİ, 30-35 KURUŞ YAMA FALAN.. BENDE ARACI ALALI 3 AY OLDU, HARİKA BİR ALET GERÇEKTEN.. D SINIFI ARAÇ KONFORU VAR VE DİĞER RAKİPLERİNE GÖRE DAHA YATKIN OFFROADA.. AMA BEN PRİNS TAKTIRDIM, BİRAZ MASRAFLI AMA HARİKA BİR UYUM.. KAZASIZ BELASIZ İYİ GÜNLERDE KULLANALIM..

• Merhaba tekrar balıkadam06,
    Allah hiçkimseye kaza bela vermesin inşallah.Şu üç günlük ömrümüzde birazcık keyif nasip etsin.
    prins lpg takip edebildiğim kadarıyla en kalitelilerinden,tabii fiyat farkıda var,hakediyor herhalde.
    brc de güven veriyor.
    Araştırma ve karşılaştırmalarım devam ediyor.
    Esasen offroad cı arazici değilim ama aracı satarken bu merakta birisine daha
    çabuk satılır diye düşünüyorum ve ona görede araç seçmem doğru olur.
    Keyif alırsam hiç satmam mecbur kalmadıkca.
    saygılar
  • Kaptanilo,
    Eğer hız yapayım diyorsan ben bu arabayı tavsiye etmem. Gerçi test hızları da bu araba için mx.160 km veriyor. İlk kalkış ve hızlanmalara kefilim.Ayrıca bu sene karlı havalarda çok iyi test şansım oldu. Apartmandan tek çıkabilen ben oldum üstelik diz boyu kar vardı. 1 kere bile patinaj yapmadan çıktım tabi kar lastiklerinin önemini de unutmayalım. Bu tip arabaları kullananlarda zaten hız meraklısı değiller. 140-150 yapmış benim için çokta önemli değil. 2005 ten sonraki modellerde göstergeler değişiyor. Diğer modeller arasında çok fark olmuyor. Elegance alabiliyorsan almanı tavsiye ederim. Deri koltuk,koltuk ısıtma,kocaman bir sunroof daha neler neler. Geçen sene ben pazarlıkla 34500 TL'ye aldım. 36500 demişlerdi pazarlıkla o fiyata düştü. Bu arabaların 2.eli biraz zayıftır ama yinede satış hızı fena değiş. Zaten bu arabanın meraklıları var.
  • Trizasa arkadaşım,
    Bende sizin gibi hız meraklısı değilim.Kendimi kaptıracağımı sanmıyorum.
    En fazla 100 filan herhalde.
    Antalyada olduğumdan ısıtmalı koltuğun pek esprisi yok ama güzel bir artı pektabii.
    Deri koltukta ayrı bir hava tabii.Görüntü hemen değişiyor ve kalite...
    30.000 tl. kadar çırpınabilirim belki.Elegance şansım olmayabilir.
    Çırpınmaya devam edeceğim.İnşallah çırpılmam
    X-TRAIL inize kazasız belasız gönlünüzce binin...
    Saygılar
  • muadillerine göre az yakan, daha konforlu, araziye daha uygun bir araç x-trail... rav-4 crv yanında oyuncak gibi zaten.. hız olayına gelince, rahat bir şekilde 120-130a çıkıyor, basarım dersen 150-160ta olur , kadran 240 zaten, ama ne gerek var.. hız yapacaksan al modifiyeli ufak bi araç 300-500 yap:) insan araç alıren beklentilerini iyi sıralamalı, arazide araç kullanmak isteyen birinin ferrari 5 para etmez demesi ne derece doğru.. neyse
  • Günaydın balıkadam06 ,
    Mesele hız ve arazi meselesi değil tabii benim için...
    Landroveri eledim demiştim,hakkında pekçok mekanik şikayet okudum.Çok sıkıntılı...Böyle baba bir markada...!!!
    Fakat freelanderin td4 lerine herkes landroverin en problemsizi hiç üzmez diyor.
    Bugün tekrar sahibindene baktım.Fiyatları beni aşmıyor 2000 modellerin.
    Dizel ve tüketimleri 9-11 litre arası.Parça fiyatlarını bilemiyorum...yüksektir ama yan sanayi parçada çokmuş piyasada.
    Markadan dolayı piyasa hareketide iyi sanırım.
    -------------------------------------
    RAV-4 te lacivert yok.
    piyasasıda crv gibi...
    kıstasım renk değil tabiiki ama tercihim öncelikle lacivert.
    crv de var
    ------------------------------------------
    CRV
    Forumlarda herkes fazla yaktığından şikayetci.
    Koskoca antalyada 2-3 tane bulabildim.
    -----------------------------------------------------
    X-TRAIL in crv ye üstünlüğünü kabul ediyorum
    -----------------------------------------------------------
    Bende 94 favorit var
    14 senedir kullanıyorum,2.sahibiyim.Öğretmenden aldım(bu doğru)
    Haddinden fazla yükledim yıllardır,traktör gibide kullandım,banamısın demedi.
    Arka koltuğu devirince bagaj kamyonet kadar oluyor.
    Ama biraz döküldü.sonradan takılmış ön iki cam elektrikli.Başkada elektrik veya elektronik çalışan bir aygıtı yok.Problemde yok.
    Boyası gitti.Zımparasını yaparsam 400 tl boya aynı renk (fırın dahil,fırın boyayı satan esnaf arkadaşda) 80 tl boyacı ustaya(akşam iş çıkışından sonra)
    500 kağıda arabanın dışı gıcır...yürüyenine 400 tl akslardan rotlara...salıncaklara...burçlara ve birkaç parça daha vs....
    Tabiiki satmayacağım,çok işimi görüyor cefakar arkadaşım.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Antalyada araba pazarı kısıtlı...
    Arabanın nerde olduğu önemli değil,adam gibisini biryerlerde buldukmu gidip paşa paşa alacağız.
    Uzun süre kullanmayı düşünüyorum.Allah satmaya mecbur etmesin.Ama satarkende zorlanmamak var.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    LPG ye mecburuz bu yakıt fiyatları ile.
    X-TRAIL lerde (lpg li) supaplar 35000 de yanıyor diyorlar.Magnezyumlu malzemeden dolayı.Çelik supaplarla değiştirmek gerekiyormuş...
    8 aralık 2011 deki bir yazıda
    Siz ne diyorsunuz bu konuda?
    ------------------------------------------------------------
    Saygılar

• bu yüzden valve care sistemli prins taktırdım, YÜKSEK DEVİRDE KULLANMAZSAN VE VALF KORUYUCU SİSTEM VARSA 50000-60000 KM BİŞEY OLMAZ .. AMA OLURSADA KOMPLE SÜBAP DEĞİŞİMİ İŞÇİLİK FALAN 1500 TL, DEĞER YANİ ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: trizasa

arkadaşlar bir aralar forumu çok okuyordum ama çok gelip giden olmayınca uzun bir ara vermiştim. Tam 1 sene önce 2005 model elegance paket 90,000 km de Xtrail aldım. İlk başlarda çok mu yakar vergisi falan derken gözüm korkmuştu. Ancak aldığım ve kullandığım en keyifli arabam diyebilirim. Öncelikle sun roof yazın çok keyifli. Aracı aldığım zaman üzerinde tartarini marka Lpg kiti vardı. Her 10000 km'de bir kontrol yaptır dediler ilk aldıktan hemen sonra yaptırdım geçenlerde yine yaptırdım hiç sıkıntı yok en ufak bir ayarı bile değişmemiş.

bu araçların tutmamasının tek sebebi göstergelerin ortada olmasıdır.distribütörden değil bence.primera var zamanına göre çok iyi bir araç o bile tutulmadı.ortada gösterge yi imkanı yok türkiyede satamazsınız .bizim millet muhafazakar biraz.

bende düşündüm fakat şu sübap işi kafamı karıştırdı .aracın tam yerden yüksekliği nedir acaba .20 cm gözüküyor.bu doğrumu.birde lpg simit tank olarak takılabiliyormu yoksa bagajdan feragatmı ettiniz.

mesela crv de arka koltuklar hareketli yatar pozisyona geçirebiliyorsanız arka zemin düz.
    bildiğim kadarıyla arkada lsd var xtraillerde .

• kesinlikle simit tüp, harika oluyor, geniş bagaj size kalıyor..
  • Ben aldığım zaman aracımda simit tank takılı idi. Ancak araca Bolu'da LPG takılmış ve onaylanmış. Ben aracı aldıktan 1 yada 2 ay sonra LPG muayenesi için İzmit mühendisler odasından egzost yerinden dolayı onay vermediler. Maalesef orjinal egzostu çıkartıp yerine uygun olan başka birini taktırdım. Bagajda yer kaybı yok ama yedek lastik için yerde yok. Çakmakla çalışan bir pompa ve lastik tamir kitini bagaja koydum şehir içinde sıkıntı yok. Zaten hanım,ben ve 1 çocukla uzun seyahat ettiğimde bagaja yada benim koltuğumun arkasına koydum hiç sıkıntı olmadı. Bagaj ve arka koltukların arkası sert bir malzeme ile kaplı ve tamamen yatırdığın zaman kocaman bir alan oluyor. Neredeyse 2 kişi yan yana rahat yatabilir.
  • foruma yeni üye oldum öncelikle selamlar nissan x-trail ile ilgili yazılanları baştan sona soluksuz okudum suan 2005 model toyota avensis 2,0 elegance exe. aracım var ancak malum ülkemizin yol şartları nedeniyle aracın çelik jantlarını 3.ye yamulttum amortisör desen ona keza her gün işe gidip geldiğim yollar çok bozuk malum bu araçta otoban arabası bu nedenle honda - rav4 derken x-trailde buldum kendimi bu araçlar hakkında deneyimim hiç yok ancak ben konfora rahatlıga avensiste çok alıştım bundanda fedekarlık etmek pek istemiyorum bu nedenle bir iki sorum olacak x-trailde cruise control varmı (hız sabitleyici) yada hangi modellerinde var birde 2002-2004 yılları arası donanım sanki hep aynı gibi 2005 de sadece gögüs biraz değişmiş gibi geldi yoksa şanzımandada bir değişiklik varmı mesela 2004 e kadar olanlarda 2WD auto LOCK düğmeleri var 2005 kasada çevirmeli bir düğme yapılmış ve 2WD 4WD ve auto konumları var birde klima 2005 de manuel klima olmuş
    yani 2004 kasamı yoksa 2005 kasayımı tavsiye edersiniz ve neden şimdiden teşekkürler

• x-trailde cruise control YOK, BENDE 2002 MODEL VAR, DİGİTAL KLİMALI, 2005 TEN 2007 YE KADAR OLANDA DİGİTAL KLİMA YOK GERİSİ AYNI, SON KASADA cruise control VAR SANIRIM VE GÖSTERGELET DREKSİYON ARKASINDA AMA FİYATI 120 MİLYAR :) 2002-2005 ARASI BULABİLECEĞİNİZ TEMİZ BİR X-TRAİL TADINDAN YENMEZ.. ŞEHİR İÇİ VEYA ARAZİ HARİKA BİR ARAÇ, RAV-4 CRV TUCSON DA BULAMAZSINIZ BU RAHATLIĞI, ARAZİDE HİÇBİRİ YANINA YAKLAŞAMAZ...
  • Arkadaşım vetkopat10,
    Öncelikle bindiğin arabadan çok farklı bir araba. Tek ortak noktalar Japon olmaları. Babamda 2002 model 1,6 sol vardı. Toyotanın keyfinide biliyorum ancak bu araba çok farklı. Arazi konusunda tartışılmasız lider bana göre. Bu arabalarda 2002-08'e kadar kasa aynı. 2005'ten sonra iç kısımda değişimler var. Alabiliyorsan elegance modelini almanı tavsiye ederim. Isıtmalı koltuklar(Kışın çok faydalı),deri koltuklar,sunroof,2w,otomatik4w ve sürekli 4w olarak ayarlama var. Bu özelik sadece x-trailde var. Diğerleri sadece otomatik 4 çekerli.Çok geniş bagaj,ayrıca ön konsolda bir sürü göz var. Ayrıca hem solda hem sağda bardak koyma yerleri var. Klima çalışırken bu bardak yerlerine soğuk hava geliyor.Aracın orjinal teybi 6'lı Cdli.
    Sizin aracınız şehir kullanımına göre tasarlandığı için belki lüks olarak daha önde görünebilir ama xtarilde kesinlikle çok keyifli. Özelikle kalabalık trafikte her kese yukarıdan baktığınız için kendinizi daha güvende hissediyorsunuz. Ayrıca malum günümüz sulu ortamında diğerleri beklerken siz yanlarından geçip gidiyorsunuz. Bu araç 50 cm'e kadar sudan geçebiliyor. Ben kısaca kendi aracımdan çok memnunum. Şiddetle de tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.