Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.221
Cevap
56
Favori
398.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b|@ckc|oud

2003 model, lpg si yeni takılmış. 205bin de motor yenilenmiş. Şu an 230bin deki full x trail alınır mi acaba? 27 milyara, acil cevap bekliyorum da yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

epey olmuş siz yazalı,ama ben belki faydalı olur diye yazıyorum, 109 binde zavoli lpg li aracı 27.600 e aldım .bilginiz olsun
  • zaten aracın piyası yazdığınız rakamlar. Eğer içinize sindiyse olur neden olmasın...
  • ben de almadım zaten, wv passat aldım. 130binde. Almışken biraz daha temiz almak lazım
  • kaç model acaba passat?
  • BUGÜN x trail'e 4 adet goodyear WRANGLER HP M+S 215 X 65 X 16 dört mevsim lastiği aldım. Tanesi 270 tl. den...

Arabada müthiş bir sessizlik oldu. İnanırmısınız, ben arabanın teker bilyaları bozuk, onun için uğultu var zannediyordum. sessizliğine tam puan veriyorum.

Hem zaten İstanbulda ne kadar kar yağıyor ki..Wrangler'in ıslak ta yol tutuşu da mükemmel puan alıyor testlerde.

yaz ve kış lastik değiştirmezahmeti de olmayacak, nasıl olsa 4 mevsim....
  • X TRAİL lerin üzerindeki supablarının magnezyumlu olması itibarii le lpg ye dayanıklı olmadığını,35.000 km.de bir sibop yakması ile karşıkarşıya olduğun öğrenmiş bulunuyoruz.
    Çözüm çelik supab ile üst kapak revizyonu..Lpg ile kullanan veya kullanmayı düşünenlere
    duyurulur.
    Bu da şimdiki fiyatlarla 1500 tlden başlayan masraf demek..Her 35.000 km.de tabi ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratizler

X TRAİL lerin üzerindeki supablarının magnezyumlu olması itibarii le lpg ye dayanıklı olmadığını,35.000 km.de bir sibop yakması ile karşıkarşıya olduğun öğrenmiş bulunuyoruz.
    Çözüm çelik supab ile üst kapak revizyonu..Lpg ile kullanan veya kullanmayı düşünenlere
    duyurulur.
    Bu da şimdiki fiyatlarla 1500 tlden başlayan masraf demek..Her 35.000 km.de tabi ki...

her 35.000 km de de olsa 1500 tl çok bence daha ucuz bir çözümü yokmu acaba?
  • zaten bir kez çeliksupap takınca tekrar yapmıyor arızayı..
    yapılan amotisman hesaplarında lpg yine de çok çok hesaplı oluyor...

şöyle ki...
    10.000 km de lpg sistemini amotrti ediyorsunuz... Ve geriye kalan 25.000 km. te de tasaarruf ediyorsunuz....

İkinci 35.000 km nin de ilk 10.000 km de üst kapak rektifiye masrafını çıkartıyorsunuz , sistem parasını daha önceki periyotta zaten çıkartmıştınız.... geriye kalan 25.000 km. yine tasarruf...

hayat böyle sürüp gidiyor...sonuçta motor ömrünün 350.000 km olduğunu düşürseniz, bindiğiniz X TRAİL in fiyatı kadar, yani bir araba kadar tasarruf yaparsınız, düz mantıkla...

ama akılcı olan bir kez çelik supab takın tasarruf ikiye katlansın.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratizler

zaten bir kez çeliksupap takınca tekrar yapmıyor arızayı..
    yapılan amotisman hesaplarında lpg yine de çok çok hesaplı oluyor...

şöyle ki...
    10.000 km de lpg sistemini amotrti ediyorsunuz... Ve geriye kalan 25.000 km. te de tasaarruf ediyorsunuz....

İkinci 35.000 km nin de ilk 10.000 km de üst kapak rektifiye masrafını çıkartıyorsunuz , sistem parasını daha önceki periyotta zaten çıkartmıştınız.... geriye kalan 25.000 km. yine tasarruf...

hayat böyle sürüp gidiyor...sonuçta motor ömrünün 350.000 km olduğunu düşürseniz, bindiğiniz X TRAİL in fiyatı kadar, yani bir araba kadar tasarruf yaparsınız, düz mantıkla...

ama akılcı olan bir kez çelik supab takın tasarruf ikiye katlansın.. :)

Bu açıdan bakınca mantıklı zaten x trail e lpg olmadan binmek zor. Ama sadece 1 kez takılması sıkıntıyı ortadan kaldırıyor.
  • 2011 mart ayında 2005 x trail aldım.aracımdan çok memnunum.ancak çektiğim bir sıkıntıyı paylaşmak istedim.temmuz ayında klimayı açınca sarj dinamo pulesi(kasnak) ses gelmeye başladı.dinamocuya gösterdim pulenin değişmesi lazım dediler.aradık denizlide servis dışında bulamadık uygununu.servise gittim elimizde yok isterseniz yarın getirtebiliriz dediler fiat 420+ kdv+ işçilik nerdeyse 500 lira.tabi pahalı geldi ankaraya gidince çıkma bakarım dedim.Çıkmayı dinamoyla birlikte 700 tl dediler.İnanın arabayı satmaya karar verdim .parçalarda sıkıntı çıkınca. nette bakınırken istanbulda bir firmayı aradım ve parçayı sordum evet elimizde x trail in bütün orjinal parçaları var dediler .150 liraya gönderebilecegini söyledi adresi denizli olarak söyleyince nissan servisinede ben parça gönderiyorum diyince ağzım açık kaldı. Parça geldi taktırdım.çıkan parçayla özellikle karşılaştırdım aynısı ve orjinal.arabamı satmaktan vazgeçtim çünkü parçaları temin edeceğim adresi buldum.İsteyen arkadaşlar olursa mesajla tel numarasını yazabilirim.
  • firmanın adını yazsanız yeterli...
  • yahyalı oyomotiv
  • araclarınızın son hızlarını yazabılırsmınız?
  • herkese selam, sitenin yeni üyesiyim, 2000 model vw polo classic aracımı satıp x-trail almak istiyorum 2002-2004 model 28-29 bin lira civarı... daha çok ankarada şehir içi kullanım için, lpg kesinlikle takmalımıyım, yakıt tüketimleri çokmudur bu aracın.. ve bakım parça maliyetleri sıkıntı yaparmı, kullanan arkadaşların görüş ve önerilerini bekliyorum.. teşekkürler
  • 2003 model lpg li x-trailimi satacağım ilgili arkadaşlara duyurulurhttp://www.sahibinden.com/index.php?a=1004&b=1&list_type=1 ilanım burda saygılar
  • ilan görünmüyor discovery...
  • ilan yokkkkkkkk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan6778

ilan yokkkkkkkk

bende açılıyor tıklayınca bir sorun var sanırım ilan numaramı vereyim 63225527 sahibinden.com sitesi ve tekrar bi kopyalıyayım ilan adresinihttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sahibinden-temiz-4x4-63225527/detay/
  • cidden üstteki adres değişik ancak ben tıklayınca benim pcde ilanım gözüküyor ben de anlamadım :)
  • 5 gün önce 2002 model X-trail aldım... aşk gibi... trafikte başka bişey kullanıyosunuz sanki... hatasız bir araba, umarım bende öyle bakarım... trafikte olay, hızlı gitme, yavaş gitme, konfor, tork, beygir, model vs.. derler, yok yok yeni hissettiğim şeyler bunlar ;) harika bir duygu bu, herkese tavsiye ederim, kesinlikle çok temizini bulun ve çekinmeden alın.. rav4, crv, hrv bunlar alt segment araç, inanın bana....
    saygılar
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.