Şimdi Ara

nissan skystar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
48.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız skystarlar hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var
    yakıtı uzun yolda rahatlığı bide yolcu güvenliği bilgi verebilirmisiniz

• güzel aractır sağlam donanımlıdır ben binmiştim cok sarsıyor ön rahatta arka taraf dr arka sırt minderlari cok dik rahat diğin diz mesafesi dar görüş acıları iyi yakıt konusunda şehir dışı sabit hızda yol hava kullanım koşullarına bağlı olarak 8-10 litre arası yakıyor şehir içide 12-15 arası kullanıma bağlı tabi benim bindiğimde otm. klima acılır tavan vs. vs. vardı ama sallıyor onuda söyleyeyim
  • bu grupta en rahatı mitsubishi yeniL200 dür
    özellikle arka koltuklarda seyahat otomobilden farksızdır arka koltuklar navaradan bile rahattır
    ancak bu araçların hiçbirinden fazla güvenlik beklemeyin belki çarpışma halinde güvenli olabilir ama arka hafif olduğundan arkadan kayma eğilimi yüksek ve heran takla atabilirsiniz
  • en yakın arkadaşım 2 yıl kullandı..Şöyle söyleyim bir kere kullanımı gerçekten keyifli büyük ve motoru güçlü bir araç..2500 cc 133 Hp Skystar için yetrli hatta fazla bile ..Her türlü yol şartlarına uygun ancak yağmurlu havalarda arkadan kayma yüzünden oldukça dikkatli kullanılması gerekiyor..Yada arkaya ağırlık koyarak gezmen gerekiyor ki bu da yakıtı yüksek olan motorun daha da fazla yakıt tüketmesine neden oluyor..7 ay falan oldu satalı o günkü Litre fiyatlarıyla 280 Liradan aşağı yakmıyordu,bugünkü Litre fiyatlarıyla 300 Lirayı öldürmez bunu da dikkate al..Konfor aramamak gerekir sonuçta makaslı bir araba..Bozuk yollarda ve tümseklerde sarsıntı çok oluyor ön koltuklar her ne kadar rahat olsa da aynı şey arka koltuklar için söylenemez..oldukça dar ve sırt tarafı çok dik ve rahatsız..Şehir içinde kullanıcaksan bence binek bir otomobile baksan daha faydalı olur..Arazi içine de girerim diyosan olabilir ama dediğim gibi konfor ve rahatlığından ödün vermen gerekir..
  • benim de hayallerimde araçlardan biri çok seri bi araç eğer pickup tarzı bi araca ihtiyaç warsa düsünmeden alınacak bi araç
  • yani normal araba rahatlığını vermiyor mu
    peki son çıkan l200 ler nasıl
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

benim de hayallerimde araçlardan biri çok seri bi araç eğer pickup tarzı bi araca ihtiyaç warsa düsünmeden alınacak bi araç

Miraz hoşgeldin ya nerelerdesin? Eh vatani görev de tamamlandı.

Skystar SSS var dayımda 2004 model. 110 bin km'de filan. Ben de arasıra kullanıyorum. Geniş ve bozuk yollarda özellikle patikalarda kullanımı çok keyifli ama dar yerlerde tam bir facia. Arkası çok rahatsız. Çok uzun yol yaptım arka tarafta ama MR çektirsem fıtık çıkabilir Önü çok rahattır ve yumuşaktır. Özellikle debriyajı, kavraması çok rahat bir araç.Donanımı da gayet iyidir. 4 cam elektrikli, manuel yanlızca yukarı doğru açılan sunroof, dijital klima, camları kilitleyebilme, ABS, 2 hava yastığı, kilitli difransiyel vs.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

benim de hayallerimde araçlardan biri çok seri bi araç eğer pickup tarzı bi araca ihtiyaç warsa düsünmeden alınacak bi araç

Miraz hoşgeldin ya nerelerdesin? Eh vatani görev de tamamlandı.

Skystar SSS var dayımda 2004 model. 110 bin km'de filan. Ben de arasıra kullanıyorum. Geniş ve bozuk yollarda özellikle patikalarda kullanımı çok keyifli ama dar yerlerde tam bir facia. Arkası çok rahatsız. Çok uzun yol yaptım arka tarafta ama MR çektirsem fıtık çıkabilir Önü çok rahattır ve yumuşaktır. Özellikle debriyajı, kavraması çok rahat bir araç.Donanımı da gayet iyidir. 4 cam elektrikli, manuel yanlızca yukarı doğru açılan sunroof, dijital klima, camları kilitleyebilme, ABS, 2 hava yastığı, kilitli difransiyel vs.

çok teşekkur ederim hocam hosbuldum
  • quote:

Orjinalden alıntı: muster

yani normal araba rahatlığını vermiyor mu

yeni L200 3,5 aydır kullanıyorum doblodan sonra alışmam zor oldu ama alıştım artık

arkadaşım ne desek boş en güzeli test sürüşü yapman

binek olarak kullanılacaksa bu grupta L200 ün üstüne yok aslına bakarsanız yük açısındanda diğerlerinden farkı yok

araç biraz büyük olduğundan park sorunu yaşarsınız benim L200 20-22krş civarı yakıt tüketimi var
  • güzel araba almışsınız hayırlıolsun. ben de l 200 le test sürüşü yaptım hem arazi de hem düz yolda. bana çok çok konforlu geldi. arabanın canına okuduk eşim arkadaydı onun bile sesi çıkmadı. bence komforu bineği aratmıyor. 20-22 krş yakıt şehir içi mi dışı mı? ayrıca sizinki 4*4 mü otomatik mi manuel mi?
    quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

yeni L200 3,5 aydır kullanıyorum doblodan sonra alışmam zor oldu ama alıştım artık

binek olarak kullanılacaksa bu grupta L200 ün üstüne yok aslına bakarsanız yük açısındanda diğerlerinden farkı yok

araç biraz büyük olduğundan park sorunu yaşarsınız benim L200 20-22krş civarı yakıt tüketimi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karenin -- 9 Kasım 2007; 11:05:58 >
  • bizim şantiyede nissan skystarda var nissan navarada var hepsi 4*4 navara şahane 174 BG skystarda fena değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: karenin

güzel araba almışsınız hayırlıolsun. ben de l 200 le test sürüşü yaptım hem arazi de hem düz yolda. bana çok çok konforlu geldi. arabanın canına okuduk eşim arkadaydı onun bile sesi çıkmadı. bence komforu bineği aratmıyor. 20-22 krş yakıt şehir içi mi dışı mı? ayrıca sizinki 4*4 mü otomatik mi manuel mi?
    quote:

quote:

karışık 22krş
    şehirlerarası şu zamlardan önce en az 16krş yaktı ama buna araç kullanmak denirse (çok kastım)
    normal kullanımlada şehirlerarası 18.9 krş yaktı
    araç şu an 4600km de manuel vites 4x4
    farkındaysanız kasa ile kabinin birleştiği yer düz değil kasaya doğru kavisli bunun böyle olmasının nedeni arka diz mesafesini geniş tutmak ve kabine biniş ve inişlerin daha rahat olmasını sağlamaktır bu durum başka pickuplarda yoktur. eğer konforu dahada artırmak isterseniz lastik havalarını 30 yapacaksınız yada ağırlık konacak
    bu aracı almadan önce tüm pickupları test ettim kesinlikle fiyat-performans ve konforda en iyisi L200 dür
    tek sıkıntı arkaya kabin takılınca geri görüşün iyi olmamasıdır bunuda park sensörleriyle hallettim
    almak isteyenlere tavsiye ederim ama en iyisi herkesin tüm araçları test ederek almalarıdır. kafadan şu araç iyi bu araç kötü demekle kimseyi yanıltmak istemem
  • düşüncelerinize katılıyorum. favorim l200 ama bir de yeni ranger ı test etmek istiyorum. malum motoru daha güçlü. l200 kesinlikle daha havalı ama rangerdaki amerikan çizgileri de hoşuma gitmiyor değil.
    quote:

quote:

güzel araba almışsınız hayırlıolsun. ben de l 200 le test sürüşü yaptım hem arazi de hem düz yolda. bana çok çok konforlu geldi. arabanın canına okuduk eşim arkadaydı onun bile sesi çıkmadı. bence komforu bineği aratmıyor. 20-22 krş yakıt şehir içi mi dışı mı? ayrıca sizinki 4*4 mü otomatik mi manuel mi?
    quote:

quote:

karışık 22krş
    şehirlerarası şu zamlardan önce en az 16krş yaktı ama buna araç kullanmak denirse (çok kastım)
    farkındaysanız kasa ile kabinin birleştiği yer düz değil kasaya doğru kavisli bunun böyle olmasının nedeni arka diz mesafesini geniş tutmak ve kabine biniş ve inişlerin daha rahat olmasını sağlamaktır bu durum başka pickuplarda yoktur. eğer konforu dahada artırmak isterseniz lastik havalarını 30 yapacaksınız yada ağırlık konacak
    bu aracı almadan önce tüm pickupları test ettim kesinlikle fiyat-performans ve konforda en iyisi L200 dür
    tek sıkıntı arkaya kabin takılınca geri görüşün iyi olmamasıdır bunuda park sensörleriyle hallettim
    almak isteyenlere tavsiye ederim ama en iyisi herkesin tüm araçları test ederek almalarıdır. kafadan şu araç iyi bu araç kötü demekle kimseyi yanıltmak istemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karenin -- 9 Kasım 2007; 12:13:15 >
  • quote:

düşüncelerinize katılıyorum. favorim l200 ama bir de yeni ranger ı test etmek istiyorum. malum motoru daha güçlü. l200 kesinlikle daha havalı ama rangerdaki amerikan çizgileri de hoşuma gitmiyor değil.
    quote:

quote:

quote:

quote:

karışık 22krş

muhakkak test edin ranger i ama
    l2oo deki konforu bulamayabilirsiniz birde yakıt tüketimi daha fazla
  • quote:

muhakkak test edin ranger i ama
    l2oo deki konforu bulamayabilirsiniz birde yakıt tüketimi daha fazla

konfor açısından l200'ü tutmayacağına eminim ama ranger'in sadece beygir gücüne takıldım. bir de l200 kadar havalı olmasa da çok kaslı duruyor
    4*2 düşünüyoruz ama ikinci el, sıfırı açıkçası biraz pahalı. o yüzden ikisi de çok yeni olduğundan 4*2 ikinci el şimdilik bulmak zor. piyasanın oturmasını bekliyoruz.
  • güzel arac

ama hicbir zaman bir otomobil konforunu vermez yagmurlu havalarda arkadan kayma gösteriyor ki cok tehlikeli bir durum

arkaya kum cuvali koymadan gezmek intihar gibi

ama cok fena yanliyor(bizzat islak cimde denenmistir)
  • selam arkadaşlar bu araçtan bende mevcut nissan dan mektup geldi hava yastıklarının değişmesi hakkında ne yaptınız ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.