Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (726. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.992
Cevap
178
Favori
1.017.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önceki aracım Juke'u 5 sene kullandım hiç problem çıkarmadı,
    Qq, ikibuçuk yılda aküyü bitirdi
    Serviste ücretsiz değiştirdiler ...

Diyeceğimm,
    3 yıl garanti süresini doldurmadan akü ölçümü yaptırınn ...
  • Bana tavan ara barı lazım sağdan sola tavsiyeleriniz nelerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nissan binek araçlar için garanti süresi tam olarak nedir bilen var mı?
    """""""""""""""
    Nissan araçları binek otomobillerde 2 yıl / 60.000 km, ticari araçlarda 2 yıl / 100.000 km garanti kapsamında olup ayrıca 3 yıl / 100.000 km (60.000 mil) süresince (hangisi önce gelirse) Nissan Kalite Güvencesi kapsamındadır.
    Araçların garanti süresi içinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değişen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin Nissan Yetkili Servislerinde onarımı yapılacaktır
    """""""""""""""""""""""
    şeklinde yazıyor. neden doğrudan 3 yıl / 100 bin km yazmamışlar?
    3. yılında garantiden yararlanan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keus35 -- 17 Haziran 2017; 0:6:39 >

• keus35 K kullanıcısına yanıt
    Serviste 3 yıl/100.000 Km olduğu söylendi,
    belki pikap için olabilir ama binek-kompakt olarak değişeceğini sanmıyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 17 Haziran 2017; 10:52:31 >
  • Arkadaşlar biri yardımcı olabilir mi lütfen
    Aracına ambiyans aydınlatma yaptıran yok mu aramızda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    UDBK: Uzun Dönem Boya Koruma

• schumi91 S kullanıcısına yanıt
    Burdan ziyade modifiye forumlarına bakınız

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

UDBK: Uzun Dönem Boya Koruma

Cvp için tşk.Peki bu koruma bu kadar ucuz olur mu bi de bakımda yapılması gereken standart bir şey değil sormadan mı yapmışlar acaba

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Basit bir cila işlemi 3-4ncü yıkamada zaten izi kalmıyor. Ben yaptırmıyorum şahsen yada ikramınız olacaksa yapın diyorum :) her km de yapılacak bakımlar servislerde standart siz özellikle belirtmelisiniz şunu bunu istemiyorum diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errorinside -- 19 Haziran 2017; 16:50:10 >
  • AMBİYANS AYDINLATMA ARKADAŞLAR YOK MU HİÇ YAPTIRAN
  • schumi91 S kullanıcısına yanıt
    Facebook ta qashqai team aratın. O grupta aradığınızı bulabilirsiniz belki

• yakın bir arkadasım 2014 uzeri dizel 2,el arac bakıyor bu noktada kafası karıstı 1,6 dizel daha cok tutuluyor demişler benim cok bilğim olmadıgı için 1.5 ve 1.6 arasında cok elzem fark varmı hangisi daha çok tutuluyor
  • 1.5 de otomatik seçeneği yok. Yakıt tasarrufu olsun, otomatik olmasa da sıkıntı değil diyenler için ideal bir araç.

1.6 alanların nerdeyse tamamı otomatik alıyor. Güzel bir 130 bg 320 tork var. Otomatikten de herkes memnun. Yakıt tüketimi de ideal.

• 2014 Qashqai 1.5 DCI için 40.000 bakımına 950 TL istedi nissan.Garantini bitmesine 6 ay vardı.Gittim özelde 300 TL'ye yaptırdım.Garantilerini yemişim bu soyguncuların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferce

2014 Qashqai 1.5 DCI için 40.000 bakımına 950 TL istedi nissan.Garantini bitmesine 6 ay vardı.Gittim özelde 300 TL'ye yaptırdım.Garantilerini yemişim bu soyguncuların.

Çok iyi fiat .İl neresi bide parçaları netten mi alıp işçiliğe mi verdiniz neler yapıldı.Valla süpermiş

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

Orijinalden alıntı: zaferce

2014 Qashqai 1.5 DCI için 40.000 bakımına 950 TL istedi nissan.Garantini bitmesine 6 ay vardı.Gittim özelde 300 TL'ye yaptırdım.Garantilerini yemişim bu soyguncuların.

Çok iyi fiat .İl neresi bide parçaları netten mi alıp işçiliğe mi verdiniz neler yapıldı.Valla süpermiş

Muğla'dayım.Bakım deyince yetkili servis yağ ve filtreler giriyor.Sonra suyuna lastiklerine balatasına vs kontroller ver 950 TL.Değişen parça olsa birde onun parça ücretini alacak bu 950 lira ile kalmazdı.
    Yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi,lastikler ön arka yapıldı,Ön balatalarda bir sonraki bakımda değişecek onunda fiyatı 120 TL civarıydı,yakıt filtresinde sorun yoktu suyu alındı yola devam.Servis olsa hemen değiştir.Tüm malzemeler içinde ekstradan ödeme yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferce -- 7 Temmuz 2017; 15:14:58 >

• Uzun yola çıkacam yağına suyuna bakim dedim su iyi max çizgisinde.Ancak yağda ben mi göremedim max min yok mu tam anlayamadım .Bilenlersöyletebilir mi alt üst çizgiye göre mi yoksa bakcaz .Max min çi mi ben mi göremedim acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Uzun yola çıkacam yağına suyuna bakim dedim su iyi max çizgisinde.Ancak yağda ben mi göremedim max min yok mu tam anlayamadım .Bilenlersöyletebilir mi alt üst çizgiye göre mi yoksa bakcaz .Max min çi mi ben mi göremedim acaba

Kullanım kitabında alt ve üst çizgi arasında olacak diyor bende uzun yola çıkacağım için motor geceden kalma soğukken baktım alt çizginin bile altındaydı bu arada arac 2015 1.2 xtronic 40000 km paramla rezil olduğum araba daha önce yaşadığım sıkıntıları yazmistim bende castrol 5 30 500 gr yag ilave ettim ancak alt cizginin altina geldi yaklaşık 1000 km yol yaptıktan sonra arac 6 gün yerinden kımıldamadan tekrar yagina baktim yag cubugunun çizgiyle alakası olmayan en altın sadece 1 cm üstünde kalan 500 gr yagida ilave ettim 30000 bakımını yetkili serviste yaptırmadım nissan motoru saglamdir diye servisle ve nissan la yasadigim sikintilardan dolayi yagi filtrelerini kendim alıp bildiğim bir ustada yaptırdım yarin da yine sanayinin yolu gözüktü paramla rezil olduğum arabayla

• 1 kg daha yag ilave edildi bildiğiniz yag yakıyor 2 yıllık araba araclarinizin yag seviyelerini kontrol edin

• copen C kullanıcısına yanıt
    ilk 30000 km yağ eksiltmesi var mıydı, yoksa sonradan mı başladı

benzinli turbo araçlar bir miktar yağ eksiltir doğası gereği.

turbo yağ kaçırıyor olabilir eğer sonradan başladıysa problem
  • 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.