Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (727. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2013 de golf 1.6 tdi kullanıyordum o araç da yaklaşık 15.000 km de 1 litre eksiltiyordu.
    benimde 1.2 motor 2014 qashqai var geçtiğimiz yıl bakımda motor yağı eksiltmediği halde motor yazılımını yenilediler (yapılan işlem dökümünde vardı) forumlarda arattırdığımda subap zamanlamalarına müdehale ederek yağ eksiltmeyi azalttığından bahsediliyordu.
    ŞAhsen bakımlara 8 bin km de sokup araç daha 18 bin km de olunca eksiltse bile farkedemem sanırım(yağ çubuğunda herhangi azalma gözükmemekte,ancak aracı yüksek devirli kullanmam belki buda etkilidr.)

sonuçta 3 yıl garantisi olan araç en kısa zamanda servise gösterin,yapısal arıza ise nissan parça fiyatlarında BMW den çok daha pahalıdır üzer.
  • JohnClay J kullanıcısına yanıt
    kac kurus jantlar bide premium jantlarındanmı?
  • eynipa E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Premium'dan kastınız nedir bilmiyorum. PPP'nin üzerinde gelen orijinal jantlar. takımını 1200 TL'ye bırakabilirim.
  • Sek kullanıcısına yanıt
    Hem QQ hem Bmw var bende, bmw 2 kati nissanin hem parcasi hem bakimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 model 1.2 Black edition 1 ay once aldim. Uzun yolda (2770km ) bilgisayar 8.4 ortalama gösteriyor. Biraz fazla geldi bana 130 140 i geçmedim agresif kullanmadim, genelde standart kullandim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KIMYACI08 kullanıcısına yanıt
    Geçen gün tam 633 km yol yaptım. 8.14 lt yaktı. Menzil 50km ye kadar düşmüştü yakıt alırken.

Genelde 100-110 ile gittim. Benzin alımı yaklaşınca 90-95 arası gittim son 50 km yi. Yoksa yolda kalacaktım.

Git gel bir yolculuk idi, 60-65 km ortalama ile yoğun akıcı trafikte (yol düz, eğim yok) 4.9 lt ile vardım 20 km yolu.

• SouthhPark kullanıcısına yanıt
    Ok. Teşekkürler . Nissan bayinde deneme sürüşü yapıp fikir edinirken satici arkadaş eşinde ayni modelden olduğunu ve çok daha düşük ortalamalarda kullandığını söylemişti. Biraz kandırmış galiba 😀

• Ok. Teşekkürler.

• KIMYACI08 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araç yoğun akıcı trafikte, dur kalk fazla olmazsa ve yolda fazla iniş çıkış yoksa çok az yakıyor.

Ama şehir dışı bile olsa yoğun iniş çıkışlar varsa veya şehir içinde kısa mesafelerde dur kalkın yoğun olduğu yerlerde yakıtı malum.

Ha bu şekilde dizel de az yakar, ikinci kısımda dizel de fazla yakar.

Şu bir gerçek ki benzinli araç şartlar uygunsa iyi yakıyor.

• https://www.nissan.co.uk/vehicles/new-vehicles/qashqai.html
    makyajlı ingilterede piyasada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kgenc -- 9 Ağustos 2017; 13:6:38 >
  • JohnClay J kullanıcısına yanıt
    Jantlarda herhangi bir sikinti varmidir Darbe duzeltme islem vb.birde nerede oturuyorsunuz?

• plateau kullanıcısına yanıt
    Bagajda bulunan iki parça zımbırtılar aşağıya takılabiliyor.Böylelikle bagaj hacminde baya bir artış oluyor.İlk önce büyük parçayı aşağıya koyup iyice ileri ittiriyoruz.Sonra büyük parçanın ucundan tutarak yukarı doğru zorlayarak altında biraz boşluk oluşturuyoruz.Sonra küçük parçayı bu boşluğa sıkıştırarak aşağıya bastırıyoruz.
  • RENAT27 R kullanıcısına yanıt
    5,5 lt diye biliyorum
  • SouthhPark kullanıcısına yanıt
    Az once 120 km lik bir etapta 1.6 dizel otomatik ile birlikte geldik. Zaman zaman yaristik 140-150 leri gorduk. Ortalama hizimiz dur kalkli uzun yolda 80 km idi. Ayni anda hedefe ulastik. Dizel otomatik 6.8 litre benim aracimda 5.8 litre ile yolculugu tamamladik. Aracim 1.2 skypack manuel. Ayni yolu gidiste 100 km hizi gecmeyerek. 4.5 litre ile tamamladim. Kapismalarimizda da bariz bir fark olusmadi.

• Sek kullanıcısına yanıt
    Bugun servisteydim. Surucu kapisindaki araci icerden kilitleme dugmesi tutukluk yapiyordu. Onun icin gittim, parca gelmis degisimi yapilacakti. Sonrasinda motor guncellemesi yapacagiz, guncellemeyi yapmadan garantiden baska bir islem yapilamiyor dediler. Egm mi ecm mi bir motor guncellemesi yaptilar. Ne ise yaradigini bilmiyorum. Kapi dugmesisini yenilediler, camurluklara baraket takmislar( Boyle bir talebim olmamisti) Tavan perdesi acilirken takilarak aciliyordu, iki defa tamir gormustu. Degisim icin videosunu cektiler merkeze gonderdiler. Birde tavan aydinlatma lambasinin icinden tikirti yapiyordu, giderildi dediler. Bozuk yolda denemem lazim, bakalim.

• Merhabalar, seyahat halindeyken birden düşük lastik basıncı hatası verdi sağ ön lastiğim. 2 farklı benzincide kontrol ettim, basınç 33-34. Sizce sorun ne olabilir.

• sayın qq 2014 sakinleri 19 inch jant kullananlar tecrubelerı ve tavsıyelerı paylasabılırlermı 17 kullanıcısıyım benı cezbedıyor.Almalımıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhrrm07

Bugun servisteydim. Surucu kapisindaki araci icerden kilitleme dugmesi tutukluk yapiyordu. Onun icin gittim, parca gelmis degisimi yapilacakti. Sonrasinda motor guncellemesi yapacagiz, guncellemeyi yapmadan garantiden baska bir islem yapilamiyor dediler. Egm mi ecm mi bir motor guncellemesi yaptilar. Ne ise yaradigini bilmiyorum. Kapi dugmesisini yenilediler, camurluklara baraket takmislar( Boyle bir talebim olmamisti) Tavan perdesi acilirken takilarak aciliyordu, iki defa tamir gormustu. Degisim icin videosunu cektiler merkeze gonderdiler. Birde tavan aydinlatma lambasinin icinden tikirti yapiyordu, giderildi dediler. Bozuk yolda denemem lazim, bakalim.

Arqcınız kaç model ecu motor güncellemesi mi benim de 1.2 manuel

• selam,
    navigasyonda haritaya ne zaman güncelleme gelir acaba bilen var mı ? Bir çok yeni yol yok haritada.

Ayrıca bir sorum olacak, aracım 1.5 dci manual. stop-start esnasında 4-5 defa araç stop etti ve arkasında yaklaşık 30 saniye kadar her defasında marş almadı. Bir süre bekledikten sonra çalıştı. Bunu yaşayan var mı ?
  • utku84 U kullanıcısına yanıt
    klasık aku problemı
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.