Şimdi Ara

Nissan note klima dugmeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 note tekna sahibiyim.

Aracin klima düğmelerindeki ışıklar yanmiyor...

Bunun çözümünü bilen var mi?
    Neden yanmiyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arka aydınlatmaları yapan ampül(ler) sönmüştür/patlamıştır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Gato Negro

Arka aydınlatmaları yapan ampül(ler) sönmüştür/patlamıştır.

Peki bunu kendim yapabilir miyim yoksa elektrikciye mi gitmem lazim

• ?
  • Kablolarda sıkıntı olabilir, çalıştıran anahtar da veya da düğmesinde sıkıntı olabilir. Genelde Led kullanıyorlar. Eliniz havya ve tornavida tutuyorsa yapabilirsiniz fakat risk anlatayım diyorsanız elektrikçi yolları görünüyor.

• Elektrikçiye gidin 5 dakikalık iş, ampul patlamıştır değişecek. Eğer klima kumandalarının olduğu göğsü sökmeyi biliyorsanız kendiniz de yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efective

Elektrikçiye gidin 5 dakikalık iş, ampul patlamıştır değişecek. Eğer klima kumandalarının olduğu göğsü sökmeyi biliyorsanız kendiniz de yaparsınız.

aslında ilk önce kendim yapmak isterim.elim yatkındır..

klima düğmelerinin olduğu kısmı sökmek kolay mıdır? yaparken biryerleri çatlatıp kırmak istemem.
  • Dashboard yani ön konsolun komple sökülmesi gerekebilir.
    Geçen ben de bilgisayar laptopu yaparım abi yaa diyetek giriştim zar zor yaptım topladım aa bir baktım adamlar fazladan 3 vida koymuşlar elinde kaldı vidalar. Bir daha arıza yaparsa o vidaları yerlerini bulup yetleştirmeyi düşünüyorum
    Yani oto elektrikçisine gitseniz 50-100 liraya yaptırabileceğiniz bir işi yapmayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Dashboard yani ön konsolun komple sökülmesi gerekebilir.
    Geçen ben de bilgisayar laptopu yaparım abi yaa diyetek giriştim zar zor yaptım topladım aa bir baktım adamlar fazladan 3 vida koymuşlar elinde kaldı vidalar. Bir daha arıza yaparsa o vidaları yerlerini bulup yetleştirmeyi düşünüyorum
    Yani oto elektrikçisine gitseniz 50-100 liraya yaptırabileceğiniz bir işi yapmayın derim.

haklısın hocam bende ne zaman laptobu açsam vida artıyor. her seferinde nerden çıkıyorlar şaşıyorum

• Ayrıca çakmaklık aydınlatması ya da çakmak çalışıyor mı sökmeden önce kontrol edin. Onlar da yanmıyorsa muhtemelen sigortası atmış olabilir o bölgenin.

• fortune1905 kullanıcısına yanıt
    Modele göre değişen bir durum. Kimi arabada komple göğüs inerken bir klima için kimin de sadece o bölüm ayri çıkabiliyor. Ben kendi aracım da usta yaparken gördüm o kısım ayrı çıkıyor ve bir vida ile çıkarmak mümkün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.