Şimdi Ara

Nissan NOTE (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
801.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orjinal gates içindeki triger kayışı...parça fiyatı serviste 360 tl...renault parçası satan yerlerden 150 tl ye bile bulabilirsin...tabii birde işçilik parası var..(0352) 331 5838 bu numarayı arayp parca fiyatını sorabilirsin 150 falan olur tahminim numara özel nissan servisi kayseride

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashflow_s

arakadaşlar merhaba yenı bir note aldım 1.5 dizel teknapack aldıgım kişi araca 106 binden beri hiç bişey yapmamış şuan 118 binde neleri değiştirmem gerekiyor tigeri degiştirmem gerekiyormuuş bunların trigerinın fiyatı ve periyodık bakım fiyatı nelerdır periyodık bakımda neleri değiştiriler tavsıye edebılecegınız bır yer varmi istanbul avrupa yakasında

Bakım....
     Nissan NOTE

• benım atmış bın bakımına mı bakmam gerkıyor tesekkurler
  • Tam bilemeyecegm ama özel nissan servisi varsa onlara gösterin...

• Ankara ozel servis onerebilecek var mi?

Araba 72binde yetkili servis 100.000 triger degisir diyor. Yasa bakmiyoruz diyor. Kafam karisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Ankara ozel servis onerebilecek var mi?

Araba 72binde yetkili servis 100.000 triger degisir diyor. Yasa bakmiyoruz diyor. Kafam karisti.

Triger kayışı zamanla yıpranır, km dolmasa bile yaşa bakarak değişmelidir.Hatta ikinci el araba alan kişiye ilk bakımda muhakkak değişmesini tavsiye ederim.Kopar da yolda bırakırsa ciddi masraf açar çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

quote:

Ankara ozel servis onerebilecek var mi?

Triger kayışı zamanla yıpranır, km dolmasa bile yaşa bakarak değişmelidir.Hatta ikinci el araba alan kişiye ilk bakımda muhakkak değişmesini tavsiye ederim.Kopar da yolda bırakırsa ciddi masraf açar çünkü.

Bende sizinle ayni fikirdeyim, fakat tavsiye mecsan yetkili servisten, cok garip degil mi?

• http://www.aloparca.com/oto-yedek-parca/NISSAN/NOTE%20/MPV/2008

Arkadaşlar bu sitede parça fiyatları gerçekten uygun.. .inceleyin...daha önce bilen var mıydı acaba?

• xxlboy kullanıcısına yanıt
    Banada triger değişimi 100bin dedi servis ama kitapçığa baktın 2008 model 60bin yada 48 ay diyor. ilginç
  • Selamlar

Dün özel serviste trigger değişimini + 70bin bakımını yaptırdım.

Gayet iyi oldu, parçaları ben aldım ( hepsi orjinal , fakat renault dan alınma )
    ne değiştirdik onu söyleyeyim.

trigger kayışı ve triger gergi bilyası , devri daim motoru, alternatör kayışı , ve alternatör gergi bilyası ( sadece bilya kısmı ) , bakımı da yaptırdım , orada da her zamanki gibi orjinal ürünler + castrol edge 10-40 yağ kullandık.

alternatör kayışında çok ciddi olmasada ufak çatlaklar mevcuttu, fakat triger kayışı yeni gibi idi :-))

ama gönül rahatlığı ve türkiye deki malzeme + işçiliği ucuzluğundan bence zaman ve ya km hangisi dolarsa hemen değiştirmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetunkun

Sadece Triger değisimi yapacak olanlar kayseri akademi nissan özel serviste 200 tl işçilik dahil...takılan triger gates orjinal tavsiye ederm

bu fiyata sadece triger seti mi var ? yani triger kayışı + triger gergi bilyası ? yoksa devri daim alternatör kayışı ve alternatör gergi bilyası ?

hangi malzemeler dahilse yazarsanız fiyat daha anlaşılır olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetunkun

Sadece Triger değisimi yapacak olanlar kayseri akademi nissan özel serviste 200 tl işçilik dahil...takılan triger gates orjinal tavsiye ederm

bu fiyata sadece triger seti mi var ? yani triger kayışı + triger gergi bilyası ? yoksa devri daim alternatör kayışı ve alternatör gergi bilyası ?

hangi malzemeler dahilse yazarsanız fiyat daha anlaşılır olur.

triger kayışı+gergi bilyası işçilik ile 200 tl

• herkese merhaba,
    bebek beklediğimiz için aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.bebek arabası çantası eşyaları vs.note un bagajına sığarmı? Resimlerde gördüğüm kadarıyla bagajı çok büyük değil ancak sedan araçlarıda sevmiyorum.
    sizce note mu alayım yoksa sedan almak zorundamıyım?
  • sayfam şenlenmiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

herkese merhaba,
    bebek beklediğimiz için aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.bebek arabası çantası eşyaları vs.note un bagajına sığarmı? Resimlerde gördüğüm kadarıyla bagajı çok büyük değil ancak sedan araçlarıda sevmiyorum.
    sizce note mu alayım yoksa sedan almak zorundamıyım?

öncelikle bebeğinizi sağ sağlim kucağınıza alabilmenizi dilerim.
    benim de 5 yaşında bir oğlum var, ellerinizden öper :)
    bir önceki aracım fiat brava idi ve o da hatcback'di.
    note hatcback değil "steyşın" bir araç, ruhsatta aynen böyle yazıyor :)
    bizzat ben note'un bağajına omuz omuza 2 bebek arabası sığdırdım, ben bile şaşırdım.
    aracı almadan önce araştırma safhasında yine bu sayfalarda bir forumdaş;
    "note'un en az endişe etmeniz gereken yeri bagajıdır" yazmıştı, haklıymış!
    arka koltuklar kızaklı olduğundan istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.
    şahsen arka koltukların üçünün birden değil 2+1 şeklinde de kızaklı olmasını istiyorum artık.
    bundan sonra aracımı değiştirsem ne alırım diye kara kara düşünüyorum
    çünkü note beklentileri yükseltiyor. araç kullanım şartlarınızı bilmiyoruz ancak note alırsanız
    kesinlikle "tekna" paket alın! benzinli veya dizel tercihi size ve bütçenize kalmış.
    tekna pakette arka koltukların sırtında katlanabilir masa var ve bebek olunca çok fayda sağlayacaktır.
    çok uzadı, kısaca temiz bir tekna, dizel alın en az 5 yıl arkanıza bakmayın. umarım yardımım olur

• quote:

Orijinalden alıntı: knopix2626
    bizzat ben note'un bağajına omuz omuza 2 bebek arabası sığdırdım, ben bile şaşırdım.
    şahsen arka koltukların üçünün birden değil 2+1 şeklinde de kızaklı olmasını istiyorum artık.
    çünkü note beklentileri yükseltiyor. araç kullanım şartlarınızı bilmiyoruz ancak note alırsanız
    kesinlikle "tekna" paket alın! benzinli veya dizel tercihi size ve bütçenize kalmış.
    tekna pakette arka koltukların sırtında katlanabilir masa var ve bebek olunca çok fayda sağlayacaktır.
    çok uzadı, kısaca temiz bir tekna, dizel alın en az 5 yıl arkanıza bakmayın. umarım yardımım olur

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.maddi durumdan dolayı dizel almam biraz zor. ayrıca dizel kullanım bana çokta gerekmiyor açıkcası şuanki aracımı alalı 7-8 ay oldu 1000km anca yaptım bununda 600ü iki kez bursaya gittim o kadar.
    çocuk olunca hastaneye giderken ve ayrıca evde yaşlı annem var onu bazen hastaneye götürüyorum arada birde ufak tefek gezmeler dışında araç kullanmıyorum sayılır.
    honda city hakkında ne düşünüyorsunuz?piyasada çok tutulmadı sanırım fiyatları birbirine yakın ve honda bana daha cazip geliyor,haksızmıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

quote:

Orijinalden alıntı: knopix2626

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.maddi durumdan dolayı dizel almam biraz zor. ayrıca dizel kullanım bana çokta gerekmiyor açıkcası şuanki aracımı alalı 7-8 ay oldu 1000km anca yaptım bununda 600ü iki kez bursaya gittim o kadar.
    çocuk olunca hastaneye giderken ve ayrıca evde yaşlı annem var onu bazen hastaneye götürüyorum arada birde ufak tefek gezmeler dışında araç kullanmıyorum sayılır.
    honda city hakkında ne düşünüyorsunuz?piyasada çok tutulmadı sanırım fiyatları birbirine yakın ve honda bana daha cazip geliyor,haksızmıyım?

knopix2626 in de dediği gibi bagaj konusunda gerçekten endişeniz olmanız. bagaja neler sığdırdığımı görseniz hayret ederdiniz sanırım :) genişletilebilmesi ve gerektiğinde
    üst kısımdaki tenteyi kaldırıp yukarı doğru da yükleme yapabilmeniz büyük bir avantaj. şahsi tavsiyem honda city ile note arasında kaldıysanız kesinlikle ve kesinlikle note
    derim. Tam bir aile arabası. Yine de tercih size kalmış. şimdiden hayırlısı olsun diyelim.

• kesinlikle note, city rakip olamaz ona.
    ben note sattim, cruze aldim. pismanmiyim evet. cruze city'den daha buyuk,buna ragmen hala note' yi ariyorum.
    city buyuk hata olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar gerekenleri yazmışlar, tercih ve bütçe sizin tabii
  • realgs kullanıcısına yanıt
    hangi açıdan note u arıyorsunuz?bagaj olarak cruze daha büyüktür sanırım
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.