Şimdi Ara

Nissan NOTE (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
5.216
Cevap
55
Favori
800.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E-posta adresine davetiye yollayacagim. Adresin nedir?
    quote:

Orjinalden alıntı: augmentin

TEŞEKKÜRLER ŞU SİZİN GRUBA ÜYELİK İÇİN NERDEN GİRİP ÜYE OLUNUYOR BEN BECEREMEDİM SİZ YAPABİLİRMİSİNİZ TWİNGONOTE ARKADAŞIM
  • Hayırlı olsun Augmentin. Allah kazasız kullanmayı nasip etsin.
  • teşekkür ederim arkadaşlar hepinizin temennisinin içtenlikle olduğunu biiyorum ve hissediyorum benim de gönlümden aynı şeyler sizin için geçiyor, buarada pazar günü istanbulda Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçerken arkamda gümüş renk Nissan Note vardı arkadaş biraz heyecansız gibiydi slm dahi vermedi yanımdan geçti gitti, dedimki ya bizim forumdaki arkadaşlardan biri olmasın sellektör yaptım ama naafile neyse, forumdansa çıkar yakında görüşürüz.

adresim ahmet_celik16@hotmail.com
  • pazar günü gelirken otobanda aracı zorlamak istedim hemde biraz açılsın dedim bastım gaza 180 i gördü arkadaşlar bu hızda dahi yere sağlam oturuyor. birde 1,4 olmasına rağmen geçişlerde zorlanmıyor, artık 1,6 uçuyordur :))))) araç çok rahat kalkıyor tabi benim acemiliğimden dolayı yokuşlar biraz sıkıntı ama zamanla onuda aşarız, dediğim gibi müzik sistemi ve direksiyondan kumanda sistemi çok kullanışlı, vites geçişleri harika diyebilirim, biliyorsunuz ben vites konusundaa biraz tereddütlüydüm, araç direksiyonu hemen hissedip ttepki veriyor ufakbi sapmada çarçabuk toplayabiliyorsunuz aracı ( birde ESP olasymış tam süper olacakmış) birkere iç döşeme dedikleri kadar kötü değil bence gayet iyi ve gümüş grinin özellikle renkleri çok uyumlu,

bi şey sormak istiyorum müzik sistemi mp3 çalmıyormu arkadaşlar, ben track koyuyorum çalıyor, mp3 formatını çalmıyor. hata veriyor.

• quote:

pazar günü gelirken otobanda aracı zorlamak istedim hemde biraz açılsın dedim bastım gaza 180 i gördü arkadaşlar bu hızda dahi yere sağlam oturuyor. birde 1,4 olmasına rağmen geçişlerde zorlanmıyor, artık 1,6 uçuyordur :))))) araç çok rahat kalkıyor tabi benim acemiliğimden dolayı yokuşlar biraz sıkıntı ama zamanla onuda aşarız, dediğim gibi müzik sistemi ve direksiyondan kumanda sistemi çok kullanışlı, vites geçişleri harika diyebilirim, biliyorsunuz ben vites konusundaa biraz tereddütlüydüm, araç direksiyonu hemen hissedip ttepki veriyor ufakbi sapmada çarçabuk toplayabiliyorsunuz aracı ( birde ESP olasymış tam süper olacakmış) birkere iç döşeme dedikleri kadar kötü değil bence gayet iyi ve gümüş grinin özellikle renkleri çok uyumlu,

bi şey sormak istiyorum müzik sistemi mp3 çalmıyormu arkadaşlar, ben track koyuyorum çalıyor, mp3 formatını çalmıyor. hata veriyor.

aracınız hayırlı uğurlu olsun. dediğimiz kadar varmış değilmi başka arabayı süremez oldum, bunun tadı bir başka. umarım aracınızı hep sağlıklı mutlu günlerde büyük bir keyifle kullanırsınız. ben ankaradayım. ankaradaki bütün note cuları hemen hemen görünce tanıorum artık. özellikle çankaya civarında epey bir note olmaya başladı. fakat hala bazı yerlerde arabayı görenler anlamıyor bu ne, ne marka jeepmi fln gibi benzetmeler yapıyorlar. millete selam vereyim derken birgün sopa fln yiyecem galiba özellikle bayan note şöförleri selektörle selamdan adeta korkup kaçıolar
    dün bilkent realde arabamı kapalı garaja koydum. alışverişim bitti arabamın yanına geldim baktım bi adam inceliyor ama ööle böyle değil iyice hipnotize olmuş sonra dedim hayırdır beyfendi bi durum mu var. o da dediki yanımdaki meriva onunmuş o da 2007 model. adama dedi böyle bir araba olduğunu bilsem bir daha düşünürdüm merivayı almadan önce diye. hayırlı olsun fln dedi yolumuza gittik.
    bence nissan türkiyenin reklam konusunda bazı eksiklikleri var. you tubede nissan note yazınca o kadar güzel ve yaratıcı reklamlar çıkıyorki maalesef TR de neredeyse hiç reklamı yapılmıyor.
    neysse çok konuştum galiba
    tekrardan hayırlı olsun aracınız.
    bu arada bazı clublar, forum buluşması yapıyor(ne yazıkki chevroletinkine katılamadım). acaba bizde bir NOTE CLUB fln kursak forumda ve uygun bir zamanda topku etkinliklerde fln bulunsak sizce nasıl olur?

• Track dedigin normal audio cd mi? MP3 ozelligi maalesef yok.
    Vitesler en buyuk derdimiz, cok kemikli. Acaba onceki aracin ne idi ogrenebilir miyim?

quote:

pazar günü gelirken otobanda aracı zorlamak istedim hemde biraz açılsın dedim bastım gaza 180 i gördü arkadaşlar bu hızda dahi yere sağlam oturuyor. birde 1,4 olmasına rağmen geçişlerde zorlanmıyor, artık 1,6 uçuyordur :))))) araç çok rahat kalkıyor tabi benim acemiliğimden dolayı yokuşlar biraz sıkıntı ama zamanla onuda aşarız, dediğim gibi müzik sistemi ve direksiyondan kumanda sistemi çok kullanışlı, vites geçişleri harika diyebilirim, biliyorsunuz ben vites konusundaa biraz tereddütlüydüm, araç direksiyonu hemen hissedip ttepki veriyor ufakbi sapmada çarçabuk toplayabiliyorsunuz aracı ( birde ESP olasymış tam süper olacakmış) birkere iç döşeme dedikleri kadar kötü değil bence gayet iyi ve gümüş grinin özellikle renkleri çok uyumlu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 3 Nisan 2007; 15:48:53 >

• TRACK DEDİĞİM NORMAL 12'LİK 15'LİK CD LER VARYA ONLAR, MP3 CD LERİMİZİ NASIL DİNLİYCEZ PEKİ BİR BİLGİSİ OLAN VARMI. (AUGMENTİN) NBA OYUNCUSU İLAÇ İSMİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM AMA SAYENDE ÖĞRENDİM. ARKADAŞLAR ARACIMDAN ÇOK MEMNUNUM BU ARALAR BİRAZ ÇOK YAKIYOR AMA HERHALDE ONUDA AŞARIZ ZAMANLA, AZ YAKMAK İÇİN TAVSİYELERİNİZ NEDİR, TWİNGONOTE BEN Bİ TÜRLÜ BECEREMEDİM SİZİN GRUBA ÜYE OLMAYI OLMUŞDA OLABİLİRİM, TAM BİLMİYORUM AMA NASIL GÖRÜŞECEĞİM ORDAKİ ARKADAŞLARLA VE NASIL CEVAP YAZACAĞIMI BİLEMİYORUM Bİ ŞİFREM VARMI KULLANICI ADIM ONDANDA EMİN DEĞİLİM,
  • DİYORUM Kİ MÜZİK SİSTEMİNİN ÜSTÜNDEKİ KAPAK VARYA EŞYA KOYMAK İÇİN GEREKLİ OLAN YER ORAYA GÖRÜNTÜLÜ Bİ MP3-DVD-TV GÖRÜNTÜ PANELİMİ EKLETSEK SANKİ TAM BU AMAÇ İÇİN TASARLANMIŞ GİBİ GELDİ BANA SİZ NE DERSİNİZ.
  • Selam,,Ben de o isimde NBA oyuncusu bilmiyordum :) En yakın Augustine, James var.

Neyse, o bahsettiğin yere zaten Avrupa'daki modellerde navigasyon ekranı koymuşlar. Yani dediğinin olmaması için hiçbir sebep yok. Yaptır da bakalım :) Hala aracının fotolarını bekliyoruz.
    Mp3 çalmak başka türlü zor. Sistemin günceli gelirse seneye falan, değiştirtmek gerekebilir, de 1500 ytl den az istemezler.

Hangi gruba üyelikten bahsediyorsun?

erkal
    quote:

DİYORUM Kİ MÜZİK SİSTEMİNİN ÜSTÜNDEKİ KAPAK VARYA EŞYA KOYMAK İÇİN GEREKLİ OLAN YER ORAYA GÖRÜNTÜLÜ Bİ MP3-DVD-TV GÖRÜNTÜ PANELİMİ EKLETSEK SANKİ TAM BU AMAÇ İÇİN TASARLANMIŞ GİBİ GELDİ BANA SİZ NE DERSİNİZ.
  • arkadaşlar merhaba,

bende maddi sebepler, daha doğrusu istediğim donanımı istediğim fiyata bırakmamaları yüzünden nissan alamayan birisiyim. sevgili cell-im`le bu durumu daha önce konuşmuştuk. gerçi ben micra yada almera düşünüyordum. gerçi hala düşünüyorum note`u ise hanım zamanında beğenmemişti şimdi ise çok beğeniyor. ve beni deli ediyor. daha önce nissan sayfasında belirttiğimi zannediyorum fakat burada tekrarlamam gerekirse Nissan Türkiye distribitörü bence acilen değişmeli. bir firma bu kadar mı alakasız olur. bu kadar mı reklam denilen bir olgudan habersiz olur. sadece pazar günleri gazetelere yarım sayfa ilan vermekle bu işlerin olmadığını birilerinin onlara hatırlatması lazım. nissan çok kaliteli araçları olan bir firma ama milletimizin bu markayı doğru dürüst tanıdığını zannetmiyorum. özellikle note çok güzel. renault modüs platformu üzerine üretilmiş ama modüsten çok daha oturaklı ve şık. modüs her an devrilecekmiş hissi veriyor şahsen bana. iyi bir pazarlama stratejisiyle eminim bu araç efsane olur. çünkü tam bizim halkımıza hitap ediyor. geniş ve ferah iç hacim, iyi büyüklükte bir bagaj, geniş görüş alanı, mükemmel müzik sistemi falan. benim bu arada müzik sistemi diyince sizlere sormak istediğim bir husus var. müzik sistemi bir kodla aktif hale geliyormuş ve bu kod araç alınırken size söyleniyormuş diye bişeyler duydum. bu olay doğrumu? yoksa beni keklediler mi?

herkese kazasız sürüşler dilerim...

• Evet müzik sistemi kodla açılıyor ve bilgi kartınıda size veriyorlar.
    Nissan'ın satış politikası konusundaki görüşlerine katılıyorum. Çok güzel reklamları var ama hiç yayınlamıyorlar. Arkadaşım Kaşkai almak istiyor ama bayi Eylül'e gün verebiliriz demiş. (sanki Jaguar alıyosun). Oda vazgeçti Nissandan.Yurrtdışında dizelleri var ama Türkiyeye getirmiyolar. Bu da satışları ve araçların 2. elini düşürüyor.
    Aldığım bayideki yetkili anlatmıştı.Onlarda aynı şeyleri belirtiyorlarmış ama Japon yetkililerin çok araç satalım diye bir dertleri yokmuş heralde. Belirli bir rakamda tutmaya çalışıyorlarmış satışları.O yüzden Kaşkai ve Note'da şu an çok sıra varmış.
    Birde Türkiye'deki hakların %99 u Japonların. Eğer Türk bir distribitör olursa daha iyi olurdu kanımca...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ukubat

Evet müzik sistemi kodla açılıyor ve bilgi kartınıda size veriyorlar.
    Nissan'ın satış politikası konusundaki görüşlerine katılıyorum. Çok güzel reklamları var ama hiç yayınlamıyorlar. Arkadaşım Kaşkai almak istiyor ama bayi Eylül'e gün verebiliriz demiş. (sanki Jaguar alıyosun). Oda vazgeçti Nissandan.Yurrtdışında dizelleri var ama Türkiyeye getirmiyolar. Bu da satışları ve araçların 2. elini düşürüyor.
    Aldığım bayideki yetkili anlatmıştı.Onlarda aynı şeyleri belirtiyorlarmış ama Japon yetkililerin çok araç satalım diye bir dertleri yokmuş heralde. Belirli bir rakamda tutmaya çalışıyorlarmış satışları.O yüzden Kaşkai ve Note'da şu an çok sıra varmış.
    Birde Türkiye'deki hakların %99 u Japonların. Eğer Türk bir distribitör olursa daha iyi olurdu kanımca...

aferin onlara. hayret bişey yaa. bu sadece ülkemize özgü bişey değil avrupada da öğrendiğim kadarıyla düzgün bir satış politikaları yokmuş. ama amerikada satışları çok iyi. yinede kimse kusura bakmasın ama ben böyle bir zihniyeti doğru bulmuyorum. dediğiniz gibi 2. eli çok düşürüyor. çok güzel araçları 2. elde öldüm pahasına satılıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

arkadaşlar merhaba,

bende maddi sebepler, daha doğrusu istediğim donanımı istediğim fiyata bırakmamaları yüzünden nissan alamayan birisiyim. sevgili cell-im`le bu durumu daha önce konuşmuştuk. gerçi ben micra yada almera düşünüyordum. gerçi hala düşünüyorum note`u ise hanım zamanında beğenmemişti şimdi ise çok beğeniyor. ve beni deli ediyor. daha önce nissan sayfasında belirttiğimi zannediyorum fakat burada tekrarlamam gerekirse Nissan Türkiye distribitörü bence acilen değişmeli. bir firma bu kadar mı alakasız olur. bu kadar mı reklam denilen bir olgudan habersiz olur. sadece pazar günleri gazetelere yarım sayfa ilan vermekle bu işlerin olmadığını birilerinin onlara hatırlatması lazım. nissan çok kaliteli araçları olan bir firma ama milletimizin bu markayı doğru dürüst tanıdığını zannetmiyorum. özellikle note çok güzel. renault modüs platformu üzerine üretilmiş ama modüsten çok daha oturaklı ve şık. modüs her an devrilecekmiş hissi veriyor şahsen bana. iyi bir pazarlama stratejisiyle eminim bu araç efsane olur. çünkü tam bizim halkımıza hitap ediyor. geniş ve ferah iç hacim, iyi büyüklükte bir bagaj, geniş görüş alanı, mükemmel müzik sistemi falan. benim bu arada müzik sistemi diyince sizlere sormak istediğim bir husus var. müzik sistemi bir kodla aktif hale geliyormuş ve bu kod araç alınırken size söyleniyormuş diye bişeyler duydum. bu olay doğrumu? yoksa beni keklediler mi?

herkese kazasız sürüşler dilerim...

müzük sistemi kodlu ama bu kodu daha hiç girmedim. o zaten güvenlik amaçlı verilen birşey örn akü filna sökülüp takılınca müzik sistemi kitleniyor açmak için kod istemiyor. bu bizim astra da , corsada, volvo s40 da da mevcut bence güzel bir şey
    reklam konusuna deyinmeniz iyi olmuş, ben 1-2 kez nissan a bu durumu bildirdim tamam fln dediler ama pek bişey yok henüz
    alırken insan şüphe ediyor araçları. örneğin dayım micra istiyordu 2 sene önce anneannem ne biçim marka o ben hiç öyle bir marka duymadım dedi. alıcaksan opel vw al dedi. dayımda istemedi. (bu arada anneanne dediğim 73 yaşında ama hala düz vites 1,6 opel astra comfort kullanıyor bana dayıma hep o öğretti araba kullanmayı hala da maşallahı var) ben paliomu satıp araça değiştireceğim zamanda bütün aile ne olduğu belirsiz araba alma opel -peugeot fln al dediler peugeotu aldım hayatım karardı. 8 ayda sattım. en sonunda dedimki artık yeterrrrrr ben kendi istediğim aracaı alıcam sizin dediklerinizi gördük dedim. şu an okuduğum bölümünde büyük etkisi oldu (üretim mühendisliği), araba dersi fln da alıyorduk o dönem, epey bi araştırdım sonuçta hocalarımın ve benim araşatırmalarım doğrultusunda nissanımı aldım.aldığım gün anneanneme kullandırttım, şaşırdı bu ne güzel bi araba ne marka dedi?
    NİSSAN dedim. epey bi şaşırdı. ben bunu nerden duydum fln derken. bende dedim hani micra alırken bilinmedik marka alma demiştin ya işte o bu diye! o gün bugündür ailem de ve çevremde bir nissan sempatisi başladı. hakikaten fiyatlarına göre sundukları donanımlar, kaliteleri ve sorunsuzlukları diğer araçlara bin basar. müşteri ilişklieri gayet başarılı fln fln .
    reklam eksikliği olmasa çok daha iyiy satar. araştırma yapmasaydım belki yine nissan yerine olmadık bir marka alıp canımdan bezicektim
    neyse çoook konuştum
    bence note başta olmak üzere epeyce reklam yapılmalı. yollarda daha hala benm arabamı görüp bu ne, yenimi çıktı, ya da bu jeppmi gibi konuşmalar oluyor.(HOŞUMA GİDİYOR O aYRI)

çok beğendiğim bir note reklamı ile mesajımı noktalıyorum iyi forumlar herkese:

http://www.youtube.com/watch?v=M6i5cUPu4cI&mode=related&search=

• @cell-im, verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. bahsedilen kod senin dediğin gibi güvenlik amaçlıysa o benim araçtada var. bana öyle bir anlattılar ki müzik sisteminin ayarlarını o kodu girmeden yapılamıyormuş. yapılamayınca da müziği sadece fabrika ayarları ile dinlenebiliyormuş falan filan. anlaşılan beni iyi keklemişler yada bana anlatanı keklediler

bu arada nissan iyi tercih. benim arkadaşın 98 model primerası (böyle mi yazılıyordu hatırlayamadım) var araç nerdeyse 300.000 km`ye geliyor ama arabada tık yok maaşallah. hala kaportası diri duruyor.

saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: desevigne

@cell-im, verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. bahsedilen kod senin dediğin gibi güvenlik amaçlıysa o benim araçtada var. bana öyle bir anlattılar ki müzik sisteminin ayarlarını o kodu girmeden yapılamıyormuş. yapılamayınca da müziği sadece fabrika ayarları ile dinlenebiliyormuş falan filan. anlaşılan beni iyi keklemişler yada bana anlatanı keklediler

bu arada nissan iyi tercih. benim arkadaşın 98 model primerası (böyle mi yazılıyordu hatırlayamadım) var araç nerdeyse 300.000 km`ye geliyor ama arabada tık yok maaşallah. hala kaportası diri duruyor.

saygılarımla...

müzik kontrol etmek gayet kolay hatta ben ses sistemine çok önem veren biri olmama rağmen çok çok beğeniyorum. mesela 206yı alır almaz ses siztemine el atmıştım. note de ihtiyaç duymuyorum.
    estagfurullah bence keklenmemişsiniz sadece bir yanlış bilgilendirilme söz konusu. umarım bizde sorunsuzce 300,000kmleri görürüz şu an 9000deyiz
    iyi forumlar herkese

• Aracın depo kapağının içinde 95 oktan benzin kullanılması üzerine bir uyarı yazısı var. Ayrıca satanlar da üstüne basa basa 95 oktan kullanın diyorlar. @twingonote ise yukarıda daha yüksek oktanlı benzin kullanımasını tavsiye etmiş. Nedenini öğrenebilir miyim acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: luxaeterna

Aracın depo kapağının içinde 95 oktan benzin kullanılması üzerine bir uyarı yazısı var. Ayrıca satanlar da üstüne basa basa 95 oktan kullanın diyorlar. @twingonote ise yukarıda daha yüksek oktanlı benzin kullanımasını tavsiye etmiş. Nedenini öğrenebilir miyim acaba?

deponun içinde öyle bir ibareye rastlamadım. servise sorduğumda 95 oktan VE üzerindekileri kullanabilirmişim. bende aldığım günden beri 97 oktan kullanıyorum. bir sıkıntı yaratmadı. 98 de denedim bir defa yine birşey olmadı.
    örneğin bizdeki astra sadece 95 le çalışıyor. bir kere bilmeden 97 alınmıştı araba sürekli vuruntu yaptı, zor çalıştı serviste bir depoyu boşalttırdık.
    eğer note de sadece 95le çalışsaydı öteki benzinlerde vur untu yapardı

• Selam,

Ben aldigim gun 98 oktan, akabinde, vergi kanununda gereceklesen degisiklik sonrasi da, daha az fiyat farki olan 97 oktan kullandim hep. Sorunum yok. 1.6 Tekna ile 7.6 lt/100 km tuketim degerlerim var su ana dek 2500 km de. Hep sehirici kullanimdir bu:
    Su adresleri okuyarak bir fikir edinmeye çalışabilirsin:
    http://www.araconline.com/h/haber.asp?id=3096 (yorumlara ozellikle dikkat)
    http://www.arabalar.web.tr/gerekli-bilgiler/teknik-bilgiler/oktan-hakkindaki-gercekler/
    http://www.modifiyem.com/cmps_index.php?page=makale11
    http://www.haberarsivi.com/haber.asp?id=6088

quote:

Orjinalden alıntı: luxaeterna

Aracın depo kapağının içinde 95 oktan benzin kullanılması üzerine bir uyarı yazısı var. Ayrıca satanlar da üstüne basa basa 95 oktan kullanın diyorlar. @twingonote ise yukarıda daha yüksek oktanlı benzin kullanımasını tavsiye etmiş. Nedenini öğrenebilir miyim acaba?

• Bu arada, size daha önce bahsetmiş olduğum ön-arka park sensörü ekranına ait fotoğraflar aşağıdadır (cep telefonu kalitesi için özür, en kısa zamanda A620 ile çekeceğim):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 16 Nisan 2007; 11:55:17 >
  • benimn aracımın kitapçığında 92 oktan ve üstü benzin kullanın diye bir ibare var. bende aracımı ilk aldığımda 95 oktan kullanıyordum. daha sonra birkaç defa 98 oktan kullandım. PO 97 oktan çıktığından beridir de 97 kullanıyorum. belki psikolojik ama daha az yaktığımı düşünüyorum. herhangi bir vuruntu, performans kaybı ve düzensiz çalışma hissetmiyorum. gayet memnunum. ancak şuna da eminim ki ülkemizdeki benzinlerin içindeki oktan sayısı bize söylediklerinden düşüktür. muhtemelen 97 diye aldığımız benzin ancak 95`i karşılıyordur.

saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.