Şimdi Ara

Nissan NOTE (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorunuza cevabı 1.4 aracı olan birinin cevap vermesi daha uygun olurdu. 1.6 sahibi olarak ben sadece iç hacim, kullanışlılık olarak ve çocuklu bir aile iseniz kesinlikle tavsiye ederim. 1.4 işinizi fazlasıyla görür. Donanım olarak teknamı visiamı düşünüyorsunuz.
  • note 1.4 tekna düşünüyorum...

27.300 ytl fiyat verdiler ... araştırdım fiyat fena değil...

beni düşündürün 1.44 88 beygir olması sorun yaratırmı diye
  • Güzel indirim yapmışlar.Liste fiyatı 30 bin YTl civarında çünkü.Hemde Tekna. Aynı motor ölçülerinde hemen hemen aynı ağırlıkta COrsa, punto, getz gibi araçlarıda size verilen fiyatlara alıyosunuz zaten. Siz bu paraya daha donanımlı ve daha geniş bir araç almış olacaksınız.
  • 19 mayıs itibari ile nissan note visia 1.4 aldım.Bu süspansiyon olayını soruduğumda bir düzeltmenin 2007 modellerinde olduğunu söylemişlerdi.Aracın 1500 rodajı hakkında deneyimi olanlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: edipakius

note 1.4 tekna düşünüyorum...

27.300 ytl fiyat verdiler ... araştırdım fiyat fena değil...

beni düşündürün 1.44 88 beygir olması sorun yaratırmı diye

aldığınız fiyat çok iyi o fiyata şu anda visia veriyorlar bence kaçırmayın
  • teyzem için araba bakıyorduk. note 1,4 visia almaya karar verdik. bayi en son 24,500 e bırakıyor(siyah renk) ve arka park sensoru+koltuk+motor koruma hediye ediyorlar. sizce bu fiyat nasıl?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cell-im

teyzem için araba bakıyorduk. note 1,4 visia almaya karar verdik. bayi en son 24,500 e bırakıyor(siyah renk) ve arka park sensoru+koltuk+motor koruma hediye ediyorlar. sizce bu fiyat nasıl?

çok güzel fiyat bu hangi bayii ben de almayı düşünüyorum da?
  • quote:

Orjinalden alıntı: leothesaint

quote:

teyzem için araba bakıyorduk. note 1,4 visia almaya karar verdik. bayi en son 24,500 e bırakıyor(siyah renk) ve arka park sensoru+koltuk+motor koruma hediye ediyorlar. sizce bu fiyat nasıl?

çok güzel fiyat bu hangi bayii ben de almayı düşünüyorum da?

bugün aldık aracı. yarın akşam teslim alıcaz. an nissandan aldık arabayı. kıdemli müşteri indirimi fln fln gibi bir sürü birşeyler yaptılar da bu fiyat oldu. birde tanıdıklar flnda var işin içinde biraz ondan alabildik bu rakamı

• bu arada bende 2007 Nissan Note 1,6 Tekna MT (Gümüş) vardı zaten şimdide 1,4 visia MT (siyah) oldu. öteki teyzemde 1,6 visia almayı planlıyor. yakında note filosu kuruzcaz alicek inşallah
  • arkadaşlar komşum note 1,4 vısıa almış...
    hararet göstergesi yok dedi ve gerçektende yok
    hararet göstergesiz arabamı olur yaw?
    fabrika koymayı unutmuş diye bişeyler duydum doğrumu?
    niye gösterge yok?

bide 80-90 km hız ile 80 km yolda 27 ytl lik benzin tükettiğini söyledi aracı 5,000 km de....

yani 33,7 ykr yakıyor uzun yolda....

araç 10,000 i devirince biraz düşer ama ne kadar düşecekki,hadi 40-50 ykr düşsün yine 29-30 ykr yakacak!!!!!

benim accent er 1,5 dizel 110 bg 240 tork turbo motorlu aracım uzun yolda klima full açık 630 km yolda 71 ytl lik euro diesel tüketti yani 11,2 ykr yaktı

bu miktarı duyunca çok acayibime gitti tamam benzinli araba ama bu kadarda fazla yakmamalı,kilosu ne kadarki zaten 1,4 88 bg bir araç

komşum pişman olmuş satacam diyor;
    bende güzel araba dedim niye satacanki;yok dedi ya "benim eski 2000 model accent 1,3 üm benzinde 20 ykr yakıyordu ben çok gezen adamım ;emekliyim parayı sokaktanmöı topluyorum" dedi
    bende bu lafın üstüne bişey diyemedim

teşekkürler selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

arkadaşlar komşum note 1,4 vısıa almış...
    niye gösterge yok?

bide 80-90 km hız ile 80 km yolda 27 ytl lik benzin tükettiğini söyledi aracı 5,000 km de....

araç 10,000 i devirince biraz düşer ama ne kadar düşecekki,hadi 40-50 ykr düşsün yine 29-30 ykr yakacak!!!!!

benim accent er 1,5 dizel 110 bg 240 tork turbo motorlu aracım uzun yolda klima full açık 630 km yolda 71 ytl lik euro diesel tüketti yani 11,2 ykr yaktı

bu miktarı duyunca çok acayibime gitti tamam benzinli araba ama bu kadarda fazla yakmamalı,kilosu ne kadarki zaten 1,4 88 bg bir araç

bende güzel araba dedim niye satacanki;yok dedi ya "benim eski 2000 model accent 1,3 üm benzinde 20 ykr yakıyordu ben çok gezen adamım ;emekliyim parayı sokaktanmöı topluyorum" dedi

teşekkürler selamlar

bu araçlarda hararte göstergesi yok belki ama avrupa birliğinin yeni normları uygulanmış durumda. digital olark veriliyor. çok sakıncalı durumlarda bir uyarı ışığığ var o yanıyor ve sesle uyarı veriyor. koymayı unutmuşlar fln gibi şeyler tamamen nissanı karalamak için söyleniyor etrafta. bu tip başka araçlar da mevcut piyasada. yakıt tüketimi hakkında konuşmak gerekirse benim arabam 1,6 şehir içi 7,0lt/100km yakıyor. bir tam depoyla şehir içi 580-590km arası yol yapıyorum. bugün teyzeme 1,4visia aldık bakalım o nasıl yakıyor.
    işte teyzemin bugün alınan notesi:

Nissan NOTE

• 2007 Nissan Note 1.6 ot. sahibiyim. Fabrika verilerine göre şehir içi benzin tüketimi 9.3 lt/100km olarak belirtilmiş. Şuan 5000 km civarındayım yol bilgisayar verilerine göre şehir içi tüketimim 8.6 lt/100km. 100ytl benzin aldığımda kilometreyi sıfırlayarak yaptığım ölçümlerde 430 km kadar yol yaptım. Buda ortalama kilometrede 240-250 kuruşa denk gelmekte. Daha önce otomatik araba kullanmadım ama bana benzin tüketimi makul değerlerde gibi geldi. Diğer otomatik vites Note kullanıcılarında değerler nasıl acaba?
  • benim dediğim araba 1,4 vısıa,5,000 km de ve otomatik değil....
    1,6 daha güçlü olduğu için az yakıt tüketebilme durumu olamazmı?
  • yakıt tüketimi kullanım şekşiyle çok alakalı düşük viteste tassaruflu gereksiz gazlamalar yapılmazsa fabrika verilerinden daha iyi değerler elde edilir. bir de otomatık vites çok yaktırıyor en güzeli manuel istediğiniz zaman boşa atıp yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. dünyada en pahalı benzinin satıldığı bir ülkede yaşıyoruz onun için manuel vites her zaman iidir.
  • Yakıt tüketimi araçla ilgili değil kullanımla ilgilidir. Bende 1.6 tekna düz var.Ne kadar yaktığını hesaplamak için her defasında uyarı ışığı yandığında depoyu fullerim 40-42 litre arasında benzin alır .Hiç şehirlerarası kullanmadım .550-600 km den arası yol giderim ş.içinde(40 litre ile). Buda fazla sayılmaz.
  • plakası 06 FMD 49 mu cell-im arkadaşım.....

bugün gördüm etlikte bi tanede acaba senmiydin diye?

quote:

quote:

niye gösterge yok?

teşekkürler selamlar

bu araçlarda hararte göstergesi yok belki ama avrupa birliğinin yeni normları uygulanmış durumda. digital olark veriliyor. çok sakıncalı durumlarda bir uyarı ışığığ var o yanıyor ve sesle uyarı veriyor. koymayı unutmuşlar fln gibi şeyler tamamen nissanı karalamak için söyleniyor etrafta. bu tip başka araçlar da mevcut piyasada. yakıt tüketimi hakkında konuşmak gerekirse benim arabam 1,6 şehir içi 7,0lt/100km yakıyor. bir tam depoyla şehir içi 580-590km arası yol yapıyorum. bugün teyzeme 1,4visia aldık bakalım o nasıl yakıyor.

Nissan NOTE

• quote:

plakası 06 FMD 49 mu cell-im arkadaşım.....

bugün gördüm etlikte bi tanede acaba senmiydin diye?

quote:

quote:

niye gösterge yok?

teşekkürler selamlar

Nissan NOTE

06 BG......

• alla alla BH a geçmedimi daha ya?
    heralde satışlar düşük gidiyor....
  • sevgili cell-im kardeş, teyzenizin aracı hayırlı uğurlu olsun. güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin. rengide yakışmış hani
  • quote:

Orjinalden alıntı: leothesaint

yakıt tüketimi kullanım şekşiyle çok alakalı düşük viteste tassaruflu gereksiz gazlamalar yapılmazsa fabrika verilerinden daha iyi değerler elde edilir. bir de otomatık vites çok yaktırıyor en güzeli manuel istediğiniz zaman boşa atıp yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz. dünyada en pahalı benzinin satıldığı bir ülkede yaşıyoruz onun için manuel vites her zaman iidir.

enjeksiyonlu ve manuel vitesli arabalarda karbüratörlü arabaların aksine vitesi boşa atmak yakıt ekonomisi sağlamaz. tam tersi yakıt tüketimi fazla fazla devam eder. onun yerine bir düşük vitese atıp kompresörde yol almak benzin tüketimini 0 (sıfır) noktasına indirir. isterseniz rampa aşşağı deneyebilirsiniz ve yol bilgisayarında verileri görebilirsiniz. çünkü enjektörlü arabalarda cut-off sistemi vardır. kompresörde yaklaşık 1500-1800 devre kadar benzin akışını keser. bu devirlerden sonra aracın stop etmesini önlemek için tekrardan yakıt tüketimi başlar.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.