Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (302. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şanzıman yağı eski ise vuruntu yapar. Ben 97 Honda aldım otomatik 270 bin km de onda da bayağı vuruntulu geçiyordu her viteste, yağı kendim değiştirdim şimdi geçişlerde bariz bir şekilde fark var. Yağa 155 tl verdim tamirciye sorduğumda 500 - 600 tl arası olur demişti ucuz yollu kendim halletmiş oldum. Eğer şanzıman geçmişini bilmiyorsanız sizde yağı değiştirin bence.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Yağı hallettim, onda sıkıntı yok, dediğim gibi sadece 1 den 2 ye geçişte hissediliyor sonra farketmiyorsunuz bile o kadar hassas

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1-2 benimde özellikle soğukta bazen bayağı sert geçiyor dediğiniz gibi ısınınca azalıyor.
  • Cam modülü düşünen varsa belki işine yarar.
    https://www.virajtuning.com/nissan-micra-2010-2013-cam-kaldirma-modulu
  • H_B_ H kullanıcısına yanıt
    Hüseyin bey aynısı bizde de var. Ben de ilk aldığımda aracı CVT şanzıman zannediyordum takii 1 den 2 ye geçişleri hissedene kadar. Bunun üzerine şanzıman yağını komple değiştim yine ayni ama araba ısındıkça azalıyor. Ya bizlerde problem var yada hepsi ayni..😄 Haricinde masallah üst viteslerde geçiş hissi hiç Yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 6 Kasım 2018; 21:34:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün anahtarsız giriş butonunu monte ettim. 267 tl servis fiyatı. Aklınızda bulunsun bazı servisler sol taraf icin yüksek fiyat söylüyorlar ama sağ tarafta oluyor. Tek fark buton yuvasıyla geliyor sağ taraf butonu anahtarsız, fotodaki parlak gümüş Yeni olan diğeri sol taraf butonu, sol tarafin da çalışmayan butonunu söküp çalışan butonu yuvasına oturtuyorsunuz Yeni buton biraz büyük geldi yuvaya Yuvanın bir kenarını kırdım böylelikle tam olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 6 Kasım 2018; 19:9:40 >

• hernan77 H kullanıcısına yanıt
    Herkezde aynı demekki o zaman korkacak bir şey yok çünkü diğer geçişler gerçekten hiç belli olmuyor, bir çok böyle eski model arabaya baktığımda onlara göre mükemmel bir şanzıman bence, 1 den 2 ye geçişi hariç☺️

• H_B_ H kullanıcısına yanıt
    Piyasadaki birçok araçtan iyi bence eski demek haksızlık olur micraya😊...anahtarsız giriş ve çalıştırma digital klima akıllı anahtar sistemi ve böyle bir şanzıman çoğu 2005 b sınıfında yok. Dün denedim anahtar aracın içinde koltukta idi kapı kolundan kapatmayı denedim kapanmadı.

• Arkadaşlar Micra arka koltuklar yatmıyor mu? Arka koltuğun oturm kısmını söktüm altında bir mekanizma var ama çalışmıyor mu yada zaten öyle mi anlamadım. Bagajda da plastik bir mekanizma var onu da hareket ettirdim bisey olmadı. Ne işe yarıyorlar?

• Klima panelindeki elektronik devre tamir edildi. 350 tamir 150 montaj 500 TL. Oto kuaför bunu karşılayacağını söyledi. Bilginize.

• hernan77 H kullanıcısına yanıt
    2007 micramizda anahtarsiz bagaj kilidimiz de ayni şekilde bastigimizda çalışmıyor ancak anahtar üzerindeki dugmeden veya diğer kapılardan açılıp kapanabiliyor. Temassizlik var sanırım.
    Sökmesi kolay mıdır

• cebor C kullanıcısına yanıt
    Bagaj kapağının panelini sökerseniz ulaşabilirsiniz. Paneli sökmek zor değil söktukten sonra bağlantı yerlerini kontrol edebilirsiniz.

• cebor C kullanıcısına yanıt
    Aynı durum benim micradada var bagajınki çalışmıyor, yaparsanız haber verin bende bi bakayım, hatta bagaj panelini sökerken vs bir iki resimde çekerseniz bize ışık olur👍☺️

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Cam modülü düşünen varsa belki işine yarar.
    https://www.virajtuning.com/nissan-micra-2010-2013-cam-kaldirma-modulu
    cam modülü 2017 micra için uyumlumudur? 2017 için bulamadım

• Merhaba
    2015 K13 Nissan Micra aracımın 30.000km bakımı yaklaştı.

Aşağıdaki parçalar için hangi marka modelleri önerirsiniz?
    İstanbul'da tedarik edilecek bildik bir yer var mıdır?

Servis aşağıdaki parçaların değişeceğini söyledi
    (Servis indirimli 620tl istedi. 2015 ve öncesi için kampanya var. Standart fiyatı için 1050tl istedi)

*Motor Yağı
    *Hava filtresi
    *Polen filtresi
    *Yakıt filtresi
    *Fren balataları (ekstra, eskidi bence)
    *Fren hidroliği
  • flnflnfln kullanıcısına yanıt
    Yakıt filtresi ve fren hidroliği gerekmedikçe değişmiyor. Man filtre kullanabilirsiniz.
  • flnflnfln kullanıcısına yanıt
    Benim aracım da 2015 micra K13 . Bosch filtre seti kullandım. Yağ için Petronas 5w30 3000 kullandım. Ben memnunum. İnternetten siparişle aldım hepsini. Balata için tavsiye ile ferodo marka aldım daha kullanmadım. Hidrolikler için fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert GFL -- 8 Kasım 2018; 16:14:31 >

• Merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var. Fotoğraftaki "B" ne anlama geliyor?
  • vanguarde kullanıcısına yanıt
    Ekranda 2 adet seyahat bilgisi gösterilir bunlar a ve b diye ikiye ayrılır, yani 2 ayrı bilgiyi kaydetmek için, iki ayrı km, iki ayrı anlık yakıt vesaire diyelim, genelde ekranın üzerinde bir çubuk tarzı düğme olur basınca A ve B arasında geçiş yapabilirsin, yani 2 ayrı yol mesafe km bilgisi kaydedebilirsin👍

• 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.