Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (297. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Veysel3542

Kardesim bujiler vs değişti soğukken tekleme var ısınınca araba bi problem yok
    Akü nasıl ölçtürdün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veysel3542 V kullanıcısına yanıt
    Sizin büyük bir ihtimal MAF yada sıcaklık sensörü arızalı. İlk marşta zengin karışım ile çalışması gerekiyor jikle çekmiş gibi bu durumu sensör algılamadığı için normal hava yakıt karışımı kullanıyor ve motor soğuk iken zor ve titreşimli çalışır stop edecek gibi. Bende İzmir'deyim ama şimdiye kadar hiç ustalık işim olmadı. Maf Sensörü motorun üst kapağında onu söküp temizleyin belki faydası olur.
  • Temizlendi kardeşim de yine aynı yenisini alsak mi ki deneme amaçlı da vermezler parçayı alsak ondan mi değil mi diye denesek değilse versek:)biseyler değiştirmekten biktim

Motoru çalıştırınca Mavi sıcaklık lambası yanıyor mu belli bir km sonra sönen lamba.
  • Yanıyor o sonene kadar sıkıntılı çalışıyor

Bilgisayara bağlatıp hata koduna baktınız mı
  • Krank sensoru eksantrik sensoru gibi şeyler çıktı her seferinde farklı şeyler çıkıyor ustalar emin olamıyor parça aldırmadılar

• Sizin de dediğiniz gibi hava ile ilgili bi problem var soğukta yapiyyapıyor sadece hava sıcakken problem yok motor soğukken yapıyor anlayan olmayınca hangi parça bilip alıp takamadık ki

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Sizin büyük bir ihtimal MAF yada sıcaklık sensörü arızalı. İlk marşta zengin karışım ile çalışması gerekiyor jikle çekmiş gibi bu durumu sensör algılamadığı için normal hava yakıt karışımı kullanıyor ve motor soğuk iken zor ve titreşimli çalışır stop edecek gibi. Bende İzmir'deyim ama şimdiye kadar hiç ustalık işim olmadı. Maf Sensörü motorun üst kapağında onu söküp temizleyin belki faydası olur.
    size katılıyorum denemekte yarar var,
    Veysel3542 @ alırken parçacı ile görüşün geri alır sanıyorum.
  • Arkadaslar merhaba, 2005 otomatik micra icin motor ve şanzıman yağı oneriniz nedir??

• Arkadaslar merhaba.
    Artik cagresiz kaldigim icin buraya yaziyorum.

Nissan ayinda 2013 model 1.2 Nissan Micra Otomatik aldim. Arac hem LPG hem benzin. KM 55 000
    Expertizyapilince hic birsey ciddi cikani yoktu. Sadece yagi sizmasi kelepce degisecek gibi gibi. Aracta 1 tane kaza vardi, 5200 tl tutan.
    Arac aldiktan sonra 1 ay sonra kavuzum basladi!

1) araba frenlerim degismesi gerekirdi, gidip normal serviste yaptirdim. Kac hafta sonra duz yolda ya gokus asaga giderken ani fren basince aracta simit sert olup ABS devreye giriyordu. O kavuz sonra cozduk galiba.. ABS devreye girince arac durmuyordu ama ve STOP PEDAL CALISMIYORDU. Lutfen bana STOP PEDAL calismiyor imkansiz demeyin, cunku 4 kez ayni sey oldu ve 4 kez de stop calismiyordu. Arac el freni ile durdurdum ancak!
    Gittim NISSAN YETKILI SERVISE, bana demisler ki senin diskler BITTI! 450 tl odeyip on diskler degistirdiler ve bu arada balata da orjinal taktirdim.
    Birde sunu soylemeye unuttum, arac kirmizi isiklarda dururken silkeleniyor.. yani resmen tirtiyor!

1 hafta sonra Balikesire gittim ve oraya gelince frene basarken aractan TAK TUK SES gelmeye basladi, resmen sanki on kaportada tas var... Istanbula dondum ve bu ABS PROBLEMI yine basladi ve YINE FREN PEDALI CALISMIYORDU!
    Iyice sinir oldum gittim NISSANA baktilar diyorlar ki DISKLERDE VE FRENDE PROBLEM yok! Neymis yarin gelin de AKS bakicaz!

Esim dediki gitmeme oraya gitti kendi tanidiga goturdu! Adam bakti dediki diskler yeni taktiniz uzun yola ciktiniz diskler yamuk Onlar duzeltip bu promlem olmaz dedi. Tamam yapti... arac silkelenmeye de bitti ...tam 2 hafta gecti araba yine silkelenmeye basladi be bugun allah kahretsin duz yolda stop etti!

2 gun once 60 tl lik benzin aldim ama bugun 22 km gosteriyor, isim cok yakin! yani benzin 60 td doldurup onceden 8-9 gun yetiyordu.

Kara kara dusunuyorum! Arac satiyim mi? Napiyim? Hic bir servis adam gibi yapmadi bu problem cozmedi!
    Arabaya binmek korkuyorum, bu ANS devreye girince arac cok tehlike cunku onunde biri olsa direk yapisacam, durmuyor cunku!

SIzden yorumlar bekliyorum.

• Arkadaşlar bu micralarin soğutma suyu seviyesini nasıl kontrol ediyorsunuz tam önüne sigorta kutusu koymuşlar seviyeyi bi türlü göremiyorum. Hangi renk antifriz konuyor birde??

• hernan77 H kullanıcısına yanıt
    Motor yağı: Petronas 5W-30 Syntium 3000 FR
    Şanzıman yağı: Eneos Eco ATF Otomatik Şanzıman Yağı
    Soğutma suyu sıvısı kaputun önünde yazması gerekiyor.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Cevabınız icin tesekkurler...kaputun önünde yazan antifrizin ne tür olduğu mu? Bi de yedek deponun önünde sigorta kutusu var seviyeyi bir turlu göremiyorum. Ve şanzıman yağı miktarı ne kadar. Eneos cvt şanzıman yağı olmalı degil mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 20 Eylül 2018; 10:49:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hernan77

Cevabınız icin tesekkurler...kaputun önünde yazan antifrizin ne tür olduğu mu? Bi de yedek deponun önünde sigorta kutusu var seviyeyi bir turlu göremiyorum. Ve şanzıman yağı miktarı ne kadar. Eneos cvt şanzıman yağı olmalı degil mi??
    Öyle olması gerekiyor ama bunu kullanabilirsin:https://urun.n11.com/antifriz/paraflu-up-3-litre-antifiriz-kirmizi-P112123468?cid=604001&gclid=CjwKCAjwio3dBRAqEiwAHWsNVdtzfHF0gB8vyAIK2EaQRgm9o-jOppccLHBjZi8GWYw7d2yakkR83RoCNPAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Yan kısmında işaret olması gerekiyor benimki manüel'di ve yedek su deposu farklı.
    Şanzıman yağ miktarı 7,7 lt olarak verilmiş, sizin araç CVT şanzıman değil tam otomatik yağ sizin araca uygun.

• Ben cvt şanzıman diye biliyorum...emin misiniz??

• quote:

Orijinalden alıntı: hernan77

Ben cvt şanzıman diye biliyorum...emin misiniz??
    Ben eminim siz . Yeni kasalar CVT 2010 sonrası.
  • Ben cvt diye biliyordum..🤔 Yanlış yağ koymayalim 🤒...ama vites geçişi Yok aracın. İlk kalkışlarda 20-30 km lerde bi vites geçiş hissi var başka da Yok. Ben de honda otomatik de var onda vites geçişleri hissediliyor...

• hernan77 H kullanıcısına yanıt
    O zaman tek çare yetkili servis. https://www.bestpartstore.co.uk/nissan/micra-iii-k12/17158/12093-automatic-transmission-fluid?utm_campaign

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 20 Eylül 2018; 18:4:40 >
  • mşah kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın forumda çoğu kişi 2005 cvt micram var diye yazdığı için ben de cvt olarak arıyorum şanzıman yağını. aracı galeriden geçen hafta aldım bakımları yapılmıs dendi ama ben güvenmiyorum kendim yaptırayım dedşm. motor yağı fazla konmuş. soğutma suyu berrak duruyor mavi kırmızı veya yeşil değil. birde ingilizce servis kitabı indirmeye çalıiıyorum. hanım kullanacak problem çıkarsın istemiyorum. verdiğiniz linkte faydalı olacak.
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.