Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (298. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aramadığım yer kalmadı, bir tek benim mi başıma geldi diye düşünmeden edemiyorum. K13 aracım, yağmur/far sensörüm stabil çalışmıyor, ön cama dışarıdan baktığında jelinin biraz sensör gözünün üzerine doğru zamanla esnediğini gördüm, jel temin edecek yer buldum yapabileceğimi düşünüyorum. Gel görki sensör kapağını çıkaramadım bir türlü, çok fazla zorlamak da istemiyorum çünki dikiz aynasının takıldığı yeri biraz esnettim sanırım, şimidi dışarıdan bakınca resimdeki hali aldı. Her şey tamam kapağı sökemiyorum sinir oldum.

NİSSAN MICRA CLUB NİSSAN MICRA CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0cks0lid -- 21 Eylül 2018; 9:58:24 >

• r0cks0lid R kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar buldum cevabı nihayet, belki faydası dokunur. Ayna ve kapak yekpare K13'te resmi aşağıdaki gibi, nasıl söküleceği konusunda fikir verir.

NİSSAN MICRA CLUB
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz şanzıman yağı piyasada 1lt lik olanı var sanırsam. 4 kutu mu almak gerekiyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mert GFL kullanıcısına yanıt
    Tam emin değilim ama 7,7 lt yağ alıyor galiba bu duruma bakılırsa 8 lt yağ almanız gerekiyor biraz maliyetli olacak. En mantıklısı yetkili servise sormak ve yağ değişim ücreti ne kadar olduğunu öğrenip hangisi daha uyguna geliyor karşılaştırın.
  • Nissan micra 2015 otomatik bakımı için sağolsun forumda paylaşılanlarla ve mşah beyin önerisiyle 45.000 bakımı yaptırdık.
    Petronas 5w 30 4lt 120₺
    Bosch filtre bakım seti 120₺
    İşçilik ve kontroller 50₺
    Toplamda 290₺ a kapattık.

Hayırlısı olsun ucuz yollu halletmişsiniz. Yetkili serviste en az 700-800 tl yi bulurdu.
    Fiyat almıştım zaten yetkili servisten 850₺ dediler. Özel serviste de bu şekilde yaptırdım.

Yaptırdığınız yer yağı görünce şaşırmadı mı bu nasıl bir yağ diye , genelde bu yağı pek bilen yok.
    Aynen usta şaşırdı inceledi sonra bunun için muhatabınız var mı dedi :)

Muhatap derken neyi kastediyor, motora bir şey olursa kime hesap sorman gerektiği konusunda mı, kendi kullanmış olduğu yağa ne kadar güveniyor ve garanti veriyor acaba, bir şey olunca o kime hesap soruyor çok merak ediyorum. Boş verin sizin içiniz rahat olsun ben yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum.

NİSSAN MICRA CLUB
  • Güya öyle :) sağolun tavsiyeleriniz değerli

• Merhaba ben de cuma günü kaza yaptım . 2014 Nissan micra1.2 match cay otomatik vites araba muhtemelen perte çıkacak. Kusur yüzde yüz bana verecekler galiba karşı tarafın hızını ispatlayamadıgımız için ki o bu kadar hızlı olmasa iki araba da pert olmazdı.

Şimdi tsbden bu aracın değeri 55.900 yazıyorken sahibinden de 60000 civarında. Km çok düşüktü 29000 falandı. Hasar kaydı daha öncesinde yoktu. Şimdi muhtemelen dediğiniz gibi düşük fiyat teklif edecekler fakat ben tam ne yapmam gerektiğini anlamadım basıma ilk kez böyle bişey geliyor. Kimle irtibat kuracağım su an araba Nissan orijinal servisinde kaskosu da niskasko imiş. Beni exper mi arayacak niskasko görevlisi mi mail olarak tekliflerinizi atın mı diyeceğim telefondan mu talep edeceğim fiyat artışını?

Ve eğer beğenmiyorsanız tamir yapalım derlerse ne yapmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar micracı arkadaşlar,
    Benim 2004 micranın arka silecekte bi sıkıntı var, 2-3 defa gidip geliyor ve camın herhangi bir noktasında tık diye duruyor, sonra belki 10-15 dakka istediğin kadar kolu aç kapa çalışmıyor, dediğim gibi 10-15 dakika sonunda açınca tekrar 2-3 defa gidip gelip duruyor, bu böyle devam edip gidiyor, varmı başına gelen çözümünü bilen arkadaşlar, teşekkürler hayırlı geceler

• sanırsam bendeki de aynı. bizde de 2005 var yeni aldık geçen kurcarlarken farkettim bazen çalışıyor bazen duruyor. motoruyla ilgili galiba.
  • hernan77 H kullanıcısına yanıt
    Motorunu yiyim onun😀 yağlasam falan diye düşünüyorum bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert GFL

Nissan micra 2015 otomatik bakımı için sağolsun forumda paylaşılanlarla ve mşah beyin önerisiyle 45.000 bakımı yaptırdık.
    Petronas 5w 30 4lt 120₺
    Bosch filtre bakım seti 120₺
    İşçilik ve kontroller 50₺
    Toplamda 290₺ a kapattık.
    Filtre setini nereden aldınız? 2016 modellerde de aynı set mi kullanılıyor acaba? Veya set bakarken k13 için mi bakmamız lazım

• fahoge F kullanıcısına yanıt
    Satıcı size uyumlu olup olmadığını söylüyor. Benim aracım K13 olarak geçiyor. Linki mesaj ile yolluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert GFL

Satıcı size uyumlu olup olmadığını söylüyor. Benim aracım K13 olarak geçiyor. Linki mesaj ile yolluyorum.
    Teşekkürler ayrıca ilk bakımda 0w20 yağ kullanılmıştı serviste siz 5w30 kullanmışsınız 0w20 mi yoksa 5w30 mu kullanalım bu konuda bilginiz var mı?

• fahoge F kullanıcısına yanıt
    Ben forumdaki tavsiyeler üzerine petronas 5w30 3000 FR aldım. Yağ ile ilgili sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tabi karar sizin

• Merhabalar 2008 model micram var. Cem sileceği bidonu lazım.

Nereden temin edebilirim?

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.